Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στη home screen. Κατέβασε τη μπάρα και πάνω δεξιά έχει 4 μικρά τετραγωνάκια,πάτα επάνω και κάπου στις λειτουργίες που θα εμφανίσει γράφει συγχρονισμός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και εγώ τρομερό πρόβλημα με το ιντερνετ (3G/4G) μετά το τελευταίο update. Δεν λύνεται με επιλογή δικτύου. Εξαφανίζεται και εμφανίζεται όποτε θέλει. Πριν δούλευε μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς αυτούς που καταφέρνουν να το ξεκλειδώνουν με αποτύπωμα με το ένα χέρι: πώς το κάνουν?

Με το αριστερό χέρι-αριστερό αντίχειρα είναι αδύνατο να εισάγω καν αποτύπωμα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τρομερό πρόβλημα με το ιντερνετ (3G/4G) μετά το τελευταίο update. Δεν λύνεται με επιλογή δικτύου. Εξαφανίζεται και εμφανίζεται όποτε θέλει. Πριν δούλευε μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς αυτούς που καταφέρνουν να το ξεκλειδώνουν με αποτύπωμα με το ένα χέρι: πώς το κάνουν?

Με το αριστερό χέρι-αριστερό αντίχειρα είναι αδύνατο να εισάγω καν αποτύπωμα!

 

Φίλε μου με δεξί χέρι - αντιχειρα, τα καταφέρνω πολύ καλά με ένα χέρι. Ορίστε και ένα βίντεο. https://www.dropbox.com/s/5o4oidng8oxxt0v/20141103_201649.mp4?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , πριν από δύο βδομάδες άλλαξα πάροχο (από Vodafone σε cosmote ) . το κινητό συνδέεται κανονικά σε 4G ή 3G ανάλογα τη διαθέσιμο τη τα . Το περίεργο είναι ότι ξαφνικά συνήθως μετά από deep sleep,ενώ δείχνει συνδεδεμένο , με φουλ σήμα, δεν έχω καθόλου ίντερνετ. Τα βελάκια της σύνδεσης δουλεύουν κανονικά αλλά το ίντερνετ ανύπαρκτο. Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών, κατόπιν ελέγχου της γραμμής έκριναν ότι δεν φταίει κάτι από τη μεριά τους. Το μόνο που πρότεινε η υπεύθυνη είναι να μου ξανά στείλει τις ρυθμίσεις APN ,τις οποίες και ξαναπέρασα χωρίς αποτέλεσμα. Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα;

 

Υ.Γ. : Μετά από reboot το τηλέφωνο δουλεύει κανονικότατα. Επιπλέον δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με τη Vodafone.

Κάποιος συμφορουμιτης με καμιά ιδέα. ..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος συμφορουμιτης με καμιά ιδέα. ..

 

Βάλτο στις ρυθμίσεις της λειτουργίας δικτύου σε 3g/gsm και άσε εκτός το 4g και δες αν συνεχίζει να στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στις ρυθμίσεις της λειτουργίας δικτύου σε 3g/gsm και άσε εκτός το 4g και δες αν συνεχίζει να στο κάνει.

Το δοκίμασα και συνεχίζει να έχει προβλήματα .

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρο έχω πρόβλημα στις ειδοποιήσεις. π.χ. οταν μου έρχεται μήνυμα στο Facebook δεν έρχεται ειδοποίηση, ή οταν βάλω αγαπημένο παιχνίδι στο futbol24 οταν μπει goal δεν έρχεται ειδοποίηση. Συμβαίνει σε κανένα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρο έχω πρόβλημα στις ειδοποιήσεις. π.χ. οταν μου έρχεται μήνυμα στο Facebook δεν έρχεται ειδοποίηση, ή οταν βάλω αγαπημένο παιχνίδι στο futbol24 οταν μπει goal δεν έρχεται ειδοποίηση. Συμβαίνει σε κανένα άλλο?

 

το ίδιο και εδώ, οι ειδοποιήσεις του messenger αργούνε κανένα 5λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τρομερό πρόβλημα με το ιντερνετ (3G/4G) μετά το τελευταίο update. Δεν λύνεται με επιλογή δικτύου. Εξαφανίζεται και εμφανίζεται όποτε θέλει. Πριν δούλευε μια χαρά.

 

Βρήκα ότι όταν χαθεί το 3G/4G αν μπω και βγω σε λειτουργία πτήσης επανέρχεται. Μετά βέβαια ξανά τα ίδια.

Υπάρχει κάποιος που να το πήγε σέρβις με αυτό το πρόβλημα και να λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ότι όταν χαθεί το 3G/4G αν μπω και βγω σε λειτουργία πτήσης επανέρχεται. Μετά βέβαια ξανά τα ίδια.

Υπάρχει κάποιος που να το πήγε σέρβις με αυτό το πρόβλημα και να λύθηκε?

H sim σου είναι παλιά ή καινούργια??

Link to comment
Share on other sites

H sim είναι ενός έτους.

Έχω κάνει ενα σκάλισμα στις ρυθμίσειςτου ιντερνετ και απο χτες το βράδυ δεν μου έχει κάνει κάτι. Το παρακολουθώ και ενημερώνω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με δεξί χέρι - αντιχειρα, τα καταφέρνω πολύ καλά με ένα χέρι. Ορίστε και ένα βίντεο. https://www.dropbox.com/s/5o4oidng8oxxt0v/20141103_201649.mp4?dl=0

 

Απίστευτο!

Ειχα προσπαθήσει οταν πρωτοπηρα το κινητό να κανω το ιδιο αλλα τζίφος. Όμως πλέον και εμένα ξεκλειδώνει με ενα χερι (χρησιμοποιώντας τον αντιχειρα μου)! Φαίνεται καποιο update βελτιωσε κατα πολύ τον fingerprint scanner!

Ενας ακομη λογος να θεωρω το s5 το καλύτερο κινητό που ειχα ποτε :)

Ευχαριστώ πολυ kountoura για το βίντεο :D

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!

Ειχα προσπαθήσει οταν πρωτοπηρα το κινητό να κανω το ιδιο αλλα τζίφος. Όμως πλέον και εμένα ξεκλειδώνει με ενα χερι (χρησιμοποιώντας τον αντιχειρα μου)! Φαίνεται καποιο update βελτιωσε κατα πολύ τον fingerprint scanner!

Ενας ακομη λογος να θεωρω το s5 το καλύτερο κινητό που ειχα ποτε :)

Ευχαριστώ πολυ kountoura για το βίντεο :D

 

Να σαι καλά φίλε μου! Η αλήθεια είναι ότι από ένα Update και μετά δόθηκε η δυνατότητα αφού καταχωρήσεις δακτυλικο αποτύπωμα, στην συνέχεια να σε ρωτάει αν θέλεις να συνεχίσεις και καταχώρηση με ένα χέρι. Αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε εξαρχής! Και εγώ θεωρώ το s5 το καλύτερο smartphone που είχα ποτέ, αλλά τελευταία, αν είχα την οικονομική δυνατότητα άνετα το άλλαζα με ένα Note 4 και ας είμαι φαν της σειράς s..!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου! Η αλήθεια είναι ότι από ένα Update και μετά δόθηκε η δυνατότητα αφού καταχωρήσεις δακτυλικο αποτύπωμα, στην συνέχεια να σε ρωτάει αν θέλεις να συνεχίσεις και καταχώρηση με ένα χέρι. Αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε εξαρχής! Και εγώ θεωρώ το s5 το καλύτερο smartphone που είχα ποτέ, αλλά τελευταία, αν είχα την οικονομική δυνατότητα άνετα το άλλαζα με ένα Note 4 και ας είμαι φαν της σειράς s..!

 

Eίδα το βίντεο. Εξακολουθώ να μη μπορώ καν να καταχωρήσω "πλαγιαστό" αποτύπωμα με τον αντίχειρα. Ίσως να είναι ανατομικό το θέμα, τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Eίδα το βίντεο. Εξακολουθώ να μη μπορώ καν να καταχωρήσω "πλαγιαστό" αποτύπωμα με τον αντίχειρα. Ίσως να είναι ανατομικό το θέμα, τι να πω!

 

Το κρατάς με ένα χέρι την ώρα που πας να καταχωρήσεις?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

H sim είναι ενός έτους.

Έχω κάνει ενα σκάλισμα στις ρυθμίσειςτου ιντερνετ και απο χτες το βράδυ δεν μου έχει κάνει κάτι. Το παρακολουθώ και ενημερώνω...

 

Aπό προχτές δεν είχα αποσύνδεση. Δεν ξέρω αν είναι κάτι τυχαίο. Έκανα την εξής αλλαγή:

Από ρυθμίσεις/περισσότερα δίκτυα/Δίκτυα κινητής/Ονόματα σημείων πρόσβασης/Cosmote wireless internet/Φορέας το άλλαξα από "ακαθόριστο" σε LTE.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα πηρα και εγω το S5.Οσο το εχω επεξεργαστει μου φενετε οτι ειναι πολυ κομπλε!!!Θελω να ρωτησω ομως κατι,αυτο που λενε οτι ειναι αδιαβροχο ισχυει????
Link to comment
Share on other sites

Aπό προχτές δεν είχα αποσύνδεση. Δεν ξέρω αν είναι κάτι τυχαίο. Έκανα την εξής αλλαγή:

Από ρυθμίσεις/περισσότερα δίκτυα/Δίκτυα κινητής/Ονόματα σημείων πρόσβασης/Cosmote wireless internet/Φορέας το άλλαξα από "ακαθόριστο" σε LTE.

 

Ναι αλλα ετσι εχω την εντύπωση οτι δεν θα εχεις data οταν δεν θα εχεις 4g κάλυψη. Το εχεις δοκιμάσει;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα πηρα και εγω το S5.Οσο το εχω επεξεργαστει μου φενετε οτι ειναι πολυ κομπλε!!!Θελω να ρωτησω ομως κατι,αυτο που λενε οτι ειναι αδιαβροχο ισχυει????

 

Το Samsung Galaxy S5 έχει πιστοποίηση IP67 και έτσι θεωρητικά είναι ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό. Η πιστοποίηση IP67 σημαίνει πως για 30 λεπτά μπορεί να μείνει μέσα στο νερό και μέχρι 1 μέτρο βάθος χωρίς πρόβλημα...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ετσι εχω την εντύπωση οτι δεν θα εχεις data οταν δεν θα εχεις 4g κάλυψη. Το εχεις δοκιμάσει;

 

Έχεις δίκιο. Όταν βγήκα εκτός 4G σήμερα το απόγευμα δεν είχα καθόλου ίντερνετ. Μόλις το έβαλα στο "ακαθόριστο" επανήλθε με 3G. Είναι πάντως μια λύση όταν κινείσαι εντός ορίων 4G.

Πάντως κάθε κινητό έχει το κουσούρι του. Στο S2 είχα το sleep of death, τώρα ίντερνετ με δόσεις.

Ευελπιστώ σε κανένα update.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες φωτογραφιες για συγκριση του Note 4 με το S5 το βραδυ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5738955#post5738955

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...