Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα και τα 2 δεματα που περιμενα, σημερα στις 6 το πρωι φανηκαν ως : Αφιξη σε Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ.

Περιμενα μηπως τα φερει ο ταχυδρομος αλλα δεν τα εφερε. Ετσι πηγα απο εκει. Τα ειχε παραλαβει ηδη ο ταχυδρομος αλλα μαλλον βαρεθηκε να τα φερει, οποτε μου τα εδωσε επι τοπου.

Αυτο απο αμερικη εκανε 10 μερες ακριβως. Απ εξω εγραφε μονο την τιμη αγορας του προιοντος που ηταν 15 ευρω και οχι τα μεταφορικα που ηταν αλλα τοσα και εφτανα τα 30 ευρω. Οποτε του ειχαν βαλει σφραγιδα "τελωνειακος ελευθερο" και ετσι δεν πληρωσα τιποτα.

Το δευτερο απο αυστραλια εκανε 15 μερες. Σε αυτο απ εξω εγραφε 85 δολαρια. Δεν ειχε παρασει ομως καν απο τελωνειο, οποτε ουτε για αυτο πληρωσα τιποτα.

Δεν ξερω αν με την αυστραλια παιζει καποια διακρατική συμφωνία αλλα και στο παρελθον ποτε δεν τα περναγαν απο τελωνειο.

Τελος καλο ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας υπενθυμίσεις τι ποσό σου ζήτησαν αρχικά;

 

22 ευρώ είχαν ζητήσει, τον είχαν κοστολογήσει κάπου στα 30.

http://i63.tinypic.com/2qmhy4k.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολα νορμαλ ειναι, διοτι οι εννοιες <ανεχωρησε> <εφθασε> φορτωθηκε>, δεν σημαινουν τιποτα πλεον.....

Να εχεις υπ΄οψιν οτι τα σκαναρισματα αυτες τις μερες ειναι εκτος τοπου και χρονου και μπορει να παραλαβεις οποιαδηποτε στιγμη, χωρις αυτο να φαινεται πουθενα.

Υπομονη.

 

Ισχύει! Μου έσκασε δέμα σήμερα ενώ στο tracking έλεγε Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 συνολικά μήνες και πολύ υπομονή δικαιώθηκα και παρέλαβα το δέμα μου. Ο αρχικός φόρος που μου είχε έρθει ήταν συνολικά στα 104€ και μετά από αίτηση αναδασμολόγησης και αναμονή 3.5 μηνών, ο νέος φόρος για το δέμα μου βγήκε στα 42€. Το λάθος ήταν δικό τους και είχα επιμείνει για αυτό από την αρχή.

 

Βέβαια, ακόμη και προχθές που πήγα με το χαρτάκι του νέου φόρου στα ΕΛΤΑ δεν πήρα αμέσως το δέμα γιατί δεν είχαν ανανεώσει την τιμή του φόρου στο σύστημα και περίμενα άλλη μία μέρα για να παει στα 42€, αλλά είχα κάνει υπομονή 6 μήνες, οπότε η 1 μέρα μου φάνηκε βόλτα στο πάρκο.

 

Με υπομονή και επιμονή το πιο πιθανό είναι να δικαιωθείτε.

 

Εύχομαι να μην τραβήξει κανείς την ταλαιπωρία που τράβηξα.

 

Υ.Γ.: Στο τελευταίο email που είχα στείλει είχα πει ότι θα αναγκαστώ να κινηθώ νομικά και εντελώς τυχαία μετά από 2-3 μέρες είδα κίνηση μέσω του tracking number!

Link to comment
Share on other sites

Όσο αρχίζουμε να αμφισβητουμε, θα αρχίσουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Τα "ωχ αδερφέ, θα πάρει αιώνες και δε θα δικαιωθεις" είναι για όσους δε θέλουν να αλλάξει τίποτα ή να διεκδικήσουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους δικαιωμένους για τις αναδασμοδοτησεις, πραγματικά με ξεπερνάει η εικόνα της στοιβαγμενης περιουσίας ηλεκτρονικών ειδών στον ήλιο και τη βροχή στο αεροδρόμιο που για εμενα είναι ποινικά κολάσιμη!Και όλα αυτά έγιναν με τις πιέσεις μιας Ευρωπαϊκής Επιτροπής και κοινοβουλίου που δρουν αυταρχικά, χωρίς κανένα ποιοτικό έλεγχο που να διασφαλίζει τη περιουσία του κόσμου αλλά με μόνο γνώμονα τη κερδοσκοπική φορολογία.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έγιναν με καμία πίεση. Έγιναν μάλλον με τη βιαστική ερμηνεία υπό... αρπακτικές διαθέσεις μιας μάλλον χαλαρής - στη φάση αυτή (και προς τη σωστή κατεύθυνση - μπορεί να μη μας βολεύει, αλλά δεν ήταν σωστό να ψωνίζουμε εντελώς ανεξέλεγκτα και αφορολόγητα) κοινοτικής οδηγίας, από μια ηγεσία που εμφανώς δε δίνει δεκάρα για την εφαρμογή του δικαίου ή το επίπεδο των παρεχομένων υπηρεσιών, αλλά μόνο για το να βρει άλλον ένα τρόπο να τα αρπάξει στα γρήγορα από το άμεσα διαθέσιμο θύμα, τους πολίτες.

Στις υπόλοιπες χώρες είμαι πρακτικά βέβαιος ότι η οδηγία θα μεταφραστεί με οργανωμένο τρόπο σε μέτρα που θα διασφαλίζουν και την ορθή φορολόγηση των εισαγωγών, και τα δικαιώματα των πολιτών (και όχι... υπηκόων, όπως είμαστε εμείς εδώ).

Link to comment
Share on other sites

καλά και το ΦΠΑ στο ενα τέταρτο της τιμής άρα και του εισοδήματος πέραν των υπολοίπων φόρων μας είναι απαράδεκτο απο τη στιγμη που στην Αμερική είναι περίπου 10%
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμιά σχέση οι φορολογικές επιβαρύνσεις γενικότερα στην Αμερική σε σχέση με την Ευρώπη - και βρισκόμαστε όλοι να κοιτάμε σελίδες ηλεκτρονικών πωλήσεων στην Αμερική σαν τα... πεινασμένα παιδάκια έξω από βιτρίνα ζαχαροπλαστείου :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για αγορά από Αμερική κάτω από 20ευρώ με τα μεταφορικά, πληρώνω τελωνείο; Η ισχύει το κάτω από 20€ δεν πληρώνεις τίποτα; Ο τρόπος αποστολής είναι USPS First Class International Air Mail
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για αγορά από Αμερική κάτω από 20ευρώ με τα μεταφορικά, πληρώνω τελωνείο; Η ισχύει το κάτω από 20€ δεν πληρώνεις τίποτα; Ο τρόπος αποστολής είναι USPS First Class International Air Mail

 

Κανονικά δεν πληρώνεις. Απλά υπάρχει ο κίνδυνος να κοστολογηθεί περισσότερο από το τελωνείο και να σου ζητήσουν να πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 δέματα Priority από Banggood, το ένα αξίας 122€ και τα άλλα δύο <25€, έφτασαν στο Ελλαδιστάν μέσα σε 2 εβδομάδες και χωρίς "προβλήματα". :rolleyes:

 

Απλά έχουν θέμα με το Tracking. Από τη στιγμή που "πατήσουν" Ελλάντα, πρέπει να μπαίνετε στο site των ΕΛΤΑ, για να βλέπετε την εξέλιξη... Το Track Checker σε δείχνει τίποτα.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά Όχι άλλα κάνεις δεν μπορεί να είναι σίγουρος..Μου ήρθαν πριν λίγες μέρες θήκη και προστασία για το κινητό μου που παρήγγειλα πριν 15 μερες..Ενώ το κινητό το είχα παραγγείλει πριν 40 μερες

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κεντρικό Κατάστημα

 

 

Τελικά παρέλαβα χθες το πακετάκι από αναθεώρηση δασμών μετά από 2μιση μήνες. Το είχαν κοστολογίσει με βάση την απόδειξη μου τελικά, πέρασε ελεύθερο μιας και ήταν στα 17ευρώ αλλά μου ζήτησαν το 3ευρώ.

 

Εγώ συμπληρώνω 2 μήνες μετά από αναδασμολόγηση για κόστος 12 ευρώ που το χρέωσαν 22 (7,5 φπα +15 τελη).

Ίσως τελικά ξεμπλοκάρει κι εμένα αυτό το μήνα.

Για να δούμε το αποτέλεσμα μιας και είχα επισυνάψει απόδειξη πιστωτικής αλλά και κίνηση paypal

Link to comment
Share on other sites

8/1/2018, 19:42:55 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

8/1/2018, 00:18:15 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

8/1/2018, 17:42:55 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

5/1/2018, 00:10:48 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

5/1/2018, 05:43:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

21/12/2017, 16:13:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

21/12/2017, 16:13:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Να υποθέσω πως δεν το γλυτώσαμε το καπέλο. Επειδή είναι από lightinthebox με ασφάλεια για δασμούς θα ενημερώσω αν όντως ισχύει η επιστροφή των χρημάτων μόλις το παραλάβω. Σημείωση, η παραγγελία έγινε 23/11/17. Ούτε δυο μήνες βρε!

Link to comment
Share on other sites

8/1/2018, 19:42:55 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

8/1/2018, 00:18:15 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

8/1/2018, 17:42:55 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

5/1/2018, 00:10:48 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

5/1/2018, 05:43:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

21/12/2017, 16:13:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

21/12/2017, 16:13:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Να υποθέσω πως δεν το γλυτώσαμε το καπέλο. Επειδή είναι από lightinthebox με ασφάλεια για δασμούς θα ενημερώσω αν όντως ισχύει η επιστροφή των χρημάτων μόλις το παραλάβω. Σημείωση, η παραγγελία έγινε 23/11/17. Ούτε δυο μήνες βρε!

 

Δεν είναι σίγουρο. Μου έχει τύχει πολλές φορές να περάσει από τελωνείο και να το παραλάβω με το αυτοκόλλητο "τελωνειακώς ελεύθερο".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμπληρώνω 2 μήνες μετά από αναδασμολόγηση για κόστος 12 ευρώ που το χρέωσαν 22 (7,5 φπα +15 τελη).

Ίσως τελικά ξεμπλοκάρει κι εμένα αυτό το μήνα.

Για να δούμε το αποτέλεσμα μιας και είχα επισυνάψει απόδειξη πιστωτικής αλλά και κίνηση paypal

 

Χθες το ανέφερα, σήμερα βλέπω ότι ξεκόλλησε

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

9/1/2018, 08:05:16 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

9/1/2018, 06:05:16 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/1/2018, 05:52:07 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

8/1/2018, 12:01:21 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/11/2017, 07:57:41 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

8/11/2017, 09:18:17 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.))

7/11/2017, 10:46:19 ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ (Θ 43) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7/11/2017, 10:44:57 ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ (Θ 43) ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΣΕ ΝΕΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

3/11/2017, 07:48:17 ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ (Θ 43) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

3/11/2017, 01:57:43 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ (Θ 43))

2/11/2017, 22:00:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

2/11/2017, 10:01:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

1/11/2017, 14:10:14 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

1/11/2017, 11:52:36 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

1/11/2017, 09:52:36 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

1/11/2017, 00:39:12 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

31/10/2017, 13:30:14 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

31/10/2017, 00:13:19 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

31/10/2017, 11:30:14 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

29/10/2017, 00:08:15 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

24/10/2017, 06:59:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

23/9/2017, 20:12:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Για να δω τι πέτυχα με την αναδασμολόγηση

Link to comment
Share on other sites

Πετυχες, δουλευει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σήμερα σε διάφορα sites του εξωτερικού για κάποιο κινητό που με ενδιαφέρει, έπεσα πάνω σε αυτό:

https://www.techadvisor.co.uk/review/android-smartphones/xiaomi-redmi-note-4x-review-3658711/

Γράφει, λοιπόν, κάπου το άρθρο ιστοσελίδας του Ηνωμένου Βασιλείου:

"If you are buying from GearBest, read up on the pros and cons of buying tech from China first. And be prepared that you may have to pay import duty on the phone when it arrives in the UK (20 percent of the value on the shipping paperwork, plus an admin fee of around £11)."

Όσοι βλέπουν συνωμοσία του Πλαισίου, της Infoquest και του Κωτσόβολου πίσω από τους ελέγχους του τελωνείου, μάλλον βλέπουν αρκετά έργα επιστημονικής φαντασίας...

Η Ευρώπη, απλά, προσπαθεί να διαφυλάξει τα συμφέροντά της έναντι της Κίνας. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παραγγειλει ενα xiaomi κινητο 22 δεκεμβριου απο banggood με Priority Air Mail με post nl και Order Warehouse HK και στο σαιτ των ελτα στον εντοπισμο μου βγαζει αυτα θα πληρωσω η οχι τελωνειο ?

 

6/1/2018, 13:01:23 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

6/1/2018, 11:33:19 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

29/12/2017, 23:34:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παραγγειλει ενα xiaomi κινητο 22 δεκεμβριου απο banggood με Priority Air Mail με post nl και Order Warehouse HK και στο σαιτ των ελτα στον εντοπισμο μου βγαζει αυτα θα πληρωσω η οχι τελωνειο ?

 

6/1/2018, 13:01:23 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

6/1/2018, 11:33:19 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

29/12/2017, 23:34:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Είτε σου πουν είτε όχι,τι σημασία έχει;Αφού δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα από τη γνώση που θα αποκομίσεις.

Αν ρωτούσες πριν,είχε νόημα,αλλά τώρα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είτε σου πουν είτε όχι,τι σημασία έχει;Αφού δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα από τη γνώση που θα αποκομίσεις.

Αν ρωτούσες πριν,είχε νόημα,αλλά τώρα...

 

δεν θα αλλαξει κατι αλλα συνηθως τι γινεται με αλλα ατομα μεσα απο το φορουμ με παρομοια δεματα ? Αν γνωριζεις...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα αλλαξει κατι αλλα συνηθως τι γινεται με αλλα ατομα μεσα απο το φορουμ με παρομοια δεματα ? Αν γνωριζεις...

Καλησπέρα και καλωσόρισες στο forum.

 

Εδώ μπορείς να δεις το δικό μου tracking που δεν έχει περάσει και γράφει ακριβώς τα ίδια με σένα στην αρχή.

 

 

9/1/2018, 20:35:18 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ)

9/1/2018, 15:15:51 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΒΟΛΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ))

9/1/2018, 13:15:51 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

6/1/2018, 13:02:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

6/1/2018, 11:02:13 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

30/12/2017, 01:06:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...