Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρεύμα φόρτισης μπορείς να το 'διαλέγεις' αν αλλάξεις φορτιστή...Εμένα ο δικός του δε δούλευε(1Α)κ φορτίζω με έναν της samsung που είναι στα 2Α..Ενίοτε φορτίζω κ με ένα τροφοδοτικό Ericsson στα 850mA κ οι χρόνοι φόρτισης δεν είναι ίδιοι...

 

μα δεν ειναι φορτιστες!!!

ειναι Τροφοδοτικα!!!!!!!!

και παλι οχι!! ΔΕΝ διαλεγεις τον ρευμα "φορτισης" αλλαζοντας τροφοδοτικο.

αυτο που σου συμβαινει, ειναι οτι ο Ericsson ειναι μικρος για το κινητο και δεν φτανει.

αν το κινητο ζηταει 1Α και εσυ του δινεις 0.85Α τι θα κανει? εννοειται οτι αλλαζει ο χρονος και ισως μη επαρκη φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι ομως παιζει ρολο και ο φορτιστης και παιζει ρολο ακομα και το καλωδιο usb.Εχω 4 φορτιστες ακριβως ιδιων χαρακτηριστικων με τον coolpad που ειχε το τηλεφωνο (και ειναι επωνυμοι samsung,htc και huawei) και δεν λειτουργουν το ιδιο ουτε φορτιζουν με την ιδια ταχυτητα.Το καταλαβα με ασχετο τροπο οταν ειχα φτιαξει ενα task στον tasker να απενεργοποιειται το lockscreen οταν φορτιζω το κινητο στο ρευμα.Ε,ενω τεχνικα ειναι οι ιδιοι φορτιστες μονο με τον original της coolpad δουλευει το task.Που παει να πει οτι κατι περιμενει απο τον φορτιστη συγκεκριμενο σε τιμες και δεν το βρισκει με τους αλλους ενω εχουν ακριβως τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα.Επισης εχω παρατηρησει διαφορετικους χρονους φορτισης με διαφορετικο καλωδιο usb και διαφορετικους φορτιστες.

 

Σιγουρα η καθε rom δεν φορτιζει με τον ιδιο τροπο,αλλες αργα αλλες γρηγορα,συμφωνω,αλλα στην εξισωση μπαινει μεσα και ο φορτιστης και το καλωδιο.

 

δεν ειναι φορτιστες λεμε... τροφοδοτικα ειναι.

καλωδιο....... για να μιλησουμε για καλωδιο θα πρεπει να μιλαμε για πολλα ρευματα σε σχεση με το καλωδιο, οποτε και να εχουμε πτωση τασης.

για το task που λες κατι αλλο συμβαινει. δεν "μιλαει" το τροφοδοτικο με το κινητο. δεν ειχει data RX και TX.

ισως να ειναι ποιο σταθερο. ισως να βγαζει διαφορετικη ταση. μηδαμινη.

ισως και αμφιβαλω να εχει σε καοιο pin μια ταση αναφορας.δεν εχω τον φορτιστη της coolpad για να τον μετρησω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

μα δεν ειναι φορτιστες!!!

ειναι Τροφοδοτικα!!!!!!!!

και παλι οχι!! ΔΕΝ διαλεγεις τον ρευμα "φορτισης" αλλαζοντας τροφοδοτικο.

αυτο που σου συμβαινει, ειναι οτι ο Ericsson ειναι μικρος για το κινητο και δεν φτανει.

αν το κινητο ζηταει 1Α και εσυ του δινεις 0.85Α τι θα κανει? εννοειται οτι αλλαζει ο χρονος και ισως μη επαρκη φορτιση.

Κόλλησες στη λέξη κ εσύ.....:p

Εντάξει τροφοδοτικό θα το λέμε,το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο...

Το κινητό φορτίζει κ με τα δυο τροφοδοτικά πάντως,απλώς με τον έναν θα φορτίσει σε 1 ώρα ενώ με τον άλλον σε 4...

Στο Note που έχω δεν φορτίζει καν με φορτιστή 850mA..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ δικό μου φορτιστή,όχι τον εργοστσιακό.Εξού και τα 850mA.Αναφέρθηκα στο ρεύμα που δίνει το τροφοδοτικό γιατί,υπέθεσα οτι χρησιμοποιεί τον εργοστασιακό.

 

φιλος......... εαν ισχουν ολων τα λεγομενα, μιας και ολοι ηλεκτρονικοι ειστε και γνωριζετε,

τοτε μιας και εσυ φορτιζεις με 850mA φορτιστη στην 1ωρα (παραδειγμα)

τοτε εγω που φορτιζω σε usb του σταθερου θα πρεπει να ειναι φορτισμενο σε κανα 10λεπτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κόλλησες στη λέξη κ εσύ.....:p

Εντάξει τροφοδοτικό θα το λέμε,το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο...

Το κινητό φορτίζει κ με τα δυο τροφοδοτικά πάντως,απλώς με τον έναν θα φορτίσει σε 1 ώρα ενώ με τον άλλον σε 4...

Στο Note που έχω δεν φορτίζει καν με φορτιστή 850mA..

 

ναι... και εγω πολλες φορες φορτιστη το λεω.

αλλα ξερεις? απο την λαθος λεξη ξεκιναει και η λαθος περιγραφη.

δε βρισκω το ρημαδι το δικο του τροφοδοτικο ρε γμτ να δω τι λεει..

εχω κατι ιδια στο σχημα απο ηλεκτρονικα τσιγαρα. της Ego-C. αλλα δε ξερω προδιαγραφες

σε 2 μερες τιναξα κινητο-λαπτοπ και μικρο στα8ερο για παιχνιδια.

το δωματιο ειναι χοιροστασιο .λολ

Link to comment
Share on other sites

φιλος......... εαν ισχουν ολων τα λεγομενα, μιας και ολοι ηλεκτρονικοι ειστε και γνωριζετε,

τοτε μιας και εσυ φορτιζεις με 850mA φορτιστη στην 1ωρα (παραδειγμα)

τοτε εγω που φορτιζω σε usb του σταθερου θα πρεπει να ειναι φορτισμενο σε κανα 10λεπτο.

 

Εγώ δεν είμαι ηλεκτρονικός ρε φίλε ΑΛΛΑ υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μπορείς να αμφισβητήσεις..

Το κινητό θες ή δεν θες εσύ δεν φορτίζει στην ίδια ώρα με τροφοδοτικό 850mA κ με τροφοδοτικό 2A..

Σίγουρα η συσκευή έχει ένα ανώτατο όριο ρεύματος που θα τραβάει(το οποίο δεν γνωρίζω πόσο είναι) αλλά αυτό είναι σίγουρα

πάνω από τα 850mA κ γι'αυτό υπάρχει η διαφορά στους χρόνους φόρτισης..

*Edit

Απ'το τροφοδοτικό του οι παρακάτω τιμές:

DC 5V,1000mA

Αυτό είναι το μέγιστο ρεύμα που θα τραβάει??

Εγώ το μόνο που κοιτάω είναι τα Volt κ μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν έχω κάψει κάτι..:lol:

Edited by wiowia
Link to comment
Share on other sites

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/21919

 

AOSP link 4.4.x

Great battery backup,otg supported,fixed bugs.

Dis is latest version

συνφωνα με την κοινοτητα εδω https://www.facebook.com/nitroa310?fref=nf

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

φιλος......... εαν ισχουν ολων τα λεγομενα, μιας και ολοι ηλεκτρονικοι ειστε και γνωριζετε,

τοτε μιας και εσυ φορτιζεις με 850mA φορτιστη στην 1ωρα (παραδειγμα)

τοτε εγω που φορτιζω σε usb του σταθερου θα πρεπει να ειναι φορτισμενο σε κανα 10λεπτο.

 

Δεν ισχυρίστηκα οτι είμαι ηλεκτρονικός,ούτε οτι είμαι αλάνθαστος.Κουβέντα κάνουμε.

Από εμένα :lock:

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

το κοβω και εγω εδω.

παραδεχομαι ειναι δυσκολο να εξηγισεις ετσι απλα πως δουλευουν τροφοδοτικα και φορτιστες και γιατι υπαρχουν διαφορες στους χρονους οταν εχουμε διαφορετικα τροφοδοτικα.

 

sorries αν φανηκα επιθετικος αλλα,

χτυπαει ο σκληρος του σταθερου προχθες με BSOD.

καπακια, ριχνω το F1 σε bootloop, και εχω την 4.4 του laek να με τρυπαει τα μυαλα,

και το κερασακι ειτανε οταν εβαζα την Android 4.4 RC2 x86 sto laptop na μπερδεψω τα partitions και να χαλασω τα windows. -.-

μονταζ, προγραμματα, ολα τεντωθηκαν.....

Link to comment
Share on other sites

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/21919

 

AOSP link 4.4.x

Great battery backup,otg supported,fixed bugs.

Dis is latest version

συνφωνα με την κοινοτητα εδω https://www.facebook.com/nitroa310?fref=nf

 

Δώσε ένα link αν βρεις, φαίνεται promising!

 

Χτες μπήκα στο τριπ να αλλάξω την mlais που μου έκανε θέματα με τον proximity (να θυμήσω ότι έχω βλαμμένο proximity που δεν παίζει και με την a310, δεν είναι απαραίτητα γενικό πρόβλημα) και έβαλα αυτήν εδώ τη φρέσκια από τους ρώσους:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=595613&view=findpost&p=36203276

download: https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

 

Είναι rooted, πολύ λιτή, μόνο το reboot έχει ξεφύγει και είναι στα ρώσικα.

Παίζει κανονικά art κι ας λέει ο ρώσος άλλα, και πάει ΣΦΑΙΡΑ. Προσοχή μόνο γιατί έχει τα animations στο 1x και φαίνεται αργή στην αρχή, βάζοντάς τα στο 0 ή 0.5x από developer options γκαζώνει.

Είχα ξαναδοκιμάσει και emui στο ενδιάμεσο και η διαφορά είναι τεράστια (με art παντα).

Κάμερα, gps, wifi, δονήσεις, ένταση ήχου, button backlight, όλα καλά. Για τη μπαταρία δεν ξέρω ακόμα.

Xposed και gravity πρέπει να παίζουν, είναι εντελώς γυμνή χωρίς άλλες customιες εκτός από τα γκρίζα network indicators.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. ειμαι ασχετος απο ρομ και ολα τα υπολοιπα. χωρις πειραγματα και διαφορα τετοια που δεν ξερω να τα κανω ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Αν είσαι διατεθειμένος να διαβάσεις και να μάθεις καμία 10ρια πράγματα, τότε παρ το.

Αν όχι, τότε όχι! Στην περίπτωση αυτή, δεν ξέρω ποιο άλλο να σου προτείνω!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/21919

 

AOSP link 4.4.x

Great battery backup,otg supported,fixed bugs.

Dis is latest version

συνφωνα με την κοινοτητα εδω https://www.facebook.com/nitroa310?fref=nf

 

Καλά αυτοί οι Κινέζοι έχουν ενα τρομερό ΣΥΝ:

Είναι άπειροι - αμέτρητοι...

 

Συνεπώς χαλαρά πρέπει όσος είναι ο πληθυσμός της Ελλάδας να είναι οι Κινέζοι κάτοχοι coolpad f1.

 

Το χουνε σκίσει στις ρομ. Αν και έχω ξεμείνει με laek v4 kernel3 (άψογη σε μένα) με τρώει ο κ... να βάλω και τίποτα άλλο.

 

Αυτό το aosp φαίνεται αρκετά υποσχόμενο. Όπως και των Ρώσων.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι διατεθημενος να διαβάσεις και να μάθεις καμία 10ρια πράγματα, τότε παρτο.

Αν όχι τότε όχι! Στην περίπτωση αυτή, δεν ξέρω ποιο άλλο να σου προτείνω!

ευχαριστώ για την απάντηση τι να μαθω

Link to comment
Share on other sites

τριτη δημοσιευση της ερωτησης σε μια μερα,πρωι-μεσημερι-βραδυ σαν την αντιβιωση ενα πραγμα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μετα απο σχεδον 2 μηνες πολυ καλης "συμβιωσης" με την laek v4 με κερνελ v3,αποφασισα απο περιεργεια να δοκιμασω κατι διαφορετικο.περιμενω τις προτασεις σας για καποια απ αυτες που εχουν μπει στο ποστ της πρωτης σελιδας η καποια αλλη που δεν εχει μπει ακομα.η εγκατασταση θα γινει με TWRP.θελω

α. Να ειναι root

β. Να εχει playstore(να μην χρειαζεται να τα κανω αυτα τα 2 ξεχωριστα αφου περαστει η ρομ)

γ. Κατα προτιμηση να εχει ελληνικα

δ. Να παιρνει xposed k gravity

ε. Να δουλευουν ολα τα χρωματα στο led.

Τυχον θεματα με καμερα,sms ,η αλλων εφαρμογων που μπορουν να διορθωθουν με την εγκατασταση καποιας αλλης εφαρμογης δεν με πολυαπασχολουν.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις να απαντησει εδω?

 

Από ότι ακούω η mlais είναι καλή aosp με ελληνικά και μερικές κινεζιες πού ξηλώνονται εύκολα.

 

Δεν ξέρω αν η aosp των Ρώσων η τελευταία έχει Ελληνικά.

 

Φυσικά αν σου περάσει από το μυαλό το downgrade υπάρχει η pure aosp του johnzalvo η οποία με τα patches στο modaco είναι κουφέτο.

 

Κάποιοι χρησιμοποιούν και την nexus απο needrom η οποία δημιουργεί ανάμικτα σχόλια.

 

Όλα τα χρώματα στο led από ότι ξέρω σίγουρα σε laek aosp. Δεν ξέρω για άλλες οποιος ξέρει ας απαντήσει παιδιά.

 

Και αφού παίζει τέλεια η laek γιατί τρώγεσαι? Κοίτα τον dakok στο modaco τι εθισμό έχει... Κάθε μέρα 3 ρομ.

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση τι να μαθω

 

Οτι χρειάζεται να ξέρεις είναι στην 1η σελίδα,1ο ποστ.Για κάποιον που το κάνει πρώτη φορά είναι 10 δουλειά.Για οποιαδήποτε απορία μπορείς να επανέλθεις. :)

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ακούω η mlais είναι καλή aosp με ελληνικά και μερικές κινεζιες πού ξηλώνονται εύκολα.

 

Δεν ξέρω αν η aosp των Ρώσων η τελευταία έχει Ελληνικά.

 

Φυσικά αν σου περάσει από το μυαλό το downgrade υπάρχει η pure aosp του johnzalvo η οποία με τα patches στο modaco είναι κουφέτο.

 

Κάποιοι χρησιμοποιούν και την nexus απο needrom η οποία δημιουργεί ανάμικτα σχόλια.

 

Όλα τα χρώματα στο led από ότι ξέρω σίγουρα σε laek aosp. Δεν ξέρω για άλλες οποιος ξέρει ας απαντήσει παιδιά.

 

Και αφού παίζει τέλεια η laek γιατί τρώγεσαι? Κοίτα τον dakok στο modaco τι εθισμό έχει... Κάθε μέρα 3 ρομ.

 

ε τι ρωτας τωρα... αφου και εσυ πιο πανω εγραψες οτι τρωγεσαι να την αλλαξεις ενω σου παιζει τελεια

με τοσα εδω μεσα μπαινεις στον πειρασμο :D:D:D:D

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και πιο πισω αλλα το ξαναλεω. Μετα την laek v4 με v3 πηγα στην mlais 4.4.3 απο εδω

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

Δουλευουν ολα σωστα. gravity, gps, 7 χρωματα led, μπαταρια 5 με 6 ωρες, Ελληνικα φουλ, πρεπει να βγουν καποια κινεζικα αλλα ειναι ευκολο, καμερα στα ιδια επιπεδα με ολες τις 4.4.

Την εχω κοντα στον μηνα και ειμαι ικανοποιημενος.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση τι να μαθω

Τι είναι ROM και custom ROM

Τι είναι root και πως γίνεται

Τι είναι custom recovery, πως μπαίνει και πως δουλεύει

Τι είναι τα διάφορα wipes

Τι σημαίνει εσωτερικός χώρος αποθήκευσης, εσωτερική SD, εξωτερική SD

Πως φλασάρουμε μέσω recovery και πως με flash tool

Πως κάνουμε backup μέσω recovery και μέσω titanium ή άλλης εφαρμογής

Τι είναι ΙΜΕΙ και πως κρατάμε αντίγραφο ασφαλείας

Πως παγώνουμε ή απεγκαθιστούμε εφαρμογές και εφαρμογές συστήματος

Τι είναι gapps, που τα βρίσκουμε και πως τα εγκαθιστούμε

 

Για όλα αυτά θα βρεις πολλά από τα link της 1ης σελίδας, αλλά και μέσα στο υπόλοιπο myphone.

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται διαβάζοντας τα παραπάνω! Θέλει ψάξιμο και διάθεση. Μη μου ζητήσεις όμως να σου δώσω link τώρα εγώ!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

#4τα αφης κατω δε μενουν ανοιχτα οσο μενει και η οθονη.

 

Δουλεύει σίγουρα με gravity box.Προβολή-τύπος φωτισμού πλήκτρων-πάντα ενεργό.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και πιο πισω αλλα το ξαναλεω. Μετα την laek v4 με v3 πηγα στην mlais 4.4.3 απο εδω

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

Δουλευουν ολα σωστα. gravity, gps, 7 χρωματα led, μπαταρια 5 με 6 ωρες, Ελληνικα φουλ, πρεπει να βγουν καποια κινεζικα αλλα ειναι ευκολο, καμερα στα ιδια επιπεδα με ολες τις 4.4.

Την εχω κοντα στον μηνα και ειμαι ικανοποιημενος.

 

Μάλλον θα δοκιμάσω και την mlais.

 

ε τι ρωτας τωρα... αφου και εσυ πιο πανω εγραψες οτι τρωγεσαι να την αλλαξεις ενω σου παιζει τελεια

με τοσα εδω μεσα μπαινεις στον πειρασμο :D:D:D:D

 

Ναι άστα να πάνε... Εξάρτηση μεγάλη. Σήμερα φλασαρισασα μία emui μεσα στο αμάξι κολλημένος στην κίνηση. Κατευθείαν ξηλώθηκε γιατί δεν παίζανε supersu και play store. Ακόμα laek λοιπόν.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η aosp των Ρώσων η τελευταία έχει Ελληνικά.

 

Κι έλεγα τι ξέχασα να γράψω...Ναι ελληνικά έχει, μόνο η λέξη reboot ξέμεινε στα ρώσικα.

 

Μιλάω για αυτή https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ποια emui ήταν;

Προτείνω αν έχεις χρόνο να δοκιμάσεις σας πιο έμπειρος αυτή που έγραψα το πρωί, υπερβολικά καλή έως τώρα που αρχίζω να ανησυχώ.

Πάντως κάτι που δεν είπα ότι το play store το περνάς πριν μπουταρει το κινητό για πρώτη φορά.

Το μόνο που με χαλάει το logo στη εναρξη_τελους αλλά και αυτό αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ποια emui ήταν;

Προτείνω αν έχεις χρόνο να δοκιμάσεις σας πιο έμπειρος αυτή που έγραψα το πρωί, υπερβολικά καλή έως τώρα που αρχίζω να ανησυχώ.

Πάντως κάτι που δεν είπα ότι το play store το περνάς πριν μπουταρει το κινητό για πρώτη φορά.

Το μόνο που με χαλάει το logo στη εναρξη_τελους αλλά και αυτό αλλάζει.

 

Τα GAPPS πρεπει να τα φλασαρουμε αμεσως μετα την Rom? Δηλαδη πριν μπουταρει το κινητο γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Τα GAPPS πρεπει να τα φλασαρουμε αμεσως μετα την Rom? Δηλαδη πριν μπουταρει το κινητο γενικα?

 

Ναι

Περνάς τη ρομ και καπάκι τα Gapps και μετά το ανοίγεις για πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και πιο πισω αλλα το ξαναλεω. Μετα την laek v4 με v3 πηγα στην mlais 4.4.3 απο εδω

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

Δουλευουν ολα σωστα. gravity, gps, 7 χρωματα led, μπαταρια 5 με 6 ωρες, Ελληνικα φουλ, πρεπει να βγουν καποια κινεζικα αλλα ειναι ευκολο, καμερα στα ιδια επιπεδα με ολες τις 4.4.

Την εχω κοντα στον μηνα και ειμαι ικανοποιημενος.

 

Μάλλον θα δοκιμάσω και την mlais.

...

Την mlais 4.4.3 την έχω δοκιμάσει και εγώ, την 1028 by fefe, όπως και την 1014 by lzy.

Γενικά μου αρέσουν και οι δύο πολύ.

Κατά την άποψή μου έχουν την καλύτερη φωτογραφία με τον καλύτερο συγχρονισμό με το φλας από όσες ROM έχω δοκιμάσει (και από τις coolui 4.2.2 και από τις micromax. Δεν έχω δοκιμάσει coolui 4.4.2).

 

Την παλιά (1014) την είχα αλλάξει γιατί:

- μου φαινόταν χαμηλή η ένταση του ήχου (αλλά τότε δεν είχα ανακαλύψει την επιλογή για περισσότερα επίπεδα ήχου που υπάρχει στο gravity box και δεν ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα)

- δεν μου φαινόταν τόσο smooth όσο η micromax A310 v1 (μέγα λάθος)

- ήθελα ακόμα καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας (τελικά μια χαρά ήτανε!)

 

Τη τελευταία (1028) την άλλαξα γιατί:

- και πάλι ήθελα καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας (μέγα λάθος, η micromax v2 που έχω τώρα είναι χειρότερη!)

- αλλά κυρίως γιατί πολύ συχνά σταματούσαν εφαρμογές. Έκλειναν μόνες τους και όχι μόνο μια ή δυο εφαρμογές.

Δεν κατάλαβα αν έκανα εγώ κάποιο λάθος στην εγκατάσταση ή στις κινέζικες εφαρμογές που "πάγωσα". Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα ας την πει και την ξαναδοκιμάζω!

 

Τώρα όπως έγραψα έχω την micromax Α310 v2, αλλά ψάχνω με τι θα την αλλάξω! Εκείνο που με έχει απογοητεύσει πιο πολύ είναι η πολυδιαφημιζόμενη διάρκεια μπαταρίας. Όχι ότι είναι κακή, αλλά η mlais 4.4.3 1028 είναι καλύτερη. Ίσως να είναι θέμα της δικής μου συσκευής!

Οι επόμενες 2 που σκέφτομαι είναι:

- lewa 4.2.2 149 OS6 11.28 (που είναι 4.2.2 και αν έχει καλή φωτογραφική μηχανή - πράγμα όχι εύκολο - θα με απαλλάξει από τη σπαστική μη σχέση με την SD στις 4.4.x κάποιων εφαρμογών όπως ας πούμε το sygic)

- αυτή την καινούργια ρώσικια aosp 4.4.2 που προέκυψε σήμερα και εφόσον γραφτούν κάποια καλά λόγια εν τω μεταξύ!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ανικανοποίητος...:lol:

 

Στο θέμα κάμερας σου έχω εμπιστοσύνη. Βάλε την a310 να μου πεις αν είναι καλύτερη. ;)

 

Προς το παρόν με το LG G3 που συγκρίνω... στο φώς του ήλιου δεν έχουν και την τεράστια διαφορά... το βράδυ όμως είναι πολλά με λίγα...!!!

 

Μόλις βρώ χρόνο θα συγκρίνω και με Α310...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...