Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε ενα fresh update κ κανε κ τα 6 wipes.

Κατεβασε αυτη --> http://bbs.ydss.cn/thread-438140-1-1.html

απλα σιγουρεψου οτι εχει κατεβει ολη κ σωστα (δλδ να μην διακοπει το dl).

 

Φιλε μου με δυο λεπτα surf κ πιανεις τετοιες θερμοκρασιες? Σιγουρα κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε ενα fresh update κ κανε κ τα 6 wipes.

Κατεβασε αυτη --> http://bbs.ydss.cn/thread-438140-1-1.html

απλα σιγουρεψου οτι εχει κατεβει ολη κ σωστα (δλδ να μην διακοπει το dl).

 

Φιλε μου με δυο λεπτα surf κ πιανεις τετοιες θερμοκρασιες? Σιγουρα κατι δεν παει καλα.

 

Σε παρακαλώ πολύ, δώσε ένα link για download γιατί δεν καταλαβαίνω από που να το κατεβάσω ακόμα και αν γίνει το translate. Πρέπει να είσαι registered για αν δεις link?

 

edit: Έκανα εγγραφή και σχόλιο και πλέον βλέπω το λινκ. Το κατάλαβα γιατί κάπου με έλεγε τουρίστα και πως πρέπει να σχολιάσω! :P.

 

Για Gapps θα περάσω ένα αρχείο που έχω κρατημένο με όνομα gapps-jb-4.2.2-miui.zip. Πιστεύω ότι κάνουν.

Edited by StratosGK
Link to comment
Share on other sites

链接: http://pan.baidu.com/s/1ntBLKvv 密码: fmkp

(με προλαβες, αχαχαχαχα)

 

Ναι θελει να εισαι registered αλλα εγω ο καμενος ειμαι!! Οταν το ανοιξεις παιξε με την Αγγλικη κ Αμερικανικη γλωσσα γιατι απο οτι θυμαμαι η μια ειναι πληρως Αγγλικη.

 

Εχει κανεις αλλος προβλημα με την θερμοκρασια παιδια οπως αναφερει ο φιλος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά παρατηρώ πως και αυτός αφαίρεσε το MTKTweaks από την ROM. Έχω 50% μπαταρία. Πιστεύω φτάνει για να flashάρω!

 

Edit:

Όποιος ενδιαφέρεται για την 4.6.13 MIUI του Lbxb ας κοιτάει αυτό το ποστ, θα προσθέτω παρατηρήσεις μέσω edit.

 

1) RAM: 1309MB ελεύθερα μόλις άνοιξε και πήγε στα 1400MB με ένα καθάρισμα. Αυτή του Emjot ήταν 900MB και 990MB με καθάρισμα.

2) Δεν έχει ούτε αυτή η ROM περιστροφή στα sms.

3) Έχει χαζές κινέζικες εφαρμογές που φεύγουν πολύ εύκολα και γρήγορα.

4) Στο AnTuTu στα γραφικά πιάνει 4-5fps περισσότερα από του Emjot.

Edited by StratosGK
Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα σπιτι μαζι με το τηλεφωνο το οποιο ηρθε απο εδω

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Coolpad-F1-Octa-Core-WCDMA-5-inch-Coolpad-F1-2G-RAM-13MP-Camera-1280-x/1824573104.html

 

πολυ καλη επικοινωνια κ το εστειλε γρηγορα (κοντα σε 20 μερες στα χερια μου)

 

κ η θηκη του την πηρα απο εδω

http://www.aliexpress.com/item/Original-MOFI-New-Core-Series-Embedded-manganese-Flip-leather-case-Screen-protector-for-Coolpad-F1-8297/1637672438.html

μου αρεσουν πολυ οι mofi

 

το τηλ ηρθε με πενακι προστασια μια θηκη διαφανη σιλικονης σε συσκευασια αλα geek για οσους εχουν παρει απο εκει

θα επανελθω αφου το περιεργαστω

Link to comment
Share on other sites

Καμία απολύτως διαφορά στις θερμοκρασίες. Στα ίδια είναι και με την lbxb.

Αν κάποιος έχει τρόπο να πάρει μέτρηση θερμοκρασίας ας το κάνει ρε παιδιά σας παρακαλώ, να συγκρίνουμε. Ο άλλος στο Modaco μου λέει ότι είναι λογικό και γίνεται με όλους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά παρατηρώ πως και αυτός αφαίρεσε το MTKTweaks από την ROM. Έχω 50% μπαταρία. Πιστεύω φτάνει για να flashάρω!

 

Edit:

Όποιος ενδιαφέρεται για την 4.6.13 MIUI του Lbxb ας κοιτάει αυτό το ποστ, θα προσθέτω παρατηρήσεις μέσω edit.

 

1) RAM: 1309MB ελεύθερα μόλις άνοιξε και πήγε στα 1400MB με ένα καθάρισμα. Αυτή του Emjot ήταν 900MB και 990MB με καθάρισμα.

2) Δεν έχει ούτε αυτή η ROM περιστροφή στα sms.

3) Έχει χαζές κινέζικες εφαρμογές που φεύγουν πολύ εύκολα και γρήγορα.

Επειδη και τις επομενες μερες το περιμενω ας αρχισω να ετοιμαζομαι ρωτώντας ...

Αυτη η 4.6.13 MIUI του Lbxb απο που την κατεβαζεις ;

Με το λινκ που παρεθεσες δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αφου τα κινεζικα μου δεν βοηθανε...

Τι εννοείς οταν λες περιστροφή στα sms;

 

Παντως εχω σκοπο να το ξετινάξω στις δοκιμες με διάφορες ρομ και ηδη εχω κατεβάσει δυο που περιμένουν την συσκευη οταν την παραλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και μπραβο για τις σωστες και εγκερες απαντησεις που δινετε, ψαχνω κι εγω να αγορασω μια συσκευη απο εξω μια και οι τιμες σε σχεση με το τι προσφερουν ειναι μακραν πιο συμφερουσες απο οτι στην χωρα μας...

Μετα απο αρκετό ψάξιμο ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα

1) αυτο που λετε σε αυτο το φορουμ Coolpad F1 8297w

2) το Hawuei Honor 3C με 2GB ram το οποιο διαβασα εδω μεσα

Θα σας ήταν ευκολο να μου πειτε πιο θεωρειται καλυτερο και αξιοπιστο?

Σας ευχαριστω

PC : AMD FX-6300, SSD EVO 850 250GB, VGA HD7790 OC 1GB

Mobile :Xiaomi Note 4X 3GB/16GB 8Core 2,00Ghz

Tablet: κενο....

Link to comment
Share on other sites

@telmusic Μπαινεις στο σαιτ με τον κωδικο που σου εδωσα κ πατας 下载(315.16M) κ μετα την επιλογη στο δευτερο κουτακι 普通下载

 

@gtz1977 Και τα δυο ειναι αξιοπιστα κ ποιοτηκα κινητα (εψαχνα κ εγω πριν αγορασω), απλα το Coolpad το θεωρω ανωτερο καθως εχει τον καινουργιο επεξεργαστη της Mediatek κ επισης καλυτερη καμερα (harware). Αν μπορουμε να κρινουμε απο Antutu τις επιδοσεις το Coolpad ειναι ισχυροτερο.

 

@Stratos Μπορεις να τρεξεις το Antutu στου LBXB να μας πεις ποσο βγαζεις? Απλα αν μπορεις τρεξτο με το που ανοιξεις το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

@telmusic Μπαινεις στο σαιτ με τον κωδικο που σου εδωσα κ πατας 下载(315.16M) κ μετα την επιλογη στο δευτερο κουτακι 普通下载

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ αλλα δεν καταλαβα ποιον κωδικό λες οτι μου εδωσες;

 

Φιλικα Ανδρεας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και μπραβο για τις σωστες και εγκερες απαντησεις που δινετε, ψαχνω κι εγω να αγορασω μια συσκευη απο εξω μια και οι τιμες σε σχεση με το τι προσφερουν ειναι μακραν πιο συμφερουσες απο οτι στην χωρα μας...

Μετα απο αρκετό ψάξιμο ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα

1) αυτο που λετε σε αυτο το φορουμ Coolpad F1 8297w

2) το Hawuei Honor 3C με 2GB ram το οποιο διαβασα εδω μεσα

Θα σας ήταν ευκολο να μου πειτε πιο θεωρειται καλυτερο και αξιοπιστο?

Σας ευχαριστω

 

Για επιλογή συσκευής και συγκρίσεις θα σε παρακαλούσα να απευθυνθείς στο θέμα Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες.

Το παρόν θέμα αφορά μόνο το Coolpad F1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια ποια ρομ να εγκαταστησω?χαμος γινεται εδω μεσα..

Επιπλεον, με το recovery που μου ηρθε, μπορω να περασω αλλη ρομ ή πρεπει με καποιο τροπο να περασω αλλο recovery?

 

Και ενα τελευταιο, τι παταω στο Titanium backup για backup της ρομ?πολλες επιλογες και εκει.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ειτε την miui 5 του emjot απο το needrom, ειτε την pure aosp 2 παλι απο το ίδιο σάιτ!!

 

Δεν πατάς στο titanium το backup αλλά στο recovery ακόλουθα τον οδηγό!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Baniko για να μην τα μπερδευουμε τα πραγματα,αν ξαναγυρισω στην 3α και κανω backup μονο την εφαρμογη της καμερα μετα ξαναφλασαρω την 5 και μεταπως θα εγκαταστησω την καμερα απο την 3α,απο το titanium?

 

Με την v05 miui του emjot ξαναεβαλε την παλιά εφαρμογή για βίντεο που τραβουσε σε mp4 και δουλεύει κανονικά το βίντεο

Τώρα μπόρεσα να μπω στο forum, αλλά νομίζω ότι ο Hammer δίνει την εξήγηση της όλης ιστορίας και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με βάλε βγάλε!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ειτε την miui 5 του emjot απο το needrom, ειτε την pure aosp 2 παλι απο το ίδιο σάιτ!!

 

Δεν πατάς στο titanium το backup αλλά στο recovery ακόλουθα τον οδηγό!!

 

Κανω reboot στο recovery και ειναι στα κινεζικα...πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το αγγλικό, έκανα και έναν οδηγό ΕΔΩ μεταφρασμένο από τα αγγλικά και με τον οδηγό του John από τη 12 σελιδα
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε επιτελους και μενα! Εβαλα την pure aosp και φυσαει.

Δυο θεματακια μονο. Καταρχην μου εκανε και εμενα θεματα με black screen στις κλησεις και αναγκαστικα να αφαιρεσω τα screen protectors για να στρωσει...

 

Κατα δευτερον δεν μπορω με τιποτα σε windows 7 να εγκαταστησω σωστα το τηλ για να βλεπω μνημη τηλεφωνου και καρτας και να μεταφερω αρχεια. Αυτοματα δεν εγινε αλλα ουτε και καταφερα να περασω manually drivers. Ισως κανω κατι λαθος. Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

@johnnickz1

Ορίστε τα αποτελέσματα του AnTuTu:

10492592_10204000788001013_6062578343358351510_n.jpg

 

Νομίζω ότι είναι καλό σκορ.

 

@BurningSkies

Πρόσεχε να μην καλύπτει τον proximity sensor η ζελατίνα.

 

Αργότερα θα ανεβάσω κάτι φώτο που τράβηξα στην παραλία. Έσκαγαν και κάτι κεραυνοί και τους έπιασα.

 

Αύριο θα δοκιμάσω και την ColorOS που βλέπω ότι λένε πως δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες στο Modaco.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε επιτελους και μενα! Εβαλα την pure aosp και φυσαει.

Δυο θεματακια μονο. Καταρχην μου εκανε και εμενα θεματα με black screen στις κλησεις και αναγκαστικα να αφαιρεσω τα screen protectors για να στρωσει...

 

Κατα δευτερον δεν μπορω με τιποτα σε windows 7 να εγκαταστησω σωστα το τηλ για να βλεπω μνημη τηλεφωνου και καρτας και να μεταφερω αρχεια. Αυτοματα δεν εγινε αλλα ουτε και καταφερα να περασω manually drivers. Ισως κανω κατι λαθος. Καμια ιδεα;

 

Στο παρακάτω link

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGMUNQNElsQ2VaMHM&usp=sharing

επέλεξε το 8297W_USB_Drivers.rar

θα τρέξεις το setup.exe από τον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

είχατε δεν είχατε, με βάλατε κι εμένα στη διαδικασία να περάσω νέα ROM, .........:lol:

 

Μόλις έβαλα την 4.6.16 Multi v.05 ακολουθώντας τον οδηγό της σελίδας 12......τώρα κάνει το restart και θα δούμε τι θα γίνει.....

 

Edit: Όλα καλά, εγκαταστάθηκε και δουλεύουν όλα.....αύριο εκτεταμένες δοκιμές ήχου κλπ....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει Unicom version τι εννοεί ρε παίδες?

Λέω να περάσω αυτήν την ROM:

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=515520456&uk=1730917217&from=name

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω link

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGMUNQNElsQ2VaMHM&usp=sharing

επέλεξε το 8297W_USB_Drivers.rar

θα τρέξεις το setup.exe από τον υπολογιστή σου.

 

Τους εβαλα αλλα τζιφος. Μονο την sd βλεπει αλλα την βγαζει write protected και δεν μπορω να της μεταφερω αρχειο. Για την ωρα κανω δουλεια με το astro μεσω wlan αλλα δεν παυει να ειναι περιεργο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...