Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως κάθε φορά, έτσι και τώρα με αυτό το update ο proDOOMman έχει το Mega του καινούργια radio και camera libs
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η rom του dallas, custom 1.16, συμπεριφερεται περιεργα. οταν περναω app εχω 2 shortcuts, συμβαινειβσε καποιον αλλο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες ξεκίνησα να ασχολούμαι με το τηλέφωνο. μετά από τρεις σχεδόν ημέρες στην κατοχή μου. Απ' όσα έχω διαβάσει στο thread είχα σκοπό να περάσω την CM11 rom. Ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες, πέρασα πρώτα την official rom 1.16 και θέλω να προχωρήσω στην εγκατάσταση της CM11. Οι ερωτήσεις μου είναι δύο :

1. Το link για τις custom roms έχει φακέλους με διαφορετικές ημερομηνίες. Ποια πρέπει να κατεβάσω ?

2. Για να εγκαταστήσω την CM11 πρέπει να ξανακάνω όλη τη διαδικασία root+custom rom+gapps ?

Sorry για τις ερωτήσεις που μπορεί να φαίνονται χαζές, αλλά είναι η πρώτη μου επαφή με android και πάω ψάχνοντας.

Link to comment
Share on other sites

1. θα βαλεις την πιο προσφατη

2.η cm11 ειναι pre-rooted,φλασαρεις την cm11 + gapps

ο καβγας ειναι να περασεις στην αρχη custom recovery μετα περνας οτι custom rom θελεις

αφου τα περασεις ολα και στησεις το τηλ με λογαριασμους-κωδικους και αππς μεσα απο το cwm κανε ενα back up την ρομ στην sd ωστε αν τα κανεις σαλατα η δεν σου αρεσει κατι μετα απο πειραματισμους επανερχεσαι στην ρομ χωρις να κανεις το στησιμο απο την αρχη.

reeboot recovery -> wipe data/cash -> restore -> from sd... ταδε μπακαπ -> κομπολοι

Link to comment
Share on other sites

play store->ρυθμισεις->προσθηκη εικονιδιου στην Αρχικη(για τις νεες εφαρμογες)->ξετικαρε το

 

ευχαριστώ, είχα ετοιμαστεί ψυχολογικά για φλασάρισμα από την αρχή, γιατί νόμιζα ότι είναι bug. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, είχα ετοιμαστεί ψυχολογικά για φλασάρισμα από την αρχή, γιατί νόμιζα ότι είναι bug. :)

επισης προσεξε κατι αλλο,3 θεσεις πιο κατω στις ρυθμισεις λεει ''απαιτηση ελεγχου ταυτοτητας για αγορες'' αν εχεις εφαρμογες επι πληρωμη αλλα απο τον ''θειο'' θα πρεπει να το ρυθμισεις στο ''ποτε''.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον υστερα με λιγο διαβασμα σε γειτονικά φόρουμ μάλλον βρήκα τι έφταιγε με τις εφαρμογές που μου έτρεχαν στο παρασκήνιο (πχ βλέπε androidlost, whatsapp messenger,κλπ) που δεν δουλευαν σωστά. Μαλλον το όλο πρόβλημα το έκανε η εφαρμογή συστήματος, powersaver. Την απενεργοποιησα από τις ρυθμίσεις της ώστε να μην ξεκινάει με την εκκινηση, και πλεον η androidlost (που ήταν επι της ουσιας η εφαρμογή που με "εκαιγε") δουλευει κανονικά (προς το παρών).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ώστε να μπορούμε να χρησιμοποιησουμε 160 χαρακτήρες στην στοκ εφαρμογή μηνυμάτων; Στο Xperia γίνεται, άρα κάπως θα γίνεται και στο zte για να μην βάζουμε άλλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

στο Gdrive του dallasCZ στο xda, υπαρχει custom rom 1.16 που ειναι ετοιμη με gapps, root και χωρις κινεζιές μέσα. απλά την περνάτε και είστε έτοιμοι χωρις περαιτέρω διαδικασιες και άλλα φλασαρίσματα.

 

edit. βγηκε 1.17 με ψιλοδιορθώσεις. και απ ότι διάβασα στο xda, λογικά σε κανα δυο βδομαδες θα βγει και 1.18.

 

Επειδή τώρα ξεκινάω τη διαδικασία root και flash cm11, θα πρέπει να περάσω σαν τελευταία stock την 1.17 ? :confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μου τα φωτα σας.

Θελω το το zte v5 red bull απο το to2c ειτε 1gb 4 gb ειτε 2gb 8 gb.

Δεν ξερω να ρουταρω να αλλαζω rom κλπ.

Δουλευει σωστα με τη rom που ερχεται η εχει θεματα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ κάποια πραγματάκια...

Ρούταρα και πέρασα τη CW από εδώ https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw του φακέλου 2014.12.24

Έπρεπε να την περάσω πάνω σε κάποια συγκεκριμένη ROM?

Είναι η καλύτερη με ελληνικά ROM που μπορούσα να περάσω?

Έχω ένα θέμα με τη σύνδεση στο PC ενώ κάνει τον ήχο ότι αναγνωρίζει τη συσκευή (με το debugging ανοιχτό) δεν φαίνεται ο αποθηκευτικός χώρος ώστε να πάρω και να δώσω αρχεία. Τι πρέπει να κάνω??

Επίσης όταν πήγα να περάσω Stock ROM και αφού είχα βάλει STOCK RECOVERY μου πετούσε ένα error ότι δεν έβρισκε κάτι στο Ε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μου τα φωτα σας.

Θελω το το zte v5 red bull απο το to2c ειτε 1gb 4 gb ειτε 2gb 8 gb.

Δεν ξερω να ρουταρω να αλλαζω rom κλπ.

Δουλευει σωστα με τη rom που ερχεται η εχει θεματα;

 

απο το vickmall που εχω φερει και απο τα δυο λειτουργουνε αψογα οπως ερχονται...

απο το to2c δεν γνωριζω

επισης νομιζω πως απο Ελλαδα μονο εδω το βρισκεις ετοιμοπαραδοτο:

http://gadgetsale.gr/cells/zte/zte-v5-red-bull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα ξεκινάω τη διαδικασία root και flash cm11, θα πρέπει να περάσω σαν τελευταία stock την 1.17 ? :confused:

 

Έκανα τη διαδικασία με το usb debug και με τους drivers, πέρασα μάλλον 1.16 γιατί πλέον δεν έχω play store, πήγα να περάσω cm11 και μου έβγαλε failed to verify whole-file signature, signature verification failed, installation aborted ... Καμιά ιδέα ; :wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Την cm11 την φλασαρεις από custom recovery αφού κάνεις wipe data/cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετά φλασαρεις τα gapps

Edited by poulaki1976
Link to comment
Share on other sites

Την cm11 την φλασαρεις από custom recovery αφού κάνεις wipe data/cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετά φλασαρεις τα gapps

 

Το θέμα μου μάλλον είναι ότι δεν μπορώ να περάσω custom recovery... Δεν μπορώ να καταλάβω, ακολουθώ τα βήματα όπως τα λέει στο ποστ του καλλαιρ. Ούτε σκέτο root δεν μπορώ να κάνω. Όταν μπαίνω σε recovery μου λέει nubia recovery v1

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μου τα φωτα σας.

Θελω το το zte v5 red bull απο το to2c ειτε 1gb 4 gb ειτε 2gb 8 gb.

Δεν ξερω να ρουταρω να αλλαζω rom κλπ.

Δουλευει σωστα με τη rom που ερχεται η εχει θεματα;

πΑΡΈΛΑΒΑ εγω απο το Το2c

 

εως τωρα αριστο ΠΛΗΝ της αδυνμιας εγκαταστασης του sygic

 

Ερχεται με superuser root

εγκαθιστας και το ""System app remover (ROOT)""

kai εισαι αρχοντας

 

3 μερες το εχω-95% ικανοποιημενος

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Την cm11 την φλασαρεις από custom recovery αφού κάνεις wipe data/cache

 

Το θέμα μου μάλλον είναι ότι δεν μπορώ να περάσω custom recovery... Δεν μπορώ να καταλάβω, ακολουθώ τα βήματα όπως τα λέει στο ποστ του καλλαιρ. Ούτε σκέτο root δεν μπορώ να κάνω. Όταν μπαίνω σε recovery μου λέει nubia recovery v1

 

Λοιπόν, κατάφερα να περάσω cwm recovery και τώρα εγκαθιστώ cm11 zip κλπ:)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ευγε

Δεν υπάρχει δεν μπορώ

 

Ευχαριστώ για το moral support ! :D

Τελικά ήταν πιο εύκολο από όσο έδειχνε και αξίζει με τα χίλια για τους λάτρεις των cm!

Με μια γρήγορη πρώτη ματιά, όλα δουλέυουν ρολόι!

Σήμερα θα κοιμηθώ ήσυχος ! :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ κάποια πραγματάκια...

Ρούταρα και πέρασα τη CW από εδώ https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw του φακέλου 2014.12.24

Έπρεπε να την περάσω πάνω σε κάποια συγκεκριμένη ROM?

Είναι η καλύτερη με ελληνικά ROM που μπορούσα να περάσω?

Έχω ένα θέμα με τη σύνδεση στο PC ενώ κάνει τον ήχο ότι αναγνωρίζει τη συσκευή (με το debugging ανοιχτό) δεν φαίνεται ο αποθηκευτικός χώρος ώστε να πάρω και να δώσω αρχεία. Τι πρέπει να κάνω??

Επίσης όταν πήγα να περάσω Stock ROM και αφού είχα βάλει STOCK RECOVERY μου πετούσε ένα error ότι δεν έβρισκε κάτι στο Ε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει!

 

Παιδιά επίσης αντιμετωπίζω θέμα με την κάμερα....Κρασάρει η εφαρμογή και δεν ανοίγει. Κανείς καμία βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το σχολιο. Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...