Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στην kk laek v4 εδω και λιγο καιρο, χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Μια ερωτηση προς χρηστες ολων των rom: Οταν μιλας στην sim1 και την ιδια στιγμη σε καλουν στην sim2 πως συμπεριφερεται το κινητο?

 

Δεν κάνει τίποτα, μπορεί να είναι dual standby αλλά μόνο μία sim μπορεί να μιλάει. Όταν τερματίσεις την κλήση σε ειδοποιεί με μήνυμα για την κλήση από τη δεύτερη sim.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Όπως όλα τα dual SIM που δεν είναι active, σαν να είναι κλειστό το κινητό.

 

Για την πληροφορία της τάσης της μπαταρίας μπορείτε κι από zooper widget εύκολα να το έχετε αν δεν θέλετε να βάλετε το gsam.

Link to comment
Share on other sites

κατεάζω και αυτήν με 4.4.034.P1.141023.8297.CPB και το νεότερο ota_full_034_P1_signed.zip

Να εγκαταστήσω το cpb ή καλύτερα να εγκαταστήσω το ζιπ κατευθείαν;

Το cpb πως εγκαθίσταται;

Είναι ρουτ η ρομ;

 

Το cpb εγκαθιστάται με YGDP Tools. Βάλε καλύτερα το zip που μπαίνει με recovery και μάλλον είναι ήδη root.

Link to comment
Share on other sites

Το cpb εγκαθιστάται με YGDP Tools. Βάλε καλύτερα το zip που μπαίνει με recovery και μάλλον είναι ήδη root.

 

το zip φαντάζομαι δεν είναι over the air οπως λέει στην αρχή;

Link to comment
Share on other sites

το zip φαντάζομαι δεν είναι over the air οπως λέει στην αρχή;

 

Δεν το έχω κοιτάξει καθόλου, λογικά αν είναι custom δουλειά όχι.

Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει η συλλογη μολις παω να δω τις λεπτομεριες μιας φωτο με την 4.4 v4 με kernel v3,το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

 

Κανένα πρόβλημα εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια σορυ αμα γινομαι κουραστικος αλλα εχετε βρει καμια 4.4.(x) που να πιανει σε 3D αποδοση την original 4.4.2 stock?

 

Όλες οι kitkat τα ίδια με το 3D. Δεν βρήκα ακόμη κάποια που να έχει επιδόσεις jellybean.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν ειμαι εντυπωσιασμενος απο την 4.4 v4 με kernel v3,τωρα βρηκα και αλλο bug, κολαει που και που το auto rotation και θελει επανεκινηση το τηλ. για να ξαναδουλεψει,οι φωτος μου φαινονται οτι δεν εχουν και την πολυ μεγαλη διαφορα απο αυτες με jellybean

 

Το bug του auto rotation γνωστό σε όλες τις ρομ laek. Η ποιότητα κάμερας όμως σε σχέση με jellybean είναι απίστευτα βελτιωμένη.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Χμ, στην EMUI2.3-9.30 δεν βλέπω φωτιζόμενα softkeys, ούτε vibration. Bug είναι ή κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ?

 

η καλύτερη είναι αυτή απο ιταλικο σάιτ που έδωσε ο φίλος μερικές σελίδες πισω

και ρουτάρετε και με αυτό: http://download.chainfire.eu/578/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.14.zip

Οσα δοκιμασα δουλευουν και τα κατω φωτακια και εχουν και δονηση

 

@iliastr: περνάμε μόνο ρομ 8297W cpb. οι άλλες είναι για το κινεζικο μοντελο (χωρις 3G) και θέλει patch για να δουλεψει στο δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

κατεάζω και αυτήν με 4.4.034.P1.141023.8297.CPB και το νεότερο ota_full_034_P1_signed.zip

Να εγκαταστήσω το cpb ή καλύτερα να εγκαταστήσω το ζιπ κατευθείαν;

Το cpb πως εγκαθίσταται;

Είναι ρουτ η ρομ;

 

θελουν το 3g patch αυτες μην ξεχαστεις..!To cpb δεν θα ειναι root,το zip μπορει αλλα πολυ πιθανο και οχι.Το cpb μπαινει με ygdp εχει οδηγο στο modaco.Aλλα γιατι να βαλεις kitkat coolUI?Ειναι σε αρχικο σταδιο development ακομα,σε κανα 2 μηνες θα εχουν οριμασει καπως

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεστε τόσο πολύ ρε παλικάρια... Αρχικά περάστε την τελευταία TWRP που έχει στο needrom κι έπειτα τη NEXUS 5 rom και το multilanguage πακετο που έβγαλε ο παίκτης. Ως τώρα είναι η καλύτερη rom που έχω βάλει. Το ηχείο που είναι τόσο θέμα για κάποιους, κουφαίνει. Τα πάντα παίζουν, η μπαταρία για να είναι κάτω από 30% το βράδυ που πέφτω για ύπνο θα πρέπει να το έχω στραγγίξει. Μιλάμε για πολύ καλή κι αθόρυβη δουλειά. Φτάνει με τον laek πια...

 

Κάνα χοντρό bug βρήκες? Γιατί ο laek έχει κάνε μερικές μ@laek-ίες... Όπως το ότι έβαλε μία γενική mac address... Μερικές φορές κολλάει και το auto rotation.

 

Βέβαια είμαι πολύ συντηρητικός στις ρομ τώρα πια εφόσον με την laek v4 repack είμαι σχεδόν πλήρως καλυμμένος.

Αλλά ίδια mac address? Ήμαρτον. Την άλλαξα αλλά έλεος...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεστε τόσο πολύ ρε παλικάρια... Αρχικά περάστε την τελευταία TWRP που έχει στο needrom κι έπειτα τη NEXUS 5 rom και το multilanguage πακετο που έβγαλε ο παίκτης. Ως τώρα είναι η καλύτερη rom που έχω βάλει. Το ηχείο που είναι τόσο θέμα για κάποιους, κουφαίνει. Τα πάντα παίζουν, η μπαταρία για να είναι κάτω από 30% το βράδυ που πέφτω για ύπνο θα πρέπει να το έχω στραγγίξει. Μιλάμε για πολύ καλή κι αθόρυβη δουλειά. Φτάνει με τον laek πια...

 

Γειά σου φίλε μου

Η nexus 5 rom πως παει απο κάμερα και video και κατανάλωση γιατί αυτά με ενδιαφέρουν πιο πολύ

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη είναι αυτή απο ιταλικο σάιτ που έδωσε ο φίλος μερικές σελίδες πισω

και ρουτάρετε και με αυτό: http://download.chainfire.eu/578/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.14.zip

Οσα δοκιμασα δουλευουν και τα κατω φωτακια και εχουν και δονηση

 

Την ανέβασα και εδώ. Είναι όντως η καλύτερη από όσες κυκλοφορούν.

 

Εδώ υπάρχει και το zip που την κάνει root.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Την ανέβασα και εδώ. Είναι όντως η καλύτερη από όσες κυκλοφορούν.

 

Εδώ υπάρχει και το zip που την κάνει root.

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/port-huawei-g750-emui-2-3-multilenguaje.83777/

 

Απο δω, έτοιμη ρουταρισμενη, δοκιμασμένη

 

Λειτουργούν τα πάντα. Απλά εχει μικρη υποστήριξη.

Φυσικά, δεν παίζει βαηπερ, εξποουσντ.

Ήχος εξαιρετικός στο ηχείο, καλός στις ψειρες.

Το dts δεν φτάνει το βαηπερ ουτε για πλάκα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/port-huawei-g750-emui-2-3-multilenguaje.83777/

 

Απο δω, έτοιμη ρουταρισμενη, δοκιμασμένη

 

Λειτουργούν τα πάντα. Απλά εχει μικρη υποστήριξη.

Φυσικά, δεν παίζει βαηπερ, εξποουσντ.

Ήχος εξαιρετικός στο ηχείο, καλός στις ψειρες.

Το dts δεν φτάνει το βαηπερ ουτε για πλάκα

 

Αυτή δεν είναι root και ΔΕΝ λειτουργούν τα πάντα, τη φλάσαρα δύο φορές, δεν ενεργοποιείται και η δόνηση στα touch buttons με τίποτα.

 

Εγώ βασικά έχω βολευτεί σε μεγάλο βαθμό με την ColorOS. Έχω παραγγείλει όμως άλλη μια συσκευή για κάποια φίλη η οποία θέλει οπωσδήποτε Ελληνικό μενού.

Η ColorOS έχει κατ' αρχήν ιδιαιτερότητα στον τρόπο που ξεκινά, αφού θέλει να μπεις από recovery, οπότε για γυναίκα άσχετη με το άθλημα απορρίπτεται.

 

Έτσι ψάχνω να βρω κάποια εξελληνισμένη και λειτουργική rom και αυτή μου αρέσει, επίσης είναι πανέμορφη οπτικά (ο λόγος που απορρίπτω τις AOSP, δεν βλέπονται).

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι root και ΔΕΝ λειτουργούν τα πάντα, τη φλάσαρα δύο φορές, δεν ενεργοποιείται και η δόνηση στα touch buttons με τίποτα.

 

Είναι κανονικά ρουτ..

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-25-20-02-33_zpsmxd6ydyf.jpg

Και τσ πλήκτρα φωτιζουν και δονουνται...

Την αφαίρεσα λογω χαμηλής υποστήριξης και κατανάλωσης

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι root και ΔΕΝ λειτουργούν τα πάντα, τη φλάσαρα δύο φορές, δεν ενεργοποιείται και η δόνηση στα touch buttons με τίποτα.

 

Εγώ βασικά έχω βολευτεί σε μεγάλο βαθμό με την ColorOS. Έχω παραγγείλει όμως άλλη μια συσκευή για κάποια φίλη η οποία θέλει οπωσδήποτε Ελληνικό μενού.

Η ColorOS έχει κατ' αρχήν ιδιαιτερότητα στον τρόπο που ξεκινά, αφού θέλει να μπεις από recovery, οπότε για γυναίκα άσχετη με το άθλημα απορρίπτεται.

 

Έτσι ψάχνω να βρω κάποια εξελληνισμένη και λειτουργική rom και αυτή μου αρέσει, επίσης είναι πανέμορφη οπτικά (ο λόγος που απορρίπτω τις AOSP, δεν βλέπονται).

 

Τι εννοεις μπαινει απο recovery ? ειναι root?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά ρουτ..

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-25-20-02-33_zpsmxd6ydyf.jpg

Και τσ πλήκτρα φωτιζουν και δονουνται...

Την αφαίρεσα λογω χαμηλής υποστήριξης και κατανάλωσης

 

Σου λέω τη φλάσαρα δύο φορές, τι να πω, ίσως τελικά από συσκευή σε συσκευή υπάρχουν διαφορές, όπως δεν μπαίνει σε όλες το CWM.

Η κατανάλωση είναι ένα θέμα πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοεις μπαινει απο recovery ? ειναι root?

 

Εννοώ ότι η ColorOS δεν ξεκινά από το Power button, αλλά πρέπει να bootάρεις σε recovery και να κάνεις rebbot system.

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω τη φλάσαρα δύο φορές, τι να πω, ίσως τελικά από συσκευή σε συσκευή υπάρχουν διαφορές, όπως δεν μπαίνει σε όλες το CWM.

Η κατανάλωσ είναι ένα θέμα πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοώ ότι η ColorOS δεν ξεκινά από το Power button, αλλά πρέπει να bootάρεις σε recovery και να κάνεις rebbot system.

 

Μιλάμε για αυτη?

 

https://docs.google.com/file/d/0B9AvF7XCB2VYS1JsSWZoaWp2MjA/edit

 

Ειναι root τουλαχιστον? google play exei?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα κανει reboot η coloros Δεν χρειαζεται recovery

 

Όταν η συσκευή είναι εντελώς κλειστή, απενεργοποιημένη δηλαδή, δεν ανοίγει αν πατήσεις το Power button. Πρέπει με Power button + Volume up να μπεις σε recovery και να κάνεις reboot system για να ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...