Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να παρω το κινητο και ηθελα να μαθω αν μεσα στο πακετο ειναι κ ο ασυρματος φορτιστης....

 

Ανάλογα την χώρα προέλευσης. Σε κάποιες χώρες τον δίναν δώρο (πχ Αγγλία).

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα το κινητακι. Όμορφο και στιβαρό αλλά θέλω δουλειά ακόμη με τα Windows. Ποια η διαφορά της κάμερας από τη Nokia camera;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητακι. Όμορφο και στιβαρό αλλά θέλω δουλειά ακόμη με τα Windows. Ποια η διαφορά της κάμερας από τη Nokia camera;

 

 

 

Η μια είναι της Microsoft και η δεύτερη της Νοκια. Έχει μετονομαστεί σε Lumia Camera πλέον. Η δεύτερη είναι άκρως καλύτερη. Σου δίνει περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Η μια είναι της Microsoft και η δεύτερη της Νοκια. Έχει μετονομαστεί σε Lumia Camera πλέον. Η δεύτερη είναι άκρως καλύτερη. Σου δίνει περισσότερες επιλογές.

 

Θα πρέπει να την κατεβάσεις από το store όμως, ρώτησα πριν ποια να κατεβάσω την lumia camera η την lumia classic αλλά απάντηση καμία εσείς ποια χρησιμοποιείτε?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να την κατεβάσεις από το store όμως, ρώτησα πριν ποια να κατεβάσω την lumia camera η την lumia classic αλλά απάντηση καμία εσείς ποια χρησιμοποιείτε?

 

Την Lumia camera classic θα κατεβάσεις ή Lumia camera δεν παίζει στο δικό μας τηλέφωνο την δοκίμασα χθες........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την Lumia camera classic θα κατεβάσεις ή Lumia camera δεν παίζει στο δικό μας τηλέφωνο την δοκίμασα χθες........

 

Πάντως η σκέτη κάμερα ακόμα και σε πολύ χαμηλό φωτισμό εστιάζει και βγάζει φωτογραφίες απίστευτα γρήγορα. Και πολύ καλές μάλιστα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η σκέτη κάμερα ακόμα και σε πολύ χαμηλό φωτισμό εστιάζει και βγάζει φωτογραφίες απίστευτα γρήγορα. Και πολύ καλές μάλιστα.

 

Χθες βράδυ δοκίμασα να βγάλω σε απόλυτο σκοτάδι, το αποτέλεσμα..........; έμεινα έκπληκτος, απλά τέλειες.........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την Lumia Camera Classic σήμερα, και ξήλωσα την παλιά Nokia Camera.

 

Πολύ γρηγορότερο άνοιγμα της εφαρμογής με το camera button, γρηγορότερο (αισθητά) autofocus και αρκετά μικρότερος χρόνος "τραβήγματος" από photo σε photo.

 

Αρκετά καλύτερες φωτογραφίες με όλα στο auto.

 

Α, και Living Images :)

 

Άσχετο : μετά από soft reset (κάνω μια φορά την εβδομάδα από συνήθεια, για ψυχολογικούς λόγους) η ημερομηνία/ώρα είναι στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

Ενώ τα έχω όλα στο auto , η ώρα και η ημερομηνία δεν είναι σωστές και πρέπει να τα φτιάξω manualy.

 

Συμβαίνει και σε εσάς?

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο : μετά από soft reset (κάνω μια φορά την εβδομάδα από συνήθεια, για ψυχολογικούς λόγους) η ημερομηνία/ώρα είναι στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

Ενώ τα έχω όλα στο auto , η ώρα και η ημερομηνία δεν είναι σωστές και πρέπει να τα φτιάξω manualy.

 

Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Μου το έχει κάνει σε Lumia 925 μετά από soft reset, αλλά το άφησα λίγη ώρα αφότου άνοιξε και η ώρα και η ημερομηνία επανήλθαν από μόνες τους.

Δεν θυμάμαι αν ήμουν συνδεδεμένος στο ίντερνετ ή αν επανήλθαν από μόνες τους χωρίς ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Το gps και οι χάρτες απλά σεμιναριακοι.

 

 

 

Ακόμη και σε λειτουργία πτήσης στο αεροπλάνο μετά από μισό λεπτό κλείδωσε και βρήκε στίγμα!

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές υπάρχει ξεχωριστό θέμα, Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8. Οπότε μπορείτε να γράψετε εκεί τις προτάσεις σας και την άποψη σας σχετικά με τους browsers.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι αυτή η denim;Αρχές Γενάρη δεν είπανε;

 

Από αρχές έως τέλη Ιανουαρίου είπαν, λογικά τις επόμενες ημέρες θα έχουμε νέα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδια καινουργιος κατοχος του κινητου και προερχόμενος απο Αντροιδ και LG G3 συγκεκριμένα και ειμαι εντυπωσιασμένος απο την ποιότητα του κινητού αλλα απο την καμερα περίμενα περισσότερα μπορω να πώ. Ειδικα στο θεμα της ανάλυσης συκρινοντας το με το One + One ενος φιλου ενω γενικα φενονταν και οι δυο πολυ καλες φωτογραφίες κανοντας ζουμ σε ενα αντικείμενο αφότου ειχε τραβηχθεί η φωτο το δικο μου ειχε χαλια αναλυση ενω του 1+1 φαινοταν πεντακάθαρα. Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδια καινουργιος κατοχος του κινητου και προερχόμενος απο Αντροιδ και LG G3 συγκεκριμένα και ειμαι εντυπωσιασμένος απο την ποιότητα του κινητού αλλα απο την καμερα περίμενα περισσότερα μπορω να πώ. Ειδικα στο θεμα της ανάλυσης συκρινοντας το με το One + One ενος φιλου ενω γενικα φενονταν και οι δυο πολυ καλες φωτογραφίες κανοντας ζουμ σε ενα αντικείμενο αφότου ειχε τραβηχθεί η φωτο το δικο μου ειχε χαλια αναλυση ενω του 1+1 φαινοταν πεντακάθαρα. Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?

 

Γιατί μάλλον έβλεπες την 5mpx φωτογραφία ενώ ο one + είχε την full resolution φώτο. Λογικό είναι στο ζουμ να σου πάρει τα σωβρακα : p

Αν θέλεις την high resolution photo άνοιξε την μέσα από την Lumia camera

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατεβάζω αρχεία από τους browsers και όταν πηγαίνω στον φάκελο download είναι άδειος. Που πάνε τα αρχεία αυτά;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατεβάζω αρχεία από τους browsers και όταν πηγαίνω στον φάκελο download είναι άδειος. Που πάνε τα αρχεία αυτά;

 

Τι αρχεία κατεβάζεις;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι αρχεία κατεβάζεις;

 

Διάφορα. Από PDF μέχρι ζιπακια και αρχεία torrent. Και δεν χρησιμοποιώ τον ie αλλά άλλους browsers. Στον uc για παράδειγμα πρέπει να τον ανοίξω και από το μενού να πάω στα downloads. Πολύ άβολο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο : μετά από soft reset (κάνω μια φορά την εβδομάδα από συνήθεια, για ψυχολογικούς λόγους) η ημερομηνία/ώρα είναι στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

Ενώ τα έχω όλα στο auto , η ώρα και η ημερομηνία δεν είναι σωστές και πρέπει να τα φτιάξω manualy.

 

Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Ναι, είναι φυσιολογικό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον έβλεπες την 5mpx φωτογραφία ενώ ο one + είχε την full resolution φώτο. Λογικό είναι στο ζουμ να σου πάρει τα σωβρακα : p

Αν θέλεις την high resolution photo άνοιξε την μέσα από την Lumia camera

 

Lumia camera εννοεισ την Nokia Camera η την Lumia Camera Classic?

Link to comment
Share on other sites

Lumia camera εννοεισ την Nokia Camera η την Lumia Camera Classic?

 

Εχω denim και lumia camera. ωστόσο και οι εφαρμογέςπου ανέφερες ανοίγουν τις high resolution εικόνες. Υπάρχουν στο store και high resolution image viewers όπως ο zoom. Ψάξε λίγο. Είναι φοβερός.

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παίζει ρόλο για να δω την high resolution εικόνα,ο τρόπος πού έχω επιλέξει να αποθηκεύεται,δηλαδή 5+15 mp ή 5 + dng?Για να δω την high resolution πρέπει να την δω από την camera roll η μέσα από την εφαρμογή της camera?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παίζει ρόλο για να δω την high resolution εικόνα,ο τρόπος πού έχω επιλέξει να αποθηκεύεται,δηλαδή 5+15 mp ή 5 + dng?Για να δω την high resolution πρέπει να την δω από την camera roll η μέσα από την εφαρμογή της camera?

 

Όχι dng. 5+15 jpeg. Απαραίτητα μέσα από την Lumia camera η έναν high resolution photo viewer

Link to comment
Share on other sites

Όχι dng. 5+15 jpeg. Απαραίτητα μέσα από την Lumia camera η έναν high resolution photo viewer
ok ευχαριστώ,εγώ είχα επιλέξει dng..ακόμα περιμένω την denim..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.πηρα το κινητο και παω να κανω την πρωτη εκκινηση.πανοιγω την συσκευασια και πριν φορτισω στην πισω πλευρα οχι επανω που ειναι η καμερα αλλα κατω και δεξια οπως το βλεπω εχει ενα μικρο μπλε κομματι σαν πλαστικο.τι το κανω ρε γμωτο ειναι μηπως ηια τους πολους της μπαταριας?το τραβαω?

Δεν θυμάμαι να έχει κάτι τέτοιο εμένα όταν το πρωτοάνοιξα, μόνο πάνω στην κάρτα sim πού είχε μια πορτοκαλί ταινία, τίποτε άλλο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...