Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε με το καλο, πες μας και απο που το πηρες

 

MINIDEAL ... 199$ η έκδοση με 2gb Ram / 8gb Rom

επίσης δίνουν με 6.05 ευρώ extra , τα official back cover ZTE ...

με τα γρήγορα μεταφορικά (EMS) και 1 κάλυμα επιπλέον μου βγήκε στα 176ε και κάτι ψιλά !!!

 

επίσης πολύ αναλυτικά tech specs μπορείτε να βρείτε εδώ :

http://www.devicespecifications.com/en/model/20e92bfd

Edited by N1ko5zAN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειπες το εφερες με Ems.Ποσο καιρο εκανε?Ειχες θεμα με τελωνειο?

 

Παιδια btw το touch-us απο οτι ειδα εχει το 2gb ram με 170$.

Το βλεπω διαφημιζεται πολυ στο site.Εχει πάρει κανεις?Ειναι αξιοπιστο?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ειπες το εφερες με Ems.Ποσο καιρο εκανε?Ειχες θεμα με τελωνειο?

 

Παιδια btw το touch-us απο οτι ειδα εχει το 2gb ram με 170$.

Το βλεπω διαφημιζεται πολυ στο site.Εχει πάρει κανεις?Ειναι αξιοπιστο?

 

το touch-us δεν το γνωρίζω σαν site ... οπότε δεν μπορώ να κρίνω ... από εκεί και πέρα , για minideal , merimobiles , etotalk , μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος ...

Αναφορικά με την EMS , να διευκρινήσω ότι ποτέ δεν έχω περάσει τελωνείο ... Οι παραπάνω εταιρείες προσέχουν , και αναγράφουν πάντα χαμηλή αξία στα δέματα τους , και τα χαρακτηρίζουν ως mp3 - mp4 players ... το παρέδωσαν στην courrier 18/7 και σήμερα 26/7 είναι αθήνα ...

 

είναι καλύτερο απο το zenfone 5?

 

δεν γνωρίζω , αλλά το zenphone είναι με 2πίρυνο intel ... δεν ξέρω τι δύναμη έχουν τα soc της intel ... αλλά γενικά έχουν πολύ καλές κριτικές .. από εκεί και πέρα επειδή το είχα τσεκάρει λίγο και εγώ , το zenphone είναι δύσκολο στο rootarisma , επίσης έχει μη αποσπόμενη μπαταρια που για εμένα μετράει σαν αρνητικό .. Τέλος είμαι σίγουρος , ότι από υποστήρηξη από τα διάφορα γνωστά και μη εξαιρετέα φόρουμ θα νοσεί σοβαρά !!! σε αντίθεση με ZTE V5 που ήδη έχει αρκετεί κινητικότητα σε xda , και έχει ήδη rootαριστεί και C.W.M, ενώ και η ΖΤΕ έχει δώσει ήδη 3 ενημερώσεις λογισμικού για την βελτίωση των επιδόσεων του τηλεφώνου και την διόρθωση διαφόρων bugs (οι 3 τελευταίες update roms βασίζονται σε 4.4.2 )... !!!

 

 

Επίσης έχουν διατεθεί και οι πρώτες θήκες για το μοντέλο στο e-Bay .. Από την Nillkin με ένα γρήγορο search εμφανίζονται ...

Edited by N1ko5zAN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα !! ξεκίνησε ο μαραθώνιος των αναβαθμίσεων , από την 0.44 -> 0.50 -> 1.06 -> 1.08 , cwm , root access , και το debloat ξεκινάει ! Θα ποστάρω αργότερα τις πρώτες εντυπώσεις !

 

UPDATE: Με την έκδοση 1.08 λύθηκαν όλα τα θέματα του dual sim ... Δουλεύουν κανονικά και οι 2 κάρτες !! ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ MICRO SIM (5ε κόστος αλλαγής από παλιά σε micro από ο πάροχο) . κατά τα άλλα , η rom εξαιρετικά σταθερή , το ηχείο δυνατό και η αφή παραπέμπει σε ανώτερης κλάσης τηλέφωνο .. στο antutu τα πήγε καλά , έβγαλε 17 700 και κάτι ψιλά ... η εμπρός κάμερα αποδίδει εξαιρετικά , όπως και η πίσω ... Από άποψη κατασκευής το τηλέφωνο φαίνεται στιβαρό , με καλής ποιότητας πλαστικά !!

Το nubia UI είναι γρήγορο και με πολλά έξυπνα κόλπα ... Παρόλα αυτά η χρήση κάποιου από τους γνωστούς , Nova - Apex , κρίνεται κατ'εμέ απαραίτητη , καθώς ο εργοστασιακός είναι λιγάκι δύσχρηστος ...

Για όσους ενδιαφέρονται για root - cwm - rom update , θα προσπαθήσω να μεταφράσω μόλις έχω χρόνο τον οδηγό από το XDA για να έχετε τις οδηγίες !! Υπενθυμίζω , οι ROM 1.06 - 07 -08 είναι δίγλωσσες (chinese , english ) και οχι Multilingual.

Edited by N1ko5zAN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα !! ξεκίνησε ο μαραθώνιος των αναβαθμίσεων , από την 0.44 -> 0.50 -> 1.06 -> 1.08 , cwm , root access , και το debloat ξεκινάει ! Θα ποστάρω αργότερα τις πρώτες εντυπώσεις !

 

UPDATE: Με την έκδοση 1.08 λύθηκαν όλα τα θέματα του dual sim ... Δουλεύουν κανονικά και οι 2 κάρτες !! ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ MICRO SIM (5ε κόστος αλλαγής από παλιά σε micro από ο πάροχο) . κατά τα άλλα , η rom εξαιρετικά σταθερή , το ηχείο δυνατό και η αφή παραπέμπει σε ανώτερης κλάσης τηλέφωνο .. στο antutu τα πήγε καλά , έβγαλε 17 700 και κάτι ψιλά ... η εμπρός κάμερα αποδίδει εξαιρετικά , όπως και η πίσω ... Από άποψη κατασκευής το τηλέφωνο φαίνεται στιβαρό , με καλής ποιότητας πλαστικά !!

Το nubia UI είναι γρήγορο και με πολλά έξυπνα κόλπα ... Παρόλα αυτά η χρήση κάποιου από τους γνωστούς , Nova - Apex , κρίνεται κατ'εμέ απαραίτητη , καθώς ο εργοστασιακός είναι λιγάκι δύσχρηστος ...

Για όσους ενδιαφέρονται για root - cwm - rom update , θα προσπαθήσω να μεταφράσω μόλις έχω χρόνο τον οδηγό από το XDA για να έχετε τις οδηγίες !! Υπενθυμίζω , οι ROM 1.06 - 07 -08 είναι δίγλωσσες (chinese , english ) και οχι Multilingual.

 

Εχει Gorilla Glass;

Ελληνικα θα παρει σε καποιο UPDATE;

Η ΜΑΜΑ το υποστηριζει; η:cry:

Απο μπαταρια τι λεει;

Η οθονη του πως σου φαινεται;

Γενικα αξιζει;

Ευχαριστω!

:X

Link to comment
Share on other sites

Για ανεβασε μας καμια φοτο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Εχει Gorilla Glass;

Ελληνικα θα παρει σε καποιο UPDATE;

Η ΜΑΜΑ το υποστηριζει; η:cry:

Απο μπαταρια τι λεει;

Η οθονη του πως σου φαινεται;

Γενικα αξιζει;

Ευχαριστω!

:X

1. προφανώς , και ΔΕΝ θα πάρει Ελληνικά σε κάποιο επίσημο update , όπως και κανένα από τα ΖΤΕ εισαγωγής ..

2. Η ΜΑΜΑ το υποστηρίζει άψογα μέχρι στιγμής

3. από μπαταρία μέχρι τώρα καλά τα πάει , αλλά δεν έχω κάνει 1- 2 φορτίσεις για να ξέρω σίγουρα

4. οθόνη φοβερή , με εξέπληξε ευχάριστα ... ωραία χρωματική απόδοση , υψηλή ανάλυση , και μέσω των ρυθμίσεων μπορεί να "πειραχθεί" η θερμοκρασία των χρωμάτων .

5. Gorilla Glass , όπως και τα περισσότερα ΖΤΕ εισαγωγής , ούτε κατά διάννοια !!! αλλά η οθόνη του αν είναι σαν του v967s , θα είναι αθάνατη...

6. Γενικά , νομίζω αξίζει ΝΑΙ ...

 

Για ανεβασε μας καμια φοτο

 

Τι φώτο θα ήθελες ?

Link to comment
Share on other sites

1. προφανώς , και ΔΕΝ θα πάρει Ελληνικά σε κάποιο επίσημο update , όπως και κανένα από τα ΖΤΕ εισαγωγής ..

2. Η ΜΑΜΑ το υποστηρίζει άψογα μέχρι στιγμής

3. από μπαταρία μέχρι τώρα καλά τα πάει , αλλά δεν έχω κάνει 1- 2 φορτίσεις για να ξέρω σίγουρα

4. οθόνη φοβερή , με εξέπληξε ευχάριστα ... ωραία χρωματική απόδοση , υψηλή ανάλυση , και μέσω των ρυθμίσεων μπορεί να "πειραχθεί" η θερμοκρασία των χρωμάτων .

5. Gorilla Glass , όπως και τα περισσότερα ΖΤΕ εισαγωγής , ούτε κατά διάννοια !!! αλλά η οθόνη του αν είναι σαν του v967s , θα είναι αθάνατη...

6. Γενικά , νομίζω αξίζει ΝΑΙ ...

 

 

 

Τι φώτο θα ήθελες ?

βγαλε οτι θες

ας πουμε 3 εσωτερικου χουρου και 6 εξωτερικου με καλο και κακο φωτισμο(3 και 3)

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνονται τα updates? Το πήρε φίλος και θέλουμε να αναβαθμίσουμε για να λειτουργήσει η δεύτερη sim
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνονται τα updates? Το πήρε φίλος και θέλουμε να αναβαθμίσουμε για να λειτουργήσει η δεύτερη sim

 

Ψαξτε στο Google , Zte v5 red bull xda.... Υπαρχει thread με αναλυτικες οδηγιες... Οτα. Προλαβω θα τις μεταφρασω για να υπαρχει ο οδηγος και στα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτε στο Google , Zte v5 red bull xda.... Υπαρχει thread με αναλυτικες οδηγιες... Οτα. Προλαβω θα τις μεταφρασω για να υπαρχει ο οδηγος και στα ελληνικα...

 

OTA Δεν κανει?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τελκα θα ανεβασεις τις φωτο που σου ειπα?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα-πως κανω update στην 0.50? παταω το FOTA, ψαχνει λιγο κ δεν κανει τιποτα...8ελω ελληνικα κ απλα θελω να το παω στην 0,50-βοηθεια καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα να ποστάρεις συνέχεια αν κάποιος το δει και ξέρει θα σου απαντήσει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , Lakious , ελληνικα με επισημη update ξεχασε το ... Η 0.44 που ερχεται απο minideal και etotalk , εχει ελληνικα γιατι ειναι τροποποιημενη .. Καμια αλλη εκδοση δεν εχει βγει απο την ΖΤΕ με υποστηριξη περισσοτερων απο 2 γλωσσων (English - Chinese ).

gdimitris , λογο φορτου εργασιας δεν μπορεσα να συνδεθω αυτο το διαστημα , θα προσπαθησω εντος των επομενων ημερων να σου ανεβασω φωτογραφιες να δεις ...

 

Σχετικα με τον οδηγο , αυτες τις μερες θα μεταφρασω τον οδηγο για update - root - cwm κτλ.. Και θα τον ποσταρω εδω ωστε ολοι οι συμφορουμιτες που ενδιαφερονται να μπορουν να αναβαθμισουν ....

Link to comment
Share on other sites

εδώ το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-1gb-4gb-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-13-0mp-android-4-3-wcdma-version.html (153 δολλάρια την έκδοση με 1gb), θα δουλέψουνε κανονικά οι δύο sim? διαβάζω πως η sim είναι micro, δηλαδή μικρές, ισχύει; Edited by basdel
λάθος
Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση 1gb ,δεν μπορω να σου πω με σιγουρια ... 121€ κανει το ιδιο τηλεφωνο απο minideal ... 151€ η εκδοσγ με 2/8... Οι sim ειναι Micro ναι .. Κοστος αλλαγης 5€ ανα παροχο...προς το παρον κινητικοτητα υπαρχεο μονο γυρω απο το 2gb μοντελο... Για το μικρο αδερφακι δεν εχω διαβασει κατι , αλλα σε αναφορες στο xda λενε οτι οποιαδηποτε αναπτυξη για το μεγαλο μοντελο δεν κανει για το μικρο ... Η προταση μου ?? Πηγαινε κατευθειαν στο μεγαλο ...
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι γιατί είναι μικρή η διαφορά τιμής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδιά,μπερδεύτηκα λιγάκι...Ψάχνω ένα κινητό DUAL SIM οπωσδήποτε,που να λοκάρει πολύ γρήγορα το gps.Κοίταζα για το συγκεκριμένο κινητό,λόγω qualcomm και gps.Θα ήθελα λοιπόν κάποια βοήθεια για παραγγελία και απαντήσεις σε κάποιες ερωτήσεις.

1)Λοκάρει γρήγορα ή τσάμπα ενθουσιάζομαι;

2)Τελικά είναι ενεργές και οι 2 sim ,η μία με wcdma και η άλλη gsm;

3)Φλας η κάμερα έχει δυνατό,καλή φωτογραφική;

4)Τι επεξεργαστή φοράει και σε τι συχνότητα είναι χρονισμένος;(και στο antutu score 17-18.000?)

5)Έχει καταφέρει κανείς να βάλει ρομ με ελληνική υποστήριξη;

6)Ποιότητα κλήσης;

7)Δέκτης wifi καλός;

 

Σκέφτομαι να το πάρω από εδω,αλλά έχει ο μπαγλαμάς δύο διαφορετικές περιγραφές στα χαρακτηριστικά.Σκέφτομαι αν και στα 2 γράφει 2gb ρομ μήπως είναι το μικρό αδερφάκι.Προτιμώ για αγορά από aliexpress.com

http://www.aliexpress.com/item/5-0-inch-ZTE-V5-Red-Bull-Original-phone-MSM8226-Quad-Core-2GB-RAM-Dual-Camera/1891030008.html

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις.

 

Ψάχνω στην επίσημη σελίδα της ZTE και στο gsmarena.com και μπερδεύομαι ακόμα περισσότερο.Το κινητό του τίτλου είναι το ZTE nubia z5, z5S ,z5Smini????? (Όλα παίρνουν την ίδια ρομ?)

Edited by Aifel_tower
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, θελω να ρωτησω εγω για τις 2 sim , χωρις να κανω καποιο update (διοτι δεν θελω να χασω τα Ελληνικα) δουλευουν τελκα σωστα ? και αν οχι τι προβληματα εχει ?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα !! ξεκίνησε ο μαραθώνιος των αναβαθμίσεων , από την 0.44 -> 0.50 -> 1.06 -> 1.08 , cwm , root access , και το debloat ξεκινάει ! Θα ποστάρω αργότερα τις πρώτες εντυπώσεις !

 

UPDATE: Με την έκδοση 1.08 λύθηκαν όλα τα θέματα του dual sim ... Δουλεύουν κανονικά και οι 2 κάρτες !! ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ MICRO SIM (5ε κόστος αλλαγής από παλιά σε micro από ο πάροχο) . κατά τα άλλα , η rom εξαιρετικά σταθερή , το ηχείο δυνατό και η αφή παραπέμπει σε ανώτερης κλάσης τηλέφωνο .. στο antutu τα πήγε καλά , έβγαλε 17 700 και κάτι ψιλά ... η εμπρός κάμερα αποδίδει εξαιρετικά , όπως και η πίσω ... Από άποψη κατασκευής το τηλέφωνο φαίνεται στιβαρό , με καλής ποιότητας πλαστικά !!

Το nubia UI είναι γρήγορο και με πολλά έξυπνα κόλπα ... Παρόλα αυτά η χρήση κάποιου από τους γνωστούς , Nova - Apex , κρίνεται κατ'εμέ απαραίτητη , καθώς ο εργοστασιακός είναι λιγάκι δύσχρηστος ...

Για όσους ενδιαφέρονται για root - cwm - rom update , θα προσπαθήσω να μεταφράσω μόλις έχω χρόνο τον οδηγό από το XDA για να έχετε τις οδηγίες !! Υπενθυμίζω , οι ROM 1.06 - 07 -08 είναι δίγλωσσες (chinese , english ) και οχι Multilingual.

 

Καποιες ερωτησεις αν εχεις χρονο:

 

Καταρχας τα παει ακομα καλα? :)

Κανει μονο του update τις επισημες ROM απο την ZTE? δηλαδη αν δεν με ενδιαφερει multilingual το αφηνω μονο του κανει update και λυνονται τα προβληματα με την micro-sim?

Για debloating τι ακριβως εβγαλες?

Η καμερα ειναι wide aperture lens?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...