Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε και τη νέα έκδοση του YGDP tools

Τι σου γράφει στο αρχείο rtf που βρίσκεται στο φάκελο DownloadScrrenDump

Πόσταρέ το εδώ

 

εχεις λινκ για την νεα εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εχεις λινκ για την νεα εκδοση;

 

https://www.sendspace.com/file/6m0543

 

πρέπει πρώτα να βγάλεις το άλλο, δεν δουλευουν και τα δυο μαζί

 

μερικές φορές κάνει πολύ ώρα στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

https://www.sendspace.com/file/6m0543

 

πρέπει πρώτα να βγάλεις το άλλο, δεν δουλευουν και τα δυο μαζί

 

μερικές φορές κάνει πολύ ώρα στο τέλος

 

ευχαριστω! αυτο μου εβγαλε

 

05:22:09 CELL0: Software Version: Assembly - <V3.83Beta_140509_12>

05:22:09 CELL0: Cell 0 USB address is: com4

05:22:09 CELL0: Start Download.

05:22:09 CELL0: Download Started...

05:22:09 CELL0: Downloading CPB:

05:22:09 CELL0: Init Connect Arg.

05:22:09 CELL0: Downlaod DA Start.

05:22:12 CELL0: Downlaod DA Success.

05:22:12 CELL0: This CPB for the Phone don't support Check CID.

05:22:12 CELL0: Verify is Partition be Changed.

05:22:12 CELL0: Partition is not Changed.

05:22:12 CELL0: Get Usb Status Success.

05:22:12 CELL0: Read YL-Parames Partition Start.

05:22:15 CELL0: Read YL-Parames Partition Success.

05:22:15 CELL0: Check between YL-Parames Partition and PhoneInfo Start.

05:22:15 CELL0: Check between YL-Parames Partition and PhoneInfo Failed.

05:22:15 CELL0: Check YL-Parames Partition Failed, The CPB is not for the Phone.

05:22:15 CELL0: DisConnect.

05:22:35 CELL0: Total download time elapsed: 0 min : 26 sec

05:22:35 CELL0: Downloading CPB: Failed!

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά ακριβως εφαρμογή μιλάμε γιατι έχω μπερδευτεί λιγάκι(χάθηκα στην αναζήτηση)

Δωσε link καλύτερα..

 

https://mega.nz/#!9VQxnL4Z!x23ybUSBscKwysT_2caE3S2_QV3MuVOv4ozOfJV1jaY

Snap camera HDR:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω! αυτο μου εβγαλε

 

05:22:09 CELL0: Software Version: Assembly - <V3.83Beta_140509_12>

05:22:09 CELL0: Cell 0 USB address is: com4

05:22:09 CELL0: Start Download.

05:22:09 CELL0: Download Started...

05:22:09 CELL0: Downloading CPB:

05:22:09 CELL0: Init Connect Arg.

05:22:09 CELL0: Downlaod DA Start.

05:22:12 CELL0: Downlaod DA Success.

05:22:12 CELL0: This CPB for the Phone don't support Check CID.

05:22:12 CELL0: Verify is Partition be Changed.

05:22:12 CELL0: Partition is not Changed.

05:22:12 CELL0: Get Usb Status Success.

05:22:12 CELL0: Read YL-Parames Partition Start.

05:22:15 CELL0: Read YL-Parames Partition Success.

05:22:15 CELL0: Check between YL-Parames Partition and PhoneInfo Start.

05:22:15 CELL0: Check between YL-Parames Partition and PhoneInfo Failed.

05:22:15 CELL0: Check YL-Parames Partition Failed, The CPB is not for the Phone.

05:22:15 CELL0: DisConnect.

05:22:35 CELL0: Total download time elapsed: 0 min : 26 sec

05:22:35 CELL0: Downloading CPB: Failed!

 

 

Post 18133 ;)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!9VQxnL4Z!x23ybUSBscKwysT_2caE3S2_QV3MuVOv4ozOfJV1jaY

Snap camera HDR:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Post 18133 ;)

 

εννοεις το sp flash tool;

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα... Θα με θυμηθείς.. :lol:

Εντάξει, πλάκα κάνω...

 

Έχει επιλογή για ρύθμιση sharpness (το εικονίδιο με το μολυβι) . Βάλτην στο low και είσαι οκ.

Πολύ σημαντικό, μπορείς να ορίσεις πόσες και ποιες ρυθμίσεις θα έχεις στην οθόνη σου.

Άνεση, αμεσότητα, λειτουργικότητα.

 

http://s33.postimg.org/ioaneoln3/Screenshot_2016_05_28_15_45_54.png

upload img

 

Η ρύθμιση για την ανάλυση στο video που στο καλό είναι.Τραβάει 640χ480 απο default αλλα δεν λεχω βρει απο που αλλάζει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για την ανάλυση στο video που στο καλό είναι.Τραβάει 640χ480 απο default αλλα δεν λεχω βρει απο που αλλάζει αυτο..

 

Πατάς τις 3 τελίτσες και μετά εδω..

 

http://s33.postimg.org/nxtc7v6b3/Screenshot_2016_05_30_01_14_46.png

uploading pictures

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοεις το sp flash tool;

 

Ναι.......

Δες και τις οδηγίες στο λινκ του μοντακο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τις 3 τελίτσες και μετά εδω..

 

http://s33.postimg.org/nxtc7v6b3/Screenshot_2016_05_30_01_14_46.png

 

 

Λοιπον στο δικο μου που φοράει MIUI (kitkat 4.4) δεν μου βγάζει την επιλογη video quality.

Εβαλα την εφαρμογη σε κινητο με Lollipop και η επιλογη υπάρχει κανονικα......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο δικο μου που φοράει MIUI (kitkat 4.4) δεν μου βγάζει την επιλογη video quality.

Εβαλα την εφαρμογη σε κινητο με Lollipop και η επιλογη υπάρχει κανονικα......

Πιο κάτω έχει "video size"

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/c7d09abca65baeb2378a42a842d314fb.jpg

•••
Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτες τις επιλογές έχει στις ρυθμίσεις για video.

 

http://s20.postimg.org/r5pwmqlfd/Screenshot_2016_05_30_02_36_58_com_marginz_snap.jpg' alt='Screenshot_2016_05_30_02_36_58_com_marginz_snap.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Ναι.......

Δες και τις οδηγίες στο λινκ του μοντακο

 

Αυτές οι οδηγίες είναι που με μπερδεύουν... πάω εκεί που γράφει tutorial in english;

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλύτερες σε χωρητικότητα είναι μούφες, είναι ακριβώς το ίδιο, μπορεί και λιγότερο. Δείτε στο Aliexpress που έχει πολύ πράμα.

 

Ευχαριστώ, και εγώ κάτι τέτοιο θυμόμουν για τις μεγαλύτερες. Θα προτιμήσω ebay πάντως, αν και λίγο ακριβότερο, λόγω του πολύ πιο εύχρηστου paypal και του άψογου buyer protection. Προσωπική άποψη. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω κ λιγες μερες η μπροστινη καμερα δεν δουλευει. Το ειχε παθει κ πιο παλια αλλα διορθωθηκε. Επειδη ειμαι πολυ ασχετη, σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω κ λιγες μερες η μπροστινη καμερα δεν δουλευει. Το ειχε παθει κ πιο παλια αλλα διορθωθηκε. Επειδη ειμαι πολυ ασχετη, σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω. Ευχαριστω!

 

Όταν λες δε δουλεύει τι ακριβώς εννοείς; Εμφανίζεται κάποιο μήνυμα σφάλματος; Ποια rom χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Ξανά εδώ και χαίρομαι που σας βλέπω και πάλι.

Ενας άσωτος που πήρε xiaomi redmi note 2 prime και έφυγα από αυτό το θέμα για να μετακομίσω αλλού.

Μετά από 8 μήνες ξαναγύρισα και έχω να πω ότι.....ΔΕΝ συγκρίνω το Coolpad με κανένα τηλέφωνο(της κατηγορίας του).

Παρόλο που (υποτίθεται) πήγα σε καλύτερο τηλέφωνο.....και είχα δώσει το Coolpad στον γιο μου....ξαναέκανα την τράμπα και πήρα πίσω το Coolpad και του έδωσα το xiaomi......Το τηλέφωνο αυτό (coolpad) τελικά αποδείχτηκε άπειρες φορές "σκυλί" και πολύ σκληροτράχηλο.

Για μένα έχει πολύ μεγαλύτερες αντοχές από xiaomi και μπορεί να δεχτεί ευκολότερα κακή συμπεριφορά και σκαλίσματα-πειράγματα εκεί όπου άλλα ....είναι ευαισθητούλικα και θέλουν "ιδιαίτερες" συμπεριφορές......Coolpadara και ΤΕΛΟΣ.

 

Eρχεται λοιπόν ο υιός και μου λέει χθες .... " father αυτό βγάζω-βγάζω-σβήνω και μου λέει δεν έχει μνήμη".....μην ανησυχείς του λέω-μπαίνω στο φορουμ να μάθω-θα το φτιάξουμε.Με Coolpad μην μασάς τίποτα.

Και επειδή είχα χάσει επεισόδια καθώς σας είπα μετακόμισα σε άλλο θέμα διαβάζω το ίδιο πρόβλημα με άτομα που έχουν περασμένη ρομ την Inew......ώπα λέω!.....λες !....επειδή δεν θυμόμουν-μπαίνω - βλέπω Inew του έχω.Την είχα προτιμήσει γιατί ήταν όντως απροβλημάτιστη.Διαβάζω και το άλλο παιδί που το πήρε στο χέρι υποστηρίζοντας ότι μάλλον ήταν από την ρομ.....και λέω αφού και μένα μου κάνει τα ίδια ...δεν την αλλάζω μπας και κάψει και την δικιά μου την flash?

 

Και βάζω αυτή που προτείνει ο Jpower την LG g3....μαζί με τις προτροπές του azuli και του mixanikos για πέρασμα πρωτα με YGDP tools.

 

Oλα άψογα....ωραία ρομ....το τηλέφωνο πετάει....απλά κάπου είδα λίγα post πισω τον μηχανικό να προτείνει σε κάποιον να το κάνει με την νέα έκδοση του YGDP tools.....εγώ το έκανα με την παλιά.Μ αυτήν που είχα ήδη στο τηλέφωνο.Υπάρχει κάποιο θέμα?....να την ξαναπεράσω με την νέα έκδοση?

 

Τέλος ...ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που κρατάνε το νήμα εδώ...βοηθάνε....και γιαυτό μετά τόσους μήνες το τηλέφωνο συνεχίζει να σκίζει και έχει φτάσει 1500 σελίδες.....

Link to comment
Share on other sites

Ξανά εδώ και χαίρομαι που σας βλέπω και πάλι.

Ενας άσωτος που πήρε xiaomi redmi note 2 prime και έφυγα από αυτό το θέμα για να μετακομίσω αλλού.

Μετά από 8 μήνες ξαναγύρισα και έχω να πω ότι.....ΔΕΝ συγκρίνω το Coolpad με κανένα τηλέφωνο(της κατηγορίας του).

Παρόλο που (υποτίθεται) πήγα σε καλύτερο τηλέφωνο.....και είχα δώσει το Coolpad στον γιο μου....ξαναέκανα την τράμπα και πήρα πίσω το Coolpad και του έδωσα το xiaomi......Το τηλέφωνο αυτό (coolpad) τελικά αποδείχτηκε άπειρες φορές "σκυλί" και πολύ σκληροτράχηλο.

Για μένα έχει πολύ μεγαλύτερες αντοχές από xiaomi και μπορεί να δεχτεί ευκολότερα κακή συμπεριφορά και σκαλίσματα-πειράγματα εκεί όπου άλλα ....είναι ευαισθητούλικα και θέλουν "ιδιαίτερες" συμπεριφορές......Coolpadara και ΤΕΛΟΣ.

 

Eρχεται λοιπόν ο υιός και μου λέει χθες .... " father αυτό βγάζω-βγάζω-σβήνω και μου λέει δεν έχει μνήμη".....μην ανησυχείς του λέω-μπαίνω στο φορουμ να μάθω-θα το φτιάξουμε.Με Coolpad μην μασάς τίποτα.

Και επειδή είχα χάσει επεισόδια καθώς σας είπα μετακόμισα σε άλλο θέμα διαβάζω το ίδιο πρόβλημα με άτομα που έχουν περασμένη ρομ την Inew......ώπα λέω!.....λες !....επειδή δεν θυμόμουν-μπαίνω - βλέπω Inew του έχω.Την είχα προτιμήσει γιατί ήταν όντως απροβλημάτιστη.Διαβάζω και το άλλο παιδί που το πήρε στο χέρι υποστηρίζοντας ότι μάλλον ήταν από την ρομ.....και λέω αφού και μένα μου κάνει τα ίδια ...δεν την αλλάζω μπας και κάψει και την δικιά μου την flash?

 

Και βάζω αυτή που προτείνει ο Jpower την LG g3....μαζί με τις προτροπές του azuli και του mixanikos για πέρασμα πρωτα με YGDP tools.

 

Oλα άψογα....ωραία ρομ....το τηλέφωνο πετάει....απλά κάπου είδα λίγα post πισω τον μηχανικό να προτείνει σε κάποιον να το κάνει με την νέα έκδοση του YGDP tools.....εγώ το έκανα με την παλιά.Μ αυτήν που είχα ήδη στο τηλέφωνο.Υπάρχει κάποιο θέμα?....να την ξαναπεράσω με την νέα έκδοση?

 

Τέλος ...ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που κρατάνε το νήμα εδώ...βοηθάνε....και γιαυτό μετά τόσους μήνες το τηλέφωνο συνεχίζει να σκίζει και έχει φτάσει 1500 σελίδες.....

 

Κανένα θέμα.. Αφού περαστηκε, ολα οκ...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6644408#post6644408

Από τις 3 Απριλίου.... (ποστ 20795)

:D:happy:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Από RR σε LG G3 και πίσω στην καλή maucat. Αλλά δεν έβαλα αυτή με το διορθωμένο dpi και φαίνεται πολύ περίεργα. Πόσο βάζουμε το dpi για να φαίνεται σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω του kouskous και 2 φορές με philζ και μου έβγαλε λάθος, οποτε ξαναγυρισα στην inew. Η maucat θελει συγκεκριμενη recovery?

 

Sent from my 8297W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ υποτίθεται πως η διαδικασία με το SP flashtools πέτυχε το κινητό πλέον δεν ανοίγει καθόλου . Κάποια ιδέα ?

 

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στη φωτογραφική κ δεν μ αφήνει να πατήσω πάνω στο εικονίδιο για να αλλάξει σε μπροστινή κάμερα. Αν κατάλαβα καλά εννοεις το ubuntu. sorry αλλα δεν τα ξέρω καθόλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λες δε δουλεύει τι ακριβώς εννοείς; Εμφανίζεται κάποιο μήνυμα σφάλματος; Ποια rom χρησιμοποιείς;

 

Μπαίνω στη φωτογραφική κ δεν μ αφήνει να πατήσω πάνω στο εικονίδιο για να αλλάξει σε μπροστινή κάμερα. Αν κατάλαβα καλά εννοεις το ubuntu. sorry αλλα δεν τα ξέρω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ υποτίθεται πως η διαδικασία με το SP flashtools πέτυχε το κινητό πλέον δεν ανοίγει καθόλου . Κάποια ιδέα ?

 

Βγάλε, βάλε μπαταρία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

 

:blink:

Τι γίνεται ρε γμτ......

Falling one by one.....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...