Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο gravity αλλαζω τα χρωματα ομως μενουν ιδια.μπορεις να πεις την διαδικασια;για τον ηχο ποιες τιμες εδωσες?

 

Χρωματα status bar: gravitybox-status bar tweaks-status bar colors το κανεις enable και βαζεις οπωσδηποτε use gravitybox icons.

 

Ηχος: max value 150, και τα 6 levels διαδοχικα: 100,120,160,190,220,240,250. Τη διαδικασια δεν την εξηγω εχει λινκ στο ποστ 1.

 

Στο screenshot βλεπεις τα χρωματα μου στη status bar.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Από ποιότητα δεν τσιρίζει λίγο;

 

Update : Έβαλα το κάτω κουτάκι στα 150 και διορθώθηκε.

 

Ολα τα παιδια που εχουν θεμα με τον ηχο να διαβασουν οπωσδηποτε ΑΥΤΟ και +/- 1 σελιδα. Η Ρομ ΔΕΝ εχει προβλημα.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Χρωματα status bar: gravitybox-status bar tweaks-status bar colors το κανεις enable και βαζεις οπωσδηποτε use gravitybox icons.

 

Ηχος: max value 150, και τα 6 levels διαδοχικα: 100,120,160,190,220,240,250. Τη διαδικασια δεν την εξηγω εχει λινκ στο ποστ 1.

 

Στο screenshot βλεπεις τα χρωματα μου στη status bar.

 

τα χρωματα τα αλλαξα.ο ηχος ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το mobile uncle εκτος απο την ενταση του επιπεδου 6 που το βαζετε 255 ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξετε και το απο κατω κουτακι το max value να παει 160. Εμενα με αυτες τις τιμες σχεδον ουρλιαζει. Τις χαμηλωσα μην το καψω.

 

Ναι βρε οκ εαν το παω στο 254 ειναι οκ,αλλα ειναι λαθος.

Τελος παντων η rom ειναι εξειρετικη και θα την κρατησω επι του παροντως.......

Αναιβαστε τον ηχο απο το mobile uncle και ειναι οκ παιδια!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε οκ εαν το παω στο 254 ειναι οκ,αλλα ειναι λαθος.

Τελος παντων η rom ειναι εξειρετικη και θα την κρατησω επι του παροντως.......

Αναιβαστε τον ηχο απο το mobile uncle και ειναι οκ παιδια!!!

 

περασε την ξανα και θα ειναι ολα οκ.εγω την ξαναπερασα και το ηχειο καμπανα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι πως 190 σελίδες topic δεν είναι και ότι πιο εύκολο να θυμάσαι τι διαβασες και τι όχι.

 

Υπενθύμιση: Εξ’ορισμού ένα forum είναι ένας τόπος συζητήσεων για ένα ή διάφορα θέματα.

 

Όπως και να 'χει εγώ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και θα προσπαθήσω να μην σας ξαναενοχλήσω..

 

Για να μην θυμάσαι σε ποιες σελίδες διάβασες κάτι υπάρχει και η αναζήτηση, μια λειτουργία πολύ χρήσιμη.

Δεν χρειάζεται να προσβάλλεσαι με την αγανάκτηση κάποιου για κάτι που έχει αναφερθεί πολλάκις και μπορείς να το βρεις εντός λεπτού.

Link to comment
Share on other sites

περασε την ξανα και θα ειναι ολα οκ.εγω την ξαναπερασα και το ηχειο καμπανα.

 

Ε καλα τωρα εμεινα χαζος τελειως............ξαναφλασαρα και ολα οκ.............δεν υπαρχει.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που ασχολείστε τόσο με τις AOSP 4.4.2 και καθόλου με την PUREAOSP 4.4.2. Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την PUREAOSP 4.2.2 και νομίζω ότι αξίζει να δοκιμαστεί τουλάχιστον... Δε συγκινεί κανέναν το pure android???
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που ασχολείστε τόσο με τις AOSP 4.4.2 και καθόλου με την PUREAOSP 4.4.2. Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την PUREAOSP 4.2.2 και νομίζω ότι αξίζει να δοκιμαστεί τουλάχιστον... Δε συγκινεί κανέναν το pure android???

 

Έχει αφαιρέσει αρκετά στην V2.1 o leak1. Δεν είναι όπως η προηγούμενη

Link to comment
Share on other sites

Azuli, κάτι τύποι σαν και σένα αλάνθαστοι είναι αυτοί που απομακρύνουν κόσμο από τα forums.

 

Στο post μου ρε αγενέστατε ζήτησα συγνωμη αν είχε ήδη απαντηθεί το ερώτημα που έκανα.

Υποθέτω πως εσύ δεν έχει κάνει λάθος ποτέ..

 

Πριν μου έρθει το τηλεφωνο κάθησα και διαβασα όλο το topic για το τηλέφωνο.

Από άσχετος έχω γίνει εξπέρ στο να αλλάζω ROM's και όλα αυτά χάρη σε στους φίλους εδώ που μοιράζονται ξανα και ξανα τις εμπειρίες τους, χωρίς να κάνω ούτε μια ερώτηση.

 

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι πως 190 σελίδες topic δεν είναι και ότι πιο εύκολο να θυμάσαι τι διαβασες και τι όχι.

 

Υπενθύμιση: Εξ’ορισμού ένα forum είναι ένας τόπος συζητήσεων για ένα ή διάφορα θέματα.

 

Όπως και να 'χει εγώ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και θα προσπαθήσω να μην σας ξαναενοχλήσω..

 

αυτος ο αγενεστατος εκατσε και σου εγραψε ολοκληρη παραγραφο για το πως γινεται η διαδικασια αναλυτικοτατα.Τα ψυχολογικα σου αλλου,δεν εχω ορεξη.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκε κανείς με την official που έδωσαν στην Ινδονησία;

http://www.kaskus.co.id/thread/540006f960e24bd6028b4569/official-lounge-himax-polymer-android-real-octacore-harga-terjangkau/

 

Απευθείας link: https://drive.google.com/uc?id=0B2WMtcWKaiM9RDdieDlmemtOMnM&export=download

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

 

μολις εβαλα καινουρια ρομ...δεν μπορω να αλλαξω παλι φαινεται καλη αυτη που εχω(ω.2.1 λεακ).εσυ την δοκιμασες την official?

Link to comment
Share on other sites

Υποψην: εκανα ΟΛΑ τα wipes και εφαρμογες απο την αρχη. Σε ολες τις ρομς. Ποτε δεν βαζω το συμπαν σε μια ρομ πριν δω οτι ειναι τελεια και αυτη μαλλον ειναι. Τεσταρω λιγο ακομα.

 

Xposed, gravitybox κλπ απο που τα περναμε; υπαρχει ετοιμο zip; Το extrae αρχειο τι εφαρμογες περιλαμβανει;

Link to comment
Share on other sites

Xposed, gravitybox κλπ απο που τα περναμε; υπαρχει ετοιμο zip; Το extrae αρχειο τι εφαρμογες περιλαμβανει;

 

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer . Μόλις εγκαταστήσεις το xposed πας στην σελίδα κατέβασμα μέσα από την εφαρμογή και παίρνεις και το gravitybox.

Link to comment
Share on other sites

Xposed, gravitybox κλπ απο που τα περναμε; υπαρχει ετοιμο zip; Το extrae αρχειο τι εφαρμογες περιλαμβανει;

 

για να περασεις gravitybox κανεις τα εξης βηματα:

1.κατεβαζεις αυτο το αρχειο http://dl.xposed.info/latest.apk

 

2.πηγαινεις στις ρυθμισεις->ασφαλεια->τικαρεις τις αγνωστες πηγες

 

3.κανεις εγκατασταση το αρχειο(εγκατεστησες το xposed)

 

4.ανοιγεις τΗν εφαρμογη->framework->τικαρεις αυτο το κειμενο που σου βγαζει και πατας οκ η κατι τετοιο->πατα την επιλογη εγκατασταση/αναβαθμισεις και κανεις ρεμπουτ

 

5.κατεβαζεις το αρχειο com.ceco.kitkat.gravitybox_v111_778806.apk πηγαινοντας εδω http://repo.xposed.info/module/com.ceco.kitkat.gravitybox και το κανεις εγκατασταση

 

6.δεν ανοιγεις την εφαρμογη gravitybox αλλα to xposed kai πηγαινεις εκει που λεει modules και τικαρεις το gravity

 

7.restart και εισαι κομπλε:)

Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2 V2.1 MULTILANGUAGE laek.17

Δυστηχως ο dev εχει κανει τρελη πατάτα στην rom..........ο ηχος απλα δεν ακουγεται,και το χειροτερο δεν διορθωνεται.......του εστειλα και pm.Κριμα γιατι απο μια 1η ματια δειχνει εξαιρετικη η δουλεια που εχει κανει.

 

έχει και άλλα προβλήματα, πείτε με γραφική αλλά και σε αυτή και στην pure αυτή η βλακεία με τον συγχρονισμό του ημερολογίου δεν παλεύεται....

 

 

θα μάθουμε και ινδονησιακά τώρα!!!! που καταλαβαίνεις τι λένε???

 

 

-- Μια μικρή βοήθεια αν κάποιος μπορεί, γύρισα στην miui (δεν μου αρέσει και τρομερά αλλά συγχρονίζει τα πάντα υπέροχα) αλλά το λόγκο του λαεκ στο άνοιγμα της συσκευής δεν φεύγει με τίποτα. Ξέρετε πως μπορώ να το βγάλω?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο mobile uncle για την ένταση που ακούω συνομιλιτή είναι normal/sph (αυτό δεν αφήνει να βάλεις μαξ) και για viber normal/sip;
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που ασχολείστε τόσο με τις AOSP 4.4.2 και καθόλου με την PUREAOSP 4.4.2. Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την PUREAOSP 4.2.2 και νομίζω ότι αξίζει να δοκιμαστεί τουλάχιστον... Δε συγκινεί κανέναν το pure android???

 

Pure aosp ειναι αυτη του baldos81. Η 2.1 του laek ειναι πιο pure και απο μεταξι :lol::lol::lol: Εν ολιγης τωρα η ρομ ειναι πιο pure απο ποτε...

 

Περα απο την πλακα ο baldos ,καλη δουλεια αλλα τα fonts που εβαλε default θελανε ηλεκτρονικο μικροσκοπιο.

 

Και απο σταθεροτητα αυτη η 2.1 του laek ειναι οτι καλυτερο εχω δει.

 

Επιτελους με του laek εχει σωστο στησιμο στα αποθηκευτικα μεσα. Του jonzalvo την παρατησα καιρο γιατι η διαχειριση μπαταριας τωρα ειναι αψογη.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο ηχος μια χαρά διορθωνεται. Απλά, θελει κανα 10 λεπτακι δουλεια με τον θειο.

οριζοντας απο λεβελ 0 εως 6, τιμές 100,120,140,160,190,220,245, στα πεδία που μας ενδιαφέρουν, (FMR, media, ring), σε όλες τις κατηγορίες (normal, headset,loudspeaker)το κινητό ξεκουφαίνει. To mic δεν το πείραξα. Δεν μου έκανε παράπονα κανεις οτι δεν με ακουει.

 

Y.Γ. μαξιμουμ βολιουμ (0-160) βαζω σε όλες τις περιπτωσεις 150

 

Υ.Γ2. σχετικά με το παραπάνω ποστ του φιλου και αναφορικά με την ¨τραγική¨ γραμματοσειρά του μπάλντος, η λύση είναι απλή:

κατεβάζεις απο πλέηστορ την εφαρμογή fonts installer και επιλέγεις προς εγκατάσταση ότι γραμματοσειρά θέλεις (έχει και preview). Η πιο, οπτικά, γνωστη σε ολους μας είναι η droidsans

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

για να περασεις gravitybox κανεις τα εξης βηματα:

1.κατεβαζεις αυτο το αρχειο http://dl.xposed.info/latest.apk

 

2.πηγαινεις στις ρυθμισεις->ασφαλεια->τικαρεις τις αγνωστες πηγες

 

3.κανεις εγκατασταση το αρχειο(εγκατεστησες το xposed)

 

4.ανοιγεις τΗν εφαρμογη->framework->τικαρεις αυτο το κειμενο που σου βγαζει και πατας οκ η κατι τετοιο->πατα την επιλογη εγκατασταση/αναβαθμισεις και κανεις ρεμπουτ

 

5.κατεβαζεις το αρχειο com.ceco.kitkat.gravitybox_v111_778806.apk και το κανεις εγκατασταση

 

6.δεν ανοιγεις την εφαρμογη gravitybox αλλα to xposed kai πηγαινεις εκει που λεει modules και τικαρεις το gravity

 

7.restart και εισαι κομπλε:)

 

Ευχαριστούμε πολυ .:)

Μήπως να μπει και αυτό στην αρχικη σελιδα!

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

-- Μια μικρή βοήθεια αν κάποιος μπορεί, γύρισα στην miui (δεν μου αρέσει και τρομερά αλλά συγχρονίζει τα πάντα υπέροχα) αλλά το λόγκο του λαεκ στο άνοιγμα της συσκευής δεν φεύγει με τίποτα. Ξέρετε πως μπορώ να το βγάλω?

 

Κανε backup απο twrp. Περνα την default της coolpad που σου βαζει το coolpad-τσεκουρο-logo. Μετα ξανα wipe και επανεγκατασταση miui που νομιζω εχεις τωρα.

 

Υπαρχει και δυνατοτητα να περαστει μονο custom logo αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο προτεινω σιγουρη λυση με περισσοτερο κοπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, ο ηχος μια χαρά διορθωνεται. Απλά, θελει κανα 10 λεπτακι δουλεια με τον θειο.

οριζοντας απο λεβελ 0 εως 6, τιμές 100,120,140,160,190,220,245, στα παιδία που μας ενδιαφέρουν, (FMR, media, ring), σε όλες τις κατηγορίες (normal, headset,loudspeaker)το κινητό ξεκουφαίνει. To mic δεν το πείραξα. Δεν μου έκανε παράπονα κανεις οτι δεν με ακουει.

 

Y.Γ. μαξιμουμ βολιουμ (0-160) βαζω σε όλες τις περιπτωσεις 150

 

Υ.Γ2. σχετικά με το παραπάνω ποστ του φιλου και αναφορικά με την ¨τραγική¨ γραμματοσειρά του μπάλντος, η λύση είναι απλή:

κατεβάζεις απο πλέηστορ την εφαρμογή fonts installer και επιλέγεις προς εγκατάσταση ότι γραμματοσειρά θέλεις (έχει και preview). Η πιο, οπτικά, γνωστη σε ολους μας είναι η droidsans

 

Κυριε προεδρε ενσταση! :p Το θεμα των γραμματοσειρων ειναι αρκετα πιο πολυπλοκο απο αυτη τη λυση. Γιατι δυστυχως δεν αλλαζουν μονο πειραζοντας symlinks στο system/fonts οπως κανουν αυτα τα εργαλεια. Θα αλλαξουν στο 50%,το πολυ αλλα θα πεταγονται οι παλιες σε διαφορα ξεμπαρκα σημεια.

 

Ενας απο τους λογους που ΔΕΝ θελω καθολου tweaks...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο ηχος μια χαρά διορθωνεται. Απλά, θελει κανα 10 λεπτακι δουλεια με τον θειο.

οριζοντας απο λεβελ 0 εως 6, τιμές 100,120,140,160,190,220,245, στα παιδία που μας ενδιαφέρουν, (FMR, media, ring), σε όλες τις κατηγορίες (normal, headset,loudspeaker)το κινητό ξεκουφαίνει. To mic δεν το πείραξα. Δεν μου έκανε παράπονα κανεις οτι δεν με ακουει.

 

Y.Γ. μαξιμουμ βολιουμ (0-160) βαζω σε όλες τις περιπτωσεις 150

 

Υ.Γ2. σχετικά με το παραπάνω ποστ του φιλου και αναφορικά με την ¨τραγική¨ γραμματοσειρά του μπάλντος, η λύση είναι απλή:

κατεβάζεις απο πλέηστορ την εφαρμογή fonts installer και επιλέγεις προς εγκατάσταση ότι γραμματοσειρά θέλεις (έχει και preview). Η πιο, οπτικά, γνωστη σε ολους μας είναι η droidsans

 

για την ν.2.1 του λεακ αναφερεσε;αν ναι ο ποιο ευκολος τροπος ειναι να ξαναπερασεις την ρομ.σε μενα και στον kostas1 δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα τωρα εμεινα χαζος τελειως............ξαναφλασαρα και ολα οκ.............δεν υπαρχει.........:lol:

 

Πριν περασω καινουρια ρομ κανω κανα δυο φορες wipe τα παντα μαζι και το system εκτος φυσικα απο το external SD. Υστερα απο power off και 10 δευτερα στωικης περισυλλογης... Τοτε παω να βαλω αλλη ρομ.

 

Σορυ για την πλακα αλλα επειδη το χω κανει 1000 φορες σε παρα πολλες συσκευες οντως μπορει να μην κατσει...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...