Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την ρομ του johnickz1 και κατεβασα ξανα το titanium από το playstore και προσπαθω να βαλω ξανα τις εφαρμογες αλλα το titanium μου λεει δεν είμαι ρουτ αλλα συμφωνα με το antutu είμαι ρουτ,τι κανω τωρα?

 

Για πήγαινε ...ΑΣΦΑΛΕΙΑ-->ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ--->Δικαιώματα root και δες αν έχει δώσει άδεια root στο titanium

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ενταξει λυθηκε το θεμα,δεν ειχα δοσει δικαιώματα ρουτ ,αλλα και παλι δεν βρισκω πουθενα τις αποθηκευμενες εφαρμογες μεσο του titanium,τις βρισκω όμως μεσο es file Explorer,δηλ. υπαρχουν τα backups στην εξωτερικη καρτα κανονικα αλλα δεν τα αναγνωριζει ο titanium!

Άλλο κουφο και αυτό παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Μόλις πριν μια ώρα πήρα το κινητό στα χέρια μου και θα ήθελα να ρωτήσω . Μου βγάζει συνέχεια ένα μήνυμα στα κινέζικα και το μόνο που μπορώ να καταλάβω είναι το C+ και ένα 30% . Μήπως ξέρει κάποιος τι είναι και ποιά απο τις 2 επιλογές να πατήσω ? Ευχαριστώ .

http://postimg.org/image/xuienz6ql/

Edited by SteveAnto
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη καρτα wind για ομιλια, δευτερη cosmote για 3g. Σε δυσκολα σημεια ( κατω απο 3 μπαρες cosmote), δεν κατεβαζει τιποτα, αν δεν κλεισω τελειως την wind. Μαπα κεραια; Μαπα Rom η aosp v2.0; Βαζω τις καρτες στο w200s της γυναικας και ολα ρολοι, συν μια ιδεα καλυτερο σημα (δεν χρειαζεται να κανω το ραδιογωνιομετρο και να σημαδευω την κεραι της wind για να μιλησω). Ολα αυτα τα διαπιστωσα τωρα που ηρθαμε εξοχικο, εκτος πολης, μεσα ηταν μια χαρα με πιο σταθερο σημα.

 

Εχει ακομα ψωμι για να γινει σοβαρο τηλεφωνο. Να αφοδευσω τον κολοσσο με τις πωλησεις, αν δεν μπορουν να βγαλουν μια rom της προκοπης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Μόλις πριν μια ώρα πήρα το κινητό στα χέρια μου και θα ήθελα να ρωτήσω . Μου βγάζει συνέχεια ένα μήνυμα στα κινέζικα και το μόνο που μπορώ να καταλάβω είναι το C+ και ένα 30% . Μήπως ξέρει κάποιος τι είναι και ποιά απο τις 2 επιλογές να πατήσω ? Ευχαριστώ .

http://postimg.org/image/xuienz6ql/

Σου λέει οτι η μπαταρία έχει πεσει στο 30% και αν θέλεις να κανεις εξοικονομηση,δεξια είναι το ναι και αριστερά το όχι αν θυμάμαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη mini videoπαρουσιαση Coolpad F1 8297w

Αφου βρηκα λιγο χρονο,και το ζητησαν κα καποιοι φιλοι.

Ας μπει και στην αρχικη σελιδα ωστε να το βλεπουν και οι εκαστοτε υποψηφιοι αγοραστες.

 

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι επαιζε με τον φακελο αποθηκευσης των backup του titanium,αλλαξα τον φακελο στις ρυθμισεις για να βλεπει από την sd και λυθηκε το θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι επαιζε με τον φακελο αποθηκευσης των backup του titanium,αλλαξα τον φακελο στις ρυθμισεις για να βλεπει από την sd και λυθηκε το θεμα!

 

Όποτε μπορέσεις κάνε ένα αναλυτικό review σχετικά με την νέα miui γιατί ενδιαφερομαι να την περάσω σε πρώτη ευκαρία.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

grgz: Μήπως θα μπορούσες να περιγράψεις τη διαδικασία που περνάς ελληνικά στη ROM πχ σε μια official?

 

Αν δεν έχει την Ελληνική γλώσσα το μόνο που μπορείς να κάνεις σαν απλός χρήστης (δεν είμαι developer και δεν το έχω ψάξει περισσότερο) είναι να την προσθέσεις μέσω κάποιας εφαρμογής όπως το morelocale. Έτσι οι εφαρμογές που υποστηρίζουν την Ελληνική γλώσσα θα εμφανίζονται στα Ελληνικά.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει οτι η μπαταρία έχει πεσει στο 30% και αν θέλεις να κανεις εξοικονομηση,δεξια είναι το ναι και αριστερά το όχι αν θυμάμαι καλά!

Ευχαριστώ φίλε . Τελικά μίλησα και με την jeany απο την ιστοσελίδα και ενημερώθηκα .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την ρομ του johnickz1.

1. Τα 4ψηφια και τα 5ψηφια SMS δουλεύουν κανονικά ?

2. Υπάρχει κάποιο bluetooth που θα μπορούσε να δουλεύουν και τα κουμπιά ?!δεν ξέρω αν έχει σχέση η miui η το τηλέφωνο.

3. Η ρομ τού johnickz έχει το πληκτρολόγιο που έχει η V5?

Link to comment
Share on other sites

Valsam αν μπορεσεις αφιερωσε λιγο χρονο κ γραψε πως καταφερες να δεις το backup των εφαρμογων απο το titanium στην καινουργια miui!!

Ετσι η αναβαθμιση εκ νεου σε καιουργιες εκδοσεις θα γινει παιχνιδακι, εγω μεχρι πριν τα καταφερεις νομιζα οτι εχει θεμα το titanium με την miui κ το backup των εφαρμογων αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ασχοληθηκα οσο θα πρεπε!!

 

Αμα δω απο σχολια οτι προτιμαται η miui απο την official (δεν εχω δοκιμασει official καινουργια για να δω τι παιζει, ας μου πει καποιος πως του φαινεται) τοτε θα ανεβαζω κ τις καινουργιες εκδοσεις με Ελληνικα οποτε μπορω. Αλλιως θα περασω κ εγω official κ θα ψαχτουμε ολοι μαζι για Ελληνικη γλωσσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι για την ρομ του johnickz1.

1. Τα 4ψηφια και τα 5ψηφια SMS δουλεύουν κανονικά ?

2. Υπάρχει κάποιο bluetooth που θα μπορούσε να δουλεύουν και τα κουμπιά ?!δεν ξέρω αν έχει σχέση η miui η το τηλέφωνο.

3. Η ρομ τού johnickz έχει το πληκτρολόγιο που έχει η V5?

 

1. Εχω παρει απο winbank μηνυμα κ το πηρε κομπλε αλλα επειδη εχω συμβολαιο δεν πολυ ασχολουμαι με αυτα τα 5ψηφια!!

2. Ας απαντησει καποιος που ξερει.

3. Το keyboard ειναι αυτο που εχει το v5 δλδ το xperia keyboard.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε κ αυτη την 039 οσοι επιθυμειτε, ειναι απο ATX!!

 

http://pan.baidu.com/s/1eQjBc58

 

ATX Team customisation:

 

Based on the latest official streamlining production from 039,

Perfect ROOT privileges, will not rebound

Rearranged desktop icons and removed unwanted icons

Added busybox instruction set,

Removed coolpad boot sound, etc.

Battery percentage display support, under Settings / battery switch

Streamlined useless programs, system is fairly pure

Zipalign ROM - rom has been optimized to reduce memory footprint

3G network optimization

Optimized touch response global effect

Optimization of the underlying framework to optimize power consumption

Details of the adjustment, self-experience,,,,

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ,το απόγευμα θα δοκιμασω να βάλω αυτήν που ανεβασες με τα Ελληνικά.

Έχω πάρει μπακαπ με το titanium και μπακαπ την στοκ απο ρεκοβερυ,αλλά το titanium απο οτι βλέπω τα αποθήκευσε στην εσωτερική,πρεπει να τα ξανακανω στην εξωτερική(αν και δεν καίγομαι κιόλας)?

Πρωτη αλλαγή Ρομ για να δουμε τι θα καταφερω :eek:

Link to comment
Share on other sites

Εχε καποιος φιλος drivers για τα win 8.1 pro x64?

Οτι και να δοκιμασα δεν το βλεπει το laptop.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχε καποιος φιλος drivers για τα win 8.1 pro x64?

Οτι και να δοκιμασα δεν το βλεπει το laptop.

 

Εννοείς usb drivers για να δεις τον εσωτερικό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς usb drivers για να δεις τον εσωτερικό χώρο;

Ναι βρε,αλλα εκανα το εξωφρενικα απλο......απλα αλλαξα το καλωδιο usb,με ενα αλλο,και ολα οκ.

Τωρα τα εχω δει ολα...........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν μου ανοιγει καθολου

δε ξερω χαλασε η μπαταρια

τι να κανω

το εχω 1 μηνα

κ θα χασω κ τα παντα ,τις σημειωσεις μου - ημερολογιο

εχετε γενικα καμια ιδεα πως θα τα σωσω αυτα κ τι να κανω να λειτουργησει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν μου ανοιγει καθολου

δε ξερω χαλασε η μπαταρια

τι να κανω

το εχω 1 μηνα

κ θα χασω κ τα παντα ,τις σημειωσεις μου - ημερολογιο

εχετε γενικα καμια ιδεα πως θα τα σωσω αυτα κ τι να κανω να λειτουργησει το κινητο

 

Όταν λες καθόλου εννοείς εντελώς καθόλου ή εμφανίζει το πρώτο λογότυπο και μετά επανεκκίνηση κ.ο.κ;

 

Όταν το συνδέσεις στο φορτιστή δουλεύει; Μήπως έχει χαλάσει ο φορτιστής σου;

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

@johnickz1

OK. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κατι αλλο.... για να περασω την καινουργια miui εχοντας την προηγουμενη v5 η διαδικασία είναι όπως αυτη στην σελιδα 12? Με τα αρχεια που εβαλε η miui στην sd κανω κατι? Κανω format η οχι (φανταζομαι πως οχι).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...