Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκανα root recovery,περασα στοκ 1,16 ,gapps νεο su .Και περιμενω να ανοιξει.Τιτανιουμ στησιμο κλπ κλπ α και double tap θελω να περασω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Από ότι θυμάμαι έχεις την stock rom, αν μπορεί ας επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει την cm.

Sorry αν κουράζω απλά το otg είναι σημαντικό για εμένα και λόγος που προτίμησα το εν λόγω κινητό σε σχέση με άλλα.

Ευχαριστώ

ειναι σχεδον σιγουρο ότι θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η θήκη με την οποία ήρθε από το vickmall είναι μαλακή, σφιχτή (σωστή για το κινητό), αλλά με μεγάλη ασάφεια στο πάτημα του power button. Αν δοκιμάσει κάποιος άλλη μαλακή θήκη, ας γράψει εντυπώσεις.

 

Για το κλείδωμα της οθόνης μια ερώτηση: αν βάλω pattern lock, να χρειάζεται δηλαδή να "ζωγραφίσεις" ένα συγκεκριμένο σχέδιο σε τελίτσες για να ξεκλειδώσει η οθόνη, χρειάζεται πρώτα να κάνω slide to unlock (το κλασσικό δηλαδή) και μετά επιπλέον να κάνω το pattern. Πώς γίνεται σκέτο το pattern, όπως σε όλα τα κινητά...;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η θήκη με την οποία ήρθε από το vickmall είναι μαλακή, σφιχτή (σωστή για το κινητό), αλλά με μεγάλη ασάφεια στο πάτημα του power button. Αν δοκιμάσει κάποιος άλλη μαλακή θήκη, ας γράψει εντυπώσεις.

 

Για το κλείδωμα της οθόνης μια ερώτηση: αν βάλω pattern lock, να χρειάζεται δηλαδή να "ζωγραφίσεις" ένα συγκεκριμένο σχέδιο σε τελίτσες για να ξεκλειδώσει η οθόνη, χρειάζεται πρώτα να κάνω slide to unlock (το κλασσικό δηλαδή) και μετά επιπλέον να κάνω το pattern. Πώς γίνεται σκέτο το pattern, όπως σε όλα τα κινητά...;

Ευχαριστώ.

 

Το power button να το ξεχασεις - να βαλεις το διπλο ταπ ταπ - ολα τα λεφτα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το power button να το ξεχασεις - να βαλεις το διπλο ταπ ταπ - ολα τα λεφτα :cool:

 

Ναι, αλλά καταναλώνει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Με ακουστικά ή χωρίς;

 

και με ακουστικα ολα καλα - οχι hands free - μηπως δεν σου καθεται καλα το βυσμα λογω silicon case ?

 

οταν σβηνει η οθονη σταματα η αναπαραγωγη ηχου και απο turbotube και απο οποιοδηποτε προγραμμα αναπαραγωγης μουσικης εκτος απο το nubia music

μπορω να κανω κατι γι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το youtube, υπαρχει αυτη εδω η εφαρμογη που χρησιμοποιω που στη ουσια ειναι το κανονικο youtube, αλλα με επιλογες να ακους τα τραγουδια και με κλειστη την οθονη, αλλα και download button, για να τα κατεβασεις σε οτι μορφη θες, ακομα και mp3.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και ειναι πανεμορφο,ειναι για εναν φιλο γιατι εχω το z7 max εγω,μετα το σεταρισμα χρειαζεται να κανω κατι αλλο?Double tap δεν εχει ε?Eπειδη δεν πολυξερω,παιρνει μαικρο σιμ η μινι σιμ?Υπαρχει η δυνατοτητα διαφορετικου ηχου κλησης απο καθε σιμ?Αν θελω να καταργησω μια εφαρμογη π.χ.twitter πως γινεται μιας και δεν εχει επιλογη καταργησης?

Κατι που πρεπει να προσεξω>??

Ευχαριστω

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και ειναι πανεμορφο,ειναι για εναν φιλο γιατι εχω το z7 max εγω,μετα το σεταρισμα χρειαζεται να κανω κατι αλλο?Double tap δεν εχει ε?Eπειδη δεν πολυξερω,παιρνει μαικρο σιμ η μινι σιμ?Υπαρχει η δυνατοτητα διαφορετικου ηχου κλησης απο καθε σιμ?

Κατι που πρεπει να προσεξω>??

Ευχαριστω

 

ποτε ειχες βαλει την παραγγελεια φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και ειναι πανεμορφο,ειναι για εναν φιλο γιατι εχω το z7 max εγω,μετα το σεταρισμα χρειαζεται να κανω κατι αλλο?Double tap δεν εχει ε?Eπειδη δεν πολυξερω,παιρνει μαικρο σιμ η μινι σιμ?Υπαρχει η δυνατοτητα διαφορετικου ηχου κλησης απο καθε σιμ?

Κατι που πρεπει να προσεξω>??

Ευχαριστω

Micro Sim παίρνει. Double tap αν κατάλαβα καλά ενεργοποιείς το script init και μετά το φλασαρεις από ρικοβερι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Micro Sim παίρνει. Double tap αν κατάλαβα καλά ενεργοποιείς το script init και μετά το φλασαρεις από ρικοβερι

 

σε ποιο μεροςτο βρισκω αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποτε ειχες βαλει την παραγγελεια φιλε μου?

 

Εφυγε 21 του Γεναρη και ηταν στο αεροδρομιο την 1 φλεβαρη,μια χαρα,απο Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο μεροςτο βρισκω αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εφυγε 21 του Γεναρη και ηταν στο αεροδρομιο την 1 φλεβαρη,μια χαρα,απο Vickmall.

5,6 σελίδες πιο πίσω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ και δεν ανοίγει :mad:!

 

Το βάζω στο φορτιστή και προσπαθεί να bootarei για να φορτίσει, εμφανίζει το ZTE V5 αρχικό bootscreen/logo, δονήεται μια φορά και σβήνει η οθόνη. Μετά από 2 δευτερόλεπτα κάνει ξανά το ίδιο.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο ?

 

EDIT: Απλά ήταν το αυτοκολλητάκι στη μπαταρία. (έχω να πάρω κινητό κάτι αιώνες)

 

EDIT2: Υπέροχα... η οθόνη κάνει flickering σε αηδιαστικό σημείο. Αν το flasharo λέτε να έχω ελπίδες?

Edited by s0me0ne
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον,μιλαω στο τηλεφωνο και τον συνομιλητη μου τον ακουνε στα 10 μετρα καθαρα και ξαστερα,εδω πληγεται η ιδιωτικοτητα της συζητησεως κατι πρεπει να κανω με αυτο.

Πως μπορω να μειωσω την ενταση του ακουστικου το οποιο εχει την ιδια ενταση περιπου με το μεγαφωνο ?

:(

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον,μιλαω στο τηλεφωνο και τον συνομιλητη μου τον ακουνε στα 10 μετρα καθαρα και ξαστερα,εδω πληγεται η ιδιωτικοτητα της συζητησεως κατι πρεπει να κανω με αυτο.

Πως μπορω να μειωσω την ενταση του ακουστικου το οποιο εχει την ιδια ενταση περιπου με το μεγαφωνο ?

:(

 

Νομιζω γινεται οταν την ωρα που μιλας πατησεις το - του VOLUME

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα για λογαριασμό φίλου.Ενώ ήρθε σε χρόνο ρεκόρ Ελλάδα , έκανε και χρόνο ρεκόρ για να ξεκολήσει από το αεροδρόμιο 4 ημέρες.

Πέρασα stock 116 , cm11 , gapps , supersu , camera 116, camera switch.

Παρόλα αυτά η κάμερα παραμένει η default cm.

Tο τηλ. πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του ,αγοράστηκε από vickmall και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος από την όλη συναλλαγή

Παραθέτω και εικόνες για όσους με cm11 δεν μπορούν να ενεργοποιήσουν τον usb αποθηκευτικό χώρο

 

http://i28.photobucket.com/albums/c226/bitofsalt/Screenshot_2015-02-05-16-48-50_zpsrskw7olf.png http://i28.photobucket.com/albums/c226/bitofsalt/Screenshot_2015-02-05-16-49-20_zpsj9ao8nrz.png http://i28.photobucket.com/albums/c226/bitofsalt/Screenshot_2015-02-05-16-52-37_zpsch1skjb4.png

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολλούς φίλους για γρήγορη παραλαβή και τρελλαινομαι σπό 8/1/15 είναι dispatched to overseas απο vickmall me sg φυσικά...
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολλούς φίλους για γρήγορη παραλαβή και τρελλαινομαι σπό 8/1/15 είναι dispatched to overseas απο vickmall me sg φυσικά...

Μην αγχωνεσαι.. φιλος εχει παρει και αυτός ταμπλετάκι με singapore post και ακόμα το περιμένει. μπορει να έχει μπει ελλάδα και για τον χ/ψ λόγο να μην έχει ανοιχτει ακόμα ο σάκος. ειναι περιοδος που έγιναν πολλές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ενώ έχει πολύ δυνατό ηχείο και ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλητή μου, με hands free έχει θέμα. Ο ήχος είναι πολύ χαμηλός. Στο παλιό μου Xperia p όταν έβαζα hands free χαμηλωνα την ένταση αρκετά, αντιθέτως στο zte το βάζω τέρμα και πάλι η ένταση δεν είναι ικανοποιητικη. Σε YouTube κτλ είναι μια χαρά. Υπάρχει καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολλούς φίλους για γρήγορη παραλαβή και τρελλαινομαι σπό 8/1/15 είναι dispatched to overseas απο vickmall me sg φυσικά...

 

καλως ηρθες στο club με τα καθυστερουμενα.ειναι και ο celtic1453 εγω με το ιδιο θεμα.δες το pm που σου εστειλα και απαντησε μου

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ενώ έχει πολύ δυνατό ηχείο και ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλητή μου, με hands free έχει θέμα. Ο ήχος είναι πολύ χαμηλός. Στο παλιό μου Xperia p όταν έβαζα hands free χαμηλωνα την ένταση αρκετά, αντιθέτως στο zte το βάζω τέρμα και πάλι η ένταση δεν είναι ικανοποιητικη. Σε YouTube κτλ είναι μια χαρά. Υπάρχει καμία λύση;

 

Youtube πως βλέπεις ακριβώς? Έχω μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση. :(

 

Γυρισα σε cm και ολα οκ με youtube. Προεκυψε αλλο προβλημα ομως. Στον αποθηκευτικο χωρο ειτε το εχω usb ειτε mtp, παροτι βλεπει τον αποθηκευτικο χωρο στο pc δειχνουν κενα και δεν μπορω να αντιγραψω τιποτα μεσα.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...