Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω βάλει το fix για τα led βάζω και ενα πρόγραμμα διαχείρισης και ενω του λέω πως το Viber το θέλω με κοκκινο χρωμα αυτό βγάζει άσπρο...μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;; Το πρόγραμμα είναι το διαχείριση led pro απο το play store. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω βάλει το fix για τα led βάζω και ενα πρόγραμμα διαχείρισης και ενω του λέω πως το Viber το θέλω με κοκκινο χρωμα αυτό βγάζει άσπρο...μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;; Το πρόγραμμα είναι το διαχείριση led pro απο το play store. Ευχαριστώ

Εμένα το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το Ultimate Notification Control μέσα από το Gravity Box και αφού πρώτα είχα απεγκαταστησει όλα τα άλλα προγράμματα διαχείρισης Led.

Link to comment
Share on other sites

πειραζονται μια χαρα.Νομιζω ειναι πιο smooth η a310 και επισης ειναι φτιαγμενη για το τηλ μας.Στου maucat ειδα κατι ψιλολαγκαρισματα στα animation των εφαρμογων και στον nova.Επισης κατι που δεν μου αρεσε στην maucat ηταν τα menu των καρτων στα 3g/2g-3g που ηταν σαν να ειναι διπλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τον default της aosp με μια παρεμβαση της micromax.,Δεν εχει τιποτα απο ρυθμισεις.Βαζω nova.Η a310 ειναι καθαρη aosp

 

Ααα οκ.Thank you azouli! :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις κατέβασα την InFocus http://www.movilesdualsim.com/tema/infocus_coolpad8297w-multilenguaje-4pda-ru-by-maucat.89127/page-12

σε εμένα δουλευη μια χαρά και ελληνικά

 

H infocus εχει ελληνικα+πληκτρολογιο+audio effects+σημα καλο

 

και ενα ψιλοbug στην algorithm

παω να ξετσεκαρω το besloudness (ενισχυτη για ηχεια) αλλα δεν..το τσεκαρει παλι μονο του!

αυτο το bug το εχω συναντησει και σε αλλες ρομ..οχι σε aosp (απ'οτι θυμαμαι).

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα το παραγγειλω σε λιγο να ζητησω root και playstore? η δεν αξιζει η original rom που εχει και θα παω σε custom ετσι και αλλιως;
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα το παραγγειλω σε λιγο να ζητησω root και playstore? η δεν αξιζει η original rom που εχει και θα παω σε custom ετσι και αλλιως;

Εννοείται ότι θα πας σε custom αλλά το root θα το χρειαστείς οπότε να το ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει το fix για τα led βάζω και ενα πρόγραμμα διαχείρισης και ενω του λέω πως το Viber το θέλω με κοκκινο χρωμα αυτό βγάζει άσπρο...μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;; Το πρόγραμμα είναι το διαχείριση led pro απο το play store. Ευχαριστώ

Ποια ρομ εχεις?σε maucat με led pro δουλευουν ακριβως οπως το ζητησα.μηπως δεν εχεις ρυθμισει κατι σωστα?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις με "αγορασμενο" gravity να δει αν μεσω ultimate notification control μπορει να επιλεξει και 7 χρωματα στα led σε a310? (αφου εχει αλλαξει το αρχειο lights.default.so πρωτα)

 

ισως δουλεψει γιατι το gravity μπορει λογω xposed να κανει πιο πολλα πραγματα απο ενα app..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις με "αγορασμενο" gravity να δει αν μεσω ultimate notification control μπορει να επιλεξει και 7 χρωματα στα led σε a310? (αφου εχει αλλαξει το αρχειο lights.default.so πρωτα)

 

ισως δουλεψει γιατι το gravity μπορει λογω xposed να κανει πιο πολλα πραγματα απο ενα app..

Το έχω δοκιμάσει εγώ με αγορασμένο (χωρίς εισαγωγικά! ), δυστυχώς δε δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις με "αγορασμενο" gravity να δει αν μεσω ultimate notification control μπορει να επιλεξει και 7 χρωματα στα led σε a310? (αφου εχει αλλαξει το αρχειο lights.default.so πρωτα)

 

ισως δουλεψει γιατι το gravity μπορει λογω xposed να κανει πιο πολλα πραγματα απο ενα app..

 

Εμένα στη V3 πάντως από το ultimate βλέπω ότι μόνο κόκκινο και πράσινο δουλεύουν. Αυτό το zip στην 1η σελίδα θα κάνει τίποτα αν το περάσω;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω από πάνω, ότι δε δουλεύει. Τι να πω, δοκίμασε το μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος αλλά δε νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω παρατηρήσει χαμηλό ήχο στο ηχείο στη v3...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω παρατηρήσει χαμηλό ήχο στο ηχείο στη v3...

Συμφωνώ σε αυτό, η a310 και η infocus είχαν χαμηλό ήχο σε βαθμό που νόμιζα πως έχει πρόβλημα το κινητό. Στην Aosp του Maucat είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εφτιαξα σε algo rom πατάς στο πρόγραμμα εκεί που λέει τρόπος λειτουργείας του λες εναλλασομενη

 

_______?________

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ σε αυτό, η a310 και η infocus είχαν χαμηλό ήχο σε βαθμό που νόμιζα πως έχει πρόβλημα το κινητό. Στην Aosp του Maucat είναι μια χαρά!

 

Θαρρώ πως όταν δεν είναι συνδεδεμένο το Bluetooth είναι πολύ δυνατότερος ο ήχος :/

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω παρατηρήσει χαμηλό ήχο στο ηχείο στη v3...

 

Θα βάλεις viper4android και θα είσαι μια χαρά. Πχ κάνεις τα παρακάτω:

στο phonespeaker enable

enable extra loud, max gain >8X, max outpout 0 db

αν χρειαστεί

master gate / output gain -> +5db ή και παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

_______?________

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θαρρώ πως όταν δεν είναι συνδεδεμένο το Bluetooth είναι πολύ δυνατότερος ο ήχος :/

Το πρόγραμμα είναι διαχείριση led pro

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις viper4android και θα είσαι μια χαρά. Πχ κάνεις τα παρακάτω:

στο phonespeaker enable

enable extra loud, max gain >8X, max outpout 0 db

αν χρειαστεί

master gate / output gain -> +5db ή και παραπάνω

 

Ξέρεις καμιά ρύθμιση για να μην ακούγεται ο ήχος των εφαρμογών, η μουσική κλπ κλπ στο Bluetooth όταν αυτό είναι συνδεδεμενο;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις καμιά ρύθμιση για να μην ακούγεται ο ήχος των εφαρμογών, η μουσική κλπ κλπ στο Bluetooth όταν αυτό είναι συνδεδεμενο;

Πας bluetooth, ρυθμίσεις συνδεδεμένης συσκευής και ξετικαρεις τον ήχο πολυμέσων.

Link to comment
Share on other sites

 

κατεβαζω τωρα...ελπιζω η s5 να μην ειναι σαν του Izy

παραθετω παρακατω ανανεωμενο rominfo.xls (25 rom's)

(υπενθυμιζω οτι το σημα βαθμολογηθηκε σε 2 σημεια,ενα ευκολο και ενα δυσκολο...και μεσα απο ισχυς σηματος dbm)

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα ο liutao έχει μια vibe 2.0 και μια emui 3.0 αν τις έχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει δυο λογάκια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...