Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχωτο κινητό από το καλοκαίρι*και τις τελευταίες δύο ημέρες μου τελειώνει γρήγορα η μπαταρία με την ίδια χρήση έχουμε καμία ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έχωτο κινητό από το καλοκαίρι*και τις τελευταίες δύο ημέρες μου τελειώνει γρήγορα η μπαταρία με την ίδια χρήση έχουμε καμία ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε?

 

Ποια rom έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όπως μου ειρθε τη multi δεν είχα κάποιο πρόβλημα και γι'αυτό δεν την άλλαξα

 

Ξεκίνα φλασάροντας μία άλλη rom και βλέπουμε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

@deliopoulos

Τυχαία κολλήματα και επανεκκινήσεις + πρόβλημα ένδειξης μπαταρίας αντιμετωπίζεις ακόμα,σωστά;

Στην τελευταία v6 είμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το Xiaomi δουλεύει με τα ακουστικά Samsung με τα 3 κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 5.2.10. απο την πρώτη σχεδόν μέρα, και από ότι βλέπω πάει καλά, ένα θέμα που παρατήρησα σήμερα που χρειάστηκε να τραβήξω βίντεο είναι πως μου κάνει αρκετά παγόματα κατά την εγγραφή. Ενώ με την παλιά rom δεν είχα αυτό το πρόβλημα, έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα, κάποια λύση?

Το δικό μου δουλεύει κανονικά. Η προηγούμενη που φορούσες ήταν πάλι η stable ελληνική;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-jotikirom-v1-3-firm-5-2-3-aosp.92703/

 

Λειτουργεί και ο φωτισμός των πλήκτρων:)

 

αυτη ειναι η ιδια με αυτη ? http://www.needrom.com/download/aosp-4-4-2-ota-updates-art-work/

 

εχω ψηθει να την κατεβασω γιατι πλεον πολλες εφαρμογες δεν μου λειτουργουν λογω αναβαθμισης των google services.

 

Δουλευουν ολα σωστα? εχει bugs? η aosp 4.2.2 που εχω τωρα δεν κανει ουτε επανεκινησεις ουτε τιποτα, ειναι πολυ σταθερη.

 

Κατι τελευταιο, ειναι ενοποιημενος ο χωρος της εσωτερικης μνημης? νομιζω ειχα κανει καποιο patch μεσω twrp για να ειναι ενιαιος ο χωρος του τηλεφωνου και ξεχωριστα η καρτα μνημης που βαζω εγω στο τηλεφωνο. Ισχυει το ιδιο και τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΡΕΓΓΕΙΛΑ ΕΧΘΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΟΥ ΚΑΤΙ ΕΞΤΡΑ ΓΛΩΣΣΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΑ Η ΜΑΝΙΣΙΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ merimobiles

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η ιδια με αυτη ? http://www.needrom.com/download/aosp-4-4-2-ota-updates-art-work/

 

εχω ψηθει να την κατεβασω γιατι πλεον πολλες εφαρμογες δεν μου λειτουργουν λογω αναβαθμισης των google services.

 

Δουλευουν ολα σωστα? εχει bugs? η aosp 4.2.2 που εχω τωρα δεν κανει ουτε επανεκινησεις ουτε τιποτα, ειναι πολυ σταθερη.

 

Κατι τελευταιο, ειναι ενοποιημενος ο χωρος της εσωτερικης μνημης? νομιζω ειχα κανει καποιο patch μεσω twrp για να ειναι ενιαιος ο χωρος του τηλεφωνου και ξεχωριστα η καρτα μνημης που βαζω εγω στο τηλεφωνο. Ισχυει το ιδιο και τωρα?

Αυτή που δείχνεις πρέπει να είναι ίδια (βλέπω είναι ο ίδιος developer) με αυτήν, την οποία φλάσαρα χθες το βράδυ. Απ' όσο πρόλαβα να την δω και να τη επεξεργασθώ φαίνεται πολύ καλή. Δουλεύουν τα φωτιζόμενα πλήκτρα, το OTG, Radio φωτ. μηχανή κλπ.

Μάλιστα λειτουργεί και το OTA Updater και σήμερα μου ήρθε update, το οποίο κατέβασα και φλάσαρα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δεν έχω βρει μέχρι τώρα κάποιο σοβαρό bug. Το μόνο που υπάρχει (και το αναφέρει) είναι ότι δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα.

 

Η άλλη που είχα δείξει παλιότερα είναι αυτή, αναβαθμισμένη

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΡΕΓΓΕΙΛΑ ΕΧΘΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΟΥ ΚΑΤΙ ΕΞΤΡΑ ΓΛΩΣΣΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΑ Η ΜΑΝΙΣΙΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ merimobiles

 

Άστο μαμισιο και του βγάζεις τα μάτια μετά.

Πιο ακριβώς πήρες δώσε λινκ.

Και μην γράφεις με κεφαλαία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελληνική.

Η 4.11.14. Τώρα που το ξαναδοκίμασα να τραβήξω τραβάει κανονικά:blink:

μήπως έχει να κάνει ότι ήταν ξεφόρτηστο?

 

Της στιγμης θα ηταν η καμμια εφαρμογη θα ετρεχε στο παρασκηνιο.Καμμια φορα θελει και κανενα reboot αμα βλεπεις διαφορα τετοια hickups;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δείχνεις πρέπει να είναι ίδια (βλέπω είναι ο ίδιος developer) με αυτήν, την οποία φλάσαρα χθες το βράδυ. Απ' όσο πρόλαβα να την δω και να τη επεξεργασθώ φαίνεται πολύ καλή. Δουλεύουν τα φωτιζόμενα πλήκτρα, το OTG, Radio φωτ. μηχανή κλπ.

Μάλιστα λειτουργεί και το OTA Updater και σήμερα μου ήρθε update, το οποίο κατέβασα και φλάσαρα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δεν έχω βρει μέχρι τώρα κάποιο σοβαρό bug. Το μόνο που υπάρχει (και το αναφέρει) είναι ότι δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα.

 

Η άλλη που είχα δείξει παλιότερα είναι αυτή, αναβαθμισμένη

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Με την sd και τον χωρο αποθηκευσης πως το εχεις λυσει το θεμα? Ειχα περασει patch στην 4.2 και εκανε ενοποιηση του εσωτερικου χωρου και με βοελυε να εχω μονο την εξωτερικη sd για καρτα μνημης. Ισχυει το ιδιο και στην 4.4 ?

 

Google services λειτουργουν σωστα? Εμενα στην 4.2 μετα απο κατι updates τον νοεμβριο ή δεκεμβριο σταματησε να παιζει το google maps, linkedin, soundhound κλπ.

 

Πολλες οι ερωτησεις αλλα θα με βοηθησεις πολυ αν μου πεις την εμπειρια σου.

 

Η αυτοματη φωτεινοτητα δε με απασχολει, παντα στο τερμα το εχω και το βραδυ το χαμηλωνω μονος.

 

Αν μου πεις οτι παιζουν σωστα, θα κανω καθαρη εγκατασταση το ΣΚ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Με την sd και τον χωρο αποθηκευσης πως το εχεις λυσει το θεμα? Ειχα περασει patch στην 4.2 και εκανε ενοποιηση του εσωτερικου χωρου και με βοελυε να εχω μονο την εξωτερικη sd για καρτα μνημης. Ισχυει το ιδιο και στην 4.4 ?

 

Google services λειτουργουν σωστα? Εμενα στην 4.2 μετα απο κατι updates τον νοεμβριο ή δεκεμβριο σταματησε να παιζει το google maps, linkedin, soundhound κλπ.

 

Πολλες οι ερωτησεις αλλα θα με βοηθησεις πολυ αν μου πεις την εμπειρια σου.

 

Η αυτοματη φωτεινοτητα δε με απασχολει, παντα στο τερμα το εχω και το βραδυ το χαμηλωνω μονος.

 

Αν μου πεις οτι παιζουν σωστα, θα κανω καθαρη εγκατασταση το ΣΚ

 

Για την sd υπάρχει επιλογή να ρυθμίσεις που να πηγαίνουν. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Στα Google services δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα.

Google maps παίζουν. Υπάρχει όμως και το Here maps, το οποίο παίζει μια χαρά. Δες το screenshot.

Τα άλλα που αναφέρεις (linkedin κλπ) δεν τα τα δουλεύω και δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Κοίτα είναι πολύ εύκολο να δοκιμάσεις μόνος σου. Αν το recovery σου λειτουργεί μην φοβάσαι τίποτα. Μπες στο recovery, πάρε backup την Ρομ που έχεις τώρα, κάνε wipe και μετά install την νέα Ρομ. Δέκα λεπτά υπόθεση είναι όλη η ιστορία. Δοκίμασε την Ρομ και αν δεν σε καλύπτει μπαίνεις πάλι στο recovery, κάνεις wipe και επαναφέρεις την παλιά σου Ρομ.

[ATTACH]57208[/ATTACH][ATTACH]57210[/ATTACH][ATTACH]57211[/ATTACH][ATTACH]57212[/ATTACH]

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το κινητό εκτός από ένα θέμα. Οταν μιλάω στο τηλ δεν με ακούνε καλά οι άλλοι. Και συμβαίνει με διάφορα άτομα. Λένε σαν να κάτι κάτι ήχους που παρεμβάλουν. Επίσης, όταν ακούγεται ένας ήχος στο δικό μου περιβάλλον (πχ το σύρσιμο μιας κούπας πάνω στο τραπέζι) ακούγεται πολύ έντονα στους άλλους.

Εχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο εσείς ή όλα οκ;

Λέτε με hands-free να μην συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το κινητό εκτός από ένα θέμα. Οταν μιλάω στο τηλ δεν με ακούνε καλά οι άλλοι. Και συμβαίνει με διάφορα άτομα. Λένε σαν να κάτι κάτι ήχους που παρεμβάλουν. Επίσης, όταν ακούγεται ένας ήχος στο δικό μου περιβάλλον (πχ το σύρσιμο μιας κούπας πάνω στο τραπέζι) ακούγεται πολύ έντονα στους άλλους.

Εχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο εσείς ή όλα οκ;

Λέτε με hands-free να μην συμβαίνει αυτό;

 

Πρώτη φορά το ακούω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Για την sd υπάρχει επιλογή να ρυθμίσεις που να πηγαίνουν. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Στα Google services δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα.

Google maps παίζουν. Υπάρχει όμως και το Here maps, το οποίο παίζει μια χαρά. Δες το screenshot.

Τα άλλα που αναφέρεις (linkedin κλπ) δεν τα τα δουλεύω και δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Κοίτα είναι πολύ εύκολο να δοκιμάσεις μόνος σου. Αν το recovery σου λειτουργεί μην φοβάσαι τίποτα. Μπες στο recovery, πάρε backup την Ρομ που έχεις τώρα, κάνε wipe και μετά install την νέα Ρομ. Δέκα λεπτά υπόθεση είναι όλη η ιστορία. Δοκίμασε την Ρομ και αν δεν σε καλύπτει μπαίνεις πάλι στο recovery, κάνεις wipe και επαναφέρεις την παλιά σου Ρομ.

[ATTACH]57208[/ATTACH][ATTACH]57210[/ATTACH][ATTACH]57211[/ATTACH][ATTACH]57212[/ATTACH]

 

περασα την 4.4 τελικα φιλες μου, σε ευχαριστω πολυ!

 

ολα φαινονται να λειτουργουν σωστα, ακομα και εφαρμογες που δεν μου επαιζαν πριν. Μου πηρε βεβαια αρκετη ωρα το Backup και το update αλλα χαλαλι.

 

 

Τις αναβαθμισεις OTA τις κανεις κανονικα? μου εχει βγαλει καποιες αλλα ακομα δεν εχω πατησει αποδοχη σε καμια.

Link to comment
Share on other sites

....

Τις αναβαθμισεις OTA τις κανεις κανονικα? μου εχει βγαλει καποιες αλλα ακομα δεν εχω πατησει αποδοχη σε καμια.

Ναι, εγώ έκανα το update κανονικά. Το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ έκανα το update κανονικά. Το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου.:)

 

και εγώ κανονικά έκανα το update μόνο που λόγο ότι ειναι η πρώτη φόρα που ρουταρω εχω πρόβλημα με το Kernel εγω εχω την έκδοση 3.4.67 ενω έπρεπε να εχω την 5.2.13 μπορείτε να μου πειτε που κανω λαθος:mad:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κανονικά έκανα το update μόνο που λόγο ότι ειναι η πρώτη φόρα που ρουταρω εχω πρόβλημα με το Kernel εγω εχω την έκδοση 3.4.67 ενω έπρεπε να εχω την 5.2.13 μπορείτε να μου πειτε που κανω λαθος:mad:

 

η εκδοση του kernel δεν εχει καμια δουλεια με την εκδοση της ρομ

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση του kernel δεν εχει καμια δουλεια με την εκδοση της ρομ

 

και απο που θα κατεβάσω το νεο kernel εχω περάσει αυτη τη rom http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-aosp-android-puro-actualizaciones-ota-4-4-2.94759/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής είχα την GTV 4.9.19, με εγκατεστημένο WSM tools.

Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στην GTV 5.2.10 από εδώ

https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/note-3g/xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable40-GTV-5.2.10.zip

Την αναβάθμιση την έκανα μέσα από TWRP (χωρίς wipe για να μη χάσω τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου).

Το κινητό ξεκίνησε μετά κανονικά, όμως είναι αρκετά πιο αργό.. Σε Antutu έβγαζε ~21000 ενώ με την προηγούμενη ROM έβγαζε ~32000..

Επίσης τα WSM tools δε δούλευαν πλέον..

Τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Και να τα χάσω όλα, και φτού απ'την αρχή!!!!!:wacko:

 

Όταν λες όλα εννοεις την πρόοδο σε παιχνίδια πχ ;Τις εφαρμογέςτις ξαναβρισκεις.

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές δεν τις χάνεις. Πας στο google play στην επιλογή εφαρμογές μου, όλες. Εκεί είναι το ιστορικό από όλες τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει. Πατάς παρατεταμένα σε μια και έτσι ενεργοποιείς την πολλαπλή επιλογή. Διαλέγεις όλες όσες είχες, μετά πατάς ναι σε όλα τα δικαιώματα και αφήνεις το τηλέφωνό να κάνει την υπόλοιπη δουλειά. Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...