Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμπέρανα ότι μιας και άλλοι με εντελώς άσχετες συσκευές έχουν το ίδιο serial είναι θέμα rom.

 

από κει και πέρα τα fake note είναι πιο ελαφριά κατά 20γρ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η σιλικονένια θήκη που πήρα σαν δώρο, έχει 2 καλύμματα.

ένα για τη υποδοχή των ακουστικών και ένα για το usb.

έτσι είναι και σε εσάς?

απο περιέργεια ρωτάω, δεν έχει κάποια σημασία.

 

antutu X έχω σκορ 27426

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46536&d=1403629840

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Ο αξιόπιστος τρόπος να ελέγξουμε την γνησιότητα είναι :

"the best way to check the phone is real or fake,is to check the 24 numbers on the box"

 

Toν 20ψηφιο "ξυστό" κωδικο πανω στο κουτι συσκευασιας μαλλον εννοεις;:rolleyes:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Toν 20ψηφιο "ξυστό" κωδικο πανω στο κουτι συσκευασιας μαλλον εννοεις;:rolleyes:

Δεν το έχω στα χέρια μου (ακόμα) για να το δω. Γράφω ακριβώς τι μου απάντησε η Selina.

Όσοι το έχετε κοιτάξτε το. Ο άλλος αριθμός (S/N) είναι και αυτός 20αψήφιος;

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

@john_who και όποιος άλλος έχει τη recovery που δείχνει στο videaki του.

μπορείτε να μπείτε στη κανονική(κινέζικη) recovery πατώντας volume down+power

είναι σαν αυτή

 

μετά επιλέγοντας τη προτελευταία επιλογή εμένα μου έβγαλε

[ATTACH]46537[/ATTACH]

 

 

πατώντας την τελευταία επιλογή κάνετε reboot.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

 

Πως το σκέφτηκες ρε φίλε ότι είναι fake αυτό το recovery; Γιατί βγάζετε συμπεράσματα ότι να 'ναι και παρασέρνετε τον κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

Πως το σκέφτηκες ρε φίλε ότι είναι fake αυτό το recovery; Γιατί βγάζετε συμπεράσματα ότι να 'ναι και παρασέρνετε τον κόσμο;

 

Eγω θελω να ακουσω επιχειρηματα απο το φιλο,αν ξερει κατι παραπανω,να πεισθω κι εγω οτι ειναι fake.Να μας ενημερωσει πώς προκυπτει αυτη η fake recovery :)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Πως το σκέφτηκες ρε φίλε ότι είναι fake αυτό το recovery; Γιατί βγάζετε συμπεράσματα ότι να 'ναι και παρασέρνετε τον κόσμο;

Διαβαζοντας τα σχολια του video και του λινκ που εχω δωσει στην προηγουμενη σελιδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικα οσοι εχετε την συσκευη,μπορειτε να τραβηξετε φωτο του recovery και να τα συγκρινετε.Απ'οτι λενε για το 123456789ABCDEF πολλα κινεζικα εμφανιζουν το ιδιο s/n ( διαφορετικες μαρκες ) τα οποια ειναι γνησια

Edited by vViperXx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανυπομονώ να έρθουν πάντως note και 1s και να κάνω ένα ωραιότατο vs review.. άνιση σύγκριση αλλά ανυπομονώ 15 μέρες έχουν περάσει οπότε είμαι αρκετά hyped όσο περνάει
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παρελαβα απο vickmall με επισημη rom οχι multi το serial number στις ρυθμισεις σχετικα με τηλ ειναι 12345... αυτο που εχουν ολοι στο recovery παω να μπω αλλα βγαζει τρεις επιλογες και δεν μπορω να επιλεξω παταω αλλα δεν γινεται τιποτα ,ο 20 ψηφιος αριθμος που ξυνεται στο κουτι το βαζω στο site που γραφει η ετικετα και μου βγαζει οτι ειναι γνησιο οπως και με σερειακο και imei

τα συμπερασματα δικα σας

παντω εγω εχω πειστει για την γνησιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τα σχολια του video και του λινκ που εχω δωσει στην προηγουμενη σελιδα

 

[ATTACH]46548[/ATTACH]

 

Το πρώτο σχόλιο λέει κατά λέξη:

 

Δεν μπορώ να επιλέξω καμμία επιλογή στο recovery mode ποιός νομίζετε ότι είναι ο λόγος για αυτό;

 

το δεύτερο (ρωτάει):

 

Ξέρεις αν αυτό το τηλέφωνο είναι fake red rice;

 

Επειδή τα Αγγλικά και του πρώτου και του δεύτερου συνομιλητή είναι χάλια η σύνταξη είναι χάλια και αυτή και αν δεν προσέξεις το ερωτηματικό στο τέλος του δεύτερου σχολίου νομίζεις ότι είναι διαπίστωση. Θα ήθελα σε παρακαλώ να μην βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα. Βέβαια άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοθεί πολύ περισσότερη έκταση από ότι χρειάζεται ; Είναι ένα τηλέφωνο των 150€. Κάποιος μπήκε στη διαδικασία ενός fake με οχταπύρηνο επεξεργαστή και 2 giga ram τρέχοντας απροβλημάτιστα miui με 27000 score στο antutu? Τότε μπράβο του, ακόμα κι έτσι οι κάτοχοι του έχουν ένα fake αξιοπρεπέστατο τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη rom stable 23 απο το ελληνικο φορουμ λεει οτι ειναι ηδη ρουτ αλλα οταν ανοιγω μια εφαρμογη που θελει δικαιωματα μου λεει οτι η επιλογη ειναι απενεργοποημενη απο τις ρυθμισεις της συσκευης και αν θελω να την ενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις πως γινεται αυτο ?

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

:p

Μήπως έχει δοθεί πολύ περισσότερη έκταση από ότι χρειάζεται ; Είναι ένα τηλέφωνο των 150€. Κάποιος μπήκε στη διαδικασία ενός fake με οχταπύρηνο επεξεργαστή και 2 giga ram τρέχοντας απροβλημάτιστα miui με 27000 score στο antutu? Τότε μπράβο του, ακόμα κι έτσι οι κάτοχοι του έχουν ένα fake αξιοπρεπέστατο τηλέφωνο!

η αληθεια ειναι οτι δεν στεκει καποιος να μπηκε στην διαδικασια να φτιαξει εναν κλωνο με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα, συνηθως οι κλωνοι ειναι κατωτεροι, παραυτα παρτε ζυγαρια και ζυγιστε τα κινητα σας, το γνησιο ειναι 200 γραμμαρια και τα fake 185-190

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοθεί πολύ περισσότερη έκταση από ότι χρειάζεται ; Είναι ένα τηλέφωνο των 150€. Κάποιος μπήκε στη διαδικασία ενός fake με οχταπύρηνο επεξεργαστή και 2 giga ram τρέχοντας απροβλημάτιστα miui με 27000 score στο antutu? Τότε μπράβο του, ακόμα κι έτσι οι κάτοχοι του έχουν ένα fake αξιοπρεπέστατο τηλέφωνο!

Δεν συμφωνώ με αυτήν την λογική. Σύμφωνοι ότι και fake να είναι πιθανόν να αξίζει τα χρήματά του.:)

Αν το ξέρω από την αρχή ότι αυτό που αγοράζω δεν είναι γνήσιο ΟΚ. Κρίνω και αποφασίζω αν θα το πάρω.

Όταν όμως σου πλασάρουν κάποιο κινητό για γνήσιο και τελικά δεν είναι, αυτό είναι άλλο πράγμα.

Μίλησα σήμερα πάλι με την Selina για το θέμα αυτό. Πήγε και αγόρασε ένα καινούργιο note, γνήσιο από την xiaomi και έβγαλε φωτογραφίες χωρίς να πειράξει τίποτα. Χωρίς να ρουτάρει, χωρίς να βάλει Google Play και χωρίς να αλλάξει Ρομ.

Έβγαλε φωτο και από την συσκευασία και μέσα από το τηλέφωνο (Settings/about the phone/status....). Λοιπόν το S/N που δείχνει μέσα στο τηλ. είναι διαφορετικό από αυτό της συσκευασίας, αλλά δεν είναι της μορφής 123456789ABCDF.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και οι υπόλοιπες, διότι δεν μπαίνανε όλες σε ένα ποστ.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

έχω 1h25m οθόνη και η μπαταρία είναι ακόμα στο 81%

φανταστικό

και να σκεφτεί κανείς οτι είμαι ήδη καλομαθημένος απο το S Note2

πιστεύω οτι μέχρι και 3 μέρες λογικής χρήσης θα είναι εφικτές.

Link to comment
Share on other sites

έχω 1h25m οθόνη και η μπαταρία είναι ακόμα στο 81%

φανταστικό

και να σκεφτεί κανείς οτι είμαι ήδη καλομαθημένος απο το S Note2

πιστεύω οτι μέχρι και 3 μέρες λογικής χρήσης θα είναι εφικτές.

αν κρινω απο το mi3 πιστευω πως ανετα βγαζεις 3 μερες με χαλαρη χρηση, χθες με το note το σκαλιζα ολη μερα και και εβγαλα 6 ωρες οθονη και ηταν στο 22% η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα παραγγειλω μαλλον αυριο απο minideal ή to2c. Λετε να εχω κανενα θεμα με fak συσκευη? Αν το πηρε καποιος απο αυτα τα σαϊτ ας μου πει.

 

Επισης θα ηθελα εντυπωσεις απο το gps και το wifi.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

postarete τα τελευταια νουμερα του imei οσοι παραλαβατε....μηπως ειναι τα ιδια....

πχ εχουν καμια 50ρια imei που ξερουν οτι ειναι αυθεντικα και κολανε αυτα σε ολα τα τηλεφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Και οι υπόλοιπες, διότι δεν μπαίνανε όλες σε ένα ποστ.

Με γιες!!!! το τηλεφωνάκι σου είναι πάρα πολύ καλό!

καλοδούλευτο, από ποιο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Παρήγγειλα αυτό: http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-2gb-8gb-leather-case-solution-mobile-phone.html

Τελικά είναι το ίδιο με το Xiaomi redmi Note ή έκανα λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Με γιες!!!! το τηλεφωνάκι σου είναι πάρα πολύ καλό!

καλοδούλευτο, από ποιο μαγαζί;

Φίλε μου οι φωτο δεν είναι από το δικό μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Είμαι στην αναμονή. Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5468481#post5468481

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι φωτο δεν είναι από το δικό μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Είμαι στην αναμονή. Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5468481#post5468481

 

ναι κρίμα και εγώ με ανυπομονησία αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...