Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ εδώ και πόσες μέρες να κάνω αντίγραφα ασφαλείας ρυθμίσεων και εφαρμογών (επειδή θέλω να κάνω hard reset) αλλά κολλάει στο 7% για ώρες . . . Και μετά λέει ότι ήταν αδύνατο να ολοκληρωθεί . . . Έκανα πρώτα διαγραφή του υπάρχοντος αντιγράφου, γιατί ήξερα ότι γι' αυτό κολλούσε . . . Κάποια γνώμη . . . ???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα καλά καθούμενα χθες το πρωί, άρχισε να μου κάνει το έξεις : Όταν παίρνω τηλ, με το που πατήσω την κλήση, σβήνει η οθόνη, όπως όταν το βάζεις στο αυτί και δεν ανοίγει ξανά παρα μόνο αν πατήσω 2 - 3 φορές το πλαϊνό κουμπί κλειδώματος/ξεκλειδώματος . . . Παρατήρησα επίσης, ότι ενώ το έχω ενεργοποιημένο, σταμάτησε να δουλεύει και το double tap . . . . Τι στο . . . .????

 

Soft reset, hard reset και nokia care είναι η σειρά που πρέπει να ακολουθήσεις......

Δυστυχώς ούτε με soft ούτε με hard reset, λύθηκε το πρόβλημα . . .

Κάποιο υπεύθυνο/σοβαρό Nokia Care στη Θεσσαλονίκη, έχει κάποιος να προτείνει???

Μέχρι πέρυσι/πρόπερσι πήγαινα στην Τούμπα, πολύ καλή εξυπηρέτηση, αλλα έγινε I-care πλέον, εξυπηρετούν ακόμα Nokia βέβαια, αλλά . . .

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκαν τα αντίγραφα ασφαλείας, ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε περισσότερα από ένα τηλέφωνα που έχουν τον ίδιο λογαριασμό Microsoft. Ποιο αντίγραφο θα μπει σε ποιο τηλέφωνο; μπορούμε από το αντίγραφο αυτό και πως να επαναφέρουμε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή και τις ρυθμίσεις της;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκαν τα αντίγραφα ασφαλείας, ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε περισσότερα από ένα τηλέφωνα που έχουν τον ίδιο λογαριασμό Microsoft. Ποιο αντίγραφο θα μπει σε ποιο τηλέφωνο; μπορούμε από το αντίγραφο αυτό και πως να επαναφέρουμε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή και τις ρυθμίσεις της;

 

Όταν έρθει η ώρα να στήσεις ξανά το τηλέφωνο, επιλέγεις ποιο αντίγραφο θες να επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως δεν δουλεύει με παιχνίδια.

 

Δυστυχώς όχι, τα σκορ των παιχνιδιών δεν αποθηκεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το 930 με ελληνική rom μου ήρθε ένα μήνυμα από την wind ότι έβαλε δίκτυο 4g έτσι πήγα στις ρύθμισις και γύρισα από 3g που το είχα σε 4g όταν κατεβάζω την μπάρα τώρα πάνω αριστερά μου λέει WIND GR E αυτό τώρα είναι 4g? τι σημαίνει το E?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το 930 με ελληνική rom μου ήρθε ένα μήνυμα από την wind ότι έβαλε δίκτυο 4g έτσι πήγα στις ρύθμισις και γύρισα από 3g που το είχα σε 4g όταν κατεβάζω την μπάρα τώρα πάνω αριστερά μου λέει WIND GR E αυτό τώρα είναι 4g? τι σημαίνει το E?

 

E EDGE

4G ή LTE για το 4G.

Link to comment
Share on other sites

E EDGE

4G ή LTE για το 4G.

δηλαδή αν εγώ το βάλω 4g και δεν έχω 4g στην περιοχή που είμαι αυτό από μονο του το κάνει 3g για να μου φέρει σήμα?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν εγώ το βάλω 4g και δεν έχω 4g στην περιοχή που είμαι αυτό από μονο του το κάνει 3g για να μου φέρει σήμα?

 

Ναι, το ίδιο κάνει και με το 3G.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα τρελάθηκε χτες και σήμερα. Κάθε φορά που έκανα autofocus ο αισθητήρας μέσα πήγαινε πάνω - κάτω. Έκανα soft reset αλλά τίποτα. Κάνω τώρα Hard reset και θα δώ. Δε νομίζω να το έχει πάθει κάποιος άλλος, και φοβάμαι μήπως είναι επειδή πριν μερικές μέρες μου έπεσε στη μοκέτα. :( :(
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πήρα πριν λίγο καιρό το 930 μου από site κινητών, σε καλή θεωρώ τιμή για αυτά έβλεπα ότι προσφέρει.

Πλέον νιώθω σχεδόν άσχημα. Νιώθω ότι κάποιον κορόιδεψα για τέτοιο κινητό με τα 260+ΦΠΑ που έδωσα!:lol:

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου και οι καθημερινές εργασίες μου γίνονται όπως ακριβώς φανταζόμουν.

Το κινητό ήρθε branded Wind Ιταλίας και με αναβαθμίσεις έφτασε σε έκδοση 8.10.14219.341.

Όλα καλά και απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής εκτός από 1 θέμα.

Ο λογαριασμός αλληλογραφίας hotmail που έχω δώσει και σαν windows account, δεν συγχρονίζει με το κινητό μου!

Σε αντίθεση με gmail που συγχρονίζει σφαίρα.

Εκτός από την εξήγηση η Microsoft να σαμποτάρει τον εαυτό της έναντι του gmail, συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Η λύση να τον σβήσω και να τον ξανασυνδέσω ΔΕΝ παίζει γιατί δεν με αφήνει να σβήσω το windows account του κινητού.

Καμία ιδέα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πήρα πριν λίγο καιρό το 930 μου από site κινητών, σε καλή θεωρώ τιμή για αυτά έβλεπα ότι προσφέρει.

Πλέον νιώθω σχεδόν άσχημα. Νιώθω ότι κάποιον κορόιδεψα για τέτοιο κινητό με τα 260+ΦΠΑ που έδωσα!:lol:

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου και οι καθημερινές εργασίες μου γίνονται όπως ακριβώς φανταζόμουν.

Το κινητό ήρθε branded Wind Ιταλίας και με αναβαθμίσεις έφτασε σε έκδοση 8.10.14219.341.

Όλα καλά και απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής εκτός από 1 θέμα.

Ο λογαριασμός αλληλογραφίας hotmail που έχω δώσει και σαν windows account, δεν συγχρονίζει με το κινητό μου!

Σε αντίθεση με gmail που συγχρονίζει σφαίρα.

Εκτός από την εξήγηση η Microsoft να σαμποτάρει τον εαυτό της έναντι του gmail, συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Η λύση να τον σβήσω και να τον ξανασυνδέσω ΔΕΝ παίζει γιατί δεν με αφήνει να σβήσω το windows account του κινητού.

Καμία ιδέα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα!

Ο μόνος τρόπος για να διαγραφεί ο λογαριασμός αυτός είναι να γίνει hard reset στη συσκευή.

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις soft reset μήπως και συγχρονίσει, για να γλιτώσεις την διαδικασία να το setάρεις από την αρχή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω την 8.10.14219.341.που μπορω να δω απο που ηρθε το κινητο και γνςριζει κανεις αν παρει την ενα αναβαθμιση?

 

Καλησπέρα!

Σύμφωνα με το site διαθεσιμότητας του τελευταίου update, η έκδοση που είναι η συσκευή σου είναι η τελευταία για κάποιες χώρες. Πήγαινε ρυθμίσεις>πρόσθετα+πληροφορίες και δες το mobile operator για να δούμε ποιάς χώρας είναι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πήρα πριν λίγο καιρό το 930 μου από site κινητών, σε καλή θεωρώ τιμή για αυτά έβλεπα ότι προσφέρει.

Πλέον νιώθω σχεδόν άσχημα. Νιώθω ότι κάποιον κορόιδεψα για τέτοιο κινητό με τα 260+ΦΠΑ που έδωσα!:lol:

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου και οι καθημερινές εργασίες μου γίνονται όπως ακριβώς φανταζόμουν.

Το κινητό ήρθε branded Wind Ιταλίας και με αναβαθμίσεις έφτασε σε έκδοση 8.10.14219.341.

Όλα καλά και απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής εκτός από 1 θέμα.

Ο λογαριασμός αλληλογραφίας hotmail που έχω δώσει και σαν windows account, δεν συγχρονίζει με το κινητό μου!

Σε αντίθεση με gmail που συγχρονίζει σφαίρα.

Εκτός από την εξήγηση η Microsoft να σαμποτάρει τον εαυτό της έναντι του gmail, συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Η λύση να τον σβήσω και να τον ξανασυνδέσω ΔΕΝ παίζει γιατί δεν με αφήνει να σβήσω το windows account του κινητού.

Καμία ιδέα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρυθμίσεις --> Email + Λογαριασμοί --> Λογαριασμός Microsoft -->

1. Λήψη περιεχομένων = Με την άφιξη στοιχείων

2. Περιεχόμενο για συγχρονισμό = Τίκαρε ότι έχει

 

Ρυθμίσεις --> Επαφές --> Φιλτράρισμα επαφών --> Τικάρεις το outlook

 

Τα έχεις όλα αυτά και δε σου συγχρονίζει mail και επαφές?

Link to comment
Share on other sites

mobile operator 000-33 γαφει.και κατω κατω εχει ενα made in china

 

Δεν αναφέρεται συγκεκριμένη χώρα προέλευσης. Μόνο ότι είναι unbranded ευρωπαϊκό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Email + Λογαριασμοί --> Λογαριασμός Microsoft -->

1. Λήψη περιεχομένων = Με την άφιξη στοιχείων

2. Περιεχόμενο για συγχρονισμό = Τίκαρε ότι έχει

 

Ρυθμίσεις --> Επαφές --> Φιλτράρισμα επαφών --> Τικάρεις το outlook

 

Τα έχεις όλα αυτά και δε σου συγχρονίζει mail και επαφές?

Τα έκανα όλα αυτά και βγάζει το εξής μήνυμα :

Δεν είναι δυνατός ο συγχρονισμός με το λογαριασμό Dub405-m.hotmail.com αυτήν την στιγμή. Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια, αλλά αν αυτός δεν είναι ο κύριος λογαριασμός Microsoft και συνεχίσετε να λαμβάνετε αυτό το σφάλμα, ίσως βοηθήσει αν διαγράψετε το λογαριασμό και τον προσθέσετε ξανά. Διαφορετικά, περιμένετε λίγο και δοκιμάστε ξανά

Τελευταία απόπειρα πριν από 10 λεπτά

Κωδικός σφάλματος 85010014

Έψαξα όλο το internet και τα forum της Microsoft και δοκίμασα κάθε λύση.

Τελικά το πρόβλημα είναι του Hotmail server της Microsoft!

Ήρθα σε επαφή μέσω του forum, και περιμένω να κάνουν κάποια ρύθμιση στον λογαριασμό του Hotmail μου, για να δω αν μπορώ να γλιτώσω το Hard Reset.

Όποιος το πάθει σε primary windows phone account, όπως εγώ, την πάτησε. Δυστυχώς.

Θα σας ενημερώσω αν τελικά λυθεί το θέμα από πλευράς Microsoft.

Το θέμα στο forum της είναι εδώ.

http://answers.microsoft.com/en-us/outlook_com/forum/oemail-oapps/error-code-85010014-on-windows-phone-8/436fbbcc-cca2-4b52-acc9-49222c0b4e2f?page=14

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Καινούριος εδω στο 930 , παλιος χρήστης στο 925.

Μία ερωτηση εχω μονο αν και μπορει να ειναι βλακώδης.

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το live tile των φωτογραφιών να μην δείχνει καμία? ουτε μεμονομένη ουτε απο τις αγαπημένες π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Καινούριος εδω στο 930 , παλιος χρήστης στο 925.

 

 

Μία ερωτηση εχω μονο αν και μπορει να ειναι βλακώδης.

 

 

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το live tile των φωτογραφιών να μην δείχνει καμία? ουτε μεμονομένη ουτε απο τις αγαπημένες π.χ.

 

 

 

Διευκρίνισε λίγο τι εννοείς : να μην υπάρχει καθόλου live title φωτογραφιών ή το live title να μη δείχνει τίποτα απ' αυτά που λες . . . Αλλά τότε τι live title θα είναι???

 

Γνώμη μου, αν κατάλαβα καλά, τραβα μια φωτό σε απόλυτο σκοτάδι, η βρες μια φωτό απ' το ίντερνετ που να δείχνει φάκελο με φωτογραφίες, και βαλ' τη σα μεμονωμένη . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Καινούριος εδω στο 930 , παλιος χρήστης στο 925.

Μία ερωτηση εχω μονο αν και μπορει να ειναι βλακώδης.

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το live tile των φωτογραφιών να μην δείχνει καμία? ουτε μεμονομένη ουτε απο τις αγαπημένες π.χ.

 

είναι απλό. βάλε επιλογή να φαίνονται η αγαπημένες σου φώτο και εσύ μην αγαπήσεις καμιά τους

Link to comment
Share on other sites

είναι απλό. βάλε επιλογή να φαίνονται η αγαπημένες σου φώτο και εσύ μην αγαπήσεις καμιά τους

 

:lol::lol::lol::lol:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Καινούριος εδω στο 930 , παλιος χρήστης στο 925.

Μία ερωτηση εχω μονο αν και μπορει να ειναι βλακώδης.

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το live tile των φωτογραφιών να μην δείχνει καμία? ουτε μεμονομένη ουτε απο τις αγαπημένες π.χ.

 

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, στο πλακίδιο έναρξης εμφανίζονται:μονή λήψη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...