Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου τρεμοπαιζει σε ανυποπτο χρονο ειτε ειμαι στην αρχικη οθονη και κατεβαινω ειτε μεσα σε καποια εφαρμογη.Οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν το εχω παρατηρησει.Το εχω μια βδομάδα και το παρατηρω 2-3 φορες καθε μέρα,αλλα ειναι η αληθεια οτι δεν ειναι κατι που ειναι υπερβολικα ενοχλητικο για να μην δημιουργω αρνητικες εντυπωσεις καθως το κινητο ειναι υπεροχο.

 

Όχι σε έμενα δεν γίνεται στις περιπτώσεις που λες. Αν γινόταν θα το είχα στείλει πιο νωρίς στο service. Όταν θα το στείλω για το χαλασμένο μικρόφωνο θα τους πω να κοιτάξουν και αυτό.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ Preview έχω αλλα δεν την έχω πάρει. Γιατί γίνετε αυτό ?

 

Δεν ξέρω. Στο βίντεο με την windows camera δεν σου εχει την "χελώνα";

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή, πας στο "Υπολογιστής", βρίσκεις το κινητό και ανοίγεις τον εσωτερικό χώρο. Εκεί θα υπάρχει ένας φάκελος "ringtones". Ό,τι ρίξεις εκεί μέσα θα φαίνεται μετά στη λίστα με τα τραγούδια που θα σε αφήνει να βάλεις για ήχο κλήσης.

 

 

Ένας άλλος εύκολος τρόπος είναι να πας στο Store, Lumia Collection και να κατεβάσεις το Ringtone maker που σου φτιάχνει τα τραγούδια που έχεις στη μνήμη σε όποιον φάκελο κι αν είναι αυτά ;)

 

 

 

τα κανει αυτα το store που και που!!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σου το λέει, κατέβασε το ringtone maker της Microsoft και μπορείς να κάνεις εύκολα οποίο τραγούδι θέλεις ήχο κλήσης.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σου το λέει, κατέβασε το ringtone maker της Microsoft και μπορείς να κάνεις εύκολα οποίο τραγούδι θέλεις ήχο κλήσης.

 

Στο store ειναι αυτο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο store ειναι αυτο;

 

Θα σκρολάρεις προς τα αριστερά μέχρι να βρεις τις κατηγορίες (Social, Photo etc), στην κορυφή θα βρεις το Lumia Collection. Εκεί μέσα είναι ,αλλιώς στην αναζήτηση γράφεις Ringtone Maker.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ παιδια.Αυτο με τα κεφαλαία βοηθησε :)

Να σας ρωτησω και κατι αλλο ,τo oτι τρεμοπαιζει καποιες φορες η οθονη ,(παλι καλα αυτο ειναι το μονο προβλημα που μου εχει παρουσιασει),θεωρείται ειναι λογος να το παω nokia care?

 

τρεμοπαίζει όταν σε παίρνουν τηλέφωνο ε? γιατί εμένα τότε το κάνει. Κανονικά φίλε μου ναι είναι για nokia care γιατί σε άλλους δεν το κάνει.

 

Φιλε μου τρεμοπαιζει σε ανυποπτο χρονο ειτε ειμαι στην αρχικη οθονη και κατεβαινω ειτε μεσα σε καποια εφαρμογη.Οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν το εχω παρατηρησει.Το εχω μια βδομάδα και το παρατηρω 2-3 φορες καθε μέρα,αλλα ειναι η αληθεια οτι δεν ειναι κατι που ειναι υπερβολικα ενοχλητικο για να μην δημιουργω αρνητικες εντυπωσεις καθως το κινητο ειναι υπεροχο.

 

ευρέως γνωστό σε edge στα 930 τρεμοπαίζει στέλνοντας ντατα

σε ιντερνετ πλοηγηση πιο εμφανες στο προσεκτικο ματι.

 

αν είναι αυτό δεν θα κάνει κάτι το νοκια center.

ψαχτείτε,γνωστότατο θέμα το αποδεχτήκαμε ως μη ανατρεψιμο οι παλιοι κατοχοι

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Στο βίντεο με την windows camera δεν σου εχει την "χελώνα";

 

Ναι , απο εχθές την εχω πλεον ! :D

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

H λειτουργια οδηγησης τι κανει ακριβως;

Σου εμφανίζει μεγάλες της εφαρμογές κλήσης κλπ στην οθόνη για να μιλάς με Bluetooth!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευρέως γνωστό σε edge στα 930 τρεμοπαίζει στέλνοντας ντατα

σε ιντερνετ πλοηγηση πιο εμφανες στο προσεκτικο ματι.

 

αν είναι αυτό δεν θα κάνει κάτι το νοκια center.

ψαχτείτε,γνωστότατο θέμα το αποδεχτήκαμε ως μη ανατρεψιμο οι παλιοι κατοχοι

 

και σε εμενα το κανει ,αλλα εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν εισαι σε εφαρμογη με λευκο φοντο, (facabook ,massenger,mail κτλ)

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ποτε να χτυπησει το κινητο σας και να ακουγεται ο ηχος σαν...'χαλασμενος' ?!

Μου εχει τυχει 3-4 φορες στο ξυπνητηρι και απορησα.. Και στον ηχο κλησης μια φορα θυμαμαι..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Τον άφησες εκτός ψυγείου? :Ρ

 

Αν ακουμπάει πάνω σε παράξενη επιφάνεια, τρίζει κ ακούγεται παράξενα. Φυσιολογικό...

Αν όχι, να το έχεις στον νου σου...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να λειτουργεί το slide down από την οθόνη κλειδώματος... Έτσι δεν μπορώ να δω τις ειδοποιήσεις και τα νέα εισερχόμενα mail. Ανοίγει μέχρι το πρώτο σκαλοπάτι και μετά τίποτα... Πρέπει να ανοίξω την οθόνη κλειδώματος για να λειτουργήσει το slide down..

Καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να λειτουργεί το slide down από την οθόνη κλειδώματος... Έτσι δεν μπορώ να δω τις ειδοποιήσεις και τα νέα εισερχόμενα mail. Ανοίγει μέχρι το πρώτο σκαλοπάτι και μετά τίποτα... Πρέπει να ανοίξω την οθόνη κλειδώματος για να λειτουργήσει το slide down..

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Με soft reset δεν γίνεται τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το κάνει? Μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που λες? Και όταν ανοίγεις την οθόνη δουλεύει κανονικά δηλαδή?

 

Αν είσαι όντως σίγουρος ότι έχει πρόβλημα (τσέκαρε μην είναι βρεγμένα τα χέρια σου ή τίποτα άλλο πχ) πάρε ένα back up και κάνε Hard reset...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το κάνει... Τώρα για hard reset είναι μανούρα να το ξαναστήσω...

Έλεγα μήπως καμιά ρύθμιση φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι... Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις και να απενεργοποιήσεις πάλι την Παιδική Γωνια (από τις Ρυθμίσεις)... Έλυνε κάποια θέματα που προκαλούσε η Live LockScreen αν την είχες βάλει... Κάτι άλλο δεν μου έρχεται...

 

 

Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις και πάρε back up εφαρμογών, ρυθμίσεων κτλ κτλ για να μην σου πάρει ώρα το στήσιμο αν αποφασίσεις να κάνεις hard reset...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να λειτουργεί το slide down από την οθόνη κλειδώματος... Έτσι δεν μπορώ να δω τις ειδοποιήσεις και τα νέα εισερχόμενα mail. Ανοίγει μέχρι το πρώτο σκαλοπάτι και μετά τίποτα... Πρέπει να ανοίξω την οθόνη κλειδώματος για να λειτουργήσει το slide down..

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> ειδοποιήσεις + ενέργειες -> και βάλε τικ στο κουτάκι για εμφάνιση ειδοποιήσεων στο κέντρο ενεργειών, όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει σε κανέναν άλλο το backup??

 

Έχει κολλήσει στο 8% εδώ και καμμιά ώρα...

 

Έσβησα το προηγούμενο, έκανα και soft reset αλλά τα ίδια. 8% και stop.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως βαζουμε 160 χαρακτηρες στα εςεμες στο πληρες δεν ειναι στο προσαρμοσμενη παλι δεν ειναι που ειναι;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει σε κανέναν άλλο το backup??

 

Έχει κολλήσει στο 8% εδώ και καμμιά ώρα...

 

Έσβησα το προηγούμενο, έκανα και soft reset αλλά τα ίδια. 8% και stop.

 

Εμένα κολλάει στο 9% πάντα κανένα μισάωρο, ίσως και παραπάνω και μετά πάει σφαίρα μέχρι το 100%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως βαζουμε 160 χαρακτηρες στα εςεμες στο πληρες δεν ειναι στο προσαρμοσμενη παλι δεν ειναι που ειναι;

 

Στο μειωμένο είναι.

 

Κολλάει σε κανέναν άλλο το backup??

 

Έχει κολλήσει στο 8% εδώ και καμμιά ώρα...

 

Έσβησα το προηγούμενο, έκανα και soft reset αλλά τα ίδια. 8% και stop.

 

Εμένα κάνει back up όποτε του καπνίσει. Όταν το κάνω χειροκίνητα, κολλάει κάπου -δεν έχει σημασία σε ποιό ποσοστό- και με βγάζει σφάλμα.

Πραγματικά, την περασμένη Πέμπτη προσπαθούσα ένα τετράωρο να το κάνω back up και τίποτε.

Το σιχτιρίζω και την Κυριακή που ξανακοιτάω, είχε κάνει back up την Παρασκευή. Ε να σε βράσω..

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο ρε παιδια τραβαμε φωτο τις αποθηκευει ετσι?αλλα οταν θελουμε να δουμε λεπτομερειες των φωτο μεγαπιξελ ημερομηνια κλπ που το βλεπουμε οι 3 τελιτσες δεν εχουν κατι στο μενου.:mad:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...