Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

αν είσαι με cwm6.0.5.0 έκανες και το format data / data media; για να αδειάσει η σαβούρα από την εσωτερική;

 

αλλιώς πέρασε μια επίσημη 4.4 με ygdp με το custom recovery cwm6.0.5.0 για να διορθωθούν όλα και ξαναπέρασε τη ρομ που θέλεις με τα προβλεπόμενα wipes/format

 

Ενα τριπλό ευχαριστώ στον mixanikogr για την άμεση συμβουλή του,τον αναλυτικοτατο οδηγό της πρώτης σελίδας και τη γενικότερη συνεισφορά του μεσα στο φόρουμ....ακολούθησα τη συμβουλή και τον οδηγό του,πέρασα και maukat και ολα μια χαρά....thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς με τη maucat και με google launcher? Να μου πει αν δουλεύουν τα on screen navigation buttons?? Βαρέθηκα την Α310. Καλή χρυσή αλλά πολύ καιρό πάνω και θέλω fresh meat!

 

Επίσης, δεν μπορώ να κάνω update τις εφαρμογές καθός δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη μνήμη. 500ΜΒ έχω ελεύθερα, γιατί το κάνει αυτό; Κανένα τρικ;;;

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

@jpower73: Καλησπέρα φιλτατε. Πως το έκανες αυτό με τις 2sim με 3G με την emui 3;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια maucat ειναι οντως πολυ καλη ρομ.

Με μονο προβλημα που εχω οτι ενω φαινεται να ενεργοποιουνται τα δεδομενα απο το μενου,ουσιαστικα δεν εχω ιντερνετ.

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο? Ακομη και μετα απο δευτερο flashαρισμα,μια απο τα ιδια...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια maucat ειναι οντως πολυ καλη ρομ.

Με μονο προβλημα που εχω οτι ενω φαινεται να ενεργοποιουνται τα δεδομενα απο το μενου,ουσιαστικα δεν εχω ιντερνετ.

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο? Ακομη και μετα απο δευτερο flashαρισμα,μια απο τα ιδια...:worry:

Βαλε τα apn χειροκινητα.Δεν τα αποθηκευει αυτοματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jpower73: Καλησπέρα φιλτατε. Πως το έκανες αυτό με τις 2sim με 3G με την emui 3;

Οπως και σε ολες τις ρομ που υποστηριζουν 3g και στις 2 καρτες.ρυθμισεις-ασυρματο και δυκτια-περισσοτερα-δυκτια κινητης τηλεφωνιας-υπηρεσια 3g-ενεργοποιηση 3g και διαλεγεις την καρτα που θες να εχεις ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση σε όσους έχουν την emui 3 262 τις αναβαθμίσεις στις εφαρμογες τις κάνετε από το app center της hauwei ή από το playstore;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση σε όσους έχουν την emui 3 262 τις αναβαθμίσεις στις εφαρμογες τις κάνετε από το app center της hauwei ή από το playstore;

 

από playstore, το άλλο το έχω διαγράψει

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια maucat ειναι οντως πολυ καλη ρομ.

Με μονο προβλημα που εχω οτι ενω φαινεται να ενεργοποιουνται τα δεδομενα απο το μενου,ουσιαστικα δεν εχω ιντερνετ.

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο? Ακομη και μετα απο δευτερο flashαρισμα,μια απο τα ιδια...:worry:

 

Αν δε μπορέσεις να κανεις κατι με τα apn που σου πρότεινε ο φίλος παραπάνω,τοτε δες στις ρυθμίσεις -> χρήση δεδομένων και δες μηπως σου αλλάζει την κίνηση δεδομένων στη άλλη κάρτα!αυτο παθαίνω εγω άσχετα με το ποια κάρτα δηλώνω για δεδομένα δε κρατάει τη ρύθμιση εκει οπότε οταν ανοίγω δεδομένα πάω και το αλλάζω απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχει συμβει σε κανεναν να κλεισει το κινητο κ οταν το ανοιγει ξανα να μπαινει απο μονο του σε recovery mode και αν πας και κανεις κτ γραφει:

CWM-based recovery v6.0.3.0

Ε:cant mount / cashe / recovery / command

Ε:cant mount / cashe / recovery / log

Ε:cant mount / cashe / recovery / log

Ε:cant mount / cashe / recovery / last_log

Ε:cant mount / cashe / recovery / last_log

 

καποια βοηθεια?????

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τα apn χειροκινητα.Δεν τα αποθηκευει αυτοματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως και σε ολες τις ρομ που υποστηριζουν 3g και στις 2 καρτες.ρυθμισεις-ασυρματο και δυκτια-περισσοτερα-δυκτια κινητης τηλεφωνιας-υπηρεσια 3g-ενεργοποιηση 3g και διαλεγεις την καρτα που θες να εχεις ιντερνετ.

 

Αυτο...

Φυσικά, μεχρι χτες, νόμιζα οτι μόνο η σιμ 1, υποστηριζε 3g.

(χαίρομαι που εκανα λάθος :happy:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και κανα 2 μηνες την inew v3 και ειναι σχετικα η πιο bugless rom που του εχω βαλει εδω και εναν χρονο,τα μονα bugs ειναι οτι χρειαζετε που και που ανοιγοκλεισιμο του wifi για να ξανασυνδεθω και η τραγικη καμερα για αλλη μια φορα(εκτος απο την μαμα ρομ ολες οι υπολοιπες ειναι για τα μπαζα η καμερα!)αυτο που δεν μπορω με τιποτα να κανω ειναι να αλλαζω απο το handsfree ραγουδια μπρος πισω με την αγαπημενη μου εφαρμογη mixzing(στις προηγουμενες ρομ δουλευαν τα χειριστηρια με την mixzing!),εχω δοκιμασει ολες τις εφαρμογες απο playstore (headset controller κ.τ.λ!)και παλι τιποτα,στην εφαρμογη μουσικης που ειχε η new δουλευουν τα χειριστηρια και σε μια αλλη παλι δουλευουν αλλα οχι στην mixzing,ξερει κανεις αν μπορω να κανω τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ton Rocket Player και πηγαινε στις ρυθμισεις->headset/bluetooth options

έχει ειδική ρύθμιση γι αυτό που θες.

 

Δουλευουν τα χειριστηρια και σε αλλους player το θεμα μου ειναι να δουλεψουν με το mixzing μιας και τον θεωρω μακραν τον καλυτερο player με το καλυτερο equalizer!

Το βρηκα τελικα,εβαλα το jays headset controll και πηγα advanced settings και ορισα να δουλευουν τα χειριστηρια μονο με το mixzing!!!!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια που ξαφνικα ειναι στο 30-40% και το κινητο σβηνει υπάρχει λύση? ρομ εχω την τελευταια maucat αλλα το παθαινει και με τις προηγουνενες που ειχα τον τελευταίο μήνα.
:X
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια που ξαφνικα ειναι στο 30-40% και το κινητο σβηνει υπάρχει λύση? ρομ εχω την τελευταια maucat αλλα το παθαινει και με τις προηγουνενες που ειχα τον τελευταίο μήνα.

Κατέβασε το battery calibration απο το μαγαζί και λογικά θα στωσει.αλλιως είσαι για καινούρια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Αν γνωρίζει κανείς κάποια apl για fax να στέλνουμε απο το κινητό μας αξιόπιστο και τεσταρισμένο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα κάποια αλλά δεν............

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το battery calibration απο το μαγαζί και λογικά θα στωσει.αλλιως είσαι για καινούρια μπαταρία.

 

τσεκαρα τη μπαταρια και φαίνεται φουσκωμένη... απο που μπορω να αγορασω καινουργια?

:X
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα τη μπαταρια και φαίνεται φουσκωμένη... απο που μπορω να αγορασω καινουργια?

Αμα φουσκωσε εισαι για αλλαγη.Απο το aliexpress κυριως κοιτα να παραγγηλεις.αλλα να κοιταξεις να ειναι η γνησια δηλαδη να εχει την φωσφοριζουσα ταινια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε ρουταρεται το δικο μου... root failed γραφει ,,,γνωριζει κανεις κατι??

Δοκιμασε αλλο προγραμμα.και εγω δοκιμασα 2-3 και τελικα το ρουταρισα με το kingroot.

Link to comment
Share on other sites

δε ρουταρεται το δικο μου... root failed γραφει ,,,γνωριζει κανεις κατι??

 

King root και v root φαίνεται να ναι τα πιο επιτυχημένα

Εγω με το πρωτο κάνω πάντα τη δουλειά μου εύκολα

Αν ξέρει κάποιος και κατι αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα καλα καλούμενα σταμάτησα να έχω δεδομένα στο κινητό. Φοράω την emui 3 262 και έχω υπόλοιπο στα δεδομένα 500mb. Έχω κάνει επανεκκίνηση το κινητό αλλά τίποτα, λειτουργία πτήσης τζιφος... Τα νεύρα μου
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα τη μπαταρια και φαίνεται φουσκωμένη... απο που μπορω να αγορασω καινουργια?

 

 

Αν θυμάμαι καλά 3 άτομα έχουμε πάρει από εδώ και ειμαστε ευχαριστημένοι...

 

http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-battery-8297-8297w-cpld-329-originnal-New-arrived-Rechargeable-High-Capacity-2500mAh-Lithium/2044792746.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...