Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από public. Οχι φίλε μου δεν έχω θέμα με την οθόνη. Ίσως να υπάρχουν ελαττωματικές παρτίδες.

 

Μαλλον. Δεν εξηγειται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

απο phonegallery.gr

 

 

 

 

 

 

 

 

Μονο οι συσκευες που ηταν απο Aγγλια δεν ειχαν wireless charger?

 

 

 

Έχεις και LG g3 και 930 πιο προτιμάς και γιατί; σου φαίνεται ότι λείπει κάτι από τα wp8.1

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα δεν προτείνεται για συγκρίσεις συσκευών. Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορουμε να παμε να το δουμε απο κοντα? γιατι ετυχε πηγα πλαισιο και δεν το ειχαν.... θελω να δω τι διαφορα μεγεθους απο κοντα με το 1520 που εχω μηπως το παρω για 2ο η και για 1ο και αφησω το 1020 για 2ο :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορουμε να παμε να το δουμε απο κοντα? γιατι ετυχε πηγα πλαισιο και δεν το ειχαν.... θελω να δω τι διαφορα μεγεθους απο κοντα με το 1520 που εχω μηπως το παρω για 2ο η και για 1ο και αφησω το 1020 για 2ο :p :lol:

 

Εντάξει. Τα έχω διαβάσει όλα τώρα. Με άφησες άφωνο. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορουμε να παμε να το δουμε απο κοντα? γιατι ετυχε πηγα πλαισιο και δεν το ειχαν.... θελω να δω τι διαφορα μεγεθους απο κοντα με το 1520 που εχω μηπως το παρω για 2ο η και για 1ο και αφησω το 1020 για 2ο :p :lol:

 

 

Εχει μεγγγγγααααλληηηη διαφορα στο μεγεθος…… :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Lumia 920 και μου αρέσει το 930 αλλά θα ήθελα να μάθω πέρα από την καλύτερη οθόνη,καμερα,βάρος με την μπαταρία τι γίνεται είναι καλύτερη από του 920?Υπαρχει κάποιος που να έχει κάνει την μετάβαση αυτή ?Και αν μπορεί να μου πει κάποια πραγματάκια σχετικά ?Θελω να πάω σε ενα καλύτερο μοντέλο αλλά ακούω διάφορα για το 930 και ομολογώ πως εχω μπερδευτεί..
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Lumia 920 και μου αρέσει το 930 αλλά θα ήθελα να μάθω πέρα από την καλύτερη οθόνη,καμερα,βάρος με την μπαταρία τι γίνεται είναι καλύτερη από του 920?Υπαρχει κάποιος που να έχει κάνει την μετάβαση αυτή ?Και αν μπορεί να μου πει κάποια πραγματάκια σχετικά ?Θελω να πάω σε ενα καλύτερο μοντέλο αλλά ακούω διάφορα για το 930 και ομολογώ πως εχω μπερδευτεί..

Είχα και το 920 και το 925 και τώρα το 930. Η μπαταρία είναι πολύ καλή παρά τη μεγαλύτερη οθόνη, δηλαδή βγάζει άνετα τη μέρα και αν είσαι λίγο συγκρατημένος στη χρήση φτάνει άνετα τη μιαμιση μέρα. Γενικά πάντως, μου φαίνεται ότι το 8.1 είναι πιο "ενεργοβόρο" λειτουργικό σε σχέση με τα 8.0 και το ίδιο ισχύει και για την κατανάλωση MB (3G).

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το 920 και το 925 και τώρα το 930. Η μπαταρία είναι πολύ καλή παρά τη μεγαλύτερη οθόνη, δηλαδή βγάζει άνετα τη μέρα και αν είσαι λίγο συγκρατημένος στη χρήση φτάνει άνετα τη μιαμιση μέρα. Γενικά πάντως, μου φαίνεται ότι το 8.1 είναι πιο "ενεργοβόρο" λειτουργικό σε σχέση με τα 8.0 και το ίδιο ισχύει και για την κατανάλωση MB (3G).

 

Κοιτούσα πριν από λίγο τις τιμές που δίνει το gsmarena στο browsing δίνει 4:57 λεπτά και αναπαραγωγή video 5:48 λεπτά σχεδόν ίδιες τιμές με το 920 μόνο στον χρόνο ομιλίας είναι καλύτερο το 930 κατά 8ωρες περίπου,επίσης το 930 έχει πολύ καλό sunlight contrast μόλις τρίτο στην σχετική λίστα..Έπρεπε να βάλουν λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και glance screen φυσικά..Για την θερμοκρασία τι να πω..Το 920 παίρνει φωτιά,μερικες φορές με 3g μυρίζει το πλαστικό..Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορουμε να παμε να το δουμε απο κοντα? γιατι ετυχε πηγα πλαισιο και δεν το ειχαν.... θελω να δω τι διαφορα μεγεθους απο κοντα με το 1520 που εχω μηπως το παρω για 2ο η και για 1ο και αφησω το 1020 για 2ο :p :lol:

 

Σπαζοκεφαλιά :lol::lol::p:D:lol::)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω παρατηρήσει πως όταν το κινητό έχει φορτιστεί ασύρματα, η μπαταρία διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την κανονική φόρτιση με ενσύρματο φορτιστή. Σαν - ας πούμε- η ασύρματη φόρτιση να μην γεμίζει πλήρως τη μπαταρία. Κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

..Έπρεπε να βάλουν λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και glance screen φυσικά..Για την θερμοκρασία τι να πω..Το 920 παίρνει φωτιά,μερικες φορές με 3g μυρίζει το πλαστικό..Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτα τα του μεγαλύτερης μπαταρίας και glance τα λέγαμε με το που πρωτοκυκλοφόρησε,που πες τρώγονται και δεν αποτελούν τόσο ανασταλτικούς παράγοντας αγορας,αλλα η θερμοκραςιες ειναι ξεκάθαρα deal breaker.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή, μπορεί κάποιος κάτοχος να με διαφωτίσει πως τα πάει στο multitasking?

Αυτό που εννοώ είναι:

1) αν είναι γρήγορη η απόκριση των εφαρμογών κατά το resume τους ή βλέπει ο χρήστης τελιτσες (breadcrumbs).

2) αν μετά από κάποιες εφαρμογές στο παρασκήνιο παρατηρείται reloading των εφαρμογών από την αρχή ή επανέρχονται στην τελευταία τους κατάσταση.

 

ΥΓ: έχω και το ativ s με Dev preview που δεν τα καταφέρνει καλά σε αυτά που αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορουμε να παμε να το δουμε απο κοντα? γιατι ετυχε πηγα πλαισιο και δεν το ειχαν.... θελω να δω τι διαφορα μεγεθους απο κοντα με το 1520 που εχω μηπως το παρω για 2ο η και για 1ο και αφησω το 1020 για 2ο :p :lol:

 

Και εγω ψαχνω να βρω κατάστημα που να το εχουν εστω και dammy αλλα πουθενά. Και το ωραίο ειναι οτι στην Ελλάδα δεν πρέπει να υπάρχουν με τα χρωματα αλλα σε μαύρο ασπρο παντως το μαυρο πρέπει να ειναι πανέμορφο .Όσοι το εχουν ας μας πουν πιο ομορφα πιο φαίνεται το μαύρο η τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή, μπορεί κάποιος κάτοχος να με διαφωτίσει πως τα πάει στο multitasking?

Αυτό που εννοώ είναι:

1) αν είναι γρήγορη η απόκριση των εφαρμογών κατά το resume τους ή βλέπει ο χρήστης τελιτσες (breadcrumbs).

2) αν μετά από κάποιες εφαρμογές στο παρασκήνιο παρατηρείται reloading των εφαρμογών από την αρχή ή επανέρχονται στην τελευταία τους κατάσταση.

 

ΥΓ: έχω και το ativ s με Dev preview που δεν τα καταφέρνει καλά σε αυτά που αναφέρω.

 

Kαλημέρα,

 

Η απόκριση του είναι τάχυστη. Δεν μου έχει τύχει εφαρμογή να κάνει resuming, τώρα ίσως εξαρτάται και από τι το έχεις βάλει να κάνει.

Πάντως το multitasking του λειτουργεί άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, έχω παρατηρήσει πως όταν το κινητό έχει φορτιστεί ασύρματα, η μπαταρία διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την κανονική φόρτιση με ενσύρματο φορτιστή. Σαν - ας πούμε- η ασύρματη φόρτιση να μην γεμίζει πλήρως τη μπαταρία. Κανείς άλλος?

 

Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες,

1) Ποιόν φορτιστή χρησιμοποιείς?

2) Όταν, σου δείχνει ότι φόρτισε πλήρως (το εικονίδιο), η εφαρμογή Battery saver τι ποσοστό φορτισης της μπαταρίας σου βγάζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω ψαχνω να βρω κατάστημα που να το εχουν εστω και dammy αλλα πουθενά. Και το ωραίο ειναι οτι στην Ελλάδα δεν πρέπει να υπάρχουν με τα χρωματα αλλα σε μαύρο ασπρο παντως το μαυρο πρέπει να ειναι πανέμορφο .Όσοι το εχουν ας μας πουν πιο ομορφα πιο φαίνεται το μαύρο η τα υπόλοιπα

 

Καλημέρα,

 

Είναι 1εκ. πιο ψηλό από το 920 και λίγο πιο λεπτό. Δηλαδή, στο χέρι σαν κράτημα είναι το ίδιο με το 920, απλά λιγο πιο μακρύ.

Επίσης, εμένα μου αρέσει που δεν είναι κουρμπαριστό, από πίσω σαν το 920, αλλά πιό τετραγωνοποιημένο.

Edited by liapman
Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση του είναι τάχυστη. Δεν μου έχει τύχει εφαρμογή να κάνει resuming, τώρα ίσως εξαρτάται και από τι το έχεις βάλει να κάνει.

Καλημερα και απο μενα σε τι χρωμα το έχεις παρει? Παντως θα το παρω σιγουρα σε ρωταω το χρωμα γιατι ειδα χθες σε βιντεάκι στο youtube το μαυρο και ενθουσιαστικα το βιντεακι ειναι στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση του είναι τάχυστη. Δεν μου έχει τύχει εφαρμογή να κάνει resuming, τώρα ίσως εξαρτάται και από τι το έχεις βάλει να κάνει.

Καλημερα και απο μενα σε τι χρωμα το έχεις παρει? Παντως θα το παρω σιγουρα σε ρωταω το χρωμα γιατι ειδα χθες σε βιντεάκι στο youtube το μαυρο και ενθουσιαστικα το βιντεακι ειναι στα ελληνικά

 

Θέμα γούστου είναι,.. σε λευκό το πήρα, ειναί mat και φαίνεται πολύ ωραίο, κιμπάρικο! Πρώτη φορά παίρνω λευκό και δε τον μετάνιωσα.

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θέμα γούστου είναι,.. σε λευκό το πήρα, ειναί mat και φαίνεται πολύ ωραίο, κιμπάρικο! Πρώτη φορά παίρνω λευκό και δε τον μετάνιωσα.

 

Φιλικά,

Δημήτρης

 

Δημήτρη ευχαριστώ, ειναι σίγουρα θεμα γουστου , πιστευω να το βρω ,να το δω, να το πιασω στα χερια και να αποφασισω και παλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

"Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες,

1) Ποιόν φορτιστή χρησιμοποιείς?

2) Όταν, σου δείχνει ότι φόρτισε πλήρως (το εικονίδιο), η εφαρμογή Battery saver τι ποσοστό φορτισης της μπαταρίας σου βγάζει?"

 

1. Nokia DT-900 wireless charging plate.

2. Και το Battery saver δείχνει 100%. Απλά με το που βγάζεις το κινητό από τον ασύρματο φορτιστή, το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει αμέσως στο 97-98%. Από εκεί και πέρα η μπαταρία συμπεριφέρεται normal.

Link to comment
Share on other sites

1. Nokia DT-900 wireless charging plate.

2. Και το Battery saver δείχνει 100%. Απλά με το που βγάζεις το κινητό από τον ασύρματο φορτιστή, το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει αμέσως στο 97-98%. Από εκεί και πέρα η μπαταρία συμπεριφέρεται normal.

 

Καλημέρα,

 

Πιο πάνω όμως, είχες πεί οτι "η μπαταρία διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την κανονική φόρτιση με ενσύρματο φορτιστή.", και τωρά λες αφού χάσει αμέσως ένα 2-3% και εν συνεχεία συμπεριφέρεται κανονικά.

Τελικά, η μπαταρία του έχει την ίδια απόδοση και απλά χάνει 2-3% στην αρχή ή όντως ξεφορτίζει πιο γρήγορα?

Σε ρωτάω γιατί και γώ σκέφτομαι να πάρω ασύρματο φορτιστή, και πόση ώρα παραπάνω χρειάζεται για να φορτίσει πλήρως?

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πιο πάνω όμως, είχες πεί οτι "η μπαταρία διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την κανονική φόρτιση με ενσύρματο φορτιστή.", και τωρά λες αφού χάσει αμέσως ένα 2-3% και εν συνεχεία συμπεριφέρεται κανονικά.

Τελικά, η μπαταρία του έχει την ίδια απόδοση και απλά χάνει 2-3% στην αρχή ή όντως ξεφορτίζει πιο γρήγορα?

Σε ρωτάω γιατί και γώ σκέφτομαι να πάρω ασύρματο φορτιστή, και πόση ώρα παραπάνω χρειάζεται για να φορτίσει πλήρως?

 

Φιλικά,

Δημήτρης

 

Δημήτρη γεια σου, είναι οι πρώτες μέρες και ακόμη ψάχνομαι σχετικά με το κινητό. Ο χρόνος φόρτισης είναι σίγουρα περισσότερος ασύρματα, υπολογίζω διπλάσιος έως τριπλάσιος (δυστυχώς το φορτίζω ασύρματα βράδυ, στον ύπνο και δεν μπορώ να το τσεκάρω ακριβώς). Στην αρχή είχα την εντύπωση πως η μπαταρία διαρκεί λιγότερο μετά από ασύρματη φόρτιση αλλά τελικά μάλλον ισχύει πως πέφτει γρήγορα στο 97%-98. Τώρα που φεύγω διακοπές και θα το φορτίζω για κάποιες ημέρες αποκλειστικά ενσύρματα, θα σχηματίσω σαφέστερη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Σπαζοκεφαλιά :lol::lol::p:D:lol::)

 

εεεεε τελικα δεν αντεξα....το παρηγγειλα σε μαυρο το 930,το περιμενω και θα αποφασισω ποιο απο ολα (930,1020,1520) θα ειναι 1ο και 2ο....καποιο ομως θα ειναι ο αδυναμος κρικος και θα το αποχαιρετησω... :lol::p δε γινεται να εχω 3α κινητα...χαχαχ

 

Υ.Γ Επειδη διαβασα εδω μεσα για την υπερθεμανση σε μερικα,εχει να κανει οτι ζεσταινεται με χαλαρη χρηση δλδ χωρις να ζοριζεται το κινητο? Αν ζεσταινεται με το παραμικρο και πεσω σε αυτη τη παρτιδα βρηκα ποιο θα φυγει απο τα 3α....χαχαχα

Edited by MANCHESTERUTD
Link to comment
Share on other sites

εεεεε τελικα δεν αντεξα....το παρηγγειλα σε μαυρο το 930,το περιμενω και θα αποφασισω ποιο απο ολα (930,1020,1520) θα ειναι 1ο και 2ο....καποιο ομως θα ειναι ο αδυναμος κρικος και θα το αποχαιρετησω... :lol::p δε γινεται να εχω 3α κινητα...χαχαχ

 

Ευχαρίστως να σε "διευκολύνω".... :lol: χαχαχα

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το 930 υποστηρίζει USB on the go???

Κάπου διάβασα ότι μετά το τελευταίο update το 930 παρουσιάζει lag...

Ισχύει κάτι τέτοιο;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...