Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το truc k number - πως παρακολουθω την πορεία - που μπορω να μπω να βλέπω

Φιλε μου διαβασε εδω, εχει ολοκληρο θεμα :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λέμε 10 ώρες με wifi,εννοούμε 10 ώρες να έχουμε ανοιχτή οθόνη με φωτεινότητα πχ 50% και να ασχολούμαστε συνεχώς με το κινητό με youtube,fb,twitter,internet browsing; Γιατι λίγο δύσκολο μου ακούγεται αυτό να γίνεται με όποιο smartphone και μπαταρία 3000mah.Στον κλώνο n3 που έχω τώρα και ειναι με 6589 cpu και την γνήσια note 3 μπαταρία στα 3200mah με την χρήση που λέω φτάνω γύρω στις 8 ώρες αλλά με φωτεινότητα οθόνης 20-25%.Αν το βάλω πάνω απο 50% με δυσκολία φτάνω στις 6 ώρες.

 

Δεν ξέρω εάν το περιγράφω καλά, αλλά εννοώ εάν υπάρχει περίπτωση να πλησιάζει έστω τα παρακάτω όσον αφορά τη διάρκεια μπαταρίας (που έχω με το Lenovo S660)......και με τη χρήση που του κάνω βέβαια.....

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats1.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats3.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats4.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats2.png

 

ΥΓ: Αντιλαμβάνομαι ότι είναι άλλη κατηγορία (5,5" αντί 4,7", οπότε αυξημένες ανάγκες ρεύματος....), απλά θέλω να έχω μια ιδέα διότι η Miui με είχε απογοητεύσει σε αυτόν τον τομέα (με το 1S)....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα βλέπω ότι όντως έχεις 10 ώρες οθόνης.Αλλά σε ένα σημείο στην πρώτη εικόνα η καμπύλη της μπαταρίας δείχνει ανοδικά που σημαίνει ότι ειτε έχει θέμα με τις ενδείξεις της (κλασσικό πρόβλημα σε πολλά κινέζικα) ειτε το φορτίζεις ενδιάμεσα αλλά όχι ολοκληρωμένα και έτσι δε μηδενίζουν οι χρόνοι.Και σίγουρα ο οχταπύρηνος 6592 καταναλώνει περισσότερο απο τον 6582 όπως και η hd έναντι της qhd οθόνης.Προσωπικά πάντως θα είμαι ευχαριστημένος αν μου βγάζει 6 ώρες χρήση οθόνης με μέτρια φωτεινότητα
Link to comment
Share on other sites

Έγινε και από μένα η παραγγελία από vickmall για λογαριασμό φίλου-ελπίζω να προλάβω να το περιεργαστώ λίγο- :).

Έβαλα multi και παράγγειλα και τη nilkin hard case!Singapore Post και low price σαν comment.

Ξέχασα κάτι?Αναμονή λοιπόν τώρα περίπου 20 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

@topmar

Οντως δεν ειναι πολυ ρεαλιστικο το γραφημα φιλε μου,κατι εγινε ενδιαμεσα.:)

Εγω παντως καθε βραδυ το βαζω στην πριζα εχει δεν εχει αποθεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα βλέπω ότι όντως έχεις 10 ώρες οθόνης.Αλλά σε ένα σημείο στην πρώτη εικόνα η καμπύλη της μπαταρίας δείχνει ανοδικά που σημαίνει ότι ειτε έχει θέμα με τις ενδείξεις της (κλασσικό πρόβλημα σε πολλά κινέζικα) ειτε το φορτίζεις ενδιάμεσα αλλά όχι ολοκληρωμένα και έτσι δε μηδενίζουν οι χρόνοι.Και σίγουρα ο οχταπύρηνος 6592 καταναλώνει περισσότερο απο τον 6582 όπως και η hd έναντι της qhd οθόνης.Προσωπικά πάντως θα είμαι ευχαριστημένος αν μου βγάζει 6 ώρες χρήση οθόνης με μέτρια φωτεινότητα

 

@topmar

Οντως δεν ειναι πολυ ρεαλιστικο το γραφημα φιλε μου,κατι εγινε ενδιαμεσα.:)

Εγω παντως καθε βραδυ το βαζω στην πριζα εχει δεν εχει αποθεμα.

 

 

Όχι ρε παιδιά, δεν το έβαλα για φόρτιση ενδιάμεσα. .....αυτό έδειξε την 2η μέρα. ....

 

Τέλος πάντων, θα δω τί θα κάνω. .....για το ερώτημα περί γνήσιου κινητού και φθηνού καταστήματος με κανένα κουπόνι, κανείς;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, δεν το έβαλα για φόρτιση ενδιάμεσα. .....αυτό έδειξε την 2η μέρα. ....

 

Τέλος πάντων, θα δω τί θα κάνω. .....για το ερώτημα περί γνήσιου κινητού και φθηνού καταστήματος με κανένα κουπόνι, κανείς;

 

Από vickmall δεν είχε κανείς πρόβλημα με την γνησιότητα. Και κατά την γνώμη μου είναι οι πιο γρήγοροι και με το καλύτερο support.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, δεν το έβαλα για φόρτιση ενδιάμεσα. .....αυτό έδειξε την 2η μέρα. ....

 

Τέλος πάντων, θα δω τί θα κάνω. .....για το ερώτημα περί γνήσιου κινητού και φθηνού καταστήματος με κανένα κουπόνι, κανείς;

 

Μηπως για καποιον λογο το συνδεσες στο pc?

Σε ολα τα γνωστα καταστηματα,που αγοραζουμε απο εδω εμεις,και γνησια ειναι(δεν ειδαμε ακομα τουλαχιστον καποιο fake)και ιδιες τιμες εχουν στο περιπου,βλεπουν ο ενας τον αλλον και αναλογα πρατουν.......:)Κινεζοπονηριες.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κατι;είμαι με την τελευταία ελληνική Ρομ και έχω τα έξεις θέματα

1) η εφαρμογή email ξεκινάει παντα σε ελαχιστοποίηση

2) έβαλα μια αλλη εφαρμογή για τα email αλλά αν δεν την έχω κλειδωμένη στο παρασκήνιο δεν δέχομαι τα email

3)καποιες στιγμές και χόρις να ακουμπαω την οθόνη μου κανει ελαχιστοποίηση την εφαρμογή που έχω ανοιχτή

 

Έχει κανεις τέτοιου Ιδούς θέματα; είναι θεμα ρύθμισης του miui?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κατι;είμαι με την τελευταία ελληνική Ρομ και έχω τα έξεις θέματα

1) η εφαρμογή email ξεκινάει παντα σε ελαχιστοποίηση

2) έβαλα μια αλλη εφαρμογή για τα email αλλά αν δεν την έχω κλειδωμένη στο παρασκήνιο δεν δέχομαι τα email

3)καποιες στιγμές και χόρις να ακουμπαω την οθόνη μου κανει ελαχιστοποίηση την εφαρμογή που έχω ανοιχτή

 

Έχει κανεις τέτοιου Ιδούς θέματα; είναι θεμα ρύθμισης του miui?

 

Λίγο πολύ όλοι τα έχουμε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα βλέπω ότι όντως έχεις 10 ώρες οθόνης.Αλλά σε ένα σημείο στην πρώτη εικόνα η καμπύλη της μπαταρίας δείχνει ανοδικά που σημαίνει ότι ειτε έχει θέμα με τις ενδείξεις της (κλασσικό πρόβλημα σε πολλά κινέζικα) ειτε το φορτίζεις ενδιάμεσα αλλά όχι ολοκληρωμένα και έτσι δε μηδενίζουν οι χρόνοι.Και σίγουρα ο οχταπύρηνος 6592 καταναλώνει περισσότερο απο τον 6582 όπως και η hd έναντι της qhd οθόνης.Προσωπικά πάντως θα είμαι ευχαριστημένος αν μου βγάζει 6 ώρες χρήση οθόνης με μέτρια φωτεινότητα

 

Οταν θα ερθεις θα σου δωσω ρομ που δεν κανει τιποτα απο αυτα,απλα δεν μορω να την ανεβασω γιατι εχω προβλημα με τον μου.Αναβοσβηνει και το φλασ λεδ οταν σε περνουν σαν Iphone xaxaxxa.Eβαλα ενα χρυσο πισω καλυμμα και ολοι στα καφε του κεντρου με ρωτανε τι μαρκα ειναι χαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ όλοι τα έχουμε.

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή του email, δεν μπορώ να βάλω με τίποτα account hotmail, με πετάει μόνιμα έξω, σε ολες τις ελληνικές rom που έχω βαλει :wacko:

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει κινεζική; εκεί στο έκανε; με τον λογαριασμό gmail η εφαρμογή δουλεύει σωστα; εχεις θέμα όπως εγώ να ξεκινάει σε ελαχιστοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι πρωταρης θελω την βοηθεια σας!Αν παρω το κινητο με multi ROM τι θεματα θα εχω?Καταρχας θα εχω ελληνικη γλωσσα και σε μενου αλλα και σε πληκτρολογιο?

Επισης για να κανω εγκατασταση αυτη την ROM https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5118-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-GTV-X-XX-ROM-%CE%BC%CE%B5-Root-TWRP-recovery/ πρεπει να εχω την original ROM μεσα ή μπορω και με την multi?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν το περιγράφω καλά, αλλά εννοώ εάν υπάρχει περίπτωση να πλησιάζει έστω τα παρακάτω όσον αφορά τη διάρκεια μπαταρίας (που έχω με το Lenovo S660)......και με τη χρήση που του κάνω βέβαια.....

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats1.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats3.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats4.png

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_LenovoS660BatteryStats2.png

 

ΥΓ: Αντιλαμβάνομαι ότι είναι άλλη κατηγορία (5,5" αντί 4,7", οπότε αυξημένες ανάγκες ρεύματος....), απλά θέλω να έχω μια ιδέα διότι η Miui με είχε απογοητεύσει σε αυτόν τον τομέα (με το 1S)....

 

Μάλιστα βλέπω ότι όντως έχεις 10 ώρες οθόνης.Αλλά σε ένα σημείο στην πρώτη εικόνα η καμπύλη της μπαταρίας δείχνει ανοδικά που σημαίνει ότι ειτε έχει θέμα με τις ενδείξεις της (κλασσικό πρόβλημα σε πολλά κινέζικα) ειτε το φορτίζεις ενδιάμεσα αλλά όχι ολοκληρωμένα και έτσι δε μηδενίζουν οι χρόνοι.Και σίγουρα ο οχταπύρηνος 6592 καταναλώνει περισσότερο απο τον 6582 όπως και η hd έναντι της qhd οθόνης.Προσωπικά πάντως θα είμαι ευχαριστημένος αν μου βγάζει 6 ώρες χρήση οθόνης με μέτρια φωτεινότητα

 

Απο τις εικονες, εγω καταλαβαινω πως ο χρονος της οθονης ειναι περιπου 6 ωρες και οχι 10 που λετε

το 11% στις 2 ημερες και 12 ωρες (δλδ ~60 ωρες ) ειναι 6 ωρες

 

Παιζει κατι λαθος με τα γραφηματα?

Link to comment
Share on other sites

Δε πάει έτσι.Οταν γράφει 10 ώρες screen on time σημαίνει ότι στον συνολικό χρόνο των 2 ημερών το κινητό είχε ανοιχτή οθόνη 10 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Οκ

Επομενως τοτε, το ποσοστο εχει να κανει καθαρα με την αντιστοιχια ενεργιας/καταναλωση μπαταριας επι του συνολικου ποσοστου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα έχω την english/chinese v25 rom στην εφαρμογή Google maps δεν εντοπίζει την θέση μου μέσω δικτύου πάρα μόνο όταν ενεργοποιήσω το GPS έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα??

 

Σε όλες της άλλες εφαρμογές δεν έχω κανένα πρόβλημα :)

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

πηγαίνε Google maps - settings - location accuracy tips

και δες αν είναι ρυθμισμένο να χρησιμοποιεί τα δίκτυα κινητής και wifi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι πρωταρης θελω την βοηθεια σας!Αν παρω το κινητο με multi ROM τι θεματα θα εχω?Καταρχας θα εχω ελληνικη γλωσσα και σε μενου αλλα και σε πληκτρολογιο?

Επισης για να κανω εγκατασταση αυτη την ROM https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5118-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-GTV-X-XX-ROM-%CE%BC%CE%B5-Root-TWRP-recovery/ πρεπει να εχω την original ROM μεσα ή μπορω και με την multi?

 

Εγώ το πήρα από Vickmall με multi και όλα δουλέυουν ρολόι. Φυσικά έχει Ελληνικά( όχι 100%) και κάποιες κινέζικες εφαρμογές που τις έβγαλα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η αδυναμία σύνδεσης σε Δημόσια WiFi Hotspots(αν και χθές μπόρεσα να συνδεθώ στο Hotspot του κολυμβητηρίου Καλαμαριάς, μετά στην πλατεία με τίποτα, ούτε στο Cosmos). Ρώτησα και τα παιδιά στο miui.gr και μου είπαν ότι ίσως να φταίει η Rom που φοράει το τηλέφωνο και ότι αν έβαζα την τελευταία Ελληνική ίσως το πρόβλημα να λυνόταν . Διαβάζω όμως ότι η Rom αυτή δημιουργεί άλλα προβλήματα οπότε μένω στην multi από China μέχρι νεωτέρας...

Edited by georgy
Link to comment
Share on other sites

πηγαίνε Google maps - settings - location accuracy tips

και δες αν είναι ρυθμισμένο να χρησιμοποιεί τα δίκτυα κινητής και wifi

 

Δεν έχει τέτοια ρύθμιση μόλις πατάω location accuracy tips μου βγάζει μήνυμα να ενεργοποιήσω το GPS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...