Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πρόβλημα στην κάμερα που έβγαζε χάλια φωτογραφίες και στο μικρόφωνο όταν έβαζα μεγάφωνο στην κλήση δεν με άκουγε ο άλλος. Το πήγα στο σέρβις και παρόλο που είχε χτυπήματα στο μεταλλικό πλαίσιο μου το άλλαξαν και αυτό. Μέχρι και πίσω καπάκι έβαλαν καινούριο.

 

Πάνω που ήθελα να πάω σε android συνέβη αυτό. Τυχαίο;; :p

 

σε ποιο σερβις το εστειλες??γιατι και εγω ειχα θεμα με το κουμπι της καμερας δεν παταγε και επειδη ειχε ξαβαψει σε εκεινο το σημειο το μαυρο το πεταξαν εκτος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ποιο σερβις το εστειλες??γιατι και εγω ειχα θεμα με το κουμπι της καμερας δεν παταγε και επειδη ειχε ξαβαψει σε εκεινο το σημειο το μαυρο το πεταξαν εκτος

 

Και σ εμένα ήταν ξεβαμένο σ εκείνο το σημείο αλλά όχι εξαιτίας μου. Το είχαν ξανά επισκευάσει και είχαν βάλει χειρότερο μέταλλο από το εργοστασιακό.

 

Στη mobitel (πρώην Nokia care) στην Κατεχάκη το πήγα. Άψογα τα παιδιά αλλά μου είπαν ότι ήμουν τυχερός γιατί άλλα τα βγάζουν εκτός εγγύησης για ψύλλου πήδημα.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εχει εδώ και δυο μερες δεν λειτουργεί πλεον το double tap, δεν ανάβει η οθόνη όταν μου ρχονται ειδοποιήσεις από Viber, WhatsApp etc, και όταν καλώ κάποιον δεν εμφανίζεται στην οθόνη η εφαρμογή κλήσης αλλα κλείνει η οθόνη.

 

 

 

Εκει αναγκάζομαι να πατάω δυο φορες το κουμπί να ανοίξει η οθόνη για να δω την εξέλιξη της κλήσης

 

 

 

Επίσης δεν λειτουργεί η επιλογή γρήγορης λήψης φωτο με κλειστή την οθόνη όπως πριν.

 

 

 

Πρέπει και εκει να ανοίξω την οθόνη με το κουμπί και έπειτα να πατήσω το κουμπί της φωτογραφίας για να με βγάλει στη φωτογραφική

 

 

 

Εκτιμάτε πως εχει χαλάσει κάποιος σένσορας της οθόνης για να ζω στα καλα καθουμενα αυτά τα χουνερια;

 

 

 

Υπόψιν δεν άλλαξα κάτι από τις ρυθμίσεις double tap etc

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά;

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πώς διορθώνεται κάτι τέτοιο;

 

Αλλαγή οθόνης;

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι μεσα στην εγγυηση, εχουν διαγνωστικο προγραμμα να δουν αν φταιει αυτο οποτε θα το επισκευασουν. Δοκιμασε πρωτα ενα soft reset (πατα το power button για μερικα δευτερολεπτα μεχρι να επανεκκινησει η συσκευή) μπας και ξεκολλησει. Επισης τσεκαρε αν ειναι λερωμενο πανω δεξια το τζαμακι και φρασει τον αισθητηρα.
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/9053cb7a17b91d95ff803fa8340341c7.jpg

 

Πραγματικά ευχαριστώ georg!

 

Μόλις καθάρισα ελαφρώς το tethered glass πάνω δεξιά το πρόβλημα διορθώθηκε χωρίς καν να χρειαστεί soft reset (είχα κάνει καμιά δεκαριά από προχθές)

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ παντός το έσπρωξα και με 40€ διάφορα απέκτησα το 950 το οποιο είναι πολύ καλό.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ παντός το έσπρωξα και με 40€ διάφορα απέκτησα το 950 το οποιο είναι πολύ καλό.

 

Πολλά bug το 950 σε σχέση με το 930. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό σε συσκευή της Microsoft αλλά το έδωσα πίσω για να ξανά χρησιμοποιήσω το 930 και ησύχασα.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Πολλά bug το 950 σε σχέση με το 930. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό σε συσκευή της Microsoft αλλά το έδωσα πίσω για να ξανά χρησιμοποιήσω το 930 και ησύχασα.

Μάλλον έπεσες στην περίπτωση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα στην κάμερα που έβγαζε χάλια φωτογραφίες και στο μικρόφωνο όταν έβαζα μεγάφωνο στην κλήση δεν με άκουγε ο άλλος. Το πήγα στο σέρβις και παρόλο που είχε χτυπήματα στο μεταλλικό πλαίσιο μου το άλλαξαν και αυτό. Μέχρι και πίσω καπάκι έβαλαν καινούριο.

 

Πάνω που ήθελα να πάω σε android συνέβη αυτό. Τυχαίο;; :p

 

Οπότε δεν χρειάζεται να πάει στο κατάστημα αγοράς, γίνεται και σε Nokia care με την εγγύηση.... Δεν γράφει ήχο στα βίντεο και σε ηχογραφήσεις εκτός από βιντεοσκόπηση σε landcsape που γράφει μόνο ένα κανάλι

Edited by ChrisVsChris
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες στην περίπτωση!

 

Κι ένας φίλος που είχε το 950xl τα ίδια χάλια ήταν. Δεν νομίζω να ήταν τυχαίο.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Κι ένας φίλος που είχε το 950xl τα ίδια χάλια ήταν. Δεν νομίζω να ήταν τυχαίο.

1 ή 2 συσκευές ποιά η διαφορά αναμεσα στις χιλιάδες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι ένας φίλος που είχε το 950xl τα ίδια χάλια ήταν. Δεν νομίζω να ήταν τυχαίο.

 

Αν δεν το θέλει, πες του να επικοινωνήσει μαζί μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γλυκοκοιτάζω το 930, πόσο κρατάει η μπαταρία με ελαφριά χρήση? Βγάζει 2 μέρες?

Με τίποτα

 

Μία φόρτιση τη μέρα

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα

 

Μία φόρτιση τη μέρα

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

 

1 μέρα με φουλ χρήση δεδομένων? και επίσης 3G ή 4G?

Link to comment
Share on other sites

1 μέρα με φουλ χρήση δεδομένων? και επίσης 3G ή 4G?

 

Με 3G ως μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης δεδομένων, βγαίνει οριακά μία ημέρα με κανονική προς μη συνετή χρήση. :rolleyes:

 

Πάντως τη φόρτιση μέσα στη μέρα δεν τη γλιτώνεις αν είσαι power user.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εμπειρία: χωρίς ιδιαίτερη χρήση οθόνης (σερφάρισμα, παιχνίδια κλπ) η συσκευή βγάζει οριακά 2 φουλ μέρες με αρκετή ομιλία, μουσική, fm και όλες τις συνδέσεις ανοικτές (wifi, bt, nfc, 4g, συγχρονισμούς κλπ).

Η οθόνη θα το ξεζουμίσει σε χρόνο dt.

Γενικά, δεν υστερεί στον ανταγωνισμό με συσκευές-ναυαρχίδες π.χ. galaxy Sx, iphone κ.ά.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εμπειρία: χωρίς ιδιαίτερη χρήση οθόνης (σερφάρισμα, παιχνίδια κλπ) η συσκευή βγάζει οριακά 2 φουλ μέρες με αρκετή ομιλία, μουσική, fm και όλες τις συνδέσεις ανοικτές (wifi, bt, nfc, 4g, συγχρονισμούς κλπ).

Η οθόνη θα το ξεζουμίσει σε χρόνο dt.

Γενικά, δεν υστερεί στον ανταγωνισμό με συσκευές-ναυαρχίδες π.χ. galaxy Sx, iphone κ.ά.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Η απάντηση που περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Έχω 2 θέματα τελευταία με το εν λόγω τηλέφωνο

 

1. Άλλαξα το καλώδιο Micro usb γιατί χάλασε το παλιό (είναι Micro usb 2.0 το νέο) και πλέον το κινητό κάνει περίπου 3 ώρες να φορτισει. Τι καλώδιο πρέπει να πάρω για να φορτίζει περίπου στις 2 ώρες και κάτι όπως παλιά;

 

2. Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση στα 10.1 αλλά το κινητό όταν ανοίγω τα δεδομένα σπάνια με ακούει. Τις περισσότερες φορές πρέπει να το κλείσω εντελώς και να το ανοίξω ξανά η να κλείσω και να ανοίξω ξανά τα δεδομένα, διαδικασία που γίνεται 3 φορές και βάλε. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Από προχθές, δεν εμφανίζει/συγχρονίζει τα email του κύριου microsoft λογαριασμού.

Error code 0x800700b7

Ξέρει κανείς τι γίνεται και πώς επιλύεται?

Ευχαριστώ.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω 2 θέματα τελευταία με το εν λόγω τηλέφωνο

 

1. Άλλαξα το καλώδιο Micro usb γιατί χάλασε το παλιό (είναι Micro usb 2.0 το νέο) και πλέον το κινητό κάνει περίπου 3 ώρες να φορτισει. Τι καλώδιο πρέπει να πάρω για να φορτίζει περίπου στις 2 ώρες και κάτι όπως παλιά;

 

2. Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση στα 10.1 αλλά το κινητό όταν ανοίγω τα δεδομένα σπάνια με ακούει. Τις περισσότερες φορές πρέπει να το κλείσω εντελώς και να το ανοίξω ξανά η να κλείσω και να ανοίξω ξανά τα δεδομένα, διαδικασία που γίνεται 3 φορές και βάλε. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ

 

1. Αν έχεις καλώδιο κινεζιά του 50λεπτου πάρε επώνυμο, αλλά USB version σε καλώδιο πρώτη φορά ακούω. Γιατί το άλλαξες; Μήπως και μαζί με το καλώδιο χάλασε και ο φορτιστής; Προσωπικά, χρησιμοποιώ ένα σωρό τέτοια καλώδια από διάφορους φορτιστές και δεν βλέπω διαφορά.

 

2. Όταν λες ότι δε σε "ακούει το κινητό" εννοείς η Cortana λογικά, σωστά; Η εμπειρία μου είναι ότι το τρίο Lumia-Cortana-Ελληνικό 4G στην περιφέρεια είναι επιεικώς δυσλειτουργικό, κοινώς για τα πανηγύρια!

 

Χαιρετώ!

Από προχθές, δεν εμφανίζει/συγχρονίζει τα email του κύριου microsoft λογαριασμού.

Error code 0x800700b7

Ξέρει κανείς τι γίνεται και πώς επιλύεται?

Ευχαριστώ.

 

Μήπως ξαναπέρασες τα credentials; Ίσως με ένα σβήσιμο λογαριασμού να επανέλθει.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...