Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To otg δουλεύει για να συνδέσεις USB stick και ποντίκι ή πληκτρολόγιο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε τον κερνελ της cm11 δεν παίζει το otg.Αν βάλουμε όμως αυτόν της aosp θα παίξει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Skype υπολειτουργεί κάπως οι κλήσεις που μου κάνουν δεν τις δέχεται κοιμάται εάν δε μου στέλνουν πρώτα ένα μήνυμα για να ξυπνήσει και επειδή έχω κλείδωμα οθόνης ,απλά ανάβει μόνο η οθόνη αν χτυπάει. .. Δεν ξέρω αν φταίει που δεν έχω ανοίξει όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής αυτά που δεν ερώτηση τουλάχιστον . Αυτό πάλι που πολλές εφαρμογές ζητάνε ένα δικαίωμα αποστολή mms τι είναι ξέρει κάποιος; … Επίσης ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα να διαχειριζόμαστε από το pc το κινητό όπως το team viewer ; Με το παλιό μου κινητό λειτουργούσε με αυτό οχι

 

Τώρα που είπες skype, κάτι λίγο άσχετο... Τις τελευταίες μέρες μου λένε συνέχεια ότι με βλέπουν online, χωρίς να τρέχει η εφαρμογή, χωρίς να τη δείχνει στο παρασκήνιο και παγωμένη με το greenify. Κάποιες φορές, όχι όλες, μου έρχονται και τα μηνύματα που μου στέλνουν, άσχετα που δεν έχω ανοίξει το app. Κάτι παρόμοιο και με το viber, το οποίο χωρίς να το ανοίξω, ανοίγει μόνο του, όχι όταν με παίρνουν όμως, σε άλλες, άσχετες στιγμές, καμιά φορά όταν δεν έχω wi-fi και το ανοίξω ή βρω. Η διαφορά με το skype είναι ότι αυτό όταν ανοίγει, το δείχνει στη μπάρα επάνω. Όπου βρήκα επιλογές "open on startup", τις έχω κλείσει :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε τον κερνελ της cm11 δεν παίζει το otg.Αν βάλουμε όμως αυτόν της aosp θα παίξει κανονικά.

 

Εγώ είχα δοκιμάσει με τη multi miui και δούλευε!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη καλή θήκη που να είναι όσο το δυνατόν πιο λεπτή και να προστατεύει από όλες τι πλευρές?? Έχω της nillkin αλλά δεν προστατεύει καλά στις γωνίες και στο πάνω και κάτω μέρος της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο παίζει χωρίς καλώδιο. Απλά δεν έχει καλό σήμα λόγω του ότι λειτουργεί σαν κεραία (το καλώδιο)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη καλή θήκη που να είναι όσο το δυνατόν πιο λεπτή και να προστατεύει από όλες τι πλευρές?? Έχω της nillkin αλλά δεν προστατεύει καλά στις γωνίες και στο πάνω και κάτω μέρος της συσκευής.

Εγώ έχω πάρει απο το ebay μια TPU της Baseus (Air Case τη λέει) η οποία είναι super! Διαφανή (τελείως άχρωμη), λεπτή (καμια σχέση με τη γκουμουτσα που μου είχαν στείλει απο vickmall), εφαρμόζει τέλεια και πιάνει όλες τις πλευρές του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ράδιο παίζει χωρίς καλώδιο. Απλά δεν έχει καλό σήμα λόγω του ότι λειτουργεί σαν κεραία (το καλώδιο)

Το ράδιο παιζει χωρίς καλώδιο με τη MIUI, με την CM11 δεν ανοίγει καν το ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά. Αν με CM11 το εχεις φτιαξει να παιζει χωρίς ακουστικά; ενημέρωσε μας πως το έκανες

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν δυο νέες Ρομ στο Needrom

http://www.needrom.com/category/xiaomi/redmi-note/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι ολα γραμμενα εδω. Ψαξε λιγο, μην γραφουμε τα ιδια και τα ιδια. ;)

Επισης δεν πιστευω να περιμενεις στο συγκεκριμενο νημα να σου πουν να μην το παρεις και να σου προτεινουν καποιο αλλο ....... :p

Τελος θελω να σου πω οτι παντα μπαινει το υποκειμενικο κριτηριο στις επιλογες μας, οποτε διαβασε και εσυ αποφασιζεις. Καλη συνεχεια στην επιλογη σου :)

 

Όχι φίλε μου. Κάκιστα του απάντησες έτσι διότι και εγώ βλέπω την συζήτηση και προσπαθώ να βρω μια τιμή κοντά στο σήμερα. Ενω αυτό που τάχα ως σωστό προτίνεις στον άλλο φίλο είναι πέρα για πέρα λάθος. Διότι η τιμή πέφτει η και ανεβαίνει κάποιες στιγμές. Άρα,δεν μπορούμε σε 200+ σελίδες νήματος να τρέχουμε απο 50άδα σε 50άδα σε μήνες πίσω για τιμές. Θέλω λοιπόν και εγώ να μάθω για την τιμή σήμερα σε κάποιο site που κάποιος συμφορουμίτης το έχει βρεί ως ευκαιρία σε συνάρτηση φυσικά με την αξιοπιστία του site που το έχει προς πώληση.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει απο το ebay μια TPU της Baseus (Air Case τη λέει) η οποία είναι super! Διαφανή (τελείως άχρωμη), λεπτή (καμια σχέση με τη γκουμουτσα που μου είχαν στείλει απο vickmall), εφαρμόζει τέλεια και πιάνει όλες τις πλευρές του κινητού.

 

Αυτή εννοείς??

 

http://www.ebay.com/itm/Air-Durable-TPU-Clear-Soft-Cover-Case-For-Xiaomi-red-rice-Note-Hongmi-RedMI-Note-/331293690463?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4d22a48a5f

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι φιλέ μου, αυτή ακριβώς. Την έχω κάνα δυο βδομάδες τώρα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Κάκιστα του απάντησες έτσι διότι και εγώ βλέπω την συζήτηση και προσπαθώ να βρω μια τιμή κοντά στο σήμερα. Ενω αυτό που τάχα ως σωστό προτίνεις στον άλλο φίλο είναι πέρα για πέρα λάθος. Διότι η τιμή πέφτει η και ανεβαίνει κάποιες στιγμές. Άρα,δεν μπορούμε σε 200+ σελίδες νήματος να τρέχουμε απο 50άδα σε 50άδα σε μήνες πίσω για τιμές. Θέλω λοιπόν και εγώ να μάθω για την τιμή σήμερα σε κάποιο site που κάποιος συμφορουμίτης το έχει βρεί ως ευκαιρία σε συνάρτηση φυσικά με την αξιοπιστία του site που το έχει προς πώληση.
Φιλε μου, δηλαδη μου λες απο τις 9 Σεπ που τα εγραψα αυτα εψαξες και δεν βρηκες κατι ουτε στο Ιντερνετ, ουτε και τιποτε αλλο εδω μεσα σαυτο το νημα απο τοτε και ηρθες σημερα μετα απο 16 μερες και μας λες γιατι δεν γραφουμε για καποιο κινεζικο καταστημα site που το πουλαει ? Αν ειχες ψαξει λιγο και συ και ο αλλος φιλος, θα βλεπατε πως το συνολο των παραγγελιων εχουν γινει απο 3-4 sites ολα ολα (ας πουμε πριν απο 4 μερες εγραψα εγω παλι για site) . Αρα πας, βλεπεις τις τιμες, κατασταλαζεις και ρωτας συγκεκριμενα. Μην μου λες λοιπον γιατι απαντησα ετσι.

Ουτε και θα συζηταμε εδω συνεχεια για τα Κινεζικα καταστηματα και την αξιοπιστια τους. Εχει ειδικο νημα γιαυτο οποτε οποιος ενδιαφερεται ψαχνει εκει.

Εδω συζηταμε για τη συσκευη αυτη καθ αυτη, τη συμπεριφορα της, προβληματα, βελτιωσεις, τροποποιησεις, ROms κ.α. Και δεν ειναι απαντηση αυτη που δινεις, δεν μπορουμε να διαβαζουμε 50-50 σελιδες. Οποιος ενδιαφερεται να μαθει διαβαζει και αν δεν καταλαβει κατι ρωταει. Γιατι παρεξηγηθηκες λοιπον οταν απαντησα οτι δεν γινεται να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια ? ;)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα την θήκη αυτή και είναι απλά...ΑΠΙΘΑΝΗ !!

Ακριβούτσικη ίσως αλλά δίνει άλλη αίσθηση,άλλο.."αέρα" στην συσκευή.

Σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

(θα παραγγείλω σίγουρα τις επόμενες μέρες ακόμα δύο η τρείς-ακόμα δεν έχω αποφασίσει- μια full black, μια full white και μια Dark Grey..(μολυβί-ανθρακί)

Να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά τον συμφορουμίτη basnikol που μου την έδειξε (εδώ σ'αυτό το νήμα και με φωτογραφίες κιόλας) :)

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλέ μου, αυτή ακριβώς. Την έχω κάνα δυο βδομάδες τώρα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος:)

 

Περιμρνω και εγω 2 ταμαχια.......ζηλεψα.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα ο dolphin browser δε συνδέεται με WiFi. Με 3g δουλεύει κανονικά.

Δοκίμασα και σε άλλο μόντεμ αλλά ούτε εκεί.

Ο στοκ browser δουλεύει κανονικά.

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

 

Άλλο πάλι και τούτο!!!! :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο παιζει χωρίς καλώδιο με τη MIUI, με την CM11 δεν ανοίγει καν το ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά. Αν με CM11 το εχεις φτιαξει να παιζει χωρίς ακουστικά; ενημέρωσε μας πως το έκανες

 

Λάθος δικό μου. Εννοούσα με miui.

Ισχύει αυτό που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα ο dolphin browser δε συνδέεται με WiFi. Με 3g δουλεύει κανονικά.

Δοκίμασα και σε άλλο μόντεμ αλλά ούτε εκεί.

Ο στοκ browser δουλεύει κανονικά.

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

 

Άλλο πάλι και τούτο!!!! :)

Συμβαίνει καμιά φορά και στις καλύτερες οικογένειες. Android είναι αυτό!:lol:

Κάνε καθαρισμό δεδομένων και πιστεύω να στρώσει (ξέρεις...Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Καθαρισμός δεδομένων):)

 

Τις τελευταίες μέρες πολύ συχνά δυσκολεύομαι να συνδεθώ στο φόρουμ. Ο διακομιστής, λέει, είναι πολύ απασχολημένος.

Συμβαίνει και σε σας;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

...........

Τις τελευταίες μέρες πολύ συχνά δυσκολεύομαι να συνδεθώ στο φόρουμ. Ο διακομιστής, λέει, είναι πολύ απασχολημένος. Συμβαίνει και σε σας;

Ναι αρκετα συχνα πλεον :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

 

Τις τελευταίες μέρες πολύ συχνά δυσκολεύομαι να συνδεθώ στο φόρουμ. Ο διακομιστής, λέει, είναι πολύ απασχολημένος.

Συμβαίνει και σε σας;

Και σε μένα με ταπαταλκ που μπαίνω δεν συνδέετε , μάλλον έχουν αυξηθεί οι χρήστες

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Κάκιστα του απάντησες έτσι ...

Ε όχι και κάκιστα φίλε. Μια χαρά απάντησε. Που το είδες το Κάκιστα;

 

Κάποιες φορές, την ώρα που μιλάω, από την άλλη πλευρά μου λένε ότι χάνεται η επικοινωνία, ότι δεν με ακούνε. Και αυτό στιγμιαία, για λίγο και επανέρχεται. Εγώ ακούω καμπάνα. Έχει παρατηρήσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει καμιά φορά και στις καλύτερες οικογένειες. Android είναι αυτό!:lol:

Κάνε καθαρισμό δεδομένων και πιστεύω να στρώσει (ξέρεις...Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Καθαρισμός δεδομένων):)

 

"Οικογενειακως " κάναμε απενεργοποιηση το bolphin Jet pack που είχα βάλει, και ως δια μαγείας δούλεψε και πάλι ο ντολφινας :)

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη μέχρι στιγμής δε μου έχει κάνει κάποιος παράπονο.Και τις 2 τελευταίες ημέρες χρειάστηκε να κάνω σε επαγγελματικό επίπεδο 5 κλήσεις των 15' και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη μέχρι στιγμής δε μου έχει κάνει κάποιος παράπονο.Και τις 2 τελευταίες ημέρες χρειάστηκε να κάνω σε επαγγελματικό επίπεδο 5 κλήσεις των 15' και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα

Θα δοκιμάσω και με άλλη Ρομ να δω αν το κακό είναι γενικό.

Ευκαιρία να βάλω την καινούργια από το Needrom :)

http://www.needrom.com/download/heisenberg-rom/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα την θήκη αυτή και είναι απλά...ΑΠΙΘΑΝΗ !!

Ακριβούτσικη ίσως αλλά δίνει άλλη αίσθηση,άλλο.."αέρα" στην συσκευή.

Σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

(θα παραγγείλω σίγουρα τις επόμενες μέρες ακόμα δύο η τρείς-ακόμα δεν έχω αποφασίσει- μια full black, μια full white και μια Dark Grey..(μολυβί-ανθρακί)

Να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά τον συμφορουμίτη basnikol που μου την έδειξε (εδώ σ'αυτό το νήμα και με φωτογραφίες κιόλας) :)

Παρε απο εδω στην τιμη του ενος περνεις δυο προσφορα ....http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Hongmi-Note-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Xiaomi-Hongmi-Note-Battery-Cover-Case-For-Xiaomi-Red/1887404506.html

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και με άλλη Ρομ να δω αν το κακό είναι γενικό.

Ευκαιρία να βάλω την καινούργια από το Needrom :)

http://www.needrom.com/download/heisenberg-rom/

Σωκράτη στο ισπανικό φόρουμ ανέβασε την v3 έκδοση της ρομ,ενώ στο needrom είναι η 2.1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Greek miui και θέλω να περάσω aosp, δεν μπορώ να φλασαρω καμιά rom, κάνει abort αμέσως μέσα από το recovery! Υπάρχει κάποιο recovery image να περάσω από τον θείο? Edited by la_tribut_de_dan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...