Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα εξοικειωθεις, μπορεις να πεις οτι προκειται για κουτι κινητου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο δεμα με drone περασε ευτυχως χωρις τελωνιο.

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 31-01-2017 12:17 ΤΣΕΧΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-02-2017 06:32 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 07-02-2017 10:24 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 07-02-2017 11:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Είναι το 3ο δικό σου post που διαβάζω για το ίδιο θέμα και καταλαβαίνω τη χαρά σου ...

Link to comment
Share on other sites

Και οι κινέζοι μου φαίνεται τελικά ότι μαθαίνουν και ενημερωνονται για τα τεκτενόμενα. Οσοι τουλάχιστον προσπαθουν να προστατευσουν πρώτα τα συμφέροντα τους και μετά τον πελάτη.

Σήμερα έκανα παραγγελία απο ebay ηλεκτρονικά εξαρτήματα αξίας 30 ευρω. Και εκεί που ετοιμαζομαι να του στειλω μηνυμα για το τι παιζει με το τελωνειο μας βλέπω ότι εσπασε μόνος του την παραγγελία σε μια των 19 ευρώ και αλλη μια των 11 ευρω οποτε εν δυνάμει να πεσει καμπάνα αν πεσει το πολύ ενα 3ευρω για την καθε μια και να αποφυγω ΦΠΑ και το 12ευρω τελος ΕΛΤΑ.

Παλαιοτερα ο ιδιος πωλητης μου εστελνε ακομα μεγαλυτερες παραγγελιες (με Add to cart στο ebay) σε ενα δεμα-επιστολη.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

welcome to the club...

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

23-01-201711:46ΣΕΫΧΕΛΛΕΣΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ23-01-201711:55

ΣΕΫΧΕΛΛΕΣΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ23-01-201713:01ΣΕΫΧΕΛΛΕΣΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ31-01-201706:51

ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ01-02-201712:17Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ01-02-201714:37ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ01-02-201717:12

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ02-02-2017 02:16

Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ02-02-201709:09 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

doogee y6 max..για να δούμε πότε θα βγει και πόσο θα πληρώσω :worry:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

...πάντως από άτομο στο κέντρο διαλογής, μάθαμε ότι πλέον ανοίγονται ΟΛΑ...

 

τι ενοεις ανοιγονται ολα?

Link to comment
Share on other sites

...πάντως από άτομο στο κέντρο διαλογής, μάθαμε ότι πλέον ανοίγονται ΟΛΑ...

 

Δεν ανοίγονται όλα, όπως φαίνεται από όσα καταγράφονται σε διάφορα fora.

Περνάνε κινητά, drones κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγονται όλα, όπως φαίνεται από όσα καταγράφονται σε διάφορα fora.

Περνάνε κινητά, drones κ.α.

 

κινητα? εγω το 90% που σταματανε τελωνιο βλεπω οτι ειναι κινητα! εγω που μενω καβαλα, αν σταματηση τελωνιο θα το δω οταν φτασει στο Κ.Δ θεσσαλονικης αν γραψει ΥΕΔ? παντως μεχρι τωρα καλα παμε

Link to comment
Share on other sites

Αφού διαβάζεις και σε άλλο forum (με άλλο username), πρέπει να γνωρίζεις ότι περνάνε αρκετά δέματα με αυτά που έγραψα και ήδη πιο πάνω σου γράφει ότι πέρασε 5 κινητά.

 

Απάντησα στην ίδια ερώτηση στο άλλο forum.

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις ανοιγονται ολα?

 

Δεν ανοίγονται όλα, όπως φαίνεται από όσα καταγράφονται σε διάφορα fora.

Περνάνε κινητά, drones κ.α.

 

...εννοώ ότι ακριβώς έγραψα...ότι από άτομο σε κέντρο διαλογής, ενημερώθηκα μέσω γνωστού ότι ανοίγονται ΟΛΑ τα δέματα...προφανώς αξιολογείται με κάποιο τρόπο το περιεχόμενο και επαναπροωθείται για τα περαιτέρω αναλόγως...το τι περνάει και τι όχι τελωνείο δεν το διευκρίνησε, ούτε μου διευκρίνησε τις διαδικασίες που ακολουθούν ή πώς επιλέγονται και προωθούνται μετά...επίσης δεν μπορώ να γνωρίζω πόσο ακριβής ήταν η αναφορά του αυτή ή αν ανέφερε τον γενικό κανόνα (άσχετα αν τελικά τηρείται καθολικά)...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Από το να μεταφέρουμε το τι μάς είπε ο οδηγός του φορτηγού των ΕΛΤΑ ή κάποιος "γνωστός", είναι προτιμότερο να βασιζόμαστε στα περιστατικά που καταγράφονται σ' αυτό και σε άλλα fora, εάν αυτά, βεβαίως, ανταποκρίνονται στην αλήθεια και δεν γράφουν ψέματα οι συντάκτες τους.
Link to comment
Share on other sites

Από το να μεταφέρουμε το τι μάς είπε ο οδηγός του φορτηγού των ΕΛΤΑ ή κάποιος "γνωστός", είναι προτιμότερο να βασιζόμαστε στα περιστατικά που καταγράφονται σ' αυτό και σε άλλα fora, εάν αυτά, βεβαίως, ανταποκρίνονται στην αλήθεια και δεν γράφουν ψέματα οι συντάκτες τους.

 

...ο εργαζόμενος σε κέντρο διαλογής (προφανώς αναφερόμουν στο ανάλογο της περιοχής μου, το οποίο φαίνεται να παρουσιάζει/επιδεικνύει και τη μεγαλύτερη "αυστηρότητα") σου φαίνεται για "οδηγός φορτηγού ΕΛΤΑ" εσένα;...τι να πω...οκ μπορείς να ενημερώνεσαι εσύ αν θες από αποσπασματικές αναφορές οπουδήποτε και άσε με εμένα να ενημερωθώ περαιτέρω από τον "γνωστό" μου...θα φροντίσω να μη σας μεταφέρω/"μπερδέψω" με νέες πληροφορίες στο μέλλον...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει και παλιότερα τους μήνες Νοέμβριο Δεκέμβριο απο 9 κινητα πηγανε τελωνείο τα 4.

οτι θηκες τζαμακια κι αλλα μικροπραγματα καμια 30ρια παραγγελιες δεν ειχα κανενα πρόβλημα.

Χθες παρελαβα ένα κινητό χωρις τελωνείο.

ειχα προσεξει οτι στα τελευταία τηλέφωνα γραφανε απο εξω smartphone κατι που παλιότερα δεν το κανανε οι Κινέζοι.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα εγω απλα λεω την εμπειρία μας.

Βοήθεια μας χαχα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

...ο εργαζόμενος σε κέντρο διαλογής (προφανώς αναφερόμουν στο ανάλογο της περιοχής μου, το οποίο φαίνεται να παρουσιάζει/επιδεικνύει και τη μεγαλύτερη "αυστηρότητα") σου φαίνεται για "οδηγός φορτηγού ΕΛΤΑ" εσένα;...τι να πω...οκ μπορείς να ενημερώνεσαι εσύ αν θες από αποσπασματικές αναφορές οπουδήποτε και άσε με εμένα να ενημερωθώ περαιτέρω από τον "γνωστό" μου...θα φροντίσω να μη σας μεταφέρω/"μπερδέψω" με νέες πληροφορίες στο μέλλον...

 

Εάν διάβαζες το νήμα και το forum, θα είχες καταλάβει ότι "ο οδηγός φορτηγού" είχα αναφερθεί από άλλο συμφορουμίτη σαν αξιόπιστο στοιχείο για το τι συμβαίνει τον τελευταίο καιρό στα ΕΛΤΑ, και δεν θα τα έπαιρνες ... στο κρανίο, όπως έκανες τώρα.

 

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πιο αξιόπιστα στοιχεία τα περιστατικά που καταγράφονται σ' αυτό και σε άλλα fora, για τα δέματα που περνάνε με χρεώσεις ή χωρίς χρεώσεις εξόδων εκτελωνισμού, από το να στηρίζομαι στο τι είπε ένας υπάλληλος των ΕΛΤΑ.

 

Καλά κάνεις και μεταφέρεις εδώ τις απόψεις σου ή/και τις γνώμες άλλων, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα του τι σταματάει και τι όχι στο τελωνείο των ΕΛΤΑ τους τελευταίους 3 μήνες τα γεγονότα μετράνε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα αναφέρει και παλιότερα τους μήνες Νοέμβριο Δεκέμβριο απο 9 κινητα πηγανε τελωνείο τα 4.

οτι θηκες τζαμακια κι αλλα μικροπραγματα καμια 30ρια παραγγελιες δεν ειχα κανενα πρόβλημα.

Χθες παρελαβα ένα κινητό χωρις τελωνείο.

ειχα προσεξει οτι στα τελευταία τηλέφωνα γραφανε απο εξω smartphone κατι που παλιότερα δεν το κανανε οι Κινέζοι.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα εγω απλα λεω την εμπειρία μας.

Βοήθεια μας χαχα.

 

Υπενθυμίζω ότι το forum που μάς φιλοξενεί απαγορεύει τις συζητήσεις που έχουν στόχο την αποφυγή πληρωμής φόρων, δασμών, τελών κλπ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εάν διάβαζες το νήμα και το forum, θα είχες καταλάβει ότι "ο οδηγός φορτηγού" είχα αναφερθεί από άλλο συμφορουμίτη σαν αξιόπιστο στοιχείο για το τι συμβαίνει τον τελευταίο καιρό στα ΕΛΤΑ, και δεν θα τα έπαιρνες ... στο κρανίο, όπως έκανες τώρα.

 

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πιο αξιόπιστα στοιχεία τα περιστατικά που καταγράφονται σ' αυτό και σε άλλα fora, για τα δέματα που περνάνε με χρεώσεις ή χωρίς χρεώσεις εξόδων εκτελωνισμού, από το να στηρίζομαι στο τι είπε ένας υπάλληλος των ΕΛΤΑ.

 

Καλά κάνεις και μεταφέρεις εδώ τις απόψεις σου ή/και τις γνώμες άλλων, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα του τι σταματάει και τι όχι στο τελωνείο των ΕΛΤΑ τους τελευταίους 3 μήνες τα γεγονότα μετράνε.

 

...το αν διαβάζω το νήμα και το forum το αντιπαρέρχομαι και δεν σκοπεύω να δώσω τα διαπιστευτήρια μου σε κανένα και για κανένα λόγο εδώ μέσα...αν παρόλα αυτά ΕΣΥ διάβαζες πιο προσεκτικά τι είπα αρχικά, θα καταλάβαινες πιστεύω ότι απλά ανέφερα το γεγονός ότι ανοίγονται όλα τα συστημένα πακέτα κατά κανόνα (που προφανώς, Ελλάδα ζούμε, έχει τις εξαιρέσεις του) τουλάχιστον στο κέντρο διαλογής στη Β. Ελλάδα...το πώς το αξιολογεί ο καθένας και αν το κατατάσσει σημαντικότερα από άλλες αναφορές ως προς το ζήτημα, είναι άλλο θέμα και δεν θα το κρίνουμε εσύ και εγώ...κατά τα άλλα όλα καλά :) ...καλά ξεμπερδέματα να έχουμε...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...το αν διαβάζω το νήμα και το forum το αντιπαρέρχομαι και δεν σκοπεύω να δώσω τα διαπιστευτήρια μου σε κανένα και για κανένα λόγο εδώ μέσα...αν παρόλα αυτά ΕΣΥ διάβαζες πιο προσεκτικά τι είπα αρχικά, θα καταλάβαινες πιστεύω ότι απλά ανέφερα το γεγονός ότι ανοίγονται όλα τα συστημμένα πακέτα κατά κανόνα (που προφανώς, Ελλάδα ζούμε, έχει τις εξαιρέσεις του) τουλάχιστον στο κέντρο διαλογής στη Β. Ελλάδα...το πώς το αξιολογεί ο καθένας και αν το κατατάσσει σημαντικότερα από άλλες αναφορές ως προς το ζήτημα, είναι άλλο θέμα και δεν θα το κρίνουμε εσύ και εγώ...κατά τα άλλα όλα καλά :) ...καλά ξεμπερδέματα να έχουμε...

 

ναι αλλα αφου ανοιγονται ολα τα συστημενα δεματα, πως οταν παραλαμβανουμε απο τα ελτα ερχονται σφραγισμενα με την συσκευασια που τα στελνει ο κινεζος ? αμα τα ανοιγανε εδω σε εμας δεν θα τα βαζανε σε αλλη συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αφου ανοιγονται ολα τα συστημενα δεματα, πως οταν παραλαμβανουμε απο τα ελτα ερχονται σφραγισμενα με την συσκευασια που τα στελνει ο κινεζος ? αμα τα ανοιγανε εδω σε εμας δεν θα τα βαζανε σε αλλη συσκευασια?

 

...έχεις παραλάβει Θεσσαλονίκη συστημένο και ήταν άθικτο;...τότε προφανώς δεν ισχύει καθολικά αυτό που μου επισημάνθηκε και θα ξαναρωτήσω τον ίδιο υπάλληλο για διευκρινήσεις...προσωπικά οτι παρέλαβα σε συστημένο, είχε με κάποιο τρόπο ελεγχθεί (ακόμα και με μικρό σκίσιμο στην αρχική συσκευασία)...κατόπιν είχε ξανασφραγιστεί με κάποιο είδος ταινίας (επί το πλείστον διαφανή)...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...το αν διαβάζω το νήμα και το forum το αντιπαρέρχομαι και δεν σκοπεύω να δώσω τα διαπιστευτήρια μου σε κανένα και για κανένα λόγο εδώ μέσα...αν παρόλα αυτά ΕΣΥ διάβαζες πιο προσεκτικά τι είπα αρχικά, θα καταλάβαινες πιστεύω ότι απλά ανέφερα το γεγονός ότι ανοίγονται όλα τα συστημένα πακέτα κατά κανόνα (που προφανώς, Ελλάδα ζούμε, έχει τις εξαιρέσεις του) τουλάχιστον στο κέντρο διαλογής στη Β. Ελλάδα...το πώς το αξιολογεί ο καθένας και αν το κατατάσσει σημαντικότερα από άλλες αναφορές ως προς το ζήτημα, είναι άλλο θέμα και δεν θα το κρίνουμε εσύ και εγώ...κατά τα άλλα όλα καλά :) ...καλά ξεμπερδέματα να έχουμε...

 

Δεν ανοίγονται όλα πως να το κάνουμε δηλαδή, άλλο τι θα έπρεπε άλλο τι γίνεται. Kι όχι δεν είναι η εξαίρεση του κανόνα αυτά που δεν ανοίγονται ( ακόμα τουλάχιστον ).

Μια μεγαλύτερη πιθανότητα στα κινητά υπάρχει απλά και συγκεκριμένα πιο πολύ στην B. Eλλάδα. Εδώ έχουμε παραλάβει drones που όπως και να το κάνουμε είναι σε τριπλάσιο και πενταπλάσιο μέγεθος η συσκευασία του από ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγονται όλα πως να το κάνουμε δηλαδή, άλλο τι θα έπρεπε άλλο τι γίνεται. Kι όχι δεν είναι η εξαίρεση του κανόνα αυτά που δεν ανοίγονται ( ακόμα τουλάχιστον ).

Μια μεγαλύτερη πιθανότητα στα κινητά υπάρχει απλά και συγκεκριμένα πιο πολύ στην B. Eλλάδα. Εδώ έχουμε παραλάβει drones που όπως και να το κάνουμε είναι σε τριπλάσιο και πενταπλάσιο μέγεθος η συσκευασία του από ένα κινητό.

 

...εντάξει φίλτατοι, μακάρι να επιβεβαιωθείτε και να είναι έτσι όπως τα αναφέρετε...προσωπικά, μίλησα προφανώς για τη Β. Ελλάδα...καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

...έχεις παραλάβει Θεσσαλονίκη συστημένο και ήταν άθικτο;...τότε προφανώς δεν ισχύει καθολικά αυτό που μου επισημάνθηκε και θα ξαναρωτήσω τον ίδιο υπάλληλο για διευκρινήσεις...προσωπικά οτι παρέλαβα σε συστημένο, είχε με κάποιο τρόπο ελεγχθεί (ακόμα και με μικρό σκίσιμο στην αρχική συσκευασία)...κατόπιν είχε ξανασφραγιστεί με κάποιο είδος ταινίας (επί το πλείστον διαφανή)...

 

ειχα παραλαβει αρχες σεπτεμβριου δεμα παλι με drone και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειχε ανοιχτη και το λεεω με σιγουρια αυτο γιατι το πηρα απο το gearbest και οταν μου το στειλε ο κινεζος μου εστειλε και φωτογραφια του δεματος και ηρθε χωρις σκισηματα και με την ιδια συσκευασια!

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραλαβει αρχες σεπτεμβριου δεμα παλι με drone και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειχε ανοιχτη και το λεεω με σιγουρια αυτο γιατι το πηρα απο το gearbest και οταν μου το στειλε ο κινεζος μου εστειλε και φωτογραφια του δεματος και ηρθε χωρις σκισηματα και με την ιδια συσκευασια!

 

...αν και δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή συζήτηση...είσαι βέβαιος ότι εννοείς Σεπτέμβριο;...γιατί δεν έχει νόημα να αναφερόμαστε σε εκείνη την περίοδο...το θέμα άρχισε να εμφανίζεται έντονα Νοέμβριο και διογκώθηκε Δεκέμβριο και μετά...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρελαβα κινητό πριν 10 μέρες κανονικά άθικτο πέρασε απο ΚΔ Θεσσαλονίκης και κάτι μικροπραγματα την Παρασκευή Επίσης άθικτα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εφτασε στην πολη μου δεμα με drone, ηρθε σημερα ο ταχυδρομος με χαρτακι και μου ειπε δεν μου το εφερε στο σπιτι γιατι ηταν μεγαλο το δεμα, του ειπα οτι καλα εκανε και δεν το εφερε γιατι δεν θα το παραλαβω και θα γυρισει απο εκει που ηρθε (εχω παρει refund απο gearbest).

Τη συσκευασια δεν θα τη δω, εκτος αν περσαω απο το ταχυδρομειο και κανω "αρνηση παραλαβης" και παρει κατευθειαν το δρομο της επιστροφης για να μην καθετε 2-3 βδομαδες στο τοπικο ταχυδρομειο.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 15-11-2016 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-02-2017 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 03-02-2017 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 03-02-2017 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-02-2017 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-02-2017 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-02-2017 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-02-2017 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Δεν μπηκε τελωνει και το δεμα ειχε μεσα τα δυο προιοντα απο κατω

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_252339.html?wid=21

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_69490.html?wid=21

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...