Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω apollon1984

 

Επιπλέον υπάρχει και η official 041 όπως βγαίνει απο το κινέζικο εργοστάσιο. Θα την βρεις εδώ: https://drive.google.com/folderview?id=0B36Ay7pVtck6WGEwRF9XeEdtblE&usp=sharing. Η προέκταση του αρχείου όμως δεν είναι zip αλλά cbt. Πρακτικά αυτό σημαίνει οτι δεν περνάει μέσω recovery αλλά με YGDP Tools τα οποία επίσης θα βρείς στο link. H διαδικασία είναι περίπου όπως με flash tools αλλά λίγο πιο εύκολη (στο Modaco θα βρείς και οδηγίες βήμα προς βήμα). Να ξέρεις όμως οτι τη συγκεκριμένη rom πολύ δύσκολα θα μπορέσεις να την ρουτάρεις οπότε η λύση είναι να κάνεις extract το αρχείο της cbt rom και στη συνέχεια να ψάξεις για το αρχείο recovery.img και αφού το βρείς να το αντικαταστήσεις με το recovery.img της CWM η της TWRP και μετά να αρχίσεις το φλασάρισμα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία αντί για κινέζικο recovery θα έχεις το αγγλικό CWM/TWRP (ανάλογα πιο αρχείο img διάλεξες) και απο εκεί μπορείς να φλασάρει το αρχείο root.zip για να ρουτάρεις το τηλέφωνο σου.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

συγνώμη εχω διαβασει ανα διαστήματα σχεδόν ολες τις σελιδες αλλα...............τωρα εχει κολησει το μυαλο μου

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για πεστε καμια rom να δοκιμασω........:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή ακριβώς ήμουν έτοιμος να σου προτείνω και εγώ. Ακουσα πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς αναφέρεται ένα bug με τον proximity sensor. Την κατέβασα αλλά δεν έχω χρόνο να την περάσω. Αν μπορείς κάνε ένα κόπο και πες εντυπώσεις.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω παιδια αλλα παει παρα πολυ αργα το κατεβασμα.........σε κανα 3ωρο θα την εχω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω παιδια αλλα παει παρα πολυ αργα το κατεβασμα.........σε κανα 3ωρο θα την εχω.

 

Αν είναι στείλε μου με Pm το μαιλ σου να σου την στείλω εγώ.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Του LAEK η ρομ, που τοσο ντορο κανετε εδω μεσα, ειναι κακη.

Δοκιμασα την v3 και ειναι σκαλες κατω απο του jonvalvo.

Μεχρι και το autorotate σκαλωνει και δεν δουλευει.

 

Την εβγαλα τωρα και ξαναστηνω την Jonvalvo.

Link to comment
Share on other sites

Του LAEK η ρομ, που τοσο ντορο κανετε εδω μεσα, ειναι κακη.

Δοκιμασα την v3 και ειναι σκαλες κατω απο του jonvalvo.

Μεχρι και το autorotate σκαλωνει και δεν δουλευει.

 

Την εβγαλα τωρα και ξαναστηνω την Jonvalvo.

 

Τι άλλο πρόβλημα αντιμετώπισες;

Link to comment
Share on other sites

Του LAEK η ρομ, που τοσο ντορο κανετε εδω μεσα, ειναι κακη.

Δοκιμασα την v3 και ειναι σκαλες κατω απο του jonvalvo.

Μεχρι και το autorotate σκαλωνει και δεν δουλευει.

 

Την εβγαλα τωρα και ξαναστηνω την Jonvalvo.

 

Η θερμική διαχείριση στη ρομ του johnzalvo είναι για κλάματα. Νόμιζα ότι ηταν η ιδέα μου αλλά όχι. Η laek v3 εχει πολύ καλύτερη θερμική διαχείριση και απόδοση χωρίς να καίει σαν ψητό φούρνου.

 

Το autorotate που κολλάει είναι κοινό bug σε πολλές custom roms. Με ένα γρήγορο reset του σχετικού κουμπιου στο control panel του status bar ξεκομπλαρει.

 

Επιπλέον η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου στην johnzalvo μπερδεύει μερικες εφαρμογές που βάζουν data στη εξωτερική sd. Πχ το pvstar δεν δουλευε με τίποτα.

 

Custom rom σημαίνει διαλέγω όχι τα περισσότερα features, αλλά τα λιγότερα bugs για να κανω ΕΓΩ τη δική μου δουλειά. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες σε bugs:p

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον υπάρχει και η official 041 όπως βγαίνει απο το κινέζικο εργοστάσιο. Θα την βρεις εδώ: https://drive.google.com/folderview?id=0B36Ay7pVtck6WGEwRF9XeEdtblE&usp=sharing. Η προέκταση του αρχείου όμως δεν είναι zip αλλά cbt. Πρακτικά αυτό σημαίνει οτι δεν περνάει μέσω recovery αλλά με YGDP Tools τα οποία επίσης θα βρείς στο link. H διαδικασία είναι περίπου όπως με flash tools αλλά λίγο πιο εύκολη (στο Modaco θα βρείς και οδηγίες βήμα προς βήμα). Να ξέρεις όμως οτι τη συγκεκριμένη rom πολύ δύσκολα θα μπορέσεις να την ρουτάρεις οπότε η λύση είναι να κάνεις extract το αρχείο της cbt rom και στη συνέχεια να ψάξεις για το αρχείο recovery.img και αφού το βρείς να το αντικαταστήσεις με το recovery.img της CWM η της TWRP και μετά να αρχίσεις το φλασάρισμα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία αντί για κινέζικο recovery θα έχεις το αγγλικό CWM/TWRP (ανάλογα πιο αρχείο img διάλεξες) και απο εκεί μπορείς να φλασάρει το αρχείο root.zip για να ρουτάρεις το τηλέφωνο σου.

 

 

Φίλε έχω και γω την 039 απο την ομάδα FIRE και μου κάνει και εμένα abort τις ενημερώσεις. Αν περάσω την εργοστασιακή 041 που παραθέτεις, με τον τρόπο που λες, θα μπορεί να κάνει μελλοντικές ενημερώσεις ή επειδή αλλάζουμε recovery πάλι όχι?? Σόρρυ αλλά είμαι πολύ αρχάριος.

Link to comment
Share on other sites

Η θερμική διαχείριση στη ρομ του johnzalvo είναι για κλάματα. Νόμιζα ότι ηταν η ιδέα μου αλλά όχι. Η laek v3 εχει πολύ καλύτερη θερμική διαχείριση και απόδοση χωρίς να καίει σαν ψητό φούρνου.

 

Το autorotate που κολλάει είναι κοινό bug σε πολλές custom roms. Με ένα γρήγορο reset του σχετικού κουμπιου στο control panel του status bar ξεκομπλαρει.

 

Επιπλέον η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου στην johnzalvo μπερδεύει μερικες εφαρμογές που βάζουν data στη εξωτερική sd. Πχ το pvstar δεν δουλευε με τίποτα.

 

Custom rom σημαίνει διαλέγω όχι τα περισσότερα features, αλλά τα λιγότερα bugs για να κανω ΕΓΩ τη δική μου δουλειά. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες σε bugs:p

 

Eδω δεν εχω παρα να συμφβνησω και εγω,αβγα ανετα τα ψηνεις......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω παιδια αλλα παει παρα πολυ αργα το κατεβασμα.........σε κανα 3ωρο θα την εχω.

Περιμενουμε review να μας πεις :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η θερμική διαχείριση στη ρομ του johnzalvo είναι για κλάματα. Νόμιζα ότι ηταν η ιδέα μου αλλά όχι. Η laek v3 εχει πολύ καλύτερη θερμική διαχείριση και απόδοση χωρίς να καίει σαν ψητό φούρνου.

 

Το autorotate που κολλάει είναι κοινό bug σε πολλές custom roms. Με ένα γρήγορο reset του σχετικού κουμπιου στο control panel του status bar ξεκομπλαρει.

 

Επιπλέον η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου στην johnzalvo μπερδεύει μερικες εφαρμογές που βάζουν data στη εξωτερική sd. Πχ το pvstar δεν δουλευε με τίποτα.

 

Custom rom σημαίνει διαλέγω όχι τα περισσότερα features, αλλά τα λιγότερα bugs για να κανω ΕΓΩ τη δική μου δουλειά. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες σε bugs:p

 

ναι και γω με την v3 εχω νιωσει ελαχιστη ζεστη ενω με την miui το κινητο μεχρι και μπριζολες εψηνε.

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθώ σχετικά με την οθόνη του f1. Έκανα μια έρευνα οnline αφού διάβασα σχόλια και εδώ ότι κάνει χαρακιές η οθόνη. Το Gorilla ΔΕΝ κάνει χαρακιές το ξέρω από το Samsung Ace που έχω 3+ χρόνια και είναι σαν την πρώτη μέρα. Οπότε έστειλα mail στην Corning και μου απάντησαν (σε μία μέρα):

 

HI Nikolas,

 

Corning® Gorilla® Glass is featured on over two billion of the world’s coolest smart phones, tablets, and notebooks.

 

Because of non-disclosure clauses in some our customer contracts, we cannot identify all the devices that feature Corning® Gorilla® Glass, so we encourage you to contact the manufacturer of your device. If you would like to know which devices do use Gorilla Glass or to learn more, you can visit our website at http://www.CorningGorillaGlass.com.

 

Thanks!

The Gorilla Glass Team

Στο site τους δεν αναφέρεται πουθενά το f1 ή το himax

 

 

Μετά είδα και το

από το himax/f1 και μπερδεύτηκα

Γιατί όλα αυτά ? για να μην του κολλάω ζελατίνες και γυαλιά

 

Εσάς ποια είναι η εμπειρία σας ? χαράζει ? και δεν λέμε για πεσίματα, μέσα σε λογικά πλαίσια, όπως κέρματα και κλειδιά ή αναπτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθώ σχετικά με την οθόνη του f1. Έκανα μια έρευνα οnline αφού διάβασα σχόλια και εδώ ότι κάνει χαρακιές η οθόνη. Το Gorilla ΔΕΝ κάνει χαρακιές το ξέρω από το Samsung Ace που έχω 3+ χρόνια και είναι σαν την πρώτη μέρα. Οπότε έστειλα mail στην Corning και μου απάντησαν (σε μία μέρα):

 

 

Στο site τους δεν αναφέρεται πουθενά το f1 ή το himax

 

 

Μετά είδα και το

από το himax/f1 και μπερδεύτηκα

Γιατί όλα αυτά ? για να μην του κολλάω ζελατίνες και γυαλιά

 

Εσάς ποια είναι η εμπειρία σας ? χαράζει ? και δεν λέμε για πεσίματα, μέσα σε λογικά πλαίσια, όπως κέρματα και κλειδιά ή αναπτήρες.

 

Φιλε μου εαν δεν ειχε Gorilla,το δικο μου τουλαχιστον,θα ειχε καταχαρακωθει.......:)Βεβαια δεν πηρα κοπιδι οπως στο video,αλλα μεσα στο τσαντακι μου και χωρις καμια προστασια θα ειχε θεματα.Μονο το πισω καπακι εχει καποιες μικρες φθορες,και αυτο επειδη δεν το εχω σε θηκη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ειχα παρει back up στην ρομ που ειχε το κινητο οταν το πηρελαβα,πηρα μονο οτι ηταν στην προεπιλογη που ειχε το twrp.μπορει να μου δημιουργησει καποιο προβλημα;δεν επελεξα τις αλλες επιλογες που επιλογρς που τικαρε ο kostas1.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εαν δεν ειχε Gorilla,το δικο μου τουλαχιστον,θα ειχε καταχαρακωθει.......:)Βεβαια δεν πηρα κοπιδι οπως στο video,αλλα μεσα στο τσαντακι μου και χωρις καμια προστασια θα ειχε θεματα.Μονο το πισω καπακι εχει καποιες μικρες φθορες,και αυτο επειδη δεν το εχω σε θηκη.

Παντως και αλλοι σε προηγουμενα ποστ εχουν αναφερει για γρατζουνιες στην οθονη...

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω και γω την 039 απο την ομάδα FIRE και μου κάνει και εμένα abort τις ενημερώσεις. Αν περάσω την εργοστασιακή 041 που παραθέτεις, με τον τρόπο που λες, θα μπορεί να κάνει μελλοντικές ενημερώσεις ή επειδή αλλάζουμε recovery πάλι όχι?? Σόρρυ αλλά είμαι πολύ αρχάριος.

 

Εαν επιλέξεις να περάσεις custom recovery με τον τροπο που παραθέτω δεν θα μπορέσεις να έχεις μελλοντικές ενημερώσεις αφού λόγω CWM η TWRP η εγκατάσταση update θα γίνεται abort. Αν δεν περάσεις custom recovery και μείνεις με την stock θα μπορείς να πάρεις ενημερώσεις μεν δεν θα μπορείς να ρουτάρεις όμως το τηλέφωνο (έχουν αναφερθεί αποτυχημένες προσπάθειες με τους περισσότερους γνωστούς τρόπους) και άρα δεν θα μπορείς να διώξεις τις κινεζιές απο τις official rom αφού προγράμματα όπως Titanium Backup η Link2SD δεν λειτουργούν χωρίς root.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθώ σχετικά με την οθόνη του f1. Έκανα μια έρευνα οnline αφού διάβασα σχόλια και εδώ ότι κάνει χαρακιές η οθόνη. Το Gorilla ΔΕΝ κάνει χαρακιές το ξέρω από το Samsung Ace που έχω 3+ χρόνια και είναι σαν την πρώτη μέρα. Οπότε έστειλα mail στην Corning και μου απάντησαν (σε μία μέρα):

 

Στο site τους δεν αναφέρεται πουθενά το f1 ή το himax

 

 

Μετά είδα και το

από το himax/f1 και μπερδεύτηκα

Γιατί όλα αυτά ? για να μην του κολλάω ζελατίνες και γυαλιά

Εσάς ποια είναι η εμπειρία σας ? χαράζει ? και δεν λέμε για πεσίματα, μέσα σε λογικά πλαίσια, όπως κέρματα και κλειδιά ή αναπτήρες.

 

Και ποιος σου ειπε οτι τα gorilla δεν χαρακωνουν;

επειδη δεν ετυχε σε σενα, δεν σημαινει οτι δεν ειναι αυαισθητα, ειδικα σε κλεδια.

 

Εχω δει εγω κινητα χαραγμενα με gorilla παμπολλα (με πρωταθλητη το S3)......

 

Και γενικα σε Κινεζικα δυσκολα θα δεις gorilla, τα περισσοτερα θα εχουν καποια Κινεζικη απομιμηση.

 

Σημειωση:

 

Το Jiayu G3S το ειχα κανα 6μηνο χωρις προτεκτορ, και εμεινε οπως την πρωτη μερα.

 

Φιλε μου εαν δεν ειχε Gorilla,το δικο μου τουλαχιστον,θα ειχε καταχαρακωθει.......:)Βεβαια δεν πηρα κοπιδι οπως στο video,αλλα μεσα στο τσαντακι μου και χωρις καμια προστασια θα ειχε θεματα.Μονο το πισω καπακι εχει καποιες μικρες φθορες,και αυτο επειδη δεν το εχω σε θηκη.

 

Ρωταω και σενα, απο που εχετε την εντυπωση οτι τα gorilla ειναι αφθαρτα;

 

Δεν ειναι και σαν τα απλά, αλλα δεν ειναι και για να τα βαζεις ξένοιαστα στην τσεπη με κλειδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η θερμική διαχείριση στη ρομ του johnzalvo είναι για κλάματα. Νόμιζα ότι ηταν η ιδέα μου αλλά όχι. Η laek v3 εχει πολύ καλύτερη θερμική διαχείριση και απόδοση χωρίς να καίει σαν ψητό φούρνου.

 

Το autorotate που κολλάει είναι κοινό bug σε πολλές custom roms. Με ένα γρήγορο reset του σχετικού κουμπιου στο control panel του status bar ξεκομπλαρει.

 

Επιπλέον η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου στην johnzalvo μπερδεύει μερικες εφαρμογές που βάζουν data στη εξωτερική sd. Πχ το pvstar δεν δουλευε με τίποτα.

 

Custom rom σημαίνει διαλέγω όχι τα περισσότερα features, αλλά τα λιγότερα bugs για να κανω ΕΓΩ τη δική μου δουλειά. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες σε bugs:p

 

Εγω δεν παρατηρησα να εκαιγε η μπαταρια, παρα μονο οταν επαιζα NBA Jam, που θεωρω και φυσιολογικο.

 

Με την LAEK, παρατηρησα και λιγο χειροτερη αποδοση απο του Jonvalvo, ισως οπως λετε να ριχνει ρολογια περισσοτερο για εξοικονομηση ενεργειας (που δεν ειδα και διαφορά στην καταναλωση)

Οσο για το bug με το rotation, βεβαιως και ειναι σοβαροτατο, και προφανως δεν μου κανει η λυση του 'σχετικου κουμπιου', εχουμε 2014 και αυτα τα ανεχομουν στο πρωτο μου android το 2010, αλλα οχι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου ειπε οτι τα gorilla δεν χαρακωνουν;

επειδη δεν ετυχε σε σενα, δεν σημαινει οτι δεν ειναι αυαισθητα, ειδικα σε κλεδια.

 

Εχω δει εγω κινητα χαραγμενα με gorilla παμπολλα (με πρωταθλητη το S3)......

 

Και γενικα σε Κινεζικα δυσκολα θα δεις gorilla, τα περισσοτερα θα εχουν καποια Κινεζικη απομιμηση.

 

Σημειωση:

 

Το Jiayu G3S το ειχα κανα 6μηνο χωρις προτεκτορ, και εμεινε οπως την πρωτη μερα.

 

 

 

Ρωταω και σενα, απο που εχετε την εντυπωση οτι τα gorilla ειναι αφθαρτα;

 

Δεν ειναι και σαν τα απλά, αλλα δεν ειναι και για να τα βαζεις ξένοιαστα στην τσεπη με κλειδια.

 

Φιλε μου εχουν περασει απο τα χερια μου εκατονταδες συσκευες(λογο επαγγελματος),εχω πλεον μια καλη εμπειρια επι του θεματος.

Και το note3 αλλα και το f1 τα ιδια τραβανε στο τσαντακι μου με τα κλειδια μου και αλλα διαφορα αιχμηρα.

Δεν ειπα καπου οτι ειναι αφθαρτο νομιζω.Και εννοειται οτι εαν το παραζορισεις θα την κανεις την χαρακια,αλλα μιλαμε για λογικα πραματα παντα.

Σε τσεπη οντως εγω δεν βαζω ποτε συσκευη,λογο μεγεθους κυριως.:)

Και προβλημα με rotation δεν εχω.

Παω να φλασαρω την rom τωρα.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ο leak κανει απίστευτες αλχημείες σε αυτό που φτιάχνει, μπορεί να κάνω λάθος αλλά οτι βρίσκει το πετάει μέσα :lol:
One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα και αυτην για να την δοκιμασω......

http://www.modaco.com/topic/373463-rom442lbxb-samsung-galaxy-s5-2014-09-17/

Οκ εχει Ελληνικα,οχι ολα τα μενου βεβαια,τινγκα στην Κινεζια,αλλα ειναι πολυ βαρια,θελει με το καλημερα 1,1 gb.....ουτε η mui δεν τραβαει τοσο πολυ πια.

Αλλα το μεγαλυτερο θεματακι ειναι οτι δεν δουλευουν το notif.led,ακομα και για τις κλησεις.

Οποτε φευγει οπως ηρθε.:)

Για πεστε καμια αλλη rom να δοκιμασω........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα και αυτην για να την δοκιμασω......

http://www.modaco.com/topic/373463-rom442lbxb-samsung-galaxy-s5-2014-09-17/

Οκ εχει Ελληνικα,οχι ολα τα μενου βεβαια,τινγκα στην Κινεζια,αλλα ειναι πολυ βαρια,θελει με το καλημερα 1,1 gb.....ουτε η mui δεν τραβαει τοσο πολυ πια.

Αλλα το μεγαλυτερο θεματακι ειναι οτι δεν δουλευουν το notif.led,ακομα και για τις κλησεις.

Οποτε φευγει οπως ηρθε.:)

Για πεστε καμια αλλη rom να δοκιμασω........:)

 

Θα ήθελα να δοκιμάσεις αν έχεις χρόνο την beta kit kat από ΑΤΧ.

 

Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

]

 

Λοιπον εβαλα και αυτην για να την δοκιμασω......

http://www.modaco.com/topic/373463-rom442lbxb-samsung-galaxy-s5-2014-09-17/

Οκ εχει Ελληνικα,οχι ολα τα μενου βεβαια,τινγκα στην Κινεζια,αλλα ειναι πολυ βαρια,θελει με το καλημερα 1,1 gb.....ουτε η mui δεν τραβαει τοσο πολυ πια.

Αλλα το μεγαλυτερο θεματακι ειναι οτι δεν δουλευουν το notif.led,ακομα και για τις κλησεις.

Οποτε φευγει οπως ηρθε.:)

Για πεστε καμια αλλη rom να δοκιμασω........:)

 

FIX AOSP έχω πάθει πλάκα με αυτή τη ρομ, άψογη σε όλα (εκτός του θέματος με τον συγχρονισμό που απο οτι φαίνεται κανείς δεν έχει λύση) και είμαι απο χθές το μεσημέρι που την πέρασα χωρίς φόρτιση με μέτρια χρήση, μερικά τηλ, λίγο ίντερνετ και μόνιμα ανοιχτο το wifi + τον χρόνο που έκανα να περάσω όλες τις εφαρμογές απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εαν επιλέξεις να περάσεις custom recovery με τον τροπο που παραθέτω δεν θα μπορέσεις να έχεις μελλοντικές ενημερώσεις αφού λόγω CWM η TWRP η εγκατάσταση update θα γίνεται abort. Αν δεν περάσεις custom recovery και μείνεις με την stock θα μπορείς να πάρεις ενημερώσεις μεν δεν θα μπορείς να ρουτάρεις όμως το τηλέφωνο (έχουν αναφερθεί αποτυχημένες προσπάθειες με τους περισσότερους γνωστούς τρόπους) και άρα δεν θα μπορείς να διώξεις τις κινεζιές απο τις official rom αφού προγράμματα όπως Titanium Backup η Link2SD δεν λειτουργούν χωρίς root.

 

Οκ κατάλαβα τι εννοείς. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...