Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια θεωρείται η πιο σταθερή ρομ γι αυτή την συσκευή?

την έχω αγοράσει εδώ και μήνες για την αδερφή μου αλλά επειδή βλεπόμαστε ανά μήνες λόγω σπουδών, άρχισε να μου κάνει παράπονα για την stock 1.16 που του είχα φορέσει.

 

θέλω λοιπόν κάποια ρομ που να είναι απλά σταθερή και να μην ρουφάει την μπαταρία δίχως αύριο, όπως διάβαζα παραπάνω.

Όπως βλέπω εισαι και κάτοχος Xiaomi οπότε ξέρεις την ανωτερότητα της MIUI οπότε εδώ θα βρεις την απάντησή σου!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9082-Miui-V6-%CF%83%CE%B5-%CE%96%CE%A4%CE%95-V5-Redbull/?pageNo=10&d8a20c21

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως βλέπω εισαι και κάτοχος Xiaomi οπότε ξέρεις την ανωτερότητα της MIUI οπότε εδώ θα βρεις την απάντησή σου!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9082-Miui-V6-%CF%83%CE%B5-%CE%96%CE%A4%CE%95-V5-Redbull/?pageNo=10&d8a20c21

 

ναι γνωρίζω από miui (έχω το mi4 άλλωστε) απλά θέλω την πιο stable rom.

το port της miui είναι μέσα στις επιλογές μου αλλά δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή, γι αυτό ρώτησα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 1.17 και ήταν αρκετά stable... Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ελληνικών βάλε η αυτή η την 1.19....Τώρα φοράω την miui dual sim που ανέβηκε πριν λίγες μέρες και είναι μια χαρά + full ελληνικά για κάποιον που τον νοιάζει... Απλά αν την βάλεις περνάς link2sd για βα βγάλεις κινεζιες και αν θες να παγώσεις κάποια system apps.... Ααα κ απο κινέζικα κράτα το kinguser... Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Είχα την 1.17 και ήταν αρκετά stable... Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ελληνικών βάλε η αυτή η την 1.19....Τώρα φοράω την miui dual sim που ανέβηκε πριν λίγες μέρες και είναι μια χαρά + full ελληνικά για κάποιον που τον νοιάζει... Απλά αν την βάλεις περνάς link2sd για βα βγάλεις κινεζιες και αν θες να παγώσεις κάποια system apps.... Ααα κ απο κινέζικα κράτα το kinguser... Αυτά!

Το kinguser κυκλοφορεί στο xda και σε αγγλική version. H τελευταία miui είναι αρκετά σταθερή.. δεν έχω θέμα αυτές τις μέρες που το έχω. βέβαια ασχολήθηκα και έχω σβησει κινεζιες κλπ κλπ και το τι τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Η πιο σταθερή έκδοση, μιας και είχε ήδη στοκ ρομ οποτε δεν θα έχει θέμα με τα αγγλικα, ειναι μακράν η 1.19. στην οποια κ δεν υπαρχει και το θέμα με το touch. εγώ θα συνηστούσα στο φίλο να της βάλει αυτή την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Το kinguser κυκλοφορεί στο xda και σε αγγλική version. H τελευταία miui είναι αρκετά σταθερή.. δεν έχω θέμα αυτές τις μέρες που το έχω. βέβαια ασχολήθηκα και έχω σβησει κινεζιες κλπ κλπ και το τι τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Η πιο σταθερή έκδοση, μιας και είχε ήδη στοκ ρομ οποτε δεν θα έχει θέμα με τα αγγλικα, ειναι μακράν η 1.19. στην οποια κ δεν υπαρχει και το θέμα με το touch. εγώ θα συνηστούσα στο φίλο να της βάλει αυτή την ρομ.

 

για δωσε κανα info για το τι αλλο τρεχει στο παρασκηνιο για να το βγαλω και εγω πλιζ!

Link to comment
Share on other sites

για δωσε κανα info για το τι αλλο τρεχει στο παρασκηνιο για να το βγαλω και εγω πλιζ!

Μην νομιζεις ότι έχω κάνει τπτ το ιδιαιτερο. Με το Kinguser, εκανα disable το auto-start στην εκκινηση, εφαρμογών που μου είναι άχρηστες να τρέχουν στο παρασκήνιο από την αρχή. βλέπε φβ, here maps, instagram, youtube, κλπ. και έσβησα όσες εφαρμογές έχουν κινεζιές μέσα ή δεν με εξυπηρετούν.

 

Στα της ρομ, ο mi launcher δεν μας τα λέει καλά. σε κάθε reboot, χάνει την θέση συγκεκριμένων εφαρμογών, το wallpaper μου κ διαφορα άλλα..

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μ τ κάνει αυτό....Τώρα γτ στ κάνει εσένα άγνωστο..

 

Γυρισα παλι στην στοκ ρομ...Το οτι "ετρωγε" πιο πολυ μπαταρια η miui δεν με πειραζε...αλλα ανακαλυψα σημερα οτι η φωτο που εβγαζα με τη nubia camera που παρχει στη miui οτι η φωτο υστερουσαν αρκετα σε σχεση με την στοκ 1.17...οποτε γυρισα παλι στα παλια..!

Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μετα από reboot, το κινητό αρνιοταν να ξεκινήσει. τι ξαναπερασα την ρομ απο πανω (miui), τι ρεσετ, τπτ. τελος για μένα οι αλχημειες. stock NUBIA rom 1.19 και απολύτως τπτ άλλο. Η πιο σταθερή και με λιγότερα προβλήματα με διαφορά από τις άλλες.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μετα από reboot, το κινητό αρνιοταν να ξεκινήσει. τι ξαναπερασα την ρομ απο πανω (miui), τι ρεσετ, τπτ. τελος για μένα οι αλχημειες. stock NUBIA rom 1.19 και απολύτως τπτ άλλο. Η πιο σταθερή και με λιγότερα προβλήματα με διαφορά από τις άλλες.

Συμφωνώ! Εδω και ένα μήνα, έχω ξαναγυρισει στην 1.19 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Το τηλ δουλεύει υποδειγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Εδω και ένα μήνα, έχω ξαναγυρισει στην 1.19 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Το τηλ δουλεύει υποδειγματικα!

Το έχω λιώσει το τηλέφωνο σημερα. με καμια αλλη ρομ δεν θα είχα με την ίδια χρήση (9μιση ώρες εκτός φόρτισης και με 3μιση ώρες οθονη παρακαλώ), ακόμα 36%. στις 2μιση ώρες, άντε 3 ωρες οθόνης, θα είχα μείνει από μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Έχει φίλος το κινητό Αλλά δε πολυασχολειτε με ρομ. Έχει τη 13 τη επίσημη. Βγάζει ΟΤΑ, και κατεβάζω τη ρομ. Απλά σε γίνεται η αναβάθμιση. Βγάζει σφάλμα. Τι μπορεί να φταίει;

Να βάλω κατευθείαν τη 19;

Link to comment
Share on other sites

Έχει φίλος το κινητό Αλλά δε πολυασχολειτε με ρομ. Έχει τη 13 τη επίσημη. Βγάζει ΟΤΑ, και κατεβάζω τη ρομ. Απλά σε γίνεται η αναβάθμιση. Βγάζει σφάλμα. Τι μπορεί να φταίει;

Να βάλω κατευθείαν τη 19;

 

Ναι βάλε κατευθείαν την 1.19

 

 

Ερώτηση: Αν βάλουμε το patch για το double tap στην 1.19 επιρρεαζεται κάτι προς το χειρότερο ή το περνάμε άφοβα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλε κατευθείαν την 1.19

 

 

Ερώτηση: Αν βάλουμε το patch για το double tap στην 1.19 επιρρεαζεται κάτι προς το χειρότερο ή το περνάμε άφοβα ?

λογικά το περνας αφοβα αλλα καλο ειναι κρατα ενα μπακαπ πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Δεν ξέρω ελληνικά,

Ελληνική μένα τόσο θλιβερός,

γράφω με το google μετάφραση,

Πρέπει η ROM με ακολουθεί

Nubia UI V14..07.11

Andoid version 4.4.2

V9.06

Πού μπορώ να βρω αυτό το ROM?

Έχεις κάποιο link?

ευχαριστώ.

Türkçe bilen var mı? :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν 2 γνήσια Digitizer touch Screen για το τηλέφωνο μας εύχομαι αχρείαστα να είναι άλλα αν κάποιος τα θέλει μπορεί να με ενοχλήσει με pm.

Τα εχω και προς πώληση στο ebay: http://www.ebay.com/itm/Digitizer-touch-Screen-for-ZTE-Red-Bull-V5-U9180-V9180-N9180-/121713148543?hash=item1c56ab427f

Ευχαριστώ και συγνώμη για το off topic

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

εχω το συγκεκριμενο κινητο και θελω να περασω την εκδοση που υποστηριζει ελληνικα. εχω κατεβασει αυτα τα τρια αρχεια απο εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9082-Miui-V6-%CF%83%CE%B5-%CE%96%CE%A4%CE%95-V5-Redbull/?pageNo=10.

Γνωριζει καποιος να με καθοδηγησει πως τα περναω στο κινητο?

Στα χαρακτηριστικα αναφερει ως model number: zte v9180 - nubia Ui_v2.0.0 - adroid version :4.3

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου απαντήθηκε μέσα στο τόπικ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Πέρασα την 1.19 και δεν δουλεύει το touch όταν το κινητό είναι ξαπλωτό.

Τόσο καιρό είχα την cm11 με basement (νομίζω) την 1.14 και δούλευε πολύ σωστά.

Θέλει και κάποιο άλλο zipάκι για να δουλέψει στην nubia rom;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου απαντήθηκε μέσα στο τόπικ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Πέρασα την 1.19 και δεν δουλεύει το touch όταν το κινητό είναι ξαπλωτό.

Τόσο καιρό είχα την cm11 με basement (νομίζω) την 1.14 και δούλευε πολύ σωστά.

Θέλει και κάποιο άλλο zipάκι για να δουλέψει στην nubia rom;

λογικα αν περασεις το patch του prodooman θα εισαι οκ. αν βρω λινκ θα το ποσταρω.

 

edit. Νομιζω αυτό εδω ειναι. ΚΡΑΤΑ backup πρωτα οπωςδηποτε πριν δοκιμάσεις!!!

https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

λογικα αν περασεις το patch του prodooman θα εισαι οκ. αν βρω λινκ θα το ποσταρω.

 

edit. Νομιζω αυτό εδω ειναι. ΚΡΑΤΑ backup πρωτα οπωςδηποτε πριν δοκιμάσεις!!!

https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοείς το X9180_H119_Custom.zip ;

Θέλει πάλι factory reset και wipes ή μπαίνει κατευθείαν;

Εγώ πέρασα το DCZ_X9180_1.19_CZ.zip από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kdl9PZV9YNzdYb3M&usp=sharing&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc που και αυτή custom είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοείς το X9180_H119_Custom.zip ;

Θέλει πάλι factory reset και wipes ή μπαίνει κατευθείαν;

Εγώ πέρασα το DCZ_X9180_1.19_CZ.zip από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kdl9PZV9YNzdYb3M&usp=sharing&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc που και αυτή custom είναι.

α συγγνωμη. νομιζα ότι πόσταρα μόνο το κερνελ patch.

Kernel_3.4.6_Patch.zip αυτό να φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

α συγγνωμη. νομιζα ότι πόσταρα μόνο το κερνελ patch.

Kernel_3.4.6_Patch.zip αυτό να φλασάρεις.

Το φλάσαρα και έχω το εξής παράδοξο:

Όταν το έχω ακουμπισμένο είτε στα πόδια μου είτε στο ένα μου χέρι(σε οριζόντια εννοείται θέση) δουλεύει κομπλέ το touch. Όταν είναι ακουμπισμένο σε τραπέζι, καναπέ κτλ δεν δουλεύει:wacko::confused:

Πριν δεν θυμάμαι αν έκανε το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Το φλάσαρα και έχω το εξής παράδοξο:

Όταν το έχω ακουμπισμένο είτε στα πόδια μου είτε στο ένα μου χέρι(σε οριζόντια εννοείται θέση) δουλεύει κομπλέ το touch. Όταν είναι ακουμπισμένο σε τραπέζι, καναπέ κτλ δεν δουλεύει:wacko::confused:

Πριν δεν θυμάμαι αν έκανε το ίδιο..

https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kbGpVZTYtMHB4cjA&usp=drive_web&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc

 

στο παραπανω λινκ εχει ολους τους custom kernels που εχουν κυκλοφορησει. Κανε πρώτα back up και μετα θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τον 3.4.79. πες μας αν δουλεψε σωστα. αν δεις οτι σου κανει bootloop, φλασαρε παλι τον παλιο κερνελ που ειχες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...