Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συμβαίνει και σε άλλον σε pure aosp v2 να κάνει bootloop όταν κάνουμε επανεκκίνηση; Σήμερα μου έκανε απανωτά restart για κανένα μισάωρο... Δεν το έχω σε άλλη ρομ και δεν είναι bootloop κανονικό, μπαίνει στο Android αλλά κολλάει και μετά (από κανένα δίλεπτο) κάνει restart...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σορυ φιλε αλλα πως φλασαρουμε το zip αυτο,δηλ. τι ακριβος παταμε στο CWM,istall zip from sd card η update from sd card?

Kαι επισης γιατι να βαλουμε μονο το zip της καμερας και οχι και αυτο που λεει video?

 

Install zip from SD (χωρίς να κάνει κάτι wipe). Μπορείς να βάλεις και τα δύο, απλά το ένα μόνο είναι για την ποιότητα των φωτο, το άλλο για τη gpu.

 

αμα η διαδικασια εγκαταστασης ειναι πολυ συντομη, θα με βοηθούσες να μου την πεις... 'η να μου στειλεις λινκ να το διαβασω γιατι το googlarw και δεν το χω βρει ακομα. θελει με file explorer 'η κατι αλλο?

 

Όπως αναφέρουν τα προηγούμενα pοst. Κάνεις install σαν να είναι custom rom χωρίς wipe. Διαδικασία ενός λεπτού.

 

Παιδιά συμβαίνει και σε άλλον σε pure aosp v2 να κάνει bootloop όταν κάνουμε επανεκκίνηση; Σήμερα μου έκανε απανωτά restart για κανένα μισάωρο... Δεν το έχω σε άλλη ρομ και δεν είναι bootloop κανονικό, μπαίνει στο Android αλλά κολλάει και μετά (από κανένα δίλεπτο) κάνει restart...

 

Δουλεύω πολύ αυτήν την rom και άντε να είχα κανά-δυο restart. Κάποιο σκάλωμα έχει φάει από ρύθμιση ή app υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβαίνει και σε άλλον σε pure aosp v2 να κάνει bootloop όταν κάνουμε επανεκκίνηση; Σήμερα μου έκανε απανωτά restart για κανένα μισάωρο... Δεν το έχω σε άλλη ρομ και δεν είναι bootloop κανονικό, μπαίνει στο Android αλλά κολλάει και μετά (από κανένα δίλεπτο) κάνει restart...

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με την KitKat του Laek. Το κινητο ανοιγει κανονικα και αμα πατησω να ανοιξω μια εφαρμογη κολλαει και μετα απο λιγο επανεκκινηση. Αυτο μπορει να γινει 3-4 φορες. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο. Ισως κατι σκαλωνει με το xposed

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με την KitKat του Laek. Το κινητο ανοιγει κανονικα και αμα πατησω να ανοιξω μια εφαρμογη κολλαει και μετα απο λιγο επανεκκινηση. Αυτο μπορει να γινει 3-4 φορες. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο. Ισως κατι σκαλωνει με το xposed

 

Καμία φορά το κάνει μετά από επανεκκίνηση όταν απότομα πάω να κανω launch τον chrome χωρίς να περιμένω να "κάτσει" το σύστημα... Η μπορεί να ναι τελείως τυχαίο.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Είμαι σε αναμονή παραλαβής της συσκευής και αφού διάβασα ενα ένα όλα τα post αποφάσισα να μείνω στην stock multilanguage rom, εκτός κι αν με απογοητεύσει. Έχω διαβάσει και καταλάβει όλα όσα γράφονται εδώ μέσα εκτός από το θέμα της sd στο οποίο είμαι μπερδεμένος..

 

Και γίνομαι πιο αναλυτικός με τις παρακάτω ερωτήσεις:

1. Η stock rom κάνει υποχρεωτικά mount την sd στην εσωτερική μνήμη;

2. Υπάρχει νόημα να γίνει αυτό από τη στιγμή που σε 5,5 Gb εσωτερικής μνήμης εγκαθιστάς τις εφαρμογές που θές;

3. Αν το mount είναι προαιρετικό θα κερδίσω κάτι κάνοντάς το;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για πιθανές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Είμαι σε αναμονή παραλαβής της συσκευής και αφού διάβασα ενα ένα όλα τα post αποφάσισα να μείνω στην stock multilanguage rom, εκτός κι αν με απογοητεύσει. Έχω διαβάσει και καταλάβει όλα όσα γράφονται εδώ μέσα εκτός από το θέμα της sd στο οποίο είμαι μπερδεμένος..

 

Και γίνομαι πιο αναλυτικός με τις παρακάτω ερωτήσεις:

1. Η stock rom κάνει υποχρεωτικά mount την sd στην εσωτερική μνήμη;

2. Υπάρχει νόημα να γίνει αυτό από τη στιγμή που σε 5,5 Gb εσωτερικής μνήμης εγκαθιστάς τις εφαρμογές που θές;

3. Αν το mount είναι προαιρετικό θα κερδίσω κάτι κάνοντάς το;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για πιθανές απαντήσεις.

 

oι rom που ειναι σε kitkat εχουν θεμα στην sd με εφαρμογες που δεν μπορουν να σωσουν και που δεν μπορουν να μεταφερθουν οι ιδιες.Αυτο δεν ειναι bug ειναι αλλαγη που εκανε η google στην kitkat.Υπαρχουν διαφορα fix γι αυτο,αλλα δουλευουν αλλα οχι.Μερικες rom μπορει να συμπεριλαμβανουν και το fix μεσα.

Για rom που ειναι σε jb και εχουν θεματα με την sd πιθανον φταιει καποιο mount,ισως αυτο που κανεις πρωτη φορα οταν επιλεγεις απο τις ρυθμισεις που θα ειναι ο πρωταρχικος χωρος αποθηκευσης.

 

Αν δεν σε νοιαζει να χρησιμοποιεις την sd πχ για να σωζεις βιντεο,φωτο και εφαρμογες τοτε δεν χανεις κατι και δεν χρειαζεται να σε απασχολει αυτο το προβλημα σε μια rom που ψαχνεις

 

Επισης ενα σοβαρο κινητρο για να πας σε custom ειναι η ποιοτητα φωτο/βιντεο αν βγαζεις απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με την KitKat του Laek. Το κινητο ανοιγει κανονικα και αμα πατησω να ανοιξω μια εφαρμογη κολλαει και μετα απο λιγο επανεκκινηση. Αυτο μπορει να γινει 3-4 φορες. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο. Ισως κατι σκαλωνει με το xposed

 

Καποια εφαρμογη στην κανει την ζημια........θυμισου ποια εβαλες τελευταια.

Εκτος βεβαια εαν στο κανει απο την αρχη οποτε ειναι καποιο αλλο θεματακι,π.χ. να μην εχει κατσει καλα η rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μνήμη του τηλεφώνου μας το έχω καταλάβει ακόμα.

 

Έχει 2 GB RAM και 8 GB ROM.

Ωραία!

 

Πως γίνεται να εμφανίζονται:

5,68 GB Εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος

και

5,68 GB Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου

???

 

Κάποιος γνώστης ας μας το εξηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

oι rom που ειναι σε kitkat εχουν θεμα στην sd με εφαρμογες που δεν μπορουν να σωσουν και που δεν μπορουν να μεταφερθουν οι ιδιες.Αυτο δεν ειναι bug ειναι αλλαγη που εκανε η google στην kitkat.Υπαρχουν διαφορα fix γι αυτο,αλλα δουλευουν αλλα οχι.Μερικες rom μπορει να συμπεριλαμβανουν και το fix μεσα.

Για rom που ειναι σε jb και εχουν θεματα με την sd πιθανον φταιει καποιο mount,ισως αυτο που κανεις πρωτη φορα οταν επιλεγεις απο τις ρυθμισεις που θα ειναι ο πρωταρχικος χωρος αποθηκευσης.

 

Αν δεν σε νοιαζει να χρησιμοποιεις την sd πχ για να σωζεις βιντεο,φωτο και εφαρμογες τοτε δεν χανεις κατι και δεν χρειαζεται να σε απασχολει αυτο το προβλημα σε μια rom που ψαχνεις

 

Επισης ενα σοβαρο κινητρο για να πας σε custom ειναι η ποιοτητα φωτο/βιντεο αν βγαζεις απο το κινητο

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Απ'οτι κατάλαβα εδώ μέσα αλλαγή σε custom rom θα κάνω μόνο αν με εκνευρίσει ή απογοητεύσει η stock και να γίνει αυτό, μάλλον θα πάω στην AOSP 4.4.2 V3.

Το σίγουρο είναι πως θα το rootάρω για να εγκαταστήσω το cerberus σαν πρόγραμμα συστήματος για περίπτωση κλοπής ή απώλειας.

Edited by iliastr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις οδηγιες στα fix της pure aosp v2.ρεζιλι εγινα,μου ξέφυγε το παλιοτερο ποστ!! εχω διαβάσει ολες τις σελιδες και τα χω παιξει...σ/κ θα τα δοκιμασω ολα και θα πω εντυπώσεις.σε περιπτωση που ειναι χειροτερα, να εχω κανει back up τα παντα και μετά restore? Edited by kabatzas_
Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά με gorilla glass, έχουν νόημα τα screen protectors και τα tempered glass ????

Αφθαρτο δεν ειναι κανενα,σε μια πτωση με την οθονη στο εδαφος το tempered glass μπορει να σε σωσει απο πολλα...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις οδηγιες στα fix της pure aosp v2.ρεζιλι εγινα,μου ξέφυγε το παλιοτερο ποστ!! εχω διαβάσει ολες τις σελιδες και τα χω παιξει...σ/κ θα τα δοκιμασω ολα και θα πω εντυπώσεις.σε περιπτωση που ειναι χειροτερα, να εχω κανει back up τα παντα και μετά restore?

 

Πάρε ένα full backup μέσω recovery και ας είναι αχρείαστο.

Ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Αφθαρτο δεν ειναι κανενα,σε μια πτωση με την οθονη στο εδαφος το tempered glass μπορει να σε σωσει απο πολλα...

 

Ετυχε να παιζουν οι κορες μου pou και στο τραβηγμα επανω εκσφενδονιστηκε το τηλ. και εσκασε κατω στο μαρμαρο,εσπασε το tempered glass ,παει το ταληρο και δεν με πειραξε καθολου ,δεν θα'θελα να μαθω αν θα εσπαγε η οχι η οθονη χωρις το tempered glass!

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να παιζουν οι κορες μου pou και στο τραβηγμα επανω εκσφενδονιστηκε το τηλ. και εσκασε κατω στο μαρμαρο,εσπασε το tempered glass ,παει το ταληρο και δεν με πειραξε καθολου ,δεν θα'θελα να μαθω αν θα εσπαγε η οχι η οθονη χωρις το tempered glass!

 

μια απο τα ίδια, σήμερα μου έσπασε το τεμπερεδ.... μετά απο 4 μήνες κακοποίησης (γυναικεία τσάντα με άπειρα αιχμηρά αντικείμενα και δεν έκανε γρατζουνιά) σήμερα έπεσε και έσπασε(βασικά έκανε δύο ραγίσματα) μόνο το τεμπερεδ...... και εγώ δεν θα ήθελα να μάθω τι θα γινόταν χωρίς αυτό.... ερώτηση τι προτείνετε? να το αφήσω με το ραγισμένο τεμπερεδ ή να βάλω απλή προστασία μέχρι να έρθει το καινούριο που πήρα?

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ίδια, σήμερα μου έσπασε το τεμπερεδ.... μετά απο 4 μήνες κακοποίησης (γυναικεία τσάντα με άπειρα αιχμηρά αντικείμενα και δεν έκανε γρατζουνιά) σήμερα έπεσε και έσπασε(βασικά έκανε δύο ραγίσματα) μόνο το τεμπερεδ...... και εγώ δεν θα ήθελα να μάθω τι θα γινόταν χωρίς αυτό.... ερώτηση τι προτείνετε? να το αφήσω με το ραγισμένο τεμπερεδ ή να βάλω απλή προστασία μέχρι να έρθει το καινούριο που πήρα?

Mε απλη μεμβρανη μεχρι να ερθει το καινουργιο!

Ακριβο το σπορ των tempered glass ,και κοβουν κι'ολας τα σπασμενα!

Με την τυπου spigen θηκη και το tempered glass ομως το τηλ. ειναι οχι απλα θωρακισμενο αλλα τεθωρακισμενο!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Συγνώμη για την ίσως ηλίθια ερώτηση, αλλά μήπως κάποιος που αγόρασε το κινητό πρόσφατα από vickmall έχει κρατήσει backup την ROM με την οποία του ήρθε;

Ή μήπως υπάρχει περίπτωση να την βρω κάπου άλλου; Γιατί ψάχνω και ξαναψάχνω αλλά δεν την βρίσκω.

Λογικά είναι η official 15 με multilanguage και Google Play.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιαζει να χρησιμοποιεις την sd πχ για να σωζεις βιντεο,φωτο και εφαρμογες τοτε δεν χανεις κατι και δεν χρειαζεται να σε απασχολει αυτο το προβλημα σε μια rom που ψαχνεις

 

Επισης ενα σοβαρο κινητρο για να πας σε custom ειναι η ποιοτητα φωτο/βιντεο αν βγαζεις απο το κινητο

 

Είμαι και εγώ σε αναμονή της παραλαβής του κινητού και διαβάζω το νήμα προσπαθώντας όταν έρθει να είμαι έτοιμος.....αλλά δεν το βλέπω.....δεν θα είμαι έτοιμος αλλά πολύ μπερδεμένος.....με τόσες rom και απόψεις !!!!

Είχα κάνει πρόταση πριν λίγες μέρες και την ίδια πρόταση έκανε και ένα παιδί παραπάνω που πειραματίζετε και δοκιμάζει συνεχώς rom.

Είπε και αυτός όπως και εγώ ΑΝ μπορούν 2-3-4 άτομα που έχουν δοκιμάσει και δοκιμάζουν συνεχώς ,να μιλήσουν μεταξύ τους και να αναφέρουν κάπου οργανωμένα rom με τα θετικά και τα αρνητικά......και ας είναι υποκειμενικό αυτό.....τουλάχιστον θα είναι κάπου μαζεμένα.....rom τάδε-το λινκ-δοκιμασμένη τόσο διάστημα-παρατηρήθηκε 1-2-3-ιδανική γιαυτούς που θέλουν αυτό-δεν κάνει για αυτούς που τους ενδιαφέρει το άλλο......σε αυτό το στυλ δηλαδή.....

 

Εγώ είχα καταλήξει στο να μην πειράξω τίποτα και να λειτουργήσω το τηλέφωνο όπως μου έρθει.το ζήτησα root(δεν ξέρω γιατί-όλοι έτσι το ζητάνε) με την multi language έκδοση.Τώρα βλέπω τον azuli να αναφέρει ότι αν κάποιον τον ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες και τα βίντεο σε ποιότητα πρέπει να πάνε σε custom......

Εμένα αυτά με ενδιαφέρουν....φώτο-βιντεο και gps.....

 

1......Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά αν δεν το πειράξω και το αφήσω έτσι όπως μου έρθει ?

2.....Οταν και αν μου βγάζει update κτλ να τα κάνω ή όχι ?

3.....Εχω καταλάβει σωστά ότι αν αφήσω έτσι το τηλέφωνο θα είναι με κινέζικες εφαρμογές που ΔΕΝ θα μπορώ να απεγκαταστήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά με ενδιαφέρουν....φώτο-βιντεο και gps.....

 

1......Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά αν δεν το πειράξω και το αφήσω έτσι όπως μου έρθει ?

2.....Οταν και αν μου βγάζει update κτλ να τα κάνω ή όχι ?

3.....Εχω καταλάβει σωστά ότι αν αφήσω έτσι το τηλέφωνο θα είναι με κινέζικες εφαρμογές που ΔΕΝ θα μπορώ να απεγκαταστήσω ?

 

Μην το κάνεις update γιατί θα χάσεις και το root και τα ελληνικά και θα έχεις φουλ κινεζο κινητό που θα βρίζεις και συ στα κινέζικα...

 

Από τις 800 rom που έβαλα θεωρώ τη laek v3 ότι έχει την καλύτερη κάμερα. Bugs λίγα. Αυτονομία άψογη. Σκέτη η ρομ και οχι τα έξτρα σκουπίδια που δίνει ο laek.

 

Λοιπόν:

Εισαι ρουτ τέλεια.

 

Βάζεις mobile uncle tools. Το ανοίγεις και εγκαθιστάς twrp recovery που κατέβασες απο needrom.

 

Μπουτάρεις σε twrp και κάνεις μπακαπ τη ρομ που εχεις τωρα.

 

Μετα φλασαρεις laek v3. Απολαμβάνεις.

 

Αμα δε σου αρέσει ξαναγυρνάς στην παλιά σε 2 λεπτά.

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΆ ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΏΤΗ ΣΕΛΊΔΑ.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά με gorilla glass, έχουν νόημα τα screen protectors και τα tempered glass ????

 

Το συγκεκριμένο κινητό ΔΕΝ έχει Gorilla glass.. Οπότε οπωσδήποτε θέλει προστασία γιατί γρατζουνιέται για πλάκα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Όσοι έχετε αγοράσει έξτρα μπαταρία, πως τη βλέπετε από πλευράς αυτονομίας? Είναι ίδια με τη μαμά μπαταρία? Και από που την ψωνίσατε? Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς φορτιστή άνω του 1Αmpere να μας πει αν παίζει πρόβλημα και αν είδε διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης?

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ίδια, σήμερα μου έσπασε το τεμπερεδ.... μετά απο 4 μήνες κακοποίησης (γυναικεία τσάντα με άπειρα αιχμηρά αντικείμενα και δεν έκανε γρατζουνιά) σήμερα έπεσε και έσπασε(βασικά έκανε δύο ραγίσματα) μόνο το τεμπερεδ...... και εγώ δεν θα ήθελα να μάθω τι θα γινόταν χωρίς αυτό.... ερώτηση τι προτείνετε? να το αφήσω με το ραγισμένο τεμπερεδ ή να βάλω απλή προστασία μέχρι να έρθει το καινούριο που πήρα?

 

Τιποτα δεν θα παθαινες χωρις το tempered, ειναι μυθος οτι προτατευει καλυτερα απο τα απλα protector την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Και να είχε δεν θα ήταν gorilla, θα ήταν κάποια κινεζική απομίμηση/εναλλακτική... Οπότε παραγγελία με tempered και κάνα δυο καβάτζα από Ali στα $4-5 το ένα. Εκτός αν κάποιος το παίξει αλλιώς και το αφήσει έτσι αλλά πάρει δεύτερο digitizer. Οπότε όταν παραγρατζουνιστεί το κινητό το αλλάζει και φτου και από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό ΔΕΝ έχει Gorilla glass.. Οπότε οπωσδήποτε θέλει προστασία γιατί γρατζουνιέται για πλάκα!

 

Οσα κινητά έχω πιάσει στα χέρια μου άσχετα τη οθόνη έχουν προσπαθώ να τα προστατεύω με κάθε τρόπο. Αυτό είναι επιλογή του καθενός,απο κει κ μετα υπάρχει κάπου επίσημα που αναφέρει χαρακτηριστικά της οθόνης γιατί εγώ αλλά διαβάζω.

http://www.devicespecifications.com/en/model/630a2b5c

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο proximity sensor μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είτε με την pureaosp 4.2.2 είτε με την ΚΚ των Ισπανών, στις κλήσεις πρέπει να χώσω το κινητό μέσα στο αυτί μου για να σβήσει η οθόνη. Στην aosp του laek και στην pureaosp του baldos (ΚΚ και οι δυο) το πρόβλημα υφισταται;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό ΔΕΝ έχει Gorilla glass.. Οπότε οπωσδήποτε θέλει προστασία γιατί γρατζουνιέται για πλάκα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Όσοι έχετε αγοράσει έξτρα μπαταρία, πως τη βλέπετε από πλευράς αυτονομίας? Είναι ίδια με τη μαμά μπαταρία? Και από που την ψωνίσατε? Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς φορτιστή άνω του 1Αmpere να μας πει αν παίζει πρόβλημα και αν είδε διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης?

 

Φιλε μου που το ειδες εσυ οτι δεν εχει Gorilla glass.....?????

Μεχρι και στο site του κατασκευαστη γραφει οτι εχει....στο0 δικο σου δηλαδη γρατζουνιέται για πλάκα??Γιατι σε αυτο που εχω εγω ακομα δεν εχει το παραμικρο,καιο δεν το πολυπροσεχω ....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...