Jump to content

myphone VERSUS: HTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

ΗTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2  

861 members have voted

  1. 1. ΗTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2

    • HTC One (M8)
      319
    • Samsung Galaxy S5
      123
    • Sony Xperia Z2
      272
    • Άλλο (πείτε μας ποιο)
      127
    • Δεν ξέρω/Δεν Απαντώ
      20


Recommended Posts

LG G2 και τα μυαλα στο ebay για το 32αρι σε προσφορα.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και θα προτιμούσα να είχε καμερα υψηλότερης ανάλυσης, το Htc One για μένα, έτσι και αλλιώς δε βγάζω και πολλές φωτο. Πάντως περιμένω να δω τι θα παρουσιάσει και η Nokia αρχές Απριλίου, που λενε για τη παγκοσμια εκδοση του icon.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

και απο μενα Ζ2, οσο για τα αλλα δυο βρισκεις στα μισα λεφτα κινεζικα με πολυ καλυτερα specs!

η δικη μου αποψη ειναι οτι samsung htc δεν εχουν ή δεν θελουν να αποδειξουν κατι αλλο.καταλαβαν οτι ο πολεμος των specs πρεπει να ηρεμησει.

πιστευω οτι sony lg motorola(google) και καποιες κινεζικες θα πρωταγωνιστησουν απο δω και περα στα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα επαιρνα κανενα ειδικα στις τιμες που θα κυκλοφορησουν οι οποιες ειναι καθαρη ληστεια για την τεχνολογικη προοδο που ενσωματωνουν σε συγκριση με τα περσινα μοντελα αλλα θα κανω τις παρακατω παρατηρησεις :

 

Ξεκαθαρα χαμενη θα ειναι η Samsung με το S5 το οποιο αποδυκνειεται η πιο αδιαφορη προταση , πραγμα που σιγουρα θα μεταφραστει και σε νουμερα πωλησεων σε σχεση με τα προσδοκομενα.

 

Ξεκαθαρα κερδισμενη η Sony με το Z2 χωρις να εχει προσφερει τιποτα το συγκλονιστικο σε σχεση με περυσι απλα και μονο διοτι δε δημιουργησε μεγαλες προσδοκιες και βελτιωσε τη συσκευη της εκει που πονουσε προσθετοντας την extra ram που κατα ενα απαραδεκτο τροπο λειπει απο τους αμεσα ανταγωνιστες του.

 

Ξεκαθαρα αδιαφορη θα ειναι η κατασταση για την HTC. Αν η ελευση του One πριν απο ενα χρονο , μιας συσκευης που εφερε αρκετες καινοτομιες , δεν καταφερε να απογειωσει τα νουμερα τοτε τα πραγματα δυσκολευουν ακομα περισσοτερο φετος. Μεγαλη χαμενη ευκαιρια η φετινη για την HTC. Μια σοβαρη καμερα , λιγη μνημη παραπανω και μια μεγαλυτερη μπαταρια θα αλλαζαν αρδην την εικονα της συσκευης παρα το απαραδεκτα μεγαλο βαρος και μεγεθος.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Μ8 και εδω με πισινη για Find7.

 

Ζ2 οπως και ολα τα σονυ μου ειναι αδιαφορα λογω μεγεθους και design(προσωπικη μου γνωμη)

 

S5 δεν σχολιαζω καν...

Link to comment
Share on other sites

Z2: + οθόνη, αδιάβροχο, ram, ποιότητα κατασκευής, U.I

- Ίδιος σχεδιασμός, bezel...

ONE: +Οθόνη, ήχος, ποιότητα κατασκευής.

- Bezel, κάμερα...

S5: + Αδιάβροχο, κάμερα

- Ίδιος σχεδιασμός, ποιότητα κατασκευής, U.I....

 

Η γνώμη μου... Z2>ONE>S5...

Οι πωλήσεις... S5>ONE>Z2...

 

ΥΓ: Μήπως είμαι ανάποδος;

Edited by TiZiaNo
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Και απο μενα Ζ2 ανετα. Μιας καιεβαλε οθοναρα και τα Σονυ ειναι τα ποιοτικοτερα κινητα και σε hardware και software και εχει επισης και τα καλυτερα specs (3Giga RAM)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, η συγκριση ειναι συγκεκριμενη. Για τα 3 κινητα. Που κολλαει τωρα το νοτε3 ;;; Γιατι το αναφερεις; Μηπως και σε παρεξηγησουμε;;; Ελεος πια!!!

μάλλον βιάστηκες να τον κράξεις τον χριστιανό, η ψηφοφορία έχει κι άλλες επιλογές αν κοιτάξεις πιο προσεκτικά, δεν σε υποχρεώνει να διαλέξεις ανάμεσα στα τρία αυτά μοντέλα

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ειχα επιλογη μονο για αυτα τα τρια θα επερνα htc one m8,αλλα απο την στιγμη που υπαρχει το Nexus 5 πραγματικα δεν με συγκινουν καθολου,αυτο το stealth design που εχει το nexus 5 δεν το αλαζω με τιποτα,θα ηθελα παρα πολυ να το δω και σε performance test με αυτα,πιστευω οτι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βγει το ΝΟΤΕ ΙV δεν αλλαζω το ΝΟΤΕ ΙΙΙ με τιποτα λεμε......... γιαυτο και ψηφησα αλλο βεβαια....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε αυτα τα 3 θεωρω την προταση της Sony καλυτερη και πληρεστερη απο τα αλλα 2.

Επρεπε να παραδειγματιστουν και να βαλουν κι οι αλλοι 2 παραπανω μνημη ραμ(αν και παρουσιαστηκε πρωτο το Ζ2).

Και ποιοτητα εχει,και εμφανιση,και αδιαβροχο κι απροβληματιστο ειναι.

 

Δεν θα το αγοραζα λογω μεγεθους πρωτα κι υστερα λογω Sony αλλα αναμεσα σε αυτα τα 3 θα το επελεγα στανταρ.

Απο την αλλη το G2 μου δεν το αλλαζα με κανενα απο τα 3.

Ψηφισα Ζ2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με προηγούμενους και θα πω ότι το άλλο δεν έπρεπε να υπάρχει. Χαίρω πολύ αν διαλέγουμε τα περσινά λόγω τιμής. Το βήμα ήταν μικρό και οι τιμές πέφτουν γρήγορα. Άλλωστε αυτές οι επιλογές αποδεικνύουν και το προφανές. Όσοι φωνάζουν για έξτρα χαρακτηριστικά το κάνουν μόνο για να είχαμε να λέγαμε.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

θέμα γούστου καθαρά αμελητέες οι διάφορες μεταξύ τους!

 

Αυτο ακριβως! Θα διαλεγα το s5 επειδη μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα και μονο! Τα sony τα αποριπτω εντελως γιατι δεν μου αρεσουν καθολου στο καλουπι. Παρ ολα αυτα εγω ειμαι ταγμενος νοτελακιας!

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάντως μεγάλη περιέργεια να δω πόσα htc και sony θα κυκλοφορούν στο forum σε λίγους μήνες. Μου θυμίζει λίγο το G2 που ψηφίστηκε από όλους αλλά δεν πήγε πουθενά με 3 εκατομμύρια πωλήσεις παγκοσμίως.
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάντως μεγάλη περιέργεια να δω πόσα htc και sony θα κυκλοφορούν στο forum σε λίγους μήνες. Μου θυμίζει λίγο το G2 που ψηφίστηκε από όλους αλλά δεν πήγε πουθενά με 3 εκατομμύρια πωλήσεις παγκοσμίως.

 

Καλα αυτο δεν εχει να λεει.Και το iphone πουλαει σαν τρελο και πουλαγε περισσοτερο στο παρελθον αλλα εσυ δεν θα το επελεγες.

Ξερεις πως πανε αυτα...Πρωτα πουλαει το brand κι υστερα ολα τα υπολοιπα.

Κι η LG δεν εγινε κολοσσος με μια συσκευη και μια αναβαθμιση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το htc εχει και την καλαισθησίας και την τεχνολογία.τωρα αν υστερεί κάπου είπαμε κανένα κινητο δεν τα εχει όλα πακέτο.σε ενα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, το HTC One M8 έχει βελτιώσει σημαντικά την εμφάνιση ενώ και στις δυνατότητες πάει σφαίρα. Πρώτη επιλογή μέχρι στιγμής, με το S δεύτερη.

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...