Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανος εχεις θεμα με το focus. δε σου νεταρει η cmos.

 

 

Σιγουρα το focus φταιει ,πριν την αποθηκευσει την φωτο δειχνει τελεια ,δηλ. παταω να κανει focus η φωτο και κανει αλλα οταν την αποθηκευει ειναι αστα να πανε,τι μπορω να κανω,υπαρχει καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σιγουρα το focus φταιει ,πριν την αποθηκευσει την φωτο δειχνει τελεια ,δηλ. παταω να κανει focus η φωτο και κανει αλλα οταν την αποθηκευει ειναι αστα να πανε,τι μπορω να κανω,υπαρχει καμια λυση?

ε τοτε το focus δουλευει. αν αλλαζοντας θεμα απο κοντινο σε μακρινο και σου νεταρει, τοτε δουλευει το focus. εγω νομιζα δεν νεταρει η καμερα ποτε. σαν να ειχες την λειτουργεια του focus στο app που χρεισημοποιεις σε infinity. ρε μπας και ειναι σε infinity? εσυ αλλαζεις ρομ, αλλα τραβας τα backup. σωστα?

μπας και εχεις αποθηκευσει ρυθμιση για infinity?εχει συμβολο το απειρο. οριζοντιο 8

εκτος αν κατι γινεται με το λογισμικο της καμερας. το ολοκληρωμενο που την οδηγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ψηνομαι να ξεκολλησω απο την Algorom..και να βαλω την Emui B262..παρολο που δοξα τον θεο μου εχουνε στειλει pm παιδια που θελουνε να με βοηθησουνε..μπορει καποιοs λιγο ποιο αναλυτικα να δωσει οδηγιεs με το που περαστει η rom στο κινητο τι και με ποια σειρα πρεπει να αλλαξουμε..παγωσουμε κτλ..ωστε να ειναι οπωs πρεπει η rom για τα ελληνικα μαs δεδομενα??Στα pm και ευχαροστω τα παιδια εννοειται αυτο...μου τα εχουνε γραψει..αλλα κατεβατο ολοκληρο...λιγο ποιο βημα..βημα οι κινησειs οταν περαστει η ρομ..για να ειναι οπωs πρεπει???Ευχαριστω οποιον εχει ορεξη να τα γραψει...

Οκ...μην γελατε παιδια..χαχα..αλλα δεν ειναι σαν την αλγκο που ειτανε ξηλωμενα ολα κτλ...ετοιμα..εδω απο οτι εχω καταλαβει χρειαζετε να αλλαξειs πληκτρολογιο..παγωσειs το αλλο...αλλαξειs γραμματοσειρεs..παγωσειs διαφορεs κινεζιεs κτλ...κτλ..

 

Μηχανικε...δεν ετοιμαζειs μια ετοιμη τουμπανατη να ειμαστε κομπλενταδουρ...??!χαχαχα!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιοs λιγο ποιο αναλυτικα να δωσει οδηγιεs με το που περαστει η rom στο κινητο τι και με ποια σειρα πρεπει να αλλαξουμε..παγωσουμε κτλ..ωστε να ειναι οπωs πρεπει η rom για τα ελληνικα μαs δεδομενα??

εγω που την εβαλα, δεν χρειαστηκε τιπονα να βγαλω.

διαλεγεις Ελληνικα, και τελος.

αν εισαι λιγο καμμενος οπως εγω, τοτε εχει καποια apps να παγωσεις, αλλα δεν ειναι οτι σε ενοχλουν.

δεν εχει κινεζιες, δεν εχει κατι που να πεις οτι θελει καθαρισμα.

8297W-EMUI3.0_B262_V2_KTISLJAR

βασικα να πω την αληθεια, παντα αλλαζω το browser,πληκτρολογιο και τον messenger

βαζω το any soft keyboard me to Greek languagepack kai μετα το Go sms.

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε το focus δουλευει. αν αλλαζοντας θεμα απο κοντινο σε μακρινο και σου νεταρει, τοτε δουλευει το focus. εγω νομιζα δεν νεταρει η καμερα ποτε. σαν να ειχες την λειτουργεια του focus στο app που χρεισημοποιεις σε infinity. ρε μπας και ειναι σε infinity? εσυ αλλαζεις ρομ, αλλα τραβας τα backup. σωστα?

μπας και εχεις αποθηκευσει ρυθμιση για infinity?εχει συμβολο το απειρο. οριζοντιο 8

εκτος αν κατι γινεται με το λογισμικο της καμερας. το ολοκληρωμενο που την οδηγει.

 

Δεν ειναι σε infinity φιλε ,δοκιμασα και infinity μπας και γινοταν τιποτα αλλα μια απο τα ιδια,ολα τα camera apps που δοκιμασα κανουν κανονικα focus και στην οθονη δειχνουν τελειες οι φωτος μεχρι που θα κανω το κλικ και εκει οταν παγωσει η φωτο που τραβηξα βγαινει αθλια,στα mb ειναι κανονικες,δηλ. 5-6-7mb αλλα απο ποιοτητα τα ειπαμε αστα να πανε!

Εχω αλλαξει απειρες ρομ μπας και ξεκολησει το λογισμικο της καμερας αλλα και τωρα παλι τιποτα,τα τριπλα wipes και τα format που εκανα ακομη και τωρα που περασα καινουργια ρομ δεν καθαριζουν το λογισμικο της καμερας?

Link to comment
Share on other sites

εγω που την εβαλα, δεν χρειαστηκε τιπονα να βγαλω.

διαλεγεις Ελληνικα, και τελος.

αν εισαι λιγο καμμενος οπως εγω, τοτε εχει καποια apps να παγωσεις, αλλα δεν ειναι οτι σε ενοχλουν.

δεν εχει κινεζιες, δεν εχει κατι που να πεις οτι θελει καθαρισμα.

8297W-EMUI3.0_B262_V2_KTISLJAR

βασικα να πω την αληθεια, παντα αλλαζω το browser,πληκτρολογιο και τον messenger

βαζω το any soft keyboard me to Greek languagepack kai μετα το Go sms.

 

Μα αυτο το καψιμο ειναι που γουσταρουμε φιλαρακι...

Εγω ειμαι βολεμενοs με τον Apex σαν launcher...απλα θελω να φλασαρω την ρομ..να του περασω τον apex(γκουχου βερσιον)..τωρα για brownser δεν καιγομαι..αν ο chrome ανοιγει σβελτα τιs σελιδεs και το σερφαρισμα γινετε ταχυτατα..ειμαι οκ..αλλα σε γενικεs γραμμεs θεs να πειs να την περασω και στην πορεια βλεπουμε...?

Αν θεs αναγραφειs..ενα ενα τα κινεζουλια που πρεπει να παγωσω με τιτανιουμ..η και διαγραψω ακομα..αν ειναι εφικτο..χωριs να χαλασω το στησιμο.

Ειπα κατι λαθοs?..Συνηθισμενοs απο Aosp...αλλαγη Lancher παιρνει??

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο το καψιμο ειναι που γουσταρουμε φιλαρακι...

Εγω ειμαι βολεμενοs με τον Apex σαν launcher...απλα θελω να φλασαρω την ρομ..να του περασω τον apex(γκουχου βερσιον)..τωρα για brownser δεν καιγομαι..αν ο chrome ανοιγει σβελτα τιs σελιδεs και το σερφαρισμα γινετε ταχυτατα..ειμαι οκ..αλλα σε γενικεs γραμμεs θεs να πειs να την περασω και στην πορεια βλεπουμε...?

Αν θεs αναγραφειs..ενα ενα τα κινεζουλια που πρεπει να παγωσω με τιτανιουμ..η και διαγραψω ακομα..αν ειναι εφικτο..χωριs να χαλασω το στησιμο.

Ειπα κατι λαθοs?..Συνηθισμενοs απο Aosp...αλλαγη Lancher παιρνει??

 

Βάλε AOSP καλύτερα, δεν της αρέσουν πολύ οι αλλαγές στο σύστημα UI (μιλάω για τον Launcher)

Εγώ έχω τον boat browser που δέχεται και flash 11.1

 

Δεν ειναι σε infinity φιλε ,δοκιμασα και infinity μπας και γινοταν τιποτα αλλα μια απο τα ιδια,ολα τα camera apps που δοκιμασα κανουν κανονικα focus και στην οθονη δειχνουν τελειες οι φωτος μεχρι που θα κανω το κλικ και εκει οταν παγωσει η φωτο που τραβηξα βγαινει αθλια,στα mb ειναι κανονικες,δηλ. 5-6-7mb αλλα απο ποιοτητα τα ειπαμε αστα να πανε!

Εχω αλλαξει απειρες ρομ μπας και ξεκολησει το λογισμικο της καμερας αλλα και τωρα παλι τιποτα,τα τριπλα wipes και τα format που εκανα ακομη και τωρα που περασα καινουργια ρομ δεν καθαριζουν το λογισμικο της καμερας?

 

Μάλλον πρέπει να πας για περασμα ρομ 4.4 .cpb με YGDP. Κάτι έχει ξεμείνει από παλιά ρομ.

(Αν λοκάρεις την εστίαση με την εφαρμογή, πριν πατήσεις το κουμπί για φωτο, πάλι βγαίνει θολή; )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σε infinity φιλε

 

αδερφε, φανταζομαι περασες την official me YGDP.

τι να πω.... μονο με ξεβρακωμα το τηλεφωνο και τραμπα τις καμερες απο δευτερο coolpad.

 

 

 

Μα αυτο το καψιμο ειναι που γουσταρουμε φιλαρακι...

οπως και σου ειπα. ΔΕΝ εχει κινεζιες.

και αυτα που κανω παγωμα ειναι τα κλασικα που κανω σε ολες.

http://i61.tinypic.com/214s26f.jpg http://i58.tinypic.com/23honb9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κατι τετοιο.

Το έχω επίσης, δηλώσει οτι δεν υπάρχει περίπτωση να χτυπησουμε στα ίσα μια επαγγελματική μηχανή.

Σε σχεση με αλλες συσκευές τηλεφώνου, ακόμη και ακριβότερων μοντελων καθως και απο κατι μηχανές των 60 ευρώ, ειμαστε σε καλη σειρα...

 

Υ. Γ. :δεν καταλαβαίνω το ύφος /λόγο της αντιπαραθεσης...

Ουτε κανω τον έξυπνο, οθτε ανακάλυψα κανα super πρόγραμμα που μεταμορφωνει τις κάμερες των κουλπαμτ απο 13 σε 113.

Μια, κατα τύχη, ανακαλυψη έκανα, μετα από πέρασμα της s5 ρομ, μπακαπ της lgcamera και επαναφοράς της από τιτανιουμ σε αλλη ρομ.

Οι φωτογραφίες ηταν απίστευτα καλες. Καλύτερες από οτιδήποτε αλλο ειχα δει απο κινητό.

Την ανακαλυψη αυτη την μοιράστηκα μαζι σας και μαζί με αλλους, στο μοντακο καθως και στο χδα.

 

Θα μπορούσα να την κρατησω για την πάρτι μου και να πουλαω μουρη στον καθένα λέγοντας π.χ. Οτι άλλαξα την κάμερα με αυτήν ενος xperia ή άλλαξα αισθητήρα και να ψαχνεστε...

 

Αλλά, προτίμησα να μοιραστώ την ιδέα μου, μαζί σας. Ακομη και στις διακοπές μου. Όπου εμπαινα στο ίντερνετ μονο και μόνο για να βοηθήσω οποιον μου έστελνε πμ ή έβλεπα οτι κάποιος φίλος ειχε θέμα και σκαλωνε...

 

Και αντ' αυτού, άκουσα τα σχολιανά μου, για την αυτονομία της α310, οπου εριξα ξενύχτι γθα να γονατισω τη συσκευη με αναμενη οθονη επι 12ωρες. Κάποιοι με αποκαλεσαν απατεωνα, λες και τα παιρνω από του κινεζους για να προωθω τα κουλπαντ.

Και αντ ' αυτου, διαβάζω αυτα που διαβάζω για την κάμερα, γθα πράγματα που τα εχω γράψει αλλά κάποιοι βαριούνται να ψάξουν, με το ψαχτηρι, και μου τα σερβίρουν τωρα....

Τελος παντων, όλο αυτον τον καιρό, σας εγραφα από το κινητό, διότι δεν εχω πισι.

Όλα τα ποσταρισματα γίνονται από αυτό. Και ξέρετε ολοι, πόσο δύσκολο είναι... .....

,

Υ. Γ. : Πολλά αξιόλογα παιδια, γραφαν σωρηδων στο παρον νήμα.

Τηλέφωνα δεν αλλαξαν.....

Υ. Γ. : αυτό ηταν το 1392ο ποστ μου

 

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.... Να στε καλα. :)

 

Δεν ξέρω αν κάποιοι έχουν θέμα.... εγώ πάντως σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου στο πέρασμα και το στήσιμο της lg camera.

Link to comment
Share on other sites

οπως και σου ειπα. ΔΕΝ εχει κινεζιες.

και αυτα που κανω παγωμα ειναι τα κλασικα που κανω σε ολες.

 

Βάλε gapps pico για να μην κάθεσαι να τα παγώνεις μετά. (έχεις την πλήρη έκδοση; )

Link to comment
Share on other sites

Βάλε gapps pico για να μην κάθεσαι να τα παγώνεις μετά. (έχεις την πλήρη έκδοση; )

 

του Algo v2 εχω, και να σου πω την αληθεια, βαριομουνα να το κανω!!! :PP

ακομα ψαχνω να βρω πως αλλαζω dialer, ή να προσθεσω call log κτλ....

διαβαζω για compilers και ktl, και πως να ξαναφτιαξεις την ρομ και για virtual περιβαλλον να φορτωνει την ρομ που του βαζεις, χωρις να θελει να την τρεχεις στο ιδιο το κινητο.αλλα ειναι ακομα εξωγηινες ορολογιες για μενα. θελει μπολικο διαβασμα.

 

ΕΝΤΙΤ!!

καλο 8α ηταν να συγκεντρωναμε τα apps και τι κανουν τα καθενα.

οπως τα services στα windows. να μπει και στην πρωτη σελιδα

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Βάλε AOSP καλύτερα, δεν της αρέσουν πολύ οι αλλαγές στο σύστημα UI (μιλάω για τον Launcher)

Εγώ έχω τον boat browser που δέχεται και flash 11.1

 

Χμμμμ...να..τετοια μου κανετε και θα ξενυχτησω σημερα...boat browser..στα υποψιν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oπως και σου ειπα. ΔΕΝ εχει κινεζιες.

και αυτα που κανω παγωμα ειναι τα κλασικα που κανω σε ολες.

http://i61.tinypic.com/214s26f.jpg http://i58.tinypic.com/23honb9.jpg

Εισαι Αρχονταs!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε AOSP καλύτερα, δεν της αρέσουν πολύ οι αλλαγές στο σύστημα UI (μιλάω για τον Launcher)

Εγώ έχω τον boat browser που δέχεται και flash 11.1

 

 

 

Μάλλον πρέπει να πας για περασμα ρομ 4.4 .cpb με YGDP. Κάτι έχει ξεμείνει από παλιά ρομ.

(Αν λοκάρεις την εστίαση με την εφαρμογή, πριν πατήσεις το κουμπί για φωτο, πάλι βγαίνει θολή; )

 

Προσπαθω εδω και ωρα να βαλω τον apex σαν default και δεν γινεται,καθε φoρα που κανω επανεκινηση ξανα μανα μπαινει ο στοκ emui,o ηχος στο ακουστικο ειναι υπερβολικα χαμηλος για'μενα και δεν εφτιαξε και η καμερα μου,μαλλον θα παρει ποδι πολυ συντομα η emui,η inew που ειχα περα απο το θεμα της καμερας (που απ'οτι δειχνουν ολα δεν εφταιγε η ρομ!) ηταν κατα την γνωμη μου καλυτερη ρομ απο την emui,θα δοκιμασω την καινουργια inew και αν και εκει δεν στρωσουν τα πραγματα με την καμερα θα περασω ρομ 4.4 .cpb με YGDP αλλα θελω την βοηθεια σας γιατι μου φαινετε βουνο η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

θα περασω ρομ 4.4 .cpb με YGDP αλλα θελω την βοηθεια σας γιατι μου φαινετε βουνο η διαδικασια.

 

δοκιμασες να παγωσεις τον παλιο launcher? θελει δεν θελει, δεν θα εχει αλλον να φορτωσει

με YGDP πανευκολο ειναι, απλα ειναι λιγο tricky ο συγχρονισμος . 1-2 φορες αν το κανεις θα το παρεις το κολαϊ

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Υ. Γ. :δεν καταλαβαίνω το ύφος /λόγο της αντιπαραθεσης...

Ουτε κανω τον έξυπνο, οθτε ανακάλυψα κανα super πρόγραμμα που μεταμορφωνει τις κάμερες των κουλπαμτ απο 13 σε 113.

Μια, κατα τύχη, ανακαλυψη έκανα, μετα από πέρασμα της s5 ρομ, μπακαπ της lgcamera και επαναφοράς της από τιτανιουμ σε αλλη ρομ.

Οι φωτογραφίες ηταν απίστευτα καλες. Καλύτερες από οτιδήποτε αλλο ειχα δει απο κινητό.

Την ανακαλυψη αυτη την μοιράστηκα μαζι σας και μαζί με αλλους, στο μοντακο καθως και στο χδα.

 

Θα μπορούσα να την κρατησω για την πάρτι μου και να πουλαω μουρη στον καθένα λέγοντας π.χ. Οτι άλλαξα την κάμερα με αυτήν ενος xperia ή άλλαξα αισθητήρα και να ψαχνεστε...

 

Αλλά, προτίμησα να μοιραστώ την ιδέα μου, μαζί σας. Ακομη και στις διακοπές μου. Όπου εμπαινα στο ίντερνετ μονο και μόνο για να βοηθήσω οποιον μου έστελνε πμ ή έβλεπα οτι κάποιος φίλος ειχε θέμα και σκαλωνε...

 

Και αντ' αυτού, άκουσα τα σχολιανά μου, για την αυτονομία της α310, οπου εριξα ξενύχτι γθα να γονατισω τη συσκευη με αναμενη οθονη επι 12ωρες. Κάποιοι με αποκαλεσαν απατεωνα, λες και τα παιρνω από του κινεζους για να προωθω τα κουλπαντ.

Και αντ ' αυτου, διαβάζω αυτα που διαβάζω για την κάμερα, γθα πράγματα που τα εχω γράψει αλλά κάποιοι βαριούνται να ψάξουν, με το ψαχτηρι, και μου τα σερβίρουν τωρα....

Τελος παντων, όλο αυτον τον καιρό, σας εγραφα από το κινητό, διότι δεν εχω πισι.

Όλα τα ποσταρισματα γίνονται από αυτό. Και ξέρετε ολοι, πόσο δύσκολο είναι... .....

,

Υ. Γ. : Πολλά αξιόλογα παιδια, γραφαν σωρηδων στο παρον νήμα.

Τηλέφωνα δεν αλλαξαν.....

Υ. Γ. : αυτό ηταν το 1392ο ποστ μου

 

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.... Να στε καλα. :)

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς το λόγο που χαλάστηκες αλλά δεν αξίζει και τον κόπο να χαλιέσαι, το internet βρίθει από παπάρες (χωρίς να εννοώ κάποιον συγκεκριμένο), είναι γνωστό γεγονός.

 

Από κει και πέρα όποιος θέλει ρωτάει, όποιος θέλει απαντάει, όποιος κατάλαβε κατάλαβε. Ακόμα κι εγώ που έχω παρακολουθήσει το νήμα δεν θυμάμαι τα πάντα και μπορεί να ρωτήσω κάτι που έχει απαντηθεί δεκάδες φορές. ;)

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος να ανεβουν τα MP ειναι ψηφιακα μεσω λογισμικου που υπαρχει στην καμερα-τηλεφωνο-φωτογραφικη.αλλα αυτα ειναι ψηφιακα. καμια σχεση με το τι σου δινει η καμερα.

 

Αυτό ακριβώς κάνει το τρικ που βρήκε ο jpower. Κάνει interpolation και ανεβάζει την ανάλυση στα 21μπ. Την επεξεργασία του σήματος του αισθητήρα την κάνει η εφαρμογή, και ανεβάζει την ανάλυση και επίσης περνάει και τα φίλτρα της και μετά γίνεται απόδοση σε jpg. Η μεγαλύτερη διαφορά είναι στο πως η εφαρμογή μειώνει το θόρυβο (που με τέτοιους αισθητήρες είναι το κύριο θέμα). Το τελικό αποτέλεσμα είναι που μετράει (αν έχει περισσότερες λεπτομέρειες) και όχι τα πιξελ. Όπως φαίνεται σε αρκετούς το τελικό αποτέλεσμα αυτό αρέσει γιαυτό και τη χρησιμοποιούν. Ο καθενας δοκιμάζει και βλέπει αν του κάνει.

 

Η πραγματική ανάλυση (όχι πόσα πίξελ έχει) του αισθητήρα 1/3.06'' δεν ξεπερνάει τα 8μπ και αυτό έχει σχεση με τις ιδιότητες του φωτός. Πίξελ μικρότερο από ένα συγκριμένο μέγεθος είναι άχρηστο (άλλο αν το μάρκετινγκ μας τα λέει ανάποδα). Και αυτό γιατί το ίδιο ''τμήμα'' του φωτός (βλέπε airy disk) πέφτει πάνω σε πολλά μικρά πίξελ, τα οποία περιέχουν την ίδια ακριβώς πληροφορία και δημιουργούν και επιπλέον θόρυβο ( γιαυτό οι νυχτερινές φώτο στα κινητά και σε φτηνές μηχανές είναι κακές).

Από εκεί και μετά το κακό σήμα του αισθητήρα αναλαμβάνει να το ωραιοποιήσει το software. Εκεί υπάρχει η διαφορά ανάμεσα στις εφαρμογές στον αλγόριθμο μείωσης του θορύβου και στην μετατροπή σε jpg ή άλλο φορματ στο τέλος (όπως τα φίλτρα του photoshop για μείωση θορύβου σε raw φωτο).

Αν τραβούσε raw τότε θα παίρναμε ότι δίνει ο ασθητήρας και το κάναμε ότι θέλαμε μετά (ο λόγος που περιμένω το λολιποπ).

Έως τότε θα παίρνουμε ότι μας δίνει η κάθε εφαρμογή.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κατι τετοιο.

Το έχω επίσης, δηλώσει οτι δεν υπάρχει περίπτωση να χτυπησουμε στα ίσα μια επαγγελματική μηχανή.

Σε σχεση με αλλες συσκευές τηλεφώνου, ακόμη και ακριβότερων μοντελων καθως και απο κατι μηχανές των 60 ευρώ, ειμαστε σε καλη σειρα...

 

Υ. Γ. :δεν καταλαβαίνω το ύφος /λόγο της αντιπαραθεσης...

Ουτε κανω τον έξυπνο, οθτε ανακάλυψα κανα super πρόγραμμα που μεταμορφωνει τις κάμερες των κουλπαμτ απο 13 σε 113.

Μια, κατα τύχη, ανακαλυψη έκανα, μετα από πέρασμα της s5 ρομ, μπακαπ της lgcamera και επαναφοράς της από τιτανιουμ σε αλλη ρομ.

Οι φωτογραφίες ηταν απίστευτα καλες. Καλύτερες από οτιδήποτε αλλο ειχα δει απο κινητό.

Την ανακαλυψη αυτη την μοιράστηκα μαζι σας και μαζί με αλλους, στο μοντακο καθως και στο χδα.

 

Θα μπορούσα να την κρατησω για την πάρτι μου και να πουλαω μουρη στον καθένα λέγοντας π.χ. Οτι άλλαξα την κάμερα με αυτήν ενος xperia ή άλλαξα αισθητήρα και να ψαχνεστε...

 

Αλλά, προτίμησα να μοιραστώ την ιδέα μου, μαζί σας. Ακομη και στις διακοπές μου. Όπου εμπαινα στο ίντερνετ μονο και μόνο για να βοηθήσω οποιον μου έστελνε πμ ή έβλεπα οτι κάποιος φίλος ειχε θέμα και σκαλωνε...

 

Και αντ' αυτού, άκουσα τα σχολιανά μου, για την αυτονομία της α310, οπου εριξα ξενύχτι γθα να γονατισω τη συσκευη με αναμενη οθονη επι 12ωρες. Κάποιοι με αποκαλεσαν απατεωνα, λες και τα παιρνω από του κινεζους για να προωθω τα κουλπαντ.

Και αντ ' αυτου, διαβάζω αυτα που διαβάζω για την κάμερα, γθα πράγματα που τα εχω γράψει αλλά κάποιοι βαριούνται να ψάξουν, με το ψαχτηρι, και μου τα σερβίρουν τωρα....

Τελος παντων, όλο αυτον τον καιρό, σας εγραφα από το κινητό, διότι δεν εχω πισι.

Όλα τα ποσταρισματα γίνονται από αυτό. Και ξέρετε ολοι, πόσο δύσκολο είναι... .....

,

Υ. Γ. : Πολλά αξιόλογα παιδια, γραφαν σωρηδων στο παρον νήμα.

Τηλέφωνα δεν αλλαξαν.....

Υ. Γ. : αυτό ηταν το 1392ο ποστ μου

 

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.... Να στε καλα. :)

 

Δεν νομίζω κάποιος να έχει θέμα με αυτό που βρήκες. Εξάλλου, η προσφορά σου στο νήμα είναι δεδομένη. Είμαι της άποψης ότι όποιος βρίσκει κάτι το παραθέτει. Κάποιος θα το χρειαστεί και θα βοηθηθεί, μπορεί αμέσως μπορεί και μετά από μήνες. Μπορεί σε άλλους να κάνει και σε άλλους όχι. Προσπαθούμε να πάρουμε το βέλτιστο από το τηλέφωνο που έχουμε, ο καθένας συνισφέρει όσο μπορεί.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

νεα aosp iNew v3 plus με καλα σχολια,οποιος εχει ορεξη ας την περασει να μας πει αν ισχυουν..!

 

https://mega.nz/#!tw9GTTZL!TTafv2fJrBjIvw1orZqDRJ8rTgf74J0kfPZ8m8VyQOU

Την πέρασα σήμερα, φαίνεται αρκετά καλή για αρχή. Θέλει gapps (νόμιζα ότι είχε). Είχα και παλιότερα την inew (την απλή) και την είχα βγάλει νομίζω γιατί κολλούσε μερικές φορές το auto rotation. Σε αυτή δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο.

Ο ήχος (στο ηχείο) είναι πολύ ανώτερος από τις υπόλοιπες ρομ, πιο γεμάτος θα έλεγα (το ίδιο ίσχυε και για την παλιά inew). Εκεί που έχω πάθει πλάκα όμως είναι στο σήμα GPS, ταχύτατο σε βαθμό που νομίζω ότι άλλαξα κινητό.

Για τη μπαταρία ακόμα είναι νωρίς να πω. Αν είναι ικανοποιητικη και δε μου βγάλει κανένα άλλο bug η rom παίζει να την κρατήσω για πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και ωρα να βαλω τον apex σαν default και δεν γινεται,καθε φoρα που κανω επανεκινηση ξανα μανα μπαινει ο στοκ emui,o ηχος στο ακουστικο ειναι υπερβολικα χαμηλος για'μενα και δεν εφτιαξε και η καμερα μου,μαλλον θα παρει ποδι πολυ συντομα η emui,η inew που ειχα περα απο το θεμα της καμερας (που απ'οτι δειχνουν ολα δεν εφταιγε η ρομ!) ηταν κατα την γνωμη μου καλυτερη ρομ απο την emui,θα δοκιμασω την καινουργια inew και αν και εκει δεν στρωσουν τα πραγματα με την καμερα θα περασω ρομ 4.4 .cpb με YGDP αλλα θελω την βοηθεια σας γιατι μου φαινετε βουνο η διαδικασια.
και εγω πρωτη φορα την εκανα την διαδικασια εχθες και πραγματικα οι οδιγιες ειναι σαφεστατες μην ανχονεσε ειναι πολυ ευκολο :) επισης εμενα ειδε το κινητο το YGDP με βγαλμενη την μπαταρια !
Link to comment
Share on other sites

και εγω πρωτη φορα την εκανα την διαδικασια εχθες και πραγματικα οι οδιγιες ειναι σαφεστατες μην ανχονεσε ειναι πολυ ευκολο :) επισης εμενα ειδε το κινητο το YGDP με βγαλμενη την μπαταρια !

 

Μου φαινετε λιγο μπερδεμα φιλε,κατεβασα PDAnet, Coolpad-140208-Setup(ολα κατανοητα μεχρι εδω!) και παω να κατεβασω το Vcom_Driver_AutoInstall και μου ανοιγει τον φακελο και μεσα εχει διαφορα αρχεια,καταλαβαινω οτι πρεπει να κατεβασω π.χ για Win7(το λειτουργικο μου) και μεσα εχει επισης και ενα Install.exe και ενα installdrv64.exe τα κατεβαζω και τα κανω εγκατασταση και αυτα?

Μετα ανοιγω τον φακελο που λεει για Win7 και μεσα εχει αλλα 4 αρχεια(MDMCPQ.INF,usb2ser_Win7.inf,usb2ser_Win764.inf,usbser.sys) τα κατεβαζω ολα και τα κανω εγκατασταση στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινετε λιγο μπερδεμα φιλε,κατεβασα PDAnet, Coolpad-140208-Setup(ολα κατανοητα μεχρι εδω!) και παω να κατεβασω το Vcom_Driver_AutoInstall και μου ανοιγει τον φακελο και μεσα εχει διαφορα αρχεια,καταλαβαινω οτι πρεπει να κατεβασω π.χ για Win7(το λειτουργικο μου) και μεσα εχει επισης και ενα Install.exe και ενα installdrv64.exe τα κατεβαζω και τα κανω εγκατασταση και αυτα?

Μετα ανοιγω τον φακελο που λεει για Win7 και μεσα εχει αλλα 4 αρχεια(MDMCPQ.INF,usb2ser_Win7.inf,usb2ser_Win764.inf,usbser.sys) τα κατεβαζω ολα και τα κανω εγκατασταση στο pc?

ετρεξα ποιο μπροστα αδερφε εγω τους drivers τους ειχα περασει ποιο παλια μου βγηκε η πιστη ως ασχετος :/ δεν θυμαμαι τι αγκατεστησα απο αυτα αμα μπορει καποιο να σε βοηθισει:/ εγω αναφερε ως πολυ ευκολο μετα στο YGDP !
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινετε λιγο μπερδεμα φιλε,κατεβασα PDAnet, Coolpad-140208-Setup(ολα κατανοητα μεχρι εδω!) και παω να κατεβασω το Vcom_Driver_AutoInstall και μου ανοιγει τον φακελο και μεσα εχει διαφορα αρχεια,καταλαβαινω οτι πρεπει να κατεβασω π.χ για Win7(το λειτουργικο μου) και μεσα εχει επισης και ενα Install.exe και ενα installdrv64.exe τα κατεβαζω και τα κανω εγκατασταση και αυτα?

Μετα ανοιγω τον φακελο που λεει για Win7 και μεσα εχει αλλα 4 αρχεια(MDMCPQ.INF,usb2ser_Win7.inf,usb2ser_Win764.inf,usbser.sys) τα κατεβαζω ολα και τα κανω εγκατασταση στο pc?

 

Ποιό λειτουργικό σύστημα έχεις; Αν έχεις 64μπιτα Windows εγκαθιστάς το installdrv64.exe, αν είναι 32μπιτα το Install.exe. ;)

 

Τώρα είδα ότι τα link του οδηγού έχουν πρόβλημα, δες εδώ κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό λειτουργικό σύστημα έχεις; Αν έχεις 64μπιτα Windows εγκαθιστάς το installdrv64.exe, αν είναι 32μπιτα το Install.exe. ;)

 

Τώρα είδα ότι τα link του οδηγού έχουν πρόβλημα, δες εδώ κι εδώ.

εγω ειχα εγαταστισει νομιζω οτι υπηρχε τα ειχα κανει σαλατα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Δεν βρισκόμαστε εδώ για ερχόμαστε σε αντιπαραθέσεις αλλά για να συζητάμε ήρεμα και πολιτισμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο ζορι στη διαδικασια ειναι να περασεις το vcom driver,απο κει και περα δεν ειναι τιποτα,διαλεγεις τη ρομ,το συνδεεις και τελος. Εμενα δεν χρειαζοταν να βγαλω τη μπαταρια.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβλημα να βαλει drivers σε windows 8 ας μου πει να τον βοηθησω,η διαδικασια ειναι λιγο διαφορετικη γιατι πρεπει να απενεργοποιηθει πρωτα η ασφαλεια που εχουν τα 8 για τα ανεπισημα drivers
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...