Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το sensitivity του proximity? Με το θείο μου βγάζει calibration failed..

 

Βασικά έχω πρόβλημα γιατι στις κλήσεις ο proximity δε πιανει καλα, και το μαγουλό μου πατάει διάφορα την ώρα που μιλάω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Πόσο να κοστίζει σε δραχμές το Coolpad άραγε; :lol:

Αμα εχεις κρατημενα 35 με 40 χιλιάρικα το περνεις χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία maucat και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για τη ώρα δεν ψάχνω για άλλη καλύτερη.

Έχω ένα θεματακι με το Bluetooth και ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Όταν έχω κάνει σύζευξη (ζεύγος) με άλλο τηλέφωνο, ενώ από το δικό μου στέλνω αρχεία στο άλλο, δεν μπορω να πάρω αρχεία από εκείνο. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση (οπως θα επρεπε) ότι το άλλο τηλέφωνο προσπαθεί να μου στείλει κάτι, ώστε να πατήσω αποδοχή. Δεν μπορώ να βρω τι μπλοκάρει αυτή την ειδοποίηση h αναδειομενο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν μπορειτε να συνδεθειτε με τον υπολογιστη πρεπει να πατε Ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο / Αριθμος εκδοσης και να το πατησετε αρκετες φορες επανεληλημενα μεχρι να σας βγαλει(ηδη προγραμματιστης).Πατε παλι πυθμισεις και επανω απο το σχετικα με το τηλεφωνο σας εχει βγαλει μια επιλογη για προγραμματιστες.Μπαινετε μεσα και τικαρετε την επιλογη Εντοποσμος σφαλματων USB

1. Ρυθμισεις

2.σχετικα με το τηλεφωνο

3.Αριθμος εκδοσης

4.Ρυθμισεις

5.Επιλογες για προγραμματιστες

6.Εντοπισμος σφαλματων USB

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα...Πριν λιγο περασα αυτη την ρομ: https://docs.google.com/file/d/0B8kqC7UkNBLcLWNna00ybE12QjQ/edit?pli=1 και εχω θεμα με την ενταση του ηχειου, και δεν βρισκω πουθενα το engineer mode....δοκιμασα με MobileUncle tools με Gravitybox το οποιο δεν δουλευει και με το MTK Engineering mode και μου βγαζει οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη του Engineer mode στο system....Τι κανουμε τωρα?? :cry:
Link to comment
Share on other sites

απο ενα παλιο του ποστ (ελπιζω να μη το εχει σβησει απο το dropbox :p )

 

Βάλε αυτο

https://www.dropbox.com/s/xp11sd6wlwlzirf/EngineerMode.apk?dl=0

 

Στο system/app

Δικαιώματα παίρνει μόνο του. (0644)

Εν συνέχεια, μεσω του θείου, μπαίνεις στο EngineerMode.

'Η μέσω *#*#3646633*#*#

 

Επειτα πας εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5497470#post5497470

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία maucat και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για τη ώρα δεν ψάχνω για άλλη καλύτερη.

Έχω ένα θεματακι με το Bluetooth και ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Όταν έχω κάνει σύζευξη (ζεύγος) με άλλο τηλέφωνο, ενώ από το δικό μου στέλνω αρχεία στο άλλο, δεν μπορω να πάρω αρχεία από εκείνο. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση (οπως θα επρεπε) ότι το άλλο τηλέφωνο προσπαθεί να μου στείλει κάτι, ώστε να πατήσω αποδοχή. Δεν μπορώ να βρω τι μπλοκάρει αυτή την ειδοποίηση h αναδειομενο μήνυμα.

Εχεις δίκιο με το Bluetooth δεν σου βγάζει την ένδειξη για να πατήσεις αποδοχή

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα το κινητό μου δεν αποκρίνεται. Υποφέρω από brick. Κάποτε στο παρελθόν το είχα επαναφέρει με τον sodas unbrick guide. Τώρα όμως δειχνει την κακκινη μπαρα μου βγάζει error dram fail 4032. Στον device manager μου δείχνει την συσκευή ως mtk usb port. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Πως μπορώ να το επαναφερω; Χρειαζομαι τη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα το κινητό μου δεν αποκρίνεται. Υποφέρω από brick. Κάποτε στο παρελθόν το είχα επαναφέρει με τον sodas unbrick guide. Τώρα όμως δειχνει την κακκινη μπαρα μου βγάζει error dram fail 4032. Στον device manager μου δείχνει την συσκευή ως mtk usb port. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Πως μπορώ να το επαναφερω; Χρειαζομαι τη βοήθεια σας.

 

πρωτη σελιδα,ακολουθησε τον οδηγο για να βαλεις μια official .cpb με ygdp tools.ειναι πανευκολο

Link to comment
Share on other sites

Azuli και με Ygdp tools προσπάθησα αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν εντοπιζει το κινητό μου παρά το ότι ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος σύνδεσης usb.
Link to comment
Share on other sites

Azuli και με Ygdp tools προσπάθησα αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν εντοπιζει το κινητό μου παρά το ότι ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος σύνδεσης usb.

 

δοκιμασε να ξαναβαλεις τους drivers ισως..

Link to comment
Share on other sites

Azuli και με Ygdp tools προσπάθησα αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν εντοπιζει το κινητό μου παρά το ότι ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος σύνδεσης usb.

 

Να έχεις βγάλει την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα καλά GAPPS...

http://www.androidrootz.com/2015/03/download-android-44x-kitkat-pa-gapps.html

και για να σώζει στην SD, τρέχετε μία φορά αυτό..

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=en

και τέλος

EMUI 3 - 262

Παιδια επειδη έχω πάρα πολύ καιρό την ίδια ρομ, (aosp v4 laek17) σκεφτομουν να την αλλαξω γτ βλεπω εχουν αναβαθμιστει τα πραγματα απο τοτε.

 

Βλεπω οτι προτεινετε αυτην την ρομ που αναφερετε παραπανω. Μια ερωτησουλα μονο. Το λεντ λαμπακι των ειδοποιησεων λειτουργει με αυτη τη ρομ; Αν οχι μπορειτε να μου προτεινετε καποια εκδοση στην οποια λειτουργει; (στην χειροτερη πειτε μου να μεινω σε αυτην που εχω)

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί σε 3 χρωματα (κοκκινο-μπλε-πρασινο), ενω αν περάσεις το γνωστό πατσακι, παιζουν 7 χρώματα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία maucat και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για τη ώρα δεν ψάχνω για άλλη καλύτερη.

Έχω ένα θεματακι με το Bluetooth και ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Όταν έχω κάνει σύζευξη (ζεύγος) με άλλο τηλέφωνο, ενώ από το δικό μου στέλνω αρχεία στο άλλο, δεν μπορω να πάρω αρχεία από εκείνο. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση (οπως θα επρεπε) ότι το άλλο τηλέφωνο προσπαθεί να μου στείλει κάτι, ώστε να πατήσω αποδοχή. Δεν μπορώ να βρω τι μπλοκάρει αυτή την ειδοποίηση h αναδειομενο μήνυμα.

 

Εχεις δίκιο με το Bluetooth δεν σου βγάζει την ένδειξη για να πατήσεις αποδοχή

 

Και σε μένα τα ίδια!!!

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί σε 3 χρωματα (κοκκινο-μπλε-πρασινο), ενω αν περάσεις το γνωστό πατσακι, παιζουν 7 χρώματα

 

το γνωστο πατσακι;; σορρυ απλα το εχω αφησει το αθλημα πανω απο ενα εξαμηνο, συγκεκριμενααπο περσι τον νοεμβριο που ειχα βαλει την aosp

 

Ευχαριστω παντως για την πληροφορια θα την φλασαρω αν ειναι να δω αν μου κανει, αν και διαβασα πολυ καλες κριτικες.

Link to comment
Share on other sites

δεν ψηθηκες να μου το πεις :ninja:

 

ποστ #14626

...

...

παιδιά, πάνω δεξια έχει ψαχτήρι......

 

(¨Αναζήτηση στο θέμα¨)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ποστ #14626

...

...

παιδιά, πάνω δεξια έχει ψαχτήρι......

 

(¨Αναζήτηση στο θέμα¨)

 

ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο. Συγνωμη κιολας απλα χαοθηκα λιγο 2 τελευταιες ερωτησεις.

 

Για να κοψω τις κινεζιες χρησιμοποιω xposed? Και για ελληνικο πληκτρολογιο κατεβαζω οτι θελω;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σορρυ, εγω το έγραψα λαθος. Το να παγωσω κινεζοεφαργογες ξερω, να βγαλω κατι κινεζικα απο την αρχικη οθονη κτλ θελω να κανω γτ στην προηγουμενη ρομ που χρησιμοποιουσα δεν υπηρχαν τετοια παρομοια π.χ.συμβολα στην αρχικη οθονη κτλ, οποτε δεν το ειχα σχοληθει.

 

επισης δνε μου δεχεται το handcent, ισχυει αυτο ή κανω κατι λαθος;

Edited by Mj25
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φλασάρω βασισμένος

αλλά ΔΕΝ..

Όταν ανοίγει σε volume+ and power on Βγάζει το Android με ένα ! ....πάει σε ένα μενου σαν command line έχει και wipe αλλά είναι όλα "Νο" εκτός από την sd που μπορεις να κάνεις wipe.

Προσπάθησα κάμποσες φορές τα ίδια...

Τι κάνω; άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...