Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια? γιατι σε οσες εχω δοκιμασει δεν γινεται. Πρεπει να αλλάξεις θεση στις sim's.

 

Σε pure aosp v2 γίνεται σίγουρα. Στις kitkat που έχω δοκιμάσει τώρα δεν χρειάστηκε να το δοκιμάσω γιατί πλέον δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου την 2η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Στην emui επειδη τις επαφες μου δεν τις εχω αποθηκευμενες με +30 δεν μου βγαζει ποιος με καλει. Συμβαινει σε αλλον;

Κριμα γιατι μου αρεσει και ειχα σκοπο να αφησω την ν3.

 

Κατέβασε από το Playstore το Twitch! Contacts Formatter και τρέξε το, μόνο από τα settings του πήγαινε πρώτα εκεί που λέει Phone type και επέλεξε Check and Update Phone types.

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε κράτα ένα backup των επαφών σου στην sd card. Μετά τρέχεις το πρόγραμμα, κάνεις save selected και είσαι έτοιμος.

 

Επισης με mobileuncle δεν μπορεις να μπεις να αλλαξεις τις ρυθμισεις του ηχου.

 

Όντως το Engineer mode δεν δουλεύει αλλά μικρό το κακό, ο ήχος είναι καλός.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω δουλεψε.

Μου προσθεσε το +30 μπροστα απο ολες τις επαφες.

Οποτε την κραταω ακομα να την τεσταρω.

 

Το ίδιο συμβαίνει και στην ColorOS. Αν δεν έκανες την αλλαγή στη ρύθμιση, οι χαμένες κλήσεις που έρχονται με sms όταν έχεις το τηλέφωνο κλειστό θα εμφανίζονταν σαν άγνωστοι αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω το κινητό να σβήνει όταν κλείνω τη θήκη και να ανοίγει όταν την ανοίγω; Έχω τη rom emuiUNICOM και με έχει βολέψει αρκετά, μετά την πολύτιμη βοήθειά σας.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με πρόγραμμα τύπου automaton locker. Αυτές οι εφαρμογές χρησιμοποιούν τον proximity sensor και σε kitkat καταναλώνουν αρκετή μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Με πρόγραμμα τύπου automaton locker. Αυτές οι εφαρμογές χρησιμοποιούν τον proximity sensor και σε kitkat καταναλώνουν αρκετή μπαταρία.

 

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση σε καποια rom να εχουν και οι δυο sim 3g ? Καπου , κατι πηρε το ματι μου αλλα δεν θυμαμαι που.

Στην leak v1 δοκιμασμένη από εμένα..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post το πως ξεπερνιέται αυτό στην εργοστασιακή rom ακριβώς με το Go sms. Στην emui δουλεύουν όλα μια χαρά.

 

Το έψαξα αρκετά. Δυστυχώς δεν λαμβάνω μύνημα από τράπεζα. Αντιθέτως από το 1212 της wind λαμβάνω κανονικά.

Στην nexus λαμβάνει;. Αν είναι να την εγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα ηθελα να ρωτησω γιατι μολις κανω εγκατασταση την emui unicom χανω το ρουτ?

 

Γιατί πολυ απλά η αυτή rom δεν είναι ρουταρισμένη. Χρησιμοποίησε αυτό και ρουταρέ την μέσω recovery.

http://download.chainfire.eu/578/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.14.zip

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι... πέρασα Microaosp V1 και δεν ''βλεπει'' το backup του titanium... (και έχω βάλει default write disk την sd card) Καμία ιδέα????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι... πέρασα Microaosp V1 και δεν ''βλεπει'' το backup του titanium... (και έχω βάλει default write disk την sd card) Καμία ιδέα????

 

στις ρυθμισεις του τιτανιουμ του λες που να ψαξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Θέλω να περάσω την nexus rom η οποία για να γίνει multilanguage έχει ένα δεύτερο zip.

Η πιο σωστή μέθοδος ποια είναι;

- Wipe Data, Cache, Dalvik, System

- Install Rom

- Wipe Dalvik

- Reboot

- Install Multilanguage

- Wipe Dalvik

- Reboot

 

Και συνεχίζω κανονικά;

Nokia 3510i - Motorola L7 - Nokia 5800 - Samsung Galaxy S Advance - CoolPad F1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Θέλω να περάσω την nexus rom η οποία για να γίνει multilanguage έχει ένα δεύτερο zip.

Η πιο σωστή μέθοδος ποια είναι;

- Wipe Data, Cache, Dalvik, System

- Install Rom

- Wipe Dalvik

- Reboot

- Install Multilanguage

- Wipe Dalvik

- Reboot

 

Και συνεχίζω κανονικά;

 

ναι συνεχισε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολυ απλά η αυτή rom δεν είναι ρουταρισμένη. Χρησιμοποίησε αυτό και ρουταρέ την μέσω recovery.

http://download.chainfire.eu/578/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.14.zip

Tο εκανα αυτο αλλα ενω μου λεει οτι rout ok οταν κανω επαννεκινηση δεν ειναι rout.

Link to comment
Share on other sites

Tο εκανα αυτο αλλα ενω μου λεει οτι rout ok οταν κανω επαννεκινηση δεν ειναι rout.

 

Στην σελίδα 371 έχω δώσει link για το super su 2.02. Για δοκίμασε με εκείνο.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα 371 έχω δώσει link για το super su 2.02. Για δοκίμασε με εκείνο.

 

Σε ευχαριστω.εγινε τελικα οκ.Να ρωτησω αν το gravity λειτουργει στη emui γιατι δεν το ανοιγει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.εγινε τελικα οκ.Να ρωτησω αν το gravity λειτουργει στη emui γιατι δεν το ανοιγει?

 

οταν η rom ξεφευγει σχεδιαστικα απο το pure android τοτε ειναι λιγα τα modules που λειτουργουν,μπορει και να μην λειτουργει καθολου το xposed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα!!!!!!!εχω το εξης θεμα γτ οταν ανοιγω το wifi δεν προλαβαινω την μπαταρια στο να τελειωνει σφαιρα χωρις να τρεχει τιποτα απο πισω και οταν ανοιγω το 3g βασταει μια χαρα ενω επρεπε να συμβαινει το αντιθετο?Μηπως ειναι θεμα rom γτ εχουμε το ιδιο με τον αδερφο μου και σε αυτον κραταει υπερβολικα η μπαταρια με ανοιχτο συνεχεια to wifi οι διαφορες μας ειναι εκεινου ειναι αριθμος εκδοσεις 4.2.015 με build 62 και μενα εκδοση 4.2.036 και build 136. Edited by tzome
Link to comment
Share on other sites

Με πρόγραμμα τύπου automaton locker. Αυτές οι εφαρμογές χρησιμοποιούν τον proximity sensor και σε kitkat καταναλώνουν αρκετή μπαταρία.

 

Σε Jellybean όχι όμως. Ξέρουμε γιατί αυτή η διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Σε Jellybean όχι όμως. Ξέρουμε γιατί αυτή η διαφορά;

 

προφανως δεν θα ειναι optimized η εφαρμογη για kitkat η θα εχουν αλλαξει τιποτα στην Kitkat σε αυτον τον τομεα

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με το 3g να μην εχει δυνατο σημα και να πεφτει ?

Και που βρισκω την τελευταια official ?

Edited by orcasmatron
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...