Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...μιας και εχω μπει στον πειρασμο να αποκτησω κι εγω το α850+ εχω μερικες ερωτησουλες...εχουν περασει αρκετα android απο τα χερια μου,τα περισσοτερα απο αυτα τους εχω αλλαξει τα φωτα στο ''πειραγμα'' και στο ''φτιαξιμο'' με τη βοηθεια βεβαια του forum εδω καθως και του xdadevelopers forum..το κινητο που εχω τωρα ειναι το lenovo a820 ειμαι τρελα ευχαριστημενος καθως με μια rom,το μαγικο greenify donation και το link2sd δεν εχω ουτε ζητημα αποθηκευτικου χωρου αλλα και η ram Που χρειαζεται το συστημα περιοριζεται περι τα 380 mb απο τα συνολικα 1 gb και η μπαταρια με αρκετη χρηση μου κρατει εως 3 μερες.

 

το α850+ ομως με το 4.2.2 λογισμικο που εχει, θεωρω οτι μονο το συστημα θα χρειαζεται περιπου 600-650 mb απο το 1gb..σε συνδυασμο οτι δεν μπορεις ακομα να περασεις το greenify donation επειδη δεν εχει βγει ακομα το απαραιτητο xposed για τον mtk6592 δεν αποτελει ενα σοβαρο προβλημα για την ram που απομενει καθως και για το ποσο κραταει η 2500 mah μπαταρια??

 

ας μας ενημερωσει καποιος για ολα τα παραπανω καθως και ποση ram ειναι κατειλημενη απο το ιδιο το συστημα.

 

παιδια σορρυ για το μεγαλο ποστ απλα επρεπε να τα χωρεσω ολα σε ενα μιας και αυτες τις μερεσ πρεπει αμεσα να παρω αποφαση αν πουλησω το α820 για να παρω το α850+

Καταρχην με το α820 ειναι τεραστια η διαφορα,απλα δεν υφιστατε συγκριση σε κανενα σημειο.Απο εκει και περα ram,μετα απο reboot ειναι στα 550-600mb ελευθερα,αναλογα τι εχεις επανω,Μπορεις βεβαια να περνας ολες τις εφαρμογες σου στην καρτουλα sd (ειναι ετοιμο στημενο....)που θα βαλεις εσυ επανω.Μπαταρια σε 7 ωρες απο τωρα που γραφω θα κλεισει το 3ο 24ωρο σε συνεχη λειτουργια,με χαλαρη χρηση,και τωρα δειχνει 45% ο μετρητης υπολοιπο μπαταριας.Μεγαλη διαφορα βλεπω με την νεα rom που περασα επανω.Αυτην την στιγμη εχω επανω 3 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης 7 διαφορετικα games,ολα βαρια παιχνιδακια(r.r.κτλ.)και καποιες στανταρ εφαρμογες που δουλευω.

Εννοειται οτι τα παει ολα νερακι,και δεν ειδα ακομα καποιο κολλημα-σκαλωμα.Θα το ξαναγραψω ακομα μια φορα,οι 8πυρινες κανουν την διαφορα σε παρα πολλα πραματα τελικα.φαντασου τρεχει το igo σε 4-5 δευτερολεπτα........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην με το α820 ειναι τεραστια η διαφορα,απλα δεν υφιστατε συγκριση σε κανενα σημειο.Απο εκει και περα ram,μετα απο reboot ειναι στα 550-600mb ελευθερα,αναλογα τι εχεις επανω,Μπορεις βεβαια να περνας ολες τις εφαρμογες σου στην καρτουλα sd (ειναι ετοιμο στημενο....)που θα βαλεις εσυ επανω.Μπαταρια σε 7 ωρες απο τωρα που γραφω θα κλεισει το 3ο 24ωρο σε συνεχη λειτουργια,με χαλαρη χρηση,και τωρα δειχνει 45% ο μετρητης υπολοιπο μπαταριας.Μεγαλη διαφορα βλεπω με την νεα rom που περασα επανω.Αυτην την στιγμη εχω επανω 3 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης 7 διαφορετικα games,ολα βαρια παιχνιδακια(r.r.κτλ.)και καποιες στανταρ εφαρμογες που δουλευω.

Εννοειται οτι τα παει ολα νερακι,και δεν ειδα ακομα καποιο κολλημα-σκαλωμα.Θα το ξαναγραψω ακομα μια φορα,οι 8πυρινες κανουν την διαφορα σε παρα πολλα πραματα τελικα.φαντασου τρεχει το igo σε 4-5 δευτερολεπτα........

 

 

τελεια..!!!με τη μπαταρια λοιπον αν και χωρις xposed τα παει μια χαρα..απο οτι μου λες και με τη ραμ..με ποια μεθοδο περνας εφαρμογες στην καρτα??με το Link2sd??δε χρειαζεται ουτε partition ουτε κατι επιπλεον??απλα link2sd και καθαρισες??

τελος, βαλε αν σου ειναι ευκολο ενα λινκ με τις ρομ και το recovery που εχεις βρει..στο needrom απο οτι βλεπω μονο την stock εχει και μονο μια custom..ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!!!

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

τελεια..!!!με τη μπαταρια λοιπον αν και χωρις xposed τα παει μια χαρα..απο οτι μου λες και με τη ραμ..με ποια μεθοδο περνας εφαρμογες στην καρτα??με το Link2sd??δε χρειαζεται ουτε partition ουτε κατι επιπλεον??απλα link2sd και καθαρισες??

τελος, βαλε αν σου ειναι ευκολο ενα λινκ με τις ρομ και το recovery που εχεις βρει..στο needrom απο οτι βλεπω μονο την stock εχει και μονο μια custom..ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!!!

Εχει επιλογη το κντ που θες να περνα τις εφαρμογες,κατα τα αλλα 2 σελιδες πισω τα εχω,μην τα ξαναγραφω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εκανα και εγω την πρωτη μου παραγγελεια απο Κινα 3 Lenovo a850+!

Aναμονη τωρα για τα tracking number, ελπιζω να πανε ολα καλα για να υπαρξουν και αλλες στο μελλον!

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει να εχουμε κανα θεμα με τελωνειο αν παραγγειλουμε δυοτρια κομματια μαζι;;παραγγειλα ενα αλλα θελουν και κατι φιλοι να τους το παραγγειλω..
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει να εχουμε κανα θεμα με τελωνειο αν παραγγειλουμε δυοτρια κομματια μαζι;;παραγγειλα ενα αλλα θελουν και κατι φιλοι να τους το παραγγειλω..

 

για καλό και για κακό κάντα χωριστά

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

για καλό και για κακό κάντα χωριστά

 

εμενα τα 3 που αγορασα μου ειπαν οτι θα τα στειλουν σε 2 πακετα!

ενα πακετο που θα εχει τν μια συσκευη και ενα αλλο με τα τα υπολοιπα 2!

λετε να εχω θεμα?

Edited by oban
Link to comment
Share on other sites

Το Α850+ είναι πλέον διαθέσιμο σε λευκό και στο minideal.

Ετοιμάζομαι για παραγγελία.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει με επίσημη εγγύηση του τηλεφώνου στην ελλάδα από την Lenovo..?? Ισχύει δλδ κανονικά σαν να αγόραζα ένα Lenovo από κατάστημα εδώ ή θα πρέπει να το στείλω κίνα μεριά..??
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει με επίσημη εγγύηση του τηλεφώνου στην ελλάδα από την Lenovo..?? Ισχύει δλδ κανονικά σαν να αγόραζα ένα Lenovo από κατάστημα εδώ ή θα πρέπει να το στείλω κίνα μεριά..??

 

Το στέλνεις πίσω Κίνα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από της 30/4 στο To2c.com και ακόμα δεν έχω πάρει truck number είναι κανείς που το πήρε από το ίδιο μαγαζί ποιο μετά και έχει πάρει truck number;;; Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει με επίσημη εγγύηση του τηλεφώνου στην ελλάδα από την Lenovo..?? Ισχύει δλδ κανονικά σαν να αγόραζα ένα Lenovo από κατάστημα εδώ ή θα πρέπει να το στείλω κίνα μεριά..??

 

οχι δεν ισχυει εδω ,θα πρεπει να το στειλεις κινα!

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει στα παρακατω καποιος που το εχει παραλαβει μηπως μας κατατοπισει καπως:

 

1) σε αλλα site δειχνει στο antutu κατι παραπανω απο 18000 και σε καποια αλλα πανω απο 28000..μπορει καποιος να τρεξει το antutu να μας πει ποση αξιολογηση του βγαζει;;

 

2) τελικα ο mtk 6592 που φοραει ειναι στα 1,4 GHz η στα 1.7 GHz?? (το δειχνει μεσα στο antutu)

 

3)το xposed αλλου λενε οτι τρεχει στο a850+ και αλλοι οτι δεν υπαρχει γι αυτον τον επεξεργαστη..μπορει καποιος να το δοκιμασει να μας πει και γι αυτο;;

 

ευχαριστουμεεε!!!

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει, βρίσκει ;)

 

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5365311#post5365311

 

2. http://youtu.be/UTTRcpmu-Eo?t=1m

 

3. Θα σου έλεγα αν ήξερα τι είναι το xposed.:O

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει στα παρακατω καποιος που το εχει παραλαβει μηπως μας κατατοπισει καπως:

 

1) σε αλλα site δειχνει στο antutu κατι παραπανω απο 18000 και σε καποια αλλα πανω απο 28000..μπορει καποιος να τρεξει το antutu να μας πει ποση αξιολογηση του βγαζει;;

 

2) τελικα ο mtk 6592 που φοραει ειναι στα 1,4 GHz η στα 1.7 GHz?? (το δειχνει μεσα στο antutu)

 

3)το xposed αλλου λενε οτι τρεχει στο a850+ και αλλοι οτι δεν υπαρχει γι αυτον τον επεξεργαστη..μπορει καποιος να το δοκιμασει να μας πει και γι αυτο;;

 

ευχαριστουμεεε!!!

Για ποιον λον να βαλεις το xposed σε αυτο το θηριακι φιλε μου??Τι θα κερδισεις??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μονο για το greenify donation ηθελα το xposed επειδη συνηθισα απο το a820 που του ηταν απαραιτητο.αλλα απ οτι λετε απλα του ειναι περιττο..ελπιζω να μου ερθει και μενα συντομα γιατι ανυπομονω..

φιλε kostas1 ελπιζω μεχρι τοτε που θα μου ερθει να εχουν βγει κι αλλες ρομ αλλιως να μας προτεινεις ποια ειναι καλυτερη,η εργοστασιακη η η custom που εβαλες :-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει στα παρακατω καποιος που το εχει παραλαβει μηπως μας κατατοπισει καπως:

 

1) σε αλλα site δειχνει στο antutu κατι παραπανω απο 18000 και σε καποια αλλα πανω απο 28000..μπορει καποιος να τρεξει το antutu να μας πει ποση αξιολογηση του βγαζει;;

 

2) τελικα ο mtk 6592 που φοραει ειναι στα 1,4 GHz η στα 1.7 GHz?? (το δειχνει μεσα στο antutu)

 

3)το xposed αλλου λενε οτι τρεχει στο a850+ και αλλοι οτι δεν υπαρχει γι αυτον τον επεξεργαστη..μπορει καποιος να το δοκιμασει να μας πει και γι αυτο;;

 

ευχαριστουμεεε!!!

 

1. Θα έλεγα ότι η εμμονή στa Antutu benchmarks μόνο σε λανθασμένες εκτιμήσεις θα μας οδηγήσει. Οκ το σκορ γενικά, αλλά μη ξεχνάμε ότι αφορά 8πύρηνο σε QHD. Οπότε π.χ. η κατάταξη του κινητού δυο θέσεις κάτω από το Xiaomi MI-3 είναι σαφώς πλασματική. Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι επιδόσεις "Off-screen".

 

3. Δεν το έχω για να το δοκιμάσω, αλλά φαίνεται να υπάρχει ήδη (κινέζικο): http://d.958shop.com/mobile/lenovo/,34035/soft/91469.html

Ωστόσο έχει αναφερθεί ότι δεν υποστηρίζει (ακόμη; ) 6592 chipsets.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

1. Θα έλεγα ότι η εμμονή στa Antutu benchmarks μόνο σε λανθασμένες εκτιμήσεις θα μας οδηγήσει. Οκ το σκορ γενικά, αλλά μη ξεχνάμε ότι αφορά 8πύρηνο σε QHD. Οπότε π.χ. η κατάταξη του κινητού δυο θέσεις κάτω από το Xiaomi MI-3 είναι σαφώς πλασματική. Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι επιδόσεις "Off-screen".

 

3. Δεν το έχω για να το δοκιμάσω, αλλά φαίνεται να υπάρχει ήδη (κινέζικο): http://d.958shop.com/mobile/lenovo/,34035/soft/91469.html

Ωστόσο έχει αναφερθεί ότι δεν υποστηρίζει (ακόμη; ) 6592 chipsets.

 

Καπως ετσι θα το εθετα και εγω,επι τις ουσιας τωρα,το κντ τρεχει οτι εχω δοκιμαση απροβληματιστα(games-gps-1080p videos).Οποτε δεν υπαρχει λογος για σκαλισμα.

Και με την rom που περασα (απο το needrom)βλεπω και ακομα καλυτερα αποτελεσμα σε χρονουν αναμονης.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από σήμα κινητης τηλεφωνίας πως παει το κινητό; Το WIFI ειναι δυνατό;

 

Κανενα προβλημα,μια χαρα!!

Edited by gerstavros2

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα πριν μερικες μερες ενα...Τωρα ομως θελω να παραγγειλω αλλο ενα..Λετε να εχω προβλημα με κανενα τελωνειο αν παραγγειλω τωρα το δευτερο και δεν περιμενω να ερθει πρωτα το πρωτο??Η δε θα υπαρξει προβλημα αφου ειναι δυο διαφορετικα δεματα??
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα πριν μερικες μερες ενα...Τωρα ομως θελω να παραγγειλω αλλο ενα..Λετε να εχω προβλημα με κανενα τελωνειο αν παραγγειλω τωρα το δευτερο και δεν περιμενω να ερθει πρωτα το πρωτο??Η δε θα υπαρξει προβλημα αφου ειναι δυο διαφορετικα δεματα??

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Εννοειται μην στο στειλουν με dhl ή καποια αλλη ιδιωτικη κουριερ, εκει εχεις 99% να πεσεις

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Εννοειται μην στο στειλουν με dhl ή καποια αλλη ιδιωτικη κουριερ, εκει εχεις 99% να πεσεις

 

ok...ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση...μολις το παραγγειλα... :-)

ας ελπισουμε να ερθει γρηγορα

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το TO2C μου έστειλε πριν λίγο track number (ακριβώς μια εβδομάδα μετά την παραγγελία)

Απ'ότι μου είπαν και καλά είχαν stock το λευκό αλλά δεν είχαν θήκες.

Τώρα αναμονή.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το TO2C μου έστειλε πριν λίγο track number (ακριβώς μια εβδομάδα μετά την παραγγελία)

Απ'ότι μου είπαν και καλά είχαν stock το λευκό αλλά δεν είχαν θήκες.

Τώρα αναμονή.....

 

Εμένα πάλη από 30/4 και ακόμα δεν στείλανε τίποτα, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το dispute.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...