Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θέμα με το back button που δεν ένιωθε μερικές φορές με την μια,δεν υπάρχει με την vanilla..με όλες τις άλλες το είχα.

 

Τα gestures που έχει η vanilla σας δουλεύουν?

 

Επίσης επειδή τρώω λίγο σκάλωμα,πως μπορώ να αλλάζω στην κάθε ρομ τα στοιχεία του κινητού..να μην γράφει δηλαδή micromax,huawei κτλ αλλά να του βάζω coolpad f1.Αν ναι με τι και πως?:rolleyes:

 

@suzukis...πολύ καλό το XuiMod

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδες μην ζητατε ευχαριστω σε εμενα, εγω δεν κανω τιποτα απλα περναω τα depositories στην ΡΟΜ.

Το ευχαριστω παει στον developer για το port κ στην MIUI-HELLAS για τις μεταφρασεις.

 

Θα πρηξω λιγο τον developer για οποια bugs βρουμε (ηδη του εγραψα στα σχολια για τους ηχους)

κ οταν βρουμε την καλυτερη κ πιο σταθερη την κανω Ελληνικη κ ειμαστε κομπλε.

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι αρχεία ήχου .ogg και να τα βάλεις χειροκίνητα στο /media/audio/... για να τα διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμενη εκδοση που ειχα περασει, σου εδινε κανονικα επιλογη να διαλεξεις κ τους local ηχους.

Δηλαδη ειχε tabs πανω, το ενα ελεγε online κ το αλλο tab local. Οποτε αλλαζες απο κει οτι ηθελες.

Θα δοκιμασω αργα το βραδυ την ΡΟΜ απειραχτη μπας κ επηρεαζει σε κατι η μεταφραση..

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμενη εκδοση που ειχα περασει, σου εδινε κανονικα επιλογη να διαλεξεις κ τους local ηχους.

Δηλαδη ειχε tabs πανω, το ενα ελεγε online κ το αλλο tab local. Οποτε αλλαζες απο κει οτι ηθελες.

Θα δοκιμασω αργα το βραδυ την ΡΟΜ απειραχτη μπας κ επηρεαζει σε κατι η μεταφραση..

 

Μέσω τρίτου audioplayer (πχ playerpro, musicxmatch κλπ) γίνεται τελικά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Μέσω τρίτου audioplayer (πχ playerpro, musicxmatch κλπ) γίνεται τελικά ή όχι?

 

Με αυτό σίγουρα θα αλλάζει

:X
Link to comment
Share on other sites

miui6...........Μακράν η καλύτερη ρομ που έχω δοκιμάσει......Δεν παίζετε....δεν συγκρίνετε.....δεν βάζω δίπλα της καμία.....

Προτείνω σε όσους ...."το σκέφτονται".....για αλλαγή,να προχωρήσουν τουλάχιστον για δοκιμή......έστω να την δουν.......Αξίζει

 

Και που την βρισκουμε ρε παιδια αυτην την miui6 με προθήκη ελληνικών από τον johnickz1?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με aosp laek v4 17 έχει το εξής bug

Έβαλα το go SMS pro premium και δεν μου αναγνωρίζει την SIM 2 καθόλου ένω έχω κάνει enable την επιλογή από το μενού στην 6.2 έκδοση. Στην 6.2 επίσης δεν έχει τις ρυθμίσεις για να ενεργοποιήσω την ελληνική γλώσσα και να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες

Στην 5.38 έκδοση που είναι η πρώτη που υποστηρίζει dual sim ενώ ενεργοποιείται η ρύθμιση για αποστολή SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες δεν μου βγάζει την επιλογή enable dual sim οπότε πάλι δεν βλέπει την δεύτερη κάρτα. Το έχει λύσει κάποιος?

Επίσης κάτι που έχω παρατηρήσει με αυτή τη Rom είναι ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία όταν έχω ανοικτή οθόνη και ειδικά όταν σερφάρω. Όταν μιλάω και σε κατάσταση αναμονής δεν καίει τίποτα

Μακάρι να βγει καλή η miui διότι 1.5 χρόνο με το red rice την έχω ερωτευτεί

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει miui 6 πως θα δυναμοσουμε λίγο τον ήχο κλήσης; Απο οτι κατάλαβα τα θέματα με τους ηχους κλπ είναι γιατί είναι η ρομ Dev και όχι official. Νομιζω πως πρωτα θα πρεπει να βρούμε μια σταθερή εκδοση που δουλεύει και μετα να εξαλείψουμε όσο μπορούμε τα bugs.... Παντός σαν Ρομ είναι σουπερ δεν το συζητάμε....
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμενη εκδοση που ειχα περασει, σου εδινε κανονικα επιλογη να διαλεξεις κ τους local ηχους.

Δηλαδη ειχε tabs πανω, το ενα ελεγε online κ το αλλο tab local. Οποτε αλλαζες απο κει οτι ηθελες.

Θα δοκιμασω αργα το βραδυ την ΡΟΜ απειραχτη μπας κ επηρεαζει σε κατι η μεταφραση..

 

Πάλι σε μένα το local tad δουλεύει κανονικά. Μετά πατάς browse και διαλέγεις ότι θες από storage.

Ίσως παίζει ρόλο ότι περνάω τα updates από πάνω χωρίς wipes. Από όσο ξέρω η miui δεν ζορίζεται με "dirty" install :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την miui v6. Αρκετά καλή μπορώ να πω αλλά το bluetooth αρνείται να ανοίξει . Το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Edit: Με ενα reboot διορθώθηκε και ανοίγει.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η ασχετοσύνη στο φόρτε της! Μου έχει έρθει εδώ και 4 μέρες το Coolpad F1, από πριν όμως διάβαζα τα αρχεία για να καταλάβω τι πρέπει να κάνω! Δεν έχω καταλάβει τίποτα! Υπάρχει συγκεκριμένη σειρά για να κάνω root-recovery-rom; Το γεγονός ότι μου βγάζει κάτι μηνύματα στα κινέζικα είναι λογικό; Ευχαριστώ εκ τω προτέρων! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η ασχετοσύνη στο φόρτε της! Μου έχει έρθει εδώ και 4 μέρες το Coolpad F1, από πριν όμως διάβαζα τα αρχεία για να καταλάβω τι πρέπει να κάνω! Δεν έχω καταλάβει τίποτα! Υπάρχει συγκεκριμένη σειρά για να κάνω root-recovery-rom; Το γεγονός ότι μου βγάζει κάτι μηνύματα στα κινέζικα είναι λογικό; Ευχαριστώ εκ τω προτέρων! :confused:

 

1.USB debugging

2.Root με kingo root

3.Ακολουθεις τα βήματα που λέει ο Christos_Tz στην σελίδα 582

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την vanilla εδω και 2 μερες,ολα καλα μεχρι τωρα, σημερα παρατηρησα ομως οτι κολλαει ο g-sensor ολη την ωρα,ανοιγω-κλεινω δουλευει για λιγο σωστα και μετα παλι τα ιδια.Εχει συμβει σε κανενα αλλον το ιδιο?
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την vanilla εδω και 2 μερες,ολα καλα μεχρι τωρα, σημερα παρατηρησα ομως οτι κολλαει ο g-sensor ολη την ωρα,ανοιγω-κλεινω δουλευει για λιγο σωστα και μετα παλι τα ιδια.Εχει συμβει σε κανενα αλλον το ιδιο?

 

Και σε εμένα είχε κολλήσει και ήταν ανάποδα η οθόνη. Με calibration έβγαζε fail, έβγαλα την μπαταρία για κανά 10λεπτο και τώρα δουλεύει φυσιολογικά......

Edited by axmaniac
Link to comment
Share on other sites

Να Μεινω στην ALGO 2 που ειμαι Οκ σε ολα οσα κανω και καλυμμενοs 98% η να παω σε αλλη?Εδω ειναι η Απορια??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις!

Το 1. το έκανα.

Το 2. θα το κάνω στο κινητό ή στον υπολογιστή και θα συνδέσω το κινητό μετά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1.http://www.kingoapp.com/root-tutorials/how-to-enable-usb-debugging-mode-on-android.htm

2. http://www.kingoapp.com

 

Αγνόησε την ερώτηση μου το βρήκα και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Να Μεινω στην ALGO 2 που ειμαι Οκ σε ολα οσα κανω και καλυμμενοs 98% η να παω σε αλλη?Εδω ειναι η Απορια??

 

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ. Αλλά μετά λέω αφού είμαι κομπλέ,γιατί με τρώει ο κ..... ος μου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις!

Το 1. το έκανα.

Το 2. θα το κάνω στο κινητό ή στον υπολογιστή και θα συνδέσω το κινητό μετά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αγνόησε την ερώτηση μου το βρήκα και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου! :)

 

Πάλι εγώ!

 

Είμαι σ' αυτή τη φάση που συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή και δεν συνδέεται, τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εγώ!

 

Είμαι σ' αυτή τη φάση που συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή και δεν συνδέεται, τι μπορεί να φταίει;

 

 

Εκανες download το πρόγραμμα για τον υπολογιστη;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ. Αλλά μετά λέω αφού είμαι κομπλέ,γιατί με τρώει ο κ..... ος μου;

 

Γιατί όταν αλλάζεις rom, είναι σαν να έχεις καινούργιο κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Να Μεινω στην ALGO 2 που ειμαι Οκ σε ολα οσα κανω και καλυμμενοs 98% η να παω σε αλλη?Εδω ειναι η Απορια??

Εγώ μένω σε Algo, άψογη μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...