Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,εχουν ακουστει γενικα προβληματα σαν νεα συσκευη οι σαν πρωτες παρτιδες?

 

Έχουν ακουστεί προβλήματα σχετικά με την κάμερα. Κυριώς στην αγορά της Αμερικής (Verizon). Εμένα πάντως δεν έχει κανένα θέμα (2η εβδομάδα κυκλοφορίας).

Edited by Malathroubas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ποιο είναι δηλαδή το πρόβλημα της κάμερας. ..να δούμε και μεις μήπως το χουμε. ...?

 

"Πιο συγκεκριμένα, σε τυχαίες περιπτώσεις ένα μήνυμα σφάλματος "camera failure" εμφανίζεται στους κατόχους της συσκευής μόλις προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν την κάμερα του Galaxy S5. Αν και δεν έχει βρεθεί μέχρι στιγμής ποια είναι η αιτία που προκαλεί το bug, το σημαντικό είναι πως από εκείνη την στιγμή και μετά η κάμερα απενεργοποιείται πλήρως και δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα επαναφοράς"

 

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/h-samsung-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CF%84%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BA%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-r6555

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα ένα usb 3.0 καλώδιο από ebay(οχι αυθεντικό..)

"Πιάνει" 1800mah φόρτιση(ενώ το usb2.0 που είχε μέσα, 1200mah)

 

Με το αυθεντικό, τι ταχύτητα φόρτισης λαμβάνετε;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα ένα usb 3.0 καλώδιο από ebay(οχι αυθεντικό..)

"Πιάνει" 1800mah φόρτιση(ενώ το usb2.0 που είχε μέσα, 1200mah)

 

Με το αυθεντικό, τι ταχύτητα φόρτισης λαμβάνετε;

μην σε καιει ποσο mah δινει,,απλα συγκρινε τον χρονο που κανουν για να φορτισουν..

εγω παντως το πηρα αυθεντικο στα 8 ευρω

Link to comment
Share on other sites

μην σε καιει ποσο mah δινει,,απλα συγκρινε τον χρονο που κανουν για να φορτισουν..

εγω παντως το πηρα αυθεντικο στα 8 ευρω

 

Το αυθεντικο κάνει 20€+...από που το πήρες;;

 

Θα το τσεκάρω σ'ευχαριστώ! Πόση ώρα κάνει σε εσένα, από 10% π.χ.;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικο κάνει 20€+...από που το πήρες;;

 

Θα το τσεκάρω σ'ευχαριστώ! Πόση ώρα κάνει σε εσένα, από 10% π.χ.;

 

20+ κάνει ο φορτιστής μαζί με το καλώδιο. Σκέτο το καλώδιο κάνει πολύ λιγότερο, γύρω στα 8 :)

Link to comment
Share on other sites

20+ κάνει ο φορτιστής μαζί με το καλώδιο. Σκέτο το καλώδιο κάνει πολύ λιγότερο, γύρω στα 8 :)

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/kalodia-adaptors/samsung-et-dq11y1begww-kalodio-micro-usb-30-to-usb-mayro/prod5112165pp/

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικο κάνει 20€+...από που το πήρες;;

 

Θα το τσεκάρω σ'ευχαριστώ! Πόση ώρα κάνει σε εσένα, από 10% π.χ.;

 

 

20 ευρω κανει αν πας σε γερμανο και μλκιες..

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=100614

8 ευρω ασυσκευαστο ομως..με συσκευασια ειναι στα 14 ευρω περιπου..

οσο για το αν ειναι αυθεντικο η οχι το καλωδιο σε πληροφορω πανω ειναι χαραγμενο με κωδικους της samsung ;)

απο 4% που το εβαλα εκανε 1 ωρα και 20 λεπτα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε σχεδόν όλα τα σκρουτζομάγαζα υπάρχει έλλειψη σε S5 και ειδικά το μαύρο χρώμα... Δεν ξέρω αν υπάρχει το πρόβλημα μόνο Ελλάδα ή είναι γενικότερο, αλλά κάτι τέτοιο συμβαίνει νομίζω πρώτη φορά με τη ναυαρχίδα της Samsung... Να υπάρχει δηλαδή πρόβλημα διαθεσιμότητας...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έγινε και το μπλέ από χθες shiped από το expansys...

Λογικά αύριο θα είναι εδώ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μόλις έγινε επιβεβαίωση παραγγελίας από kaizershop. Σε μαύρο! ;) αύριο που θα παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις!
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε σχεδόν όλα τα σκρουτζομάγαζα υπάρχει έλλειψη σε S5 και ειδικά το μαύρο χρώμα... Δεν ξέρω αν υπάρχει το πρόβλημα μόνο Ελλάδα ή είναι γενικότερο, αλλά κάτι τέτοιο συμβαίνει νομίζω πρώτη φορά με τη ναυαρχίδα της Samsung... Να υπάρχει δηλαδή πρόβλημα διαθεσιμότητας...

 

Αυτό μπορεί να οφείλετε είτε επειδή το μαύρο πουλάει περισσότερο και έχουν μείνει πιο πολλά λευκά είτε και από την ίδια τη Samsung να έριξε την παραγωγή των μαύρων μέχρι να σπρώξει τα λευκά.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να οφείλετε είτε επειδή το μαύρο πουλάει περισσότερο και έχουν μείνει πιο πολλά λευκά είτε και από την ίδια τη Samsung να έριξε την παραγωγή των μαύρων μέχρι να σπρώξει τα λευκά.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω...

πχ το expansys που αναφέρθηκε έχει όλα τα χρώματα 699 και το άσπρο 659... μεγάλη διαφορά...

παράξενο αυτό με το άσπρο πάντως... μέχρι πέρυσι όλοι έψαχναν άσπρα κινητά. φέτος άλλαξαν και ψάχνουν σκούρα?

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω...

πχ το expansys που αναφέρθηκε έχει όλα τα χρώματα 699 και το άσπρο 659... μεγάλη διαφορά...

παράξενο αυτό με το άσπρο πάντως... μέχρι πέρυσι όλοι έψαχναν άσπρα κινητά. φέτος άλλαξαν και ψάχνουν σκούρα?

 

Εγώ Galaxy s2, s3, s4 τα είχα πάρει όλα σε άσπρο! Τώρα του s5 η μαύρη ομορφιά με έκανε να το διαλέξω!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Galaxy s2, s3, s4 τα είχα πάρει όλα σε άσπρο! Τώρα του s5 η μαύρη ομορφιά με έκανε να το διαλέξω!

 

με το καλο φιλε μου να παραλαβεις.ξερουμε στο birdphone τι προελευσης ειναι?

Link to comment
Share on other sites

με το καλο φιλε μου να παραλαβεις.ξερουμε στο birdphone τι προελευσης ειναι?

 

Γαλλια ειναι απο οσο ξερω.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω...

πχ το expansys που αναφέρθηκε έχει όλα τα χρώματα 699 και το άσπρο 659... μεγάλη διαφορά...

παράξενο αυτό με το άσπρο πάντως... μέχρι πέρυσι όλοι έψαχναν άσπρα κινητά. φέτος άλλαξαν και ψάχνουν σκούρα?

 

Στο λευκο φαινονται πιο πολυ τα μεγαλα bezels του S5 ενω στο S4 δεν υπηρχε τετοιο θεμα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια "αηδία" σκέτη το είδα στο πλαίσιο σήμερα το λευκό. Πλαστικό λες και είναι 100€ συσκευή. Το S4 πολύ ποιο όμορφο και συμμαζεμενο. Λογική και η κακή κριτική που δέχτηκε. Από ταχύτητα τα πάει καλά αλλά όποιος έχει το S4 δεν υπάρχει λόγος να το αντικαταστήσει για κανένα λόγο.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτον τον qi pad + receiver.

Καλο στο ματι κτλ αλλα μονο 620mha παιρνανε για φορτιση...

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Πριν λίγο παρέλαβα από kaizershop σε μαύρο χρώμα! Με την πρώτη ματιά τέλειο, το κουτί κανονικά σφραγισμένο, και προέλευση Βουλγαρία.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Πριν λίγο παρέλαβα από kaizershop σε μαύρο χρώμα! Με την πρώτη ματιά τέλειο, το κουτί κανονικά σφραγισμένο, και προέλευση Βουλγαρία.

 

καλοριζικο φιλε μου κ καλοδουλευτο.περιμενουμε εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την γνήσια ζελατίνα οθόνης που βγαζει η samsung .φοβερη ποιοτικά ...ειναι η καλητερη ζελατινα που εχω περάσει με διαφορα!
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα νέο αν το S5 βγει και σε Google Play Edition? Το έκανε πέρυσι αλλά φέτος δεν ακούω και πολλά σε αντίθεση με το One (M8) που έχει ήδη βγει...

Γιατί θα ήταν σοβαρός λόγος αγοράς του S5 το να έχεις επιλογή να το μετατρέψεις σε GPE (έστω χάνοντας και την εγγύηση) όποια στιγμή το επιλέξεις...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...