Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει δοκιμασει κανεις με "αγορασμενο" gravity να δει αν μεσω ultimate notification control μπορει να επιλεξει και 7 χρωματα στα led σε a310? (αφου εχει αλλαξει το αρχειο lights.default.so πρωτα)

 

ισως δουλεψει γιατι το gravity μπορει λογω xposed να κανει πιο πολλα πραγματα απο ενα app..

 

Το δοκίμασα με...... "αγορασμένο".....

Τα ίδια....

 

(σελίδα. 666> :devil:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Πας bluetooth, ρυθμίσεις συνδεδεμένης συσκευής και ξετικαρεις τον ήχο πολυμέσων.

 

Πολύ ωραίος!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ως τώρα.

 

Είναι δυνατόν να αλλάξει ο launcher σε coolUI ROM;

Προσπάθησα να βάλω τον Aviate στην CollUI_023_by_Misha124, αλλά δεν κατάφερα να τον ενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταία του maucat ενώ έχω επιλέξει προεπιλεγμένο χώρο την SD όλες οι εφαρμογές πηγαίνουν στην εσωτερική και δεν μπορώ καν να τις μετακινήσω στην SD
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταία του maucat ενώ έχω επιλέξει προεπιλεγμένο χώρο την SD όλες οι εφαρμογές πηγαίνουν στην εσωτερική και δεν μπορώ καν να τις μετακινήσω στην SD

Δοκίμασε το module KitKat SD Card Full Access

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το module KitKat SD Card Full Access

 

δεν μου δίνει πάλι επιλογή να μεταφέρω πχ ένα παιχνίδι στην sd

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ως τώρα.

 

Είναι δυνατόν να αλλάξει ο launcher σε coolUI ROM;

Προσπάθησα να βάλω τον Aviate στην CollUI_023_by_Misha124, αλλά δεν κατάφερα να τον ενεργοποιήσω.

 

Ο nova launcher λειτουργεί κανονικά στην coolui by misha124

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

δεν μου δίνει πάλι επιλογή να μεταφέρω πχ ένα παιχνίδι στην sd

Στο playstore έχει 2-3 εφαρμογές με όνομά sd fix για κανε έναν ελέγχο...εγώ πάντως την τελευταία εκδοσή της aosp maucat δεν κατάφερα να την δώσω "full access" και έτσι πηγαίνει σε άλλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα...ελπιζω η s5 να μην ειναι σαν του Izy

παραθετω παρακατω ανανεωμενο rominfo.xls (25 rom's)

(υπενθυμιζω οτι το σημα βαθμολογηθηκε σε 2 σημεια,ενα ευκολο και ενα δυσκολο...και μεσα απο ισχυς σηματος dbm)

 

σε αυτες που δεν υπαρχουν παρατηρησεις ειναι ολα καλα???

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις με "αγορασμενο" gravity να δει αν μεσω ultimate notification control μπορει να επιλεξει και 7 χρωματα στα led σε a310? (αφου εχει αλλαξει το αρχειο lights.default.so πρωτα)

 

ισως δουλεψει γιατι το gravity μπορει λογω xposed να κανει πιο πολλα πραγματα απο ενα app..

Ειχα δοκιμασει με "αγορασμενοο" gravity και με αλλαγη του αρχειου,μονο το κιτρινο προσθετει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δοκιμασμενεs Τιμεs αλλαγηs μεσω μεσω MobileUncle ωστε να δυναμωσω λιγο τα mp3 και FM RADIO που ακουω μεσω hands free στην Rom του Algo??ολα τα αλλα ειναι οκ..δεν θελω να πειραξω κατι αλλο απο θεμα ηχου..μια σταλια να τσιμπησω προs τα πανω mp3 και FM RADIO για να ακουγονται λιγο δυνατοτερα στο Hands free...
Link to comment
Share on other sites

σε αυτες που δεν υπαρχουν παρατηρησεις ειναι ολα καλα???

 

οχι ακριβως, μπορει σε καποιους να βγαλουν ψιλοbug καποιες ρομ..

ας πουμε..στην s5 του Izy δεν μπορεις να επιλεξεις αλλους ηχους, κρασαρει..

οι παρατηρησεις ειναι κατι γενικο που προσεξα σε καποιες ρομ.

το θεμα ειναι να κανετε σωστα και ολα τα wipes οταν περνατε αλλη ρομ για να εχετε και λιγοτερα bugs

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβως, μπορει σε καποιους να βγαλουν ψιλοbug καποιες ρομ..

ας πουμε..στην s5 του Izy δεν μπορεις να επιλεξεις αλλους ηχους, κρασαρει..

οι παρατηρησεις ειναι κατι γενικο που προσεξα σε καποιες ρομ.

το θεμα ειναι να κανετε σωστα και ολα τα wipes οταν περνατε αλλη ρομ για να εχετε και λιγοτερα bugs

 

Μια βοήθεια ρε παιδιά κόλησα

Πώς βάζουμε με ποιόν τρόπο θα απαντούμε σε μια κλήση ?

εχω τον nova

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sory για την παραθεση απο κεκτημένη ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά κόλησα

Πώς βάζουμε με ποιόν τρόπο θα απαντούμε σε μια κλήση ?

εχω τον nova

 

σε βγαζει στην οθονη ενα κεντρικο κουμπι και το πας δεξια για να απαντησεις,αριστερα να αποριψεις και κατω μου φαινεται για μηνυμα..κλασικα android

Απο μπαταρια πως παει το f1?

 

πολυ καλα,ιδιως στην a310 και με ενα καλιμπραρισμα 3+ μερες αναμονη..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω παρατηρήσει χαμηλό ήχο στο ηχείο στη v3...

 

ισως σε βοθησει

Thumbs up Solution to z5s mini , recovering from soft brick ( not booting and no recovery)

Quote:

Originally Posted by haim3307

Hi guys i need help i cant get to recovery at all when i enter it i cant see the recovery but when i touch the screen it viberates and i thing i am pressing on the recovery stuff plus i cant root at all the adb says : unkown host service help!!

 

You can recover your phone using carefully restoring your recovery partition. The things you need:

 

1. PartionGuru software. Install this software in windows computer.

 

2. USB cable connecting to your nubia Z5S mini phone.

 

3. Recovery partition image file.

 

Actually in Qualcomm processors phones, the system storage in partition into 24 partitions. Those will be sb1,sb2,sb3,boot,recovery,system etc... What you need to do is restore (13)recovery.pmf file into 13th recovery partition using partitionGuru software into your phone. So follow the below steps carefully:

 

1. Install software partionguru in windows computer.

 

2. connect your z5s mini phone to computer using data cable. Remember phone should be in switch off if phone is working one . As your phone is not booting so it doesn't matter so you can connect.

 

3. open "Device manager" in windows pc , and observe for the COM ports "usb diagnosis port ". For getting com ports to computer from phone, you need to press " power button + volume up + volume down " buttons simultaneously and hold for some time until you see "device manager" gets refreshes itself and shows ports and then release first power button still holding " volume up + volume down" buttons. After some time release those two " volume up + volume down " buttons.

 

4. Now open partitionGuru software and wait for some time. You will notice some external partitions there in the partitionguru like (1)sb1, (2)sb2, (3)sb3, (4)boot,... (13)recovery and so on upto 24 partitions.

 

5. For safety reasons you can backup all partitions . If you don't know then don't disturb them. You need to concentrate only in (13)recovery partition. Because by restoring that partition you can then able to boot into recovery mode. In recovery mode you can install factory software by downloading official website bbs.nubia.cn. You must take care whether your software is z5 mini or z5s mini in bbs.nubia.cn site. I am giving recovery.pmf here only for z5s mini only.

 

 

6. restore partition image " (13)recovery.pmf " into (13)recovery partition . when successful , exit partition software and then disconnect your phone.

 

7. Boot your phone into recovery mode and install factory software and then reboot. Thumbs up. Be happy.

 

 

If my information is useful , say thanks to original author and I am not the original one, I am simple sharing. This information is taking somewhere from internet and modified little bit and so i succeeded to unbrick my soft bricked zte nubia z5s mini. The original author mention solution for hard bricked zte nubia z5s mini phone. Here I am giving for soft bricked zte nubia z5s mini. The original post is in chinese language. I forgot the original link so sorry for that.

Attached Files

File Type: zip (13)recovery.zip - [Click for QR Code] (10.61 MB, 61 views)

Link to comment
Share on other sites

σε βγαζει στην οθονη ενα κεντρικο κουμπι και το πας δεξια για να απαντησεις,αριστερα να αποριψεις και κατω μου φαινεται για μηνυμα..κλασικα android

 

 

πολυ καλα,ιδιως στην a310 και με ενα καλιμπραρισμα 3+ μερες αναμονη..

 

a310 να υποθεσω ειναι ρομ ε? μου εσπασε η οθονη στον inew v3 και λεω να παρω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ως τώρα.

 

Είναι δυνατόν να αλλάξει ο launcher σε coolUI ROM;

Προσπάθησα να βάλω τον Aviate στην CollUI_023_by_Misha124, αλλά δεν κατάφερα να τον ενεργοποιήσω.

 

Ο nova launcher λειτουργεί κανονικά στην coolui by misha124

Τελικά, αφού εγκατέστησα τον Aviate και τον Nova, χρειάστηκε να παγώσω τον launcher της coolpad με το titanium και μετά μπόρεσα να διαλέξω.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εχουμε δοκιμασμενεs Τιμεs αλλαγηs μεσω μεσω MobileUncle ωστε να δυναμωσω λιγο τα mp3 και FM RADIO που ακουω μεσω hands free στην Rom του Algo??ολα τα αλλα ειναι οκ..δεν θελω να πειραξω κατι αλλο απο θεμα ηχου..μια σταλια να τσιμπησω προs τα πανω mp3 και FM RADIO για να ακουγονται λιγο δυνατοτερα στο Hands free...

Πριν ξεκινήσεις με το MobileUncle, δοκίμασε μέσα από το Gravity box / πολυμέσα, την ρύθμιση για περισσότερα επίπεδα έντασης (νομίζω ότι είναι η 1η ή η 2η στη σειρά).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Απο μπαταρια πως παει το f1?

Πολύ ωραία ερώτηση!!

Λοιπόν, μιλάμε για 2500mA με 8 πύρινο επεξεργαστή σε 5in HD οθόνη. Κάποιες ROM (πχ micromax, mlais, aosp maucat και άλλες) έχουν πολύ καλή διαχείριση ενέργειας. Και βέβαια παίζουν μεγάλο ρόλο η ρύθμιση και η χρήση του τηλεφώνου!

Αν κοιτάξεις (όχι πολύ) τις τελευταίες 10-15 σελίδες, θα βρεις και νούμερα!

a310 να υποθεσω ειναι ρομ ε? μου εσπασε η οθονη στον inew v3 και λεω να παρω αυτο

Σε σχέση με το inew v3 (που το έχουν κάποιοι γνωστοί) η αυτονομία είναι απλά σε άλλο επίπεδο (προς τα πάνω!)

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσεις με το MobileUncle, δοκίμασε μέσα από το Gravity box / πολυμέσα, την ρύθμιση για περισσότερα επίπεδα έντασης (νομίζω ότι είναι η 1η ή η 2η στη σειρά).

 

Το εχω ενεργοποιηση...θελω το κατι τιs παραπανω,,:)

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά δοκίμασε κανεις,καμια rom απο αυτές;

Link to comment
Share on other sites

a310 να υποθεσω ειναι ρομ ε? μου εσπασε η οθονη στον inew v3 και λεω να παρω αυτο

 

Και συ απο inew v3, εε? :)

Σε θυμάμαι.... Το δικο μου ινεω "φαγωθηκε"...

Αλλά να σου πω.... Ας παει στην ευχη... Απο τοτε που το πηρα, δεν ακουσα από αυτό καμιά καλη ειδηση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτά τον jpower73 που αγόρασε f1 μετά από v3. Πολιτισμικό σοκ.

 

:lol: Σωστοοοοοος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά δοκίμασε κανεις,καμια rom απο αυτές;

 

Ναι, την δεύτερη... Πρόκειται για yunos. Δεν την κρατησα διότι μου την έσπασε η σπαστικη-λεπτη γραμματοσειρα, τα βαρετά, αθλια, μονοχρωμα εικονιδια στα settings. Πρόλαβα και έβγαλα καπου μια φωτο...

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/SRC_20150110_235420_zpsankixeml.jpg

 

Και όπως ηταν φυσικό, επέστρεψα στην ν3

 

Υ. Γ. : κατεβάζω S5. Θα ενημερώσω αναλόγως

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανεις,καμια rom απο αυτές;

 

Ακόμα κατεβάζω την 1η με ταχύτητα 0,00001

το παρατάω για σήμερα

Το πρωί-μεσημέρι έχουν καλή ταχύτητα τα κινέζικα και κατεβαίνουν γρήγορα

Αυριο η δοκiμη S5

 

EDIT

περίεργο αλλά τώρα που κατεβάζω την 2η έχω 1,7ΜΒ/s ???

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...