Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ki egw exw 3enerwsei poly me thn vivodi kai shmera 8a to kopsw!

Katarxas ekane 1,5 mhna na mou syndesei to DSL cube! APARADEKTO!

To 512 pou ebala exei patwsei... oute 200 den einai!

Oi times einai tragika akribes! Sxedon 45 eyro to mhna gia 512 th stigmh pou ston OTE deinoun 22 gia 1024??? den einai APATEWNES??

 

To poulo VIVODI!

 

μα μετά το 5μηνο cube μπορούσες να κάνεις ανανέωση 6μηνη με 19,5 το μήνα...

Link to comment
Share on other sites

μα μετά το 5μηνο cube μπορούσες να κάνεις ανανέωση 6μηνη με 19,5 το μήνα...

Εγώ ένα δε μπορώ να καταλάβω.Γιατί να πρέπει να μας αναγκάζουν να παίρνουμε 5μηνα, 6μήνα ακόμα και 24μηνα πακέτα για να είναι πιο φτηνά η μηνιέα χρέωση;Για φακέλωμα και να μη μπορούμε να φύγουμε;Όχι ότι θα το κάνω τουλάχιστον εγώ να φύγω,γιατί θα μείνω εκτός δυκτίου για 1-2 μήνες όσπου να συνδεθώ σε άλλον παροχέα,έτσι αναμονή μέχρι να καταλάβουν το λάθος τους.Εγώ με αορίστου 1Mbit/s πληρώνω ακόμα 36,65ευρώ/μήνα(όταν έρχεται σωστός λογαριασμός,γιατί καμιά φορά βάζουν και άλλες χρεώσεις που δεν υπάρχουν κανονικά όπως το νοικιασμα εξοπλησμού(τον οποίο έχω αγοράσει),αλλά εγώ τους έβαζα στην ταχυπληρομή μόνο 36,65 και μετά απο 4-5 τηλέφωνα κατάλαβαν το λάθος τους,χεχε).ΑΑΑ,να ξαναπώ ότι έχει φτάσει 21-09-2006 και ακόμα καμία κίνηση της Vivodi για αναβάθμιση ή ρίξημο τιμών...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εταιρια να την χαιρονται.. Κριμα και ειχε καλο ονομα.. Ακου να χανουν αιτησεις και οχι μονο αυτο..
Link to comment
Share on other sites

τωρα χωρις πλακα και μενα καπου τις εχασαν..

και τους παρακαλουσα, μηπως ειναι στα εκκρεμη μηπως ειναι εδω, εκει.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα φιλε μου..? Δεν πανε καλα εκει μεσα μαλλον δεν ξερουν τι τους γινεται! Σιγα μην τους παρακαλεσω αυτη χασανε εναν πελατη 230 Ε θα εδινα.. Το θεμα ειναι οτι εδω και 40 μερες ειμαι χωρις internet, στειλανε την αιτηση απενεργοποιησης adsl στον οτε στις 21 αυγουστου και ο οτε καιμαται τον υπνο του δικαιου και δεν εχει απεβνεργοποιηση ακομα την γραμμη μεχρι τις 19 σεμπτεμβριου τουλαχιστον.. Και δεν μπορω να βαλω αλλον προβαιντερ.. Αν ειχανε τις αιτησεις μου τωρα θα μασταν μια χαρα θα χα και 2048.. Αλλα κοιμουνται εκει μεσα μαλλον..
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είναι και 45€.

Πώς από τα 37,84€ έφτασες στα 45... κλασικός Έληνας. :p

Όχι ότι τα 37,84€ είναι λίγα, αλλά και η υπερβολή έχει κάποια όρια.

Καλο θα ηταν να μην μειωνεις τον συνομιλητη σου ειδικα αμα δεν ξερεις

 

Πληρωσα 42.18€ ΑΚΡΙΒΩΣ (για 1 μηνα για 512 -ο θεος να την κανει 512)

Εσυ πως πληρωνεις λιγοτερα??

Μου φαινεται οτι να'ναι στελνουν στον καθενα!

 

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙ Η VIVODI τις τιμες θα εχουν εισπραξει τοσα που θα ειναι σαν να εχοθμε πληρωσει 4μηνο η ακομα και 6μηνο... εγω ηδη πληρωσα διπλη τιμη 1 μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι κανουν 1-2 ακομα και 3-4 μηνες να συνδεσουν η να αποσυνδεσουν μια γραμμη δεν σου απαντανε ΠΟΤΕ στο 13880!:mad:

χρενομουν 12 λεπτα στην αναμονη και τελικα το εκλεισα.

Θα παω απο τα γραφεια τους σημερα στο Χαλανδρι να κοψω τη συνδεση.

 

Εταιρεια που εχει τοσα αρνητικα δεν ειναι αξιοπιστη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι σιγουρος για αυτα που λες..? Εμενα κανανε 2 μηνες για να με συνδεσουνε.. Και 40 μερες δεν με εχουνε αποσυνδεσει ακομα αλλα ειναι θεμα οτε το θεμα.. Και το 13880 κανει κανενα 15 λεπτο με 20 λεπτα για να σου απαντησει... Πηγαινε απο κει και κραξε τους λιγο το αξιζουν..
Link to comment
Share on other sites

...δεν σου απαντανε ΠΟΤΕ στο 13880!:mad:

χρενομουν 12 λεπτα στην αναμονη και τελικα το εκλεισα...

 

Το 13880 μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου είναι δωρεάν από σταθερό. :!: Εσύ πως χρεωνόσουν;

Και σου απαντάνε, αρκεί να περιμένεις, ανάλογα με το φόρτο εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Aνακοίνωση της Vivodi. Πηγή: http://www.vivodi.gr/site/anouncement14.html

 

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση στις ταχύτητες ADSL

 

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση (κατά το διπλάσιο) στις ταχύτητες της υπηρεσίας Internet των ADSL συνδρομών των υφισταμένων συνδρομητών της Vivodi Telecom που διαθέτουν ADSL πρόσβαση από το δίκτυο του ΟΤΕ (Α.ΡΥ.Σ.), χωρίς οικονομική επιβάρυνση.

Αναλυτικά οι αναβαθμίσεις:

 

* 384/128Kbps -> 768/192Kbps

* 512/128Kbps -> 1024/256Kbps

* 1024/256Kbps -> 2048/256Kbps

 

Οι νέες προσφερόμενες ταχύτητες 768/192Κbps, 1024/256Κbps και 2048/256Κbps είναι εφικτές με την προϋπόθεση ότι έχει πραγματοποιηθεί και η σχετική αναβάθμιση των αντίστοιχων υποδομών (DSLAMs) στην περιοχή του συνδρομητή, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του ΟΤΕ.

 

Δείτε εδώ (http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp) αν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ταχύτητας ADSL πρόσβασης στην περιοχή σας από τον ΟΤΕ.

 

Προσοχή: Ο τερματικός εξοπλισμός ADSL (modem/router) χρειάζεται επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση της ταχύτητας πρόσβασης.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα. Ακόμα οι κύριοι τις Vivodi να αποφασίσουν τι θα κάνουν με τις share και full llu συνδέσεις; Θα αναβαθμίσουν για να γίνουν ανταγωνιστικοί η τουλάχιστον να ρίξουν τις τιμές ή να πάμε σε άλλη εταιρία (και ας μείνουμε εκτός ιντερνετ για δύο μήνες). Mαλλον περιμένουν να αποφασίσουν μέσα Οκτωβρίου για το τί κινήσεις θα κάνουν ώστε να φάνε ακόμα ένα μήνα κανονικά χρήματα...

Αναμονή, αλλά πόσο καιρό ακόμα αναμονή;

Link to comment
Share on other sites

Το 13880 μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου είναι δωρεάν από σταθερό. :!: Εσύ πως χρεωνόσουν;

Και σου απαντάνε, αρκεί να περιμένεις, ανάλογα με το φόρτο εργασίας.

Γιατί; Τι θα γίνει από Οκτώβριο;;;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

 

Προσοχή: Ο τερματικός εξοπλισμός ADSL (modem/router) χρειάζεται επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση της ταχύτητας πρόσβασης. [/b]

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα. Ακόμα οι κύριοι τις Vivodi να αποφασίσουν τι θα κάνουν με τις share και full llu συνδέσεις;

 

 

 

μα αυτη η ανακοινωση αναφερεται σε shared llu νομιζω (???)...(γραμμη ΟΤΕ, προσβαση vivodi)

εγω εχω vivodi 512 ΔΙΟΔΟΣ(shared llu) που αναβαθμιστηκε προσφατα σε 1024...

 

εμενα δεν χρειαστηκε restart modem, εγινε αυτοματα, ημουν online, επεσε η συνδεση για 10 δευτερολεπτα και επανηλθε μονη της διπλασιασμενη....

 

 

παρολαυτα στο site του οτε εδωκαι 2 εβδομαδες συνεχεια λεει οτι στην περιοχη σας δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση...!

ενω κατεβαζω ΠΑΝΤΑ ΜΕ >90kbytes/sec!

Link to comment
Share on other sites

μα αυτη η ανακοινωση αναφερεται σε shared llu νομιζω (???)...(γραμμη ΟΤΕ, προσβαση vivodi)

εγω εχω vivodi 512 ΔΙΟΔΟΣ(shared llu) που αναβαθμιστηκε προσφατα σε 1024...

 

εμενα δεν χρειαστηκε restart modem, εγινε αυτοματα, ημουν online, επεσε η συνδεση για 10 δευτερολεπτα και επανηλθε μονη της διπλασιασμενη....

 

 

παρολαυτα στο site του οτε εδωκαι 2 εβδομαδες συνεχεια λεει οτι στην περιοχη σας δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση...!

ενω κατεβαζω ΠΑΝΤΑ ΜΕ >90kbytes/sec!

Δεν ξέρω αν είσαι μέσο shared llu ή ΑΡΥΣ. Πρέπει να είσαι μέσο ΑΡΥΣ(χωρίς να το ξέρω σίγουρα.Πάρε καλύτερα το 13880 και πές μας αν είσαι share llu,γιατί αν είσαι share llu παέι να πει ότι κάτι πάει να γίνει και στο δικό της δύκτιο).Πάντος,το θέμα είναι ότι η ανακοίνωση είναι μόνο για το ΑΡΥΣ και ακόμα δεν έχουν πει τίποτα επίσημο για τις συνδέσεις μέσο του δίκτιου της

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω καταλαβει ΑΡΥΣ ειναι μεσω ΟΤΕ οποτε απ'αυτο ειμαι κι εγω.Χθες εγινε η αναβαθμιση αλλα κατεβαζει με ταχυτητα 512 ακομα.Tους εστειλα ενα mail να δω τι θα γινει αλλα τιποτα ακομα.

 

 

ΥΓ)Εχω cube

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

μα αυτη η ανακοινωση αναφερεται σε shared llu νομιζω (???)...(γραμμη ΟΤΕ, προσβαση vivodi)

εγω εχω vivodi 512 ΔΙΟΔΟΣ(shared llu) που αναβαθμιστηκε προσφατα σε 1024...

 

εμενα δεν χρειαστηκε restart modem, εγινε αυτοματα, ημουν online, επεσε η συνδεση για 10 δευτερολεπτα και επανηλθε μονη της διπλασιασμενη....

 

 

παρολαυτα στο site του οτε εδωκαι 2 εβδομαδες συνεχεια λεει οτι στην περιοχη σας δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση...!

ενω κατεβαζω ΠΑΝΤΑ ΜΕ >90kbytes/sec!

 

Για την Διοδος η Βιβο ηταν πρώτη που ειχε πει πως θα διαπλασιασει τις γραμμες τις και αυτοματα!!!Ειτε ειναι shared llu οπως εισαι είτε ειναι ΑΡΥΣ.Αν μπεις στον καταλογο της Διοδου θα δεις οτι έχουν αλλάξει και τις ταχυτητες που προσφερουν.Για ποσο χρονικο διαστημα δεν γνωριζω.Γιαυτο εισαι αναβαθμισμενος.Ενω για τα υπολοιπα full/shared llu δεν εχουν πει κατι ακομα.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το 13880 μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου είναι δωρεάν από σταθερό. :!: Εσύ πως χρεωνόσουν;

Και σου απαντάνε, αρκεί να περιμένεις, ανάλογα με το φόρτο εργασίας.

 

Συμφωνω μαζι σου δωρεαν ειναι και απαντανε μετα απο 15 με 20 λεπτα.. Αλλα μην τους δικαιολογεις ΧΑΝΟΥΝΕ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.. Ωραια εταιρια να την χαιρεστε!! Ειμαι τωρα 2 μηνες χωρις internet επειδη καποιοι περνανε τις αιτησεις για χαρτια τουαλετας!!

Link to comment
Share on other sites

Τριτο mail που τους εστειλα για το θεμα της αναβαθμισης και με συνδεσαν με Καιρο...Εχουν να λαβουν...ΟteNet μολις τελειωσει το πακετο μου...:cool:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

οtenet εισαι σιγουρος εκει δουλευω.. Ψιλο χαος εχουνε πολλες αιτησεις κτλ αμα θελεις στειλε μου pm να στο προωθησουμε πιο γρηγορα!!
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι καταλαβαίνω θα πάμε και σε καινούριο μήνα με τις ίδιες τιμές (μιλάω για τους share και full llu). Δε ξέρω, αλλά δεν βλέπω την Vivodi να είναι διατεθημένη να υποστηρίξει τους πελάτες του δικού της δυκτίου. Αν δε μπορεί να δηπλασιάσει ταχύτητες (γιατί φοβάτε μη πατώσουν οι servers της) τότε να ρίξει τιμές. Είχανε πει διάφοροι εδώ μέσα ότι μέσα Σεπτεμβρίου η Vivodi θα ανακοινώσει τι θα κάνει με τις share και full llu και ότι θα σκάσει προσφορά (γενικά ότι θα ανοίξει τα χαρτιά της και θα μείνουν πολύ αναυδοι), αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα. Βλέπω μόνο μία στασημότητα. Είμαι ένας άνθρωπος που από την αρχή υποστήριζα τη vivodi, αλλά πλέον αρχίζω να είμαι διστακτικός σε αυτά που λέω υπέρ της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την υποστηριζω αυτην την εταιρια φανατικα... ουτε καν το ονομα τους δεν θελω να ακουω καραγκιοζηδες ειναι.. Περα το οτι δεν μου φερθηκαν σωστα πιστευω οτι μθα κανουνε κατι δεν μπορει να μεινουνε με τις ειδη υπαρχοντες προσφορες (αν και ειναι ακομα η πιο φτηνη εταιρια 6 μηνα και 12 μηνα πακετα) δεν γινεται αυτο απλα λιγο υπομονη!!
Link to comment
Share on other sites

να πανε στο διαλο που θελουν κ 31 ευρω για 512?!! ενω ηδη ο ΠΟΤΕ εχει ανβαθμησει τις γραμμες του!! εκει στην βιβοντι κοιμουνται .ουτε ενα σεντς δν θα τους δωσω αν δεν διπλασιασουν τις γραμμες μεσα σε ενα μηνα απο τωρα, ουτε ενα σεντς!!!!! κ ας χρωσταω δν με αφορα κ τι θα μου κανουν!!! καλυτερα να χρωσταω που δν μα αρεσει βεβαια ,αλλα λαλακας δν ειμαι ρε παιδια ουτε κ σεις φυσικα .βιβοντι τελος απο τν αλλο μηνα .αντε γεια που λενε
Link to comment
Share on other sites

H VIVODI μολις εχασε εναν πελατη της.

Πηγα σημερα στα κεντρικα στο Χαλανδρι και ακυρωσα την συνδρομη.

Οι κοπελες παντως ηταν εξυπηρετικοτατες και μου ειπαν πως θα ακυρωθει τελος του μηνα. (Ετσι κι αλλιως εχω πληρωσει μεχρι 30 Σεπτ.)

ΟΤΕΝΕΤ σου ερχομαι... με εχει ψυσει η καινουργια προσφορα του 2048 με 25 Ευρο/μηνα για 12 μηνες.

Πολυ καλη μου ακουγεται.

 

υ.γ. αntonio δεν μπορω να καταλαβω γιατι εσενα κανουν τοσο καιρο να στην αποσυνδεσουν... φαξ με τα στοιχεια σου τους εστειλες?

 

Το 13880 μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου είναι δωρεάν από σταθερό. :!: Εσύ πως χρεωνόσουν;

Και σου απαντάνε, αρκεί να περιμένεις, ανάλογα με το φόρτο εργασίας.

Νομιζα πως υπηρχε χρεωση! Το θεμα δεν ειναι η χρεωση αλλα και τα 20 λεπτα που περιμενα αναμονη σημερα μεχρι να απαντησουν! Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο!

Βαλτε 2-3 τηλεφωνητριες ακομα ρε γκαρμηριδες! ελεος δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕΝΕΤ σου ερχομαι... με εχει ψυσει η καινουργια προσφορα του 2048 με 25 Ευρο/μηνα για 12 μηνες.

Πολυ καλη μου ακουγεται.

 

filaraki auth h prosfora den yparxei pleon.. twra to OTEnet onDSL kit 2048 kanei : 173,20 € kai apo ton 5o mhna kai meta to mhniaio pagio einai 43,30 €

auta...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...