Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι ρε συ Τζορτζ

 

Δεν αφορα εσένα ..

Γενικα, αναφέρθηκα σε ενα διαφημιστικό που μου έκανε εντυπωση...

 

Τεσπα, το τηλ εχει ξεπουλησει.

Μονο από aliexpress, eBay θα το βρεις..

 

Χαβαλε εκανα οτι ψαχνω για τηλεφωνο επειδη θα κανω ενα πειραμα το απογευμα και το θεωρω λιγο επικινδυνο... Εχω βγαλει καποιες εφαρμογες για τις επαφες το τηλεφωνο και τα μηνυματα απο την algorom και τα εχω περασει στην emui 3 262. Εννοειται εχω σβησει τις δικες τις. Τι θα γινει τωρα δεν ξερω.... Θα το παρω στα χερια; Θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Την είχα αρκετό καιρό και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα,ελπίζω να είναι θέμα software...

 

Μου το εχει κανει 2 φορες στις 10 μερες που την λειτουργω. Επισης μου βγαζει σφαλματα στην Συλλογη φωτογραφιων και σε καποιες λειτουργιες στις Ρυθμισεις. Θεωρω πως ειναι καποιο bug της ROM. Αν εγκαταστησω καποια αλλα gapps λες να φτιαξει. Μηπως να την ξαναπερασω απο την αρχη;

Σφάλμα στις ρυθμίσεις, το μόνο που θυμάμαι ότι έκανε ήταν σε μερικές φωτογραφίες όταν ήθελα να κάνω επεξεργασία κρασαρε... μετά περασα το quickpic και όλα οκ... τα gapps πιστεύω δεν έχουν σχέση,εγώ τουλάχιστον στις περισσότερες ρομ περναω τα ίδια (4.4.2)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι πρεπει να πειραξουμε για να μην ανοιγει μονο του το BesLoudness οταν το κλεινουμε απο τα audio profiles?Ειναι νομιζω το μονο θεμα που εχω βρει στην iNew (του ρωσου οχι την plus) Κατα τ αλλα πολυ αξιοπρεπης aosp,και με παρα πολυ καλη διαχειρηση μπαταριας,ολα δουλευουν

Για το BesLaoudness και σε μένα το ίδιο κάνει. Δεν ξέρω.

Για την μπαταρία συμφωνώ. Έχω λίγες μέρες που ξαναγυρίσα σ αυτή (από την "plus") και το διαπιστώνω!

 

AOSP KK από τον liutao (βασισμένη στου RMG) μόνο 185mb, AOSP_KK_Coolpad8297W_150506

πληροφορίες: http://bbs.ydss.cn/thread-549369-1-1.html

rom: http://pan.baidu.com/s/1kT7oZsz

 

AOSP bottom package with a new production

Support multi-user mode (after adding toggle lock screen)

Support volume key wakeup

Open native applications Rights Manager

Join the status bar displays speed

Join quick flashlight

Join screen assistant

Join MTK Task Manager

Join CM File Manager

Join the default storage switch

Join advanced settings

Enhanced GPS positioning / search star

Vibration intensity adjustment key

Close key backlight method:

Open to locate RE / system / leds, click on the script file to execute Key-backlight-OFF.sh

 

ss

Την ss με το OTG την είδατε; λέτε να δουλευει;

 

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/06/154902bglg20z2l5j2cx1z.png http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/06/155048cukukn2dkwg2533m.png

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/06/155047ltbewdzeycpmm7y7.png http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/06/155045jm9ewbw8e16wflmm.png

Δυο λόγια και γι αυτή. Την κράτησα κάτι λιγότερο από μέρα.

Το otg δεν το κατάφερα.

Τρώει πολύυυ μπαταρία

Ενώ είναι 4.4 παίρνει gapps από 4.2 (δεν δέχεται τα άλλα!).

Ειναι εντελώς root! Δεν υπάρχει ειδική εφαρμογή, όπως πχ superSU! Όποιο app θέλει δικαιώματα root ...τα έχει! (πχ titanium).

Εχει κάποια επιπλέον setings στα κινέζικα.

Την εγκατέλειψα λόγω μπαταρίας, άλλα και γιατί μου έκανε ένα περίεργο κόλλημα και.αποφάσισα ότι δεν άξιζε να ασχοληθώ παραπάνω.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προταση για την πιο σταθερη ROM; Διαβαζω καιρο το thread και καταληγω στο οτι εξαρταται τι βολευει τον καθενα. Ομως, απολυτα, ή εστω σχεδον απολυτα, σταθερη ROM υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προταση για την πιο σταθερη ROM; Διαβαζω καιρο το thread και καταληγω στο οτι εξαρταται τι βολευει τον καθενα. Ομως, απολυτα, ή εστω σχεδον απολυτα, σταθερη ROM υπαρχει;

 

Αν δεν εισαι απαιτητικη, με την Α310 θα εισαι απολυτα καλυμμενη

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προταση για την πιο σταθερη ROM; Διαβαζω καιρο το thread και καταληγω στο οτι εξαρταται τι βολευει τον καθενα. Ομως, απολυτα, ή εστω σχεδον απολυτα, σταθερη ROM υπαρχει;

 

οι περισσότεροι θα σου πουν την emuiUNICOM από την 1η σελίδα η την Α310 η οποία όμως δεν έχει Ελληνικά,αλλά και πάλι είναι ένα app που μεταφράζει σε αρκετό μεγάλο % τα μενού(δεν το θυμάμαι...morale κάτι αν δεν κάνω λάθος)

 

Από την άλλη και οι 2 ξέρουμε ότι άπαξ και διαβάζεις το φόρουμ,ποτέ δεν θα αρκεστείς σε 1 σταθερή ρομ....πάντα θα τρώγεσαι να δοκιμάσεις κάτι καινούριο :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνει κάποιος την παλικαρια να φτιάξει θέμα για τις ρομ. Είναι τεράστιο το μπάχαλο στο παρόν θέμα. Για να γίνει πιο εύκολο να παρακολουθεί οποίος θέλει το θέμα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνει κάποιος την παλικαρια να φτιάξει θέμα για τις ρομ. Είναι τεράστιο το μπάχαλο στο παρόν θέμα. Για να γίνει πιο εύκολο να παρακολουθεί οποίος θέλει το θέμα...

 

το σκεφτόμουν σήμερα ότι είμαστε στο έλεος του κυρίου σε αυτό το θέμα....τα ίδια πράγματα επαναλαμβάνονται από ρομς μέχρι προβλήματα και αγορές.Γιατί απλά δεν ασχολείται κανείς να ενημερώνει την 1η σελίδα.

 

Πολύ απλά επειδή ο όγκος του θέματος είναι μεγάλος και του φόρουμ γενικά,δεν είναι κακό να μπει διαχειριστής για το f1 κάποιος από τα παιδιά που γράφουν καθημερινά.

 

Και ήθος έχουν και γνώσεις και γενικά ασχολούνται αρκετά,οπότε μπορεί να συμμαζευτεί ο χαμός...από χρόνο δεν ξέρω εάν έχουν :blink:

 

Ενδεικτικά αναφέρω 2 από αυτούς οι οποίοι θα έκαναν καταπληκτική δουλειά:o jpower και mixanikos

:X
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι απαιτητικη, με την Α310 θα εισαι απολυτα καλυμμενη

 

Ευχαριστω για την προταση. Την εχω δοκιμασει, αλλα απο σημειο και μετα ηταν φουλ με bugs. Τραβουσε συχνα κολληματα και ηθελε restart, δεν ξεκλειδωνε η οθονη και τετοια. Οποτε μεχρι να δουλευει καλα, ημουν και ευχαριστημενος. Καποια αλλη προταση; Τωρα ειμαι με την iNew plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση. Την εχω δοκιμασει, αλλα απο σημειο και μετα ηταν φουλ με bugs. Τραβουσε συχνα κολληματα και ηθελε restart, δεν ξεκλειδωνε η οθονη και τετοια. Οποτε μεχρι να δουλευει καλα, ημουν και ευχαριστημενος. Καποια αλλη προταση; Τωρα ειμαι με την iNew plus

 

Δεν παίζει αυτό που λες! Τη φοράω μήνες και τέτοια προβήματα δεν είχα ποτέ. Κάνεις 3-4 φορές τα wipes? Ή απλά την περνάς χύμα από πάνω; Δεν την κάνω promotion αλλά δεν είναι τόσο χάλια. Υποτίθεται ότι είναι και stock...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι θα σου πουν την emuiUNICOM από την 1η σελίδα η την Α310 η οποία όμως δεν έχει Ελληνικά,αλλά και πάλι είναι ένα app που μεταφράζει σε αρκετό μεγάλο % τα μενού(δεν το θυμάμαι...morale κάτι αν δεν κάνω λάθος)

 

Από την άλλη και οι 2 ξέρουμε ότι άπαξ και διαβάζεις το φόρουμ,ποτέ δεν θα αρκεστείς σε 1 σταθερή ρομ....πάντα θα τρώγεσαι να δοκιμάσεις κάτι καινούριο :p

Γεγονος! Αν φλασαρεις μια ROM μετα δεν σταματας. Το ξερω και απο παλιοτερα κινητα που ειχα. Απλα, καποια στιγμη βαριεσαι και θελεις κατι σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση. Την εχω δοκιμασει, αλλα απο σημειο και μετα ηταν φουλ με bugs. Τραβουσε συχνα κολληματα και ηθελε restart, δεν ξεκλειδωνε η οθονη και τετοια. Οποτε μεχρι να δουλευει καλα, ημουν και ευχαριστημενος. Καποια αλλη προταση; Τωρα ειμαι με την iNew plus

Οπως αναφερθηκε και παραπανω βαλε την Emui Unicom.Tην ειχα μηνες και ειναι οτι πιο σταθερο εχω δοκιμασει.Μετα μπορεις να πας και στην Εμθι 3.0 262 που επεισης ειναι πολυ καλη.(Εγω ειχα μηνες την Unicom και τωρα χρησημοποιω την απλη Inew η οποια μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλη)

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα μετα απο μια 1-2 βδομαδες ολλες οι ρομ 8α εχουν kai bugs ... και νομιζα οτι βρηκα σταθερη rom η inew v3 plus μου ηταν τελεια και τωρα ξαφνικα μου εχασε τον ηχο τις κλησης δυο φορες -.- βαρεθηκα εχω δοκιμασει πολλες rom παντα κατι θα εχουν ή θα εμφανιζουν bug πανω στην βδομαδα...

αμα καποιος μπορει λινκ απο emui-3-262 να την δοκιμασω και αυτην -.-

Edited by thomas93
edit
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες! Τη φοράω μήνες και τέτοια προβήματα δεν είχα ποτέ. Κάνεις 3-4 φορές τα wipes? Ή απλά την περνάς χύμα από πάνω; Δεν την κάνω promotion αλλά δεν είναι τόσο χάλια. Υποτίθεται ότι είναι και stock...

 

Συμφωνω.αψογη ρομ,απολυτως κανενα προβλημα!!!

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το σκεφτόμουν σήμερα ότι είμαστε στο έλεος του κυρίου σε αυτό το θέμα....τα ίδια πράγματα επαναλαμβάνονται από ρομς μέχρι προβλήματα και αγορές.Γιατί απλά δεν ασχολείται κανείς να ενημερώνει την 1η σελίδα.

 

Πολύ απλά επειδή ο όγκος του θέματος είναι μεγάλος και του φόρουμ γενικά,δεν είναι κακό να μπει διαχειριστής για το f1 κάποιος από τα παιδιά που γράφουν καθημερινά.

 

Και ήθος έχουν και γνώσεις και γενικά ασχολούνται αρκετά,οπότε μπορεί να συμμαζευτεί ο χαμός...από χρόνο δεν ξέρω εάν έχουν :blink:

 

Ενδεικτικά αναφέρω 2 από αυτούς οι οποίοι θα έκαναν καταπληκτική δουλειά:o jpower και mixanikos

 

Το έχω πει και στο παρελθόν... Οτιδήποτε κρίνετε ότι είναι χρήσιμο να μπει στο πρώτο post με ενημερώνετε και το ανεβάζω.

 

Τώρα προτάσεις του τύπου "διαχειριστής για το f1 κάποιος από τα παιδιά που γράφουν καθημερινά" θα τις εκλάβω σαν αστείο μιας και όπως καταλαβαίνετε myphone δεν είναι μόνο το Coolpad F1, ή μήπως να το κάνουμε αυτό για όλες τις συσκευές ξεχωριστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι στο storage/default storage έχεις ορίσει την internal storage.

 

Φιλε μου οπως ακριβως το ειπες. Ορισα την sd default storage και ολα οκ. Αν εβγαζα ακρη και με τα μηνυματα θα ηταν τελεια. Σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει με τα μηνυματα η emui3 262 ειναι οτι πολλες συνομιλιες μου τις χωριζει, ανεξαρτητα απο το πληθος των μηνυματων που εχει η συνομιλια. Στα screenshot που ανεβασα οι συνομιλιες 1-2, 3-4, 5-6, ανοικουν στα ιδια ατομα ανα ζευγος Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει με τα μηνυματα η emui3 262 ειναι οτι πολλες συνομιλιες μου τις χωριζει, ανεξαρτητα απο το πληθος των μηνυματων που εχει η συνομιλια. Στα screenshot που ανεβασα οι συνομιλιες 1-2, 3-4, 5-6, ανοικουν στα ιδια ατομα ανα ζευγος

 

Επειδή έχουμε συνέχεια πάνω σε αυτό, για κοίταξε μήπως τα 2 που σου έχει για κάθε επαφή είναι εισερχόμενα άλλη & εξερχόμενα άλλη;

Έκανες συγχώνευση διπλών εγγραφών στο Gmail; Το handcestsms πως τα δείχνει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε συνέχεια πάνω σε αυτό, για κοίταξε μήπως τα 2 που σου έχει για κάθε επαφή είναι εισερχόμενα άλλη & εξερχόμενα άλλη;

Έκανες συγχώνευση διπλών εγγραφών στο Gmail; Το handcestsms πως τα δείχνει;

 

Στην αρχη ετσι νομιζα οτι ειναι στην μια τα εξερχομενα στην αλλη τα εισερχομενα, αλλα δεν ειναι ετσι τα εχει ανακατεμενα. Δεν το εχω συνδεσει με το gmail. Με την εφαρμογη που μου λες δεν το εχω δοκιμασει αλλα με μια αλλη εφαρμογη που μου ειχαν προτεινει τα ιδια τα δειχνει. Και με την εφαρμογη που μου λες ετσι τα δειχνει

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ετσι νομιζα οτι ειναι στην μια τα εξερχομενα στην αλλη τα εισερχομενα, αλλα δεν ειναι ετσι τα εχει ανακατεμενα. Δεν το εχω συνδεσει με το gmail. Με την εφαρμογη που μου λες δεν το εχω δοκιμασει αλλα με μια αλλη εφαρμογη που μου ειχαν προτεινει τα ιδια τα δειχνει. Και με την εφαρμογη που μου λες ετσι τα δειχνει

 

Μάλλον το λάθος υπάρχει στις επαφές σου.

Κάνεις συγχρονισμό με τις επαφές σου στο google και εκεί έχει εντολή για εύρεση διπλών επάφων και συγχώνευση,

ή δοκίμαζεις κανένα app όπως αυτό για να το κάνεις από το τηλέφωνο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accaci&hl=el

 

EDIT

CM11beta του 乐嘉163 (roca163)

new link https://mega.co.nz/#!pFJRlA4A!ZWS68fCn0ebPaJjme25MON21GI5gd2jbSanwEDa774Y

 

http://pan.baidu.com/s/1kTimUvd

code: v7hy

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/15/000841yazg2s0i22z9bi58.jpg

 

Moihack λέει ότι δουλέυουν οι δύο κάρτες, μήπως μπορείς να πάρεις τίποτα από αυτή τη ρομ, για τη δική σου;

 

EMUI B265 by liutao 14-5

http://pan.baidu.com/s/1i3qy1OL

λέει με διορθωμένο GPS, kangvip tools και πολλά άλλα

 

έβγαλε και μια HIVE 14-5 (HOLO 8X)

http://pan.baidu.com/s/1sjHS4DB

με πολλά έξτρα

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201505/14/154835a19119p1py211pmi.png

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...