Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό κατά την αναβάθμιση πήρε την .107 για τα 10

 

 

 

Πως μπορούμε να πάρουμε πιο καινούρια αν υπάρχει;

Υπάρχει η .218! Το πως πάει εκεί δεν ξέρω διότι είμαι με 8.1 ακόμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κατά την αναβάθμιση πήρε την .107 για τα 10

 

 

 

Πως μπορούμε να πάρουμε πιο καινούρια αν υπάρχει;

Με upgrade advisor αναβαθμίστηκες;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κατά την αναβάθμιση πήρε την .107 για τα 10

 

 

 

Πως μπορούμε να πάρουμε πιο καινούρια αν υπάρχει;

 

Κατέβασε το windows insider και θα πάρεις τη .242. Εγώ αυτή έχω και είναι πολύ κομπλέ. Θα δεις διαφορά προς το καλύτερο στην απόδοση της συσκευής, στο εγγυώμαι

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ναι πως αλλιώς δεν έβγαζε αυτόματη ενημερωση

 

Κάνε νέα αναζητηση και θα σου βγάλει νεότερη έκδοση. Λογικά τη 218. Έτσι έγινε σε μένα. Πρώτα με πέρασε από την 107 και αμέσως μετά μου έβγαλε την επομενη. Όταν γράφω νέα αναζητηση,εννοώ μέσω των ρυθμισεων του κινητού κι όχι από το upgrade advisor το οποίο πλέον δεν σου χρειάζεται.

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

17 μέρες στο service, για αλλαγή μικροφώνων. Όλα καλά ως ώρας.

Γύρισε με τα 8άρια και φτου κι απ την αρχή να περάσω τα 10άρια.

 

Το double tap να το κλαίω με τα 10άρια ή κάτι έχω κάνει στραβά στις ρυθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα έτσι όπως είπε ο hatzik

 

 

 

Πολύ γρηγορότερο με την denim, πλέον θέλω παραπάνω χρόνο να μπω σε εφαρμογές, το κινητό δείχνει πιο "βαρύ" και αδυνατώ να καταλάβω πέρα του interface που επειδή ειναι καινούριο μερικώς γοητεύει ποιο το όφελος μετάβασης στα 10

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα έτσι όπως είπε ο hatzik

 

 

 

Πολύ γρηγορότερο με την denim, πλέον θέλω παραπάνω χρόνο να μπω σε εφαρμογές, το κινητό δείχνει πιο "βαρύ" και αδυνατώ να καταλάβω πέρα του interface που επειδή ειναι καινούριο μερικώς γοητεύει ποιο το όφελος μετάβασης στα 10

Ίσως ο βασικότερος λόγος που χρειάζεται το firmware στα 10!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος θα το βγάλει;

 

Η Microsoft θέλει να πουλήσει τα νέα lumia και μόνο καλό after sales που δεν έχει έως τώρα

 

Υπάρχει τρόπος να φορτώσουμε καλό miui?

 

Έχω πάρει για δεύτερη συσκευή ένα mi των €100 δηλώνω εντυπωσιασμένος

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα έτσι όπως είπε ο hatzik

 

 

 

Πολύ γρηγορότερο με την denim, πλέον θέλω παραπάνω χρόνο να μπω σε εφαρμογές, το κινητό δείχνει πιο "βαρύ" και αδυνατώ να καταλάβω πέρα του interface που επειδή είναι καινούριο μερικώς γοητεύει ποιο το όφελος μετάβασης στα 10

Εγώ πάντως δεν βλέπω τρελη διαφορά σε απόκριση. Ίσως βέβαια επειδή έχω κάνει hard reset. Και φυσικά δεν είναι μόνο το interface το οποίο είναι "κουκλί". Δυνατότητες όπως wifi printing πχ και κανονικό office, καινούργιο ημερολόγιο κάνουν τη διαφορά για μένα.

Α! Να σημειώσω ότι έχω τη .242 η οποία έχει βελτιώσει πολύ τη διάρκεια μπαταρίας.

 

Άσχετο: Από που ορμώμενος διάλεξες το nickname?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω τρελη διαφορά σε απόκριση. Ίσως βέβαια επειδή έχω κάνει hard reset. Και φυσικά δεν είναι μόνο το interface το οποίο είναι "κουκλί". Δυνατότητες όπως wifi printing πχ και κανονικό office, καινούργιο ημερολόγιο κάνουν τη διαφορά για μένα.

Α! Να σημειώσω ότι έχω τη .242 η οποία έχει βελτιώσει πολύ τη διάρκεια μπαταρίας.

 

Άσχετο: Από που ορμώμενος διάλεξες το nickname?

 

Η μπαταρία ήταν που ήταν ψοφίμι, τώρα ήπιε τα άντερά της για ψύλλου πήδημα

 

Κοίτα δεν νομίζω σε μια τέτοια μικρή οθόνη να κάτσει κάποιος να γράψει κάποτε κείμενο ή να στήσει φόρμουλες στο excel αλλά δεν ξέρω τι κάνετε με οθόνες κλπ, δεν μπορώ να κρίνω.

 

Το κινητό έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά σε σχέση με κάτι μεταγενέστερα παλτά που βγαλε η Microsoft δεν δικαιολογείται να είναι τόσο "δυσπεπτο" το λειτουργικό, γεγονός που δείχνει μια κάποια προχειροδουλειά στο να υποστηριχθεί το τελευταίο μοντέλο-αιχμή της nokia

 

θα δω και πώς θα πάει αλλά παίζει τπτ σε developer κλπ? Μου φαίνεται αδιανόητο ένα κινητό με τέτοια εκπληκτική οθόνη και κάμερα να μην έχει ακόλουθους που να το υποστηρίζουν με software

 

το νικ βγήκε από ένα μυθιστόρημα και από τα οικονομικά που σπούδαζα πριν 8-10 χρόνια λολ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ήταν που ήταν ψοφίμι, τώρα ήπιε τα άντερά της για ψύλλου πήδημα

 

Κοίτα δεν νομίζω σε μια τέτοια μικρή οθόνη να κάτσει κάποιος να γράψει κάποτε κείμενο ή να στήσει φόρμουλες στο excel αλλά δεν ξέρω τι κάνετε με οθόνες κλπ, δεν μπορώ να κρίνω.

 

Το κινητό έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά σε σχέση με κάτι μεταγενέστερα παλτά που βγαλε η Microsoft δεν δικαιολογείται να είναι τόσο "δυσπεπτο" το λειτουργικό, γεγονός που δείχνει μια κάποια προχειροδουλειά στο να υποστηριχθεί το τελευταίο μοντέλο-αιχμή της nokia

 

θα δω και πώς θα πάει αλλά παίζει τπτ σε developer κλπ? Μου φαίνεται αδιανόητο ένα κινητό με τέτοια εκπληκτική οθόνη και κάμερα να μην έχει ακόλουθους που να το υποστηρίζουν με software

 

το νικ βγήκε από ένα μυθιστόρημα και από τα οικονομικά που σπούδαζα πριν 8-10 χρόνια λολ

 

Καλά, από μπαταρία μεγάλη πίκρα. Γι αυτό το ανέφερα αφού τουλάχιστον τώρα ξαναβγάζω τη μέρα χωρίς φόβο...

Εννοείται ότι σε τέτοια οθόνη δεν παίζει να κάτσεις να γράψεις κείμενο. Ωστόσο συχνά λόγο δουλειάς χρειάζεται να κάνω μικροδιορθώσεις σε γραπτά με σχήματα on the go. Στα 8.1 όταν είχε σχήματα ένα κείμενο... X marks the spot.

Όσο για τη software υποστήριξη...Άστα!

Και να ήταν η μόνη προχειροδουλειά...

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Χθες έγινε εγγραφή του πρώτου βίντεο,δυστυχώς,χωρίς ήχο...μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα!

Το 925 όταν με άφησε χρόνους (καμένη μητρική μου είχαν πει ),το πήγα στο Nokia care Κατεχάκη και μου το αντικατέστησαν,εντός εγγύησης,με το 930 (Μετά από 1 μήνα περίπου),σκέτη τη συσκευή,χωρίς κουτί και λοιπά παρελκόμενα.

Τώρα που η εγγύηση δεν υπάρχει τί γίνεται; Να δώσω ένα κάρο χρήματα αποκλείεται.

Τί προτείνετε όσοι είχατε ανάλογο πρόβλημα(χωρίς εγγύηση);

Να αναφέρω ότι από την πρώτη στιγμή λειτουργίας του 930 είχα προσέξει να τρεμοπαίζει η οθόνη, και κάποιες φορές σχεδόν να σβήνει,αφήνοντας πολλές διάσπαρτες κουκκίδες τύπου χαμηλής ανάλυσης παλιού ηλεκτρονικού παιχνιδιού.

Edited by batman007
Link to comment
Share on other sites

.....

.....

Να αναφέρω ότι από την πρώτη στιγμή λειτουργίας του 930 είχα προσέξει να τρεμοπαίζει η οθόνη, και κάποιες φορές να σχεδόν να σβήνει,αφήνοντας πολλές διάσπαρτες κουκκίδες τύπου χαμηλής ανάλυσης παλιού ηλεκτρονικού παιχνιδιού.

 

Ελαττωματική συσκευή 100%, μου έκανε ακριβώς το ίδιο σε ένα 532 αγορασμένο από Public. Επιστροφή και αντικατάσταση αμέσως το έκανα.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χθες έγινε εγγραφή του πρώτου βίντεο,δυστυχώς,χωρίς ήχο...μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα!

Το 925 όταν με άφησε χρόνους (καμένη μητρική μου είχαν πει ),το πήγα στο Nokia care Κατεχάκη και μου το αντικατέστησαν,εντός εγγύησης,με το 930 (Μετά από 1 μήνα περίπου),σκέτη τη συσκευή,χωρίς κουτί και λοιπά παρελκόμενα.

Τώρα που η εγγύηση δεν υπάρχει τί γίνεται; Να δώσω ένα κάρο χρήματα αποκλείεται.

Τί προτείνετε όσοι είχατε ανάλογο πρόβλημα(χωρίς εγγύηση);

Να αναφέρω ότι από την πρώτη στιγμή λειτουργίας του 930 είχα προσέξει να τρεμοπαίζει η οθόνη, και κάποιες φορές να σχεδόν να σβήνει,αφήνοντας πολλές διάσπαρτες κουκκίδες τύπου χαμηλής ανάλυσης παλιού ηλεκτρονικού παιχνιδιού.

Πρώτα απ' όλα μπες εδώ, και έλεγξε δίνοντας το ΙΜΕΙ της συσκευής (πληκτρολογώντας *#06# το εμφανίζει στη συσκευή), αν την εμφανίζει ως εντός εγγύησης. Από 'κει και πέρα, αν φαίνεται εντός στειλ΄ τη σκέτη χωρίς παραστατικά, εγώ το δικό μου έτσι το είχα στείλει και δεν είχα θέμα. Δες όμως αν έχεις κάποιο δελτίο αποστολής από την αντικατάσταση, δεν μπορεί να σου τη δώσανε χωρίς κανένα παραστατικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βάσει του IMEI της συσκευής,μου αναφέρει ότι αυτή η συσκευή δεν καλύπτεται από την εγγύηση σε αυτή τη χώρα.Αν δεν κάνω λάθος,είχα δει στις πληροφορίες τηλεφώνου ότι ήταν γερμανικό. Κύρια γλώσσα όταν το άνοιξα είχε τα γερμανικά(πχ σε φωνητικές εντολές).

Όσο για παραστατικό,μου είχαν δώσει ένα χαρτί με το IMEI του 925 που εν τέλει αντικαταστάθηκε και του IMEI του 930 που παρέλαβα,καθώς και το πρόβλημα της παλιάς συσκευής.

Δε βλέπω να μου το επισκευάζουν ως εντός εγγύησης.Η χρήση που έχω κάνει μέχρι στιγμής στο 930 είναι ορθολογική,χωρίς κακομεταχείριση.

Γενικά,δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω χρήματα για κάτι που, απ'ότι φαίνεται, ήταν ελαττωματικό εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

εφυγε και παλι για σερβις ,η δευτερη φορα μεσα σε τριαντα ημερες, ζητησα αντικατασταση απο το σερβις του Γερμανου. περιμενω νεα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Να γίνει ένα γκάλοπ να δούμε σε τι ποσοστό έχει βγει ελάττωμα στη συσκευή του καθενός

 

Έτσι όπως το βλέπω πιάνει το 80% λολ

 

Εντωμεταξύ μετά την προχθεσινή αναβάθμιση σε Windows 10 το κινητό απλά τρώει 1,5 μπαταρία ημερησίως

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εφυγε και παλι για σερβις ,η δευτερη φορα μεσα σε τριαντα ημερες, ζητησα αντικατασταση απο το σερβις του Γερμανου. περιμενω νεα.

 

Ο λόγος αν επιτρέπεται;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη νέα ενημέρωση .318

Τί παραπάνω δίνει ή διορθώνει δε γνωρίζω.

 

Δες τι αλλαγές-διορθώσεις φέρνει, σε αυτό το ποστ από το επίσημο θέμα του λειτουργικού όπου γίνεται η σχετική συζήτηση. ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος αν επιτρέπεται;

 

Τα μικροφωνακια,ενημερωθηκα σημερα οτι το κινητο μου παει στην κατασκευαστρια εταιρεια για επισκευη,κατι που δεν εγινε την πρωτη φορα.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο προγραμμα να επικοινωνηει το κινητο με τον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων...???

 

AirDrop apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...