Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, τα δεκάρια συνεχίζουν κανονικά. Είναι πλέον πολύ εύκολο να αναβαθμίζουν το λειτουργικό για οποιοδήποτε είδος συσκευής και δεν υπάρχει κίνδυνος να το σταματήσουν. Θα είχε νόημα αν είμασταν στα 8αρια ακόμα που είναι τελείως διαφορετικό προϊον σε αρχιτεκτονική του desktop με του κινητού.

 

Ευχαριστώ πολυ. Αν και σιγά σιγά το κινητάκι μας οδεύει προς την Τρίτη χρονιά απο τοτε που βγήκε και σταδιακά θα σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολυ. Αν και σιγά σιγά το κινητάκι μας οδεύει προς την Τρίτη χρονιά απο τοτε που βγήκε και σταδιακά θα σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις :(

 

Γιατί? Ο επεξεργαστής είναι περίπου 100% πιο γρήγορος από αυτόν που έχουν βάλει στο 650 που κυκλοφόρησε φέτος και το λειτουργικό δεν πρόκειται να γίνει πιο βαρύ από ότι είναι τώρα και θα αναβαθμίζεται ανεξάρτητα τι συσκευή έχεις συν ότι έχει 2 GB ραμ. Αν εξαιρέσεις καμιά αλλαγή μπαταρίας το βλέπω να βγάζει χαλαρά άλλα δυο χρόνια χωρίς θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..το 930 το είχα πάρει αποκλειστικά (σχεδόν) για την κάμερα..σαν να μου φαίνεται ότι έχει χαλάσει στα 10άρια σε σχέση με τα 8.1..δεν είμαι και σίγουρος γιατί έχει περάσει κ καιρός..είμαι διατεθειμένος να γυρίσω στα 8.1 πάντως..τι λέτε? ισχύει όντως ότι στα 8.1 ήταν καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..το 930 το είχα πάρει αποκλειστικά (σχεδόν) για την κάμερα..σαν να μου φαίνεται ότι έχει χαλάσει στα 10άρια σε σχέση με τα 8.1..δεν είμαι και σίγουρος γιατί έχει περάσει κ καιρός..είμαι διατεθειμένος να γυρίσω στα 8.1 πάντως..τι λέτε? ισχύει όντως ότι στα 8.1 ήταν καλύτερη?

εγώ φιλε μου είμαι σίγουρος ότι βγάζει χειρότερες φωτογραφίες με τα 10 από ότι με τα 8,1 ειδικά τις νυκτερινές

Link to comment
Share on other sites

Χέρεται έχω ένα S7 αλλά για δεύτερο και για αλλαγή πείρα ξανά το 930 μεταχειρισμενο, το θέμα είναι ότι ενώ στην αρχή είχε την εφαρμογή lumia Camera μετά από αναβάθμιση που έκανα εξαφανίστηκε. Υπάρχει τρόπος να την ξανά εγκαταστήσω ή να γυρίσω στην παλιά Rom;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

εγώ φιλε μου είμαι σίγουρος ότι βγάζει χειρότερες φωτογραφίες με τα 10 από ότι με τα 8,1 ειδικά τις νυκτερινές

 

Τι να πω δεν ξέρω..από τη μια σκέφτομαι να γυρίσω στα 8.1 αλλά από την αλλη είναι μεγάλο πισωγύρισμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χέρεται έχω ένα S7 αλλά για δεύτερο και για αλλαγή πείρα ξανά το 930 μεταχειρισμενο, το θέμα είναι ότι ενώ στην αρχή είχε την εφαρμογή lumia Camera μετά από αναβάθμιση που έκανα εξαφανίστηκε. Υπάρχει τρόπος να την ξανά εγκαταστήσω ή να γυρίσω στην παλιά Rom;

 

Για την lumia camera δεν ξέρω αλλά την lumia camera classic μπορείς να την κατεβάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Χέρεται έχω ένα S7 αλλά για δεύτερο και για αλλαγή πείρα ξανά το 930 μεταχειρισμενο, το θέμα είναι ότι ενώ στην αρχή είχε την εφαρμογή lumia Camera μετά από αναβάθμιση που έκανα εξαφανίστηκε. Υπάρχει τρόπος να την ξανά εγκαταστήσω ή να γυρίσω στην παλιά Rom;

Μπορείς να γυρίσεις στην προηγούμενη με το Windows device recovery tool αλλά και πάλι στα Windows 10 υπάρχει στην εφαρμογή κάμερα όλες οι ρυθμίσεις της Lumia camera.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ναι αναγκαστικά θα πας σε ακριβή συσκευή για να εχει τουλάχιστον ισάξια κάμερα. Αλλιως δεν θα ειχε και νοημα να παρεις καινουργια συσκευή για να μην μπαινεις με browser στο paypal και να εχεις χειροτερο ενα χαρακτηριστικο που χρησιμοποιεις συχνοτερα οπως η καμερα.

Το αντιπαρέρχομαι και δε θα μπω στο τριπάκι να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

 

Τέλος πάντων, από αυτό το δημοσίευμα οι υπόλοιποι τί καταλαβαίνετε; Έχει ελπίδες το τηλεφωνικό μαγαζάκι της MS να εμπλουτισθεί σύντομα με αυτή την πατέντα; Αυτή η είδηση μου έφερε στο μυαλό κάποιες εφαρμογές που γίνονταν port στα windows mobile 5 που δούλεψα ένα διάστημα, φυσικά χωρίς βελτιστοποίηση για μικρές οθόνες και η γραμματοσειρά στο μενού της εφαρμογής μπορεί να ήταν και 0,000009 pt :cool:

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γυρίσεις στην προηγούμενη με το Windows device recovery tool αλλά και πάλι στα Windows 10 υπάρχει στην εφαρμογή κάμερα όλες οι ρυθμίσεις της Lumia camera.

Ευχαριστώ πολύ, με Windows Device recovery tool γύρισα σε 8. 1 και μετά πέρασα τα 10 όπου δεν παίζει η lumia Camera classic ούτε η Beta. Έχω την αίσθηση ότι όταν το είχα πάρει πρώτη φορά πριν ένα χρόνο έβγαζε καλύτερες φώτο με 8.1. Έχετε δει εσείς κάτι τέτοιο; η εφαρμογή κάμερα των Windows 10 έχουν pureview 5mpx φωτογραφία;

 

Τελικά κατάφερα και εγκατέστησα την Lumia camera clasic η οποία εχει μια κάποια διαφορά αλλα οχι τρελά πράγματα, θυμόμουν πιο καθαρές τις φωτογραφίες που έβγαζα με το προηγούμενο. Υπαρχει περίπτωση να μην φαίνεται λερωμένο το γυαλί της κάμερας αλλα να βγάζει ένα λευκό πέπλο στις φωτογραφίες?

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με μερικές φώτο και θα ήθελα απο εσας που το έχεται αν είναι αποδεκτές σε ποιότητα ή να ψαχτώ?

29710006811_576925120c_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

29500115140_c81072341f_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

29500119480_95a950e03a_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

η ίδια με HDR

29756659656_85aee56455_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με μερικές φώτο και θα ήθελα απο εσας που το έχεται αν είναι αποδεκτές σε ποιότητα ή να ψαχτώ?

29710006811_576925120c_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

29500115140_c81072341f_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

29500119480_95a950e03a_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

η ίδια με HDR

29756659656_85aee56455_b.jpgLumia 930 camera test by Kostas Krith, on Flickr

 

βραδυνές βάλε να δούμε εγώ εκεί εντοπίζω μεγάλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (1607, 14393.189, ....50007) έχει εντελώς εξαφανιστεί το ραδιόφωνο. Ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (1607, 14393.189, ....50007) έχει εντελώς εξαφανιστεί το ραδιόφωνο. Ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να το επαναφέρω?

Γιατί στην 14393.67 την είχες εσύ; Από τότε εξαφανίστηκε το ράδιο σε όλους!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (1607, 14393.189, ....50007) έχει εντελώς εξαφανιστεί το ραδιόφωνο. Ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να το επαναφέρω?

 

Κατεβάζεις μια εφαρμογή ραδιοφώνου από το store. Υπάρχει και μια ελληνική εφαρμογή που την ονομάζει "Ράδιο".

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην 14393.67 την είχες εσύ; Από τότε εξαφανίστηκε το ράδιο σε όλους!

 

Ναι, οκ. Απλά τότε δεν είχε μπάλλα και δε το πήρα χαμπάρι. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβάζεις μια εφαρμογή ραδιοφώνου από το store. Υπάρχει και μια ελληνική εφαρμογή που την ονομάζει "Ράδιο".

 

Ευχαριστώ. Υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε μένα τον ήπιε το ois τηε κάμερας... :(

Οταν ανοίγεις την κάμερα το module πάει και κολλάει στο πάνω μέρος και μετά πέφτει σιγα-σιγά και ξαναπάει επάνω κοκ...

Ευτυχώς επηρεάζει μονο τις φωτο με ταχύτητα κλείστρου πάνω από 1sec.

 

Σκέφτομαι να το πάω για service εντός εγγύησης και να μου φουσκώσουν κανα 950...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε μένα τον ήπιε το ois τηε κάμερας... :(

Οταν ανοίγεις την κάμερα το module πάει και κολλάει στο πάνω μέρος και μετά πέφτει σιγα-σιγά και ξαναπάει επάνω κοκ...

Ευτυχώς επηρεάζει μονο τις φωτο με ταχύτητα κλείστρου πάνω από 1sec.

 

Σκέφτομαι να το πάω για service εντός εγγύησης και να μου φουσκώσουν κανα 950...

 

Υπάρχει κάποια σελίδα να τσεκάρουμε το ΙΜΕΙ αν είναι εντός εγγύησης????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο 930; Πόσο κοστίζει και πόσες μέρες θέλουν το τηλέφωνο;

 

Και εγώ ενδιαφέρομαι..αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες έχω το εξης πρόβλημα. Δεν μου βγάζει καμμιά ειδοποίηση για sms αλλα πρέπει να μπω στα μηνύματα και να δω ότι ήρθε sms!! Επίσης στα email δεν μου έρχονται τα νέα email παρα μόνο αν μπω στα mail και πατήσω συγχρονισμό!! Τι μπορεί να φταίει?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες έχω το εξης πρόβλημα. Δεν μου βγάζει καμμιά ειδοποίηση για sms αλλα πρέπει να μπω στα μηνύματα και να δω ότι ήρθε sms!! Επίσης στα email δεν μου έρχονται τα νέα email παρα μόνο αν μπω στα mail και πατήσω συγχρονισμό!! Τι μπορεί να φταίει?

 

Μπες στις ρυθμίσεις->σύστημα-> ειδοποιήσεις και ενέργειες και τσέκαρε τις επιλογές που υπάρχουν σε sms και mail

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα στην κάμερα που έβγαζε χάλια φωτογραφίες και στο μικρόφωνο όταν έβαζα μεγάφωνο στην κλήση δεν με άκουγε ο άλλος. Το πήγα στο σέρβις και παρόλο που είχε χτυπήματα στο μεταλλικό πλαίσιο μου το άλλαξαν και αυτό. Μέχρι και πίσω καπάκι έβαλαν καινούριο.

 

Πάνω που ήθελα να πάω σε android συνέβη αυτό. Τυχαίο;; :p

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις->σύστημα-> ειδοποιήσεις και ενέργειες και τσέκαρε τις επιλογές που υπάρχουν σε sms και mail

Αν σου πω ότι δεν υπάρχει καμμιά επιλογή εκεί για sms!!! Υπάρχει περίπτωση να μπερδεύτηκε ή να χάθηκαν κάποιες επιλογές από το update σε Windows 10??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι δεν υπάρχει καμμιά επιλογή εκεί για sms!!! Υπάρχει περίπτωση να μπερδεύτηκε ή να χάθηκαν κάποιες επιλογές από το update σε Windows 10??

 

Όχι βρε. Αποκλείεται.

Μηνύματα θα βρεις, όχι sms......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...