Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν θηκες που να προστατευουν και την οθονη αραγε?απ οσο κοιταξα δε βρηκα κατι απο Κινα.

 

Αυτη δεν σου κανει?

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Slim-Fresh-Fruit-Flip-PU-Leather-Cover-Matte-Hard-Case-For-Lenovo-A850-/360919206481?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5408760a51

Η αυτη??

http://www.ebay.com/itm/Quality-Leather-Stand-flip-Pouch-Case-Cover-for-Lenovo-A850-/261474509702?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3ce1186386

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από της 30/4 στο To2c.com και ακόμα δεν έχω πάρει truck number είναι κανείς που το πήρε από το ίδιο μαγαζί ποιο μετά και έχει πάρει truck number;;;

Φιλε μου το παρηγγειλα στις 04/05 και χθες μου εστειλαν tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα καταφερα και αδειασα τελειως την μπαταρια.........απο την Κυριακη συνεχεια ανοικτο..........:lol:

Βεβαια τις τελευταιες 3 μερες ηταν περισσοτερο σε κατασταση αναμονης με λιγεςωκλησεις και γενικα πολυ λιγη χρηση.

Αλλα και παλι 5 μερες..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα χτες από το minideal ένα άσπρο σήμερα μου έστειλαν truck number ξέρει κανένας περίπου σε πόσες μέρες θα έρθει?Με singpost το στείλανε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα χτες από το minideal ένα άσπρο σήμερα μου έστειλαν truck number ξέρει κανένας περίπου σε πόσες μέρες θα έρθει?Με singpost το στείλανε.

Περιπου 20 μερες φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο φιλε μου ειναι μια εκδοση του Lenovo A850 το s μοντελο 2013.Το Α850+ ειναι ο αντικαταστατης του και παρουσιαστηκε το 2014.:)

Ασε που στα specs γραφει οτι ναναι..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου ειναι μια εκδοση του Lenovo A850 το s μοντελο 2013.Το Α850+ ειναι ο αντικαταστατης του και παρουσιαστηκε το 2014.:)

Ασε που στα specs γραφει οτι ναναι..........

 

 

"Free shipping Android4.4 mobile phone Lenovo A850+ s MTK6592 Octa Core 1.9Ghz 13MP camera 2GB RAM 8Grom 5.5'' 1920x1080 Dual Sim" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,αφου καταφερα και πηρα και εβαλα το Αγγλικο recovery εχθες ειπα να κανω και μια δοκιμη τι γινεται σε καποια κακια περιπτωση..οποτε κατεβασα και φλασαρα την παρακατω ron απο το needrom---->

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a850-multilanguage/

Το φλασαρισμα εγινε σε 3 λεπτα πανευκολα με οτι χρειαζεσται να βρισκεται στον φακελο που θα κατεβασετε απο το needrom.

Εχω να πω ενα πραμα,προκειται για την original ron τις lenovo,απειραχτη,με πολυ καλυτερη μεταγλωτηση στα Ελληνικα,που αυτη που μου ηρθε απο το καταστημα δεν ειχε σε ολα τα menu,και χωρις αυτο το εντελως αντιπαθητικο προγραμματακι protection που ειχαν βαλει.

Eχει μονταριστη πληρως και θα γινουν οι απαραιτητες δοκιμες.

 

λίγη βοήθεια plz!

έβαλα το αγγλικό update

μέσα στο Lenovo_A850+_Mutil_language_70_Flash.zip βρήκα ένα flash_tool.exe

το άνοιξα (ήταν στα κινέζικα, βρήκα πως να το βάλω στα αγγλικα)

επέλεξα το MT6592_Android_scatter.txt,

κλείνω το κινητό

και πατάω download.

 

αλλά δεν κάνει τίποτα...

τί έκανα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια plz!

έβαλα το αγγλικό update

μέσα στο Lenovo_A850+_Mutil_language_70_Flash.zip βρήκα ένα flash_tool.exe

το άνοιξα (ήταν στα κινέζικα, βρήκα πως να το βάλω στα αγγλικα)

επέλεξα το MT6592_Android_scatter.txt,

κλείνω το κινητό

και πατάω download.

 

αλλά δεν κάνει τίποτα...

τί έκανα λάθος?

Την μπαταρια την εχεις βγαλει απο το κντ?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια την εχεις βγαλει απο το κντ?

 

 

σου κανω αντιγραφη επικοληση τις γενικες οδηγιες που ακολουθουνται για το φλασαρισμα μεσω flash tool.Με καθε επιφυλαξη ομως γιατι δεν εχω παραλαβει ο ιδιος το κινητο για να το δοκιμασω.

 

πρωτα απο ολα πρεπει να εχεις τους σωστους drivers..αν εχεις winxp τοτε απλα εγκατεστησε το samsung kies..αν εχεις win7 τοτε πρεπει να ψαξεις τους σωστους drivers η να βαλει ο kostast1 ενα λινκ αν τους εχει βρει καπου..

 

Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6592_Android_scatter_emmc.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone, remove the battery.

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

σου κανω αντιγραφη επικοληση τις γενικες οδηγιες που ακολουθουνται για το φλασαρισμα μεσω flash tool.Με καθε επιφυλαξη ομως γιατι δεν εχω παραλαβει ο ιδιος το κινητο για να το δοκιμασω.

 

πρωτα απο ολα πρεπει να εχεις τους σωστους drivers..αν εχεις winxp τοτε απλα εγκατεστησε το samsung kies..αν εχεις win7 τοτε πρεπει να ψαξεις τους σωστους drivers η να βαλει ο kostast1 ενα λινκ αν τους εχει βρει καπου..

 

Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6592_Android_scatter_emmc.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone, remove the battery.

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

Οπως ακριβως το ειπες.γενικες οδηγιες ειναι το παραπανω βρε..........:)

Φιλε μου αυτο που γραφεις ειναι για τα 4πυρινα μοντελα.

Στο 8πυρινο τωρα,αφου περνας τους drivers(και εννοειται ελενχεις οτι εχουν περαστει σωστα),που στο Α850+ που εχω τους περασε μονο του,ανοιγω το Flashtool το οποιο ειναι αλλο για 8πυρινο και αλλο για 4πυρινο,ειναι στα Κινεζικα,βρισκω το scatter εκει που το εχω ,το πιο απλο στην επ.εργσιας,παταω το download,και αφου εχω βγαλει την μπαταρια απο το κντ το συνδεω στο pc,και τα κανει ολα μονο του.

Ολα τα παραπανω σε win7.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οκ ακολουθώντας τις οδηγίες δούλεψε!

 

χρειάστηκε να βάλω χειροκίνητα drivers σε win7 (λογικά επειδή δεν είχα ξανασυνδέσει κινητό κλπ)

σε win8 που δοκίμασα αρχικά δεν με άφηνε να βάλω χειροκίνητα τους drivers γιατί δεν είναι digitally signed (δεν έψαξα περαιτέρω αν έχουν κάποια κρυφή ρύθμιση που να το επιτρέπει..)

 

οπότε όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω οποιος ξερει...θελω να παραγκειλω το κινητο απο το TO2C με DHL μεταφορικη υπαρχει πειρπτωση να πληρωσω τπτ παραπανω απο αυτα που αναγραφονται λογο τελωνειου η κατι αλλου?!!!ευχαριστωωω:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση, υπάρχει βεβαιότητα οτι θα πληρώσεις τα μαλλιοκέφαλα σου. :)

Τελωνείο, έξοδα εκτελωνισμού...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω οποιος ξερει...θελω να παραγκειλω το κινητο απο το TO2C με DHL μεταφορικη υπαρχει πειρπτωση να πληρωσω τπτ παραπανω απο αυτα που αναγραφονται λογο τελωνειου η κατι αλλου?!!!ευχαριστωωω:)

 

Μακρυά κι αλάργα από DHL.

Θα σε σκίσουν.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να επανελθουμε στο κντακι.......:)

Πριν απο λιγο γυρισα απο μια διαδρομη περιπου μιας ωρας,με το navigon,κανενα προβλημα ολα καλα,σημε δεν εχασε καπου αλλα ημουν μεσα στην Αττικη οδο σχεδον ολοι την διαδρομη,οποτε δεν ειχα καποια εμποδια,εκτος βεβαια απο τα τουνελ,οκ εκει λογικον,αλλα με το που εβγαινα εβρισκε παλι αμεσα σημα.Ολα αυτα εννοειται χωρις data,και μονο με gps.Αυτο που δεν προσεξα ηταν κατα ποσο επεσε η μπαταρια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δωρεαν η μεταφορικη DHL στο to2c παιδια γιαυτο σκεφτομαι να το αγορασω γτ θα ερθει πιο γρηγορα..ειστε σιγουροι?!!!

 

Φιλε μου ειναι απλα τα πραματα.οσες φορες αγορασα με DHL το 40αρι++(αναλογα το ποσο) το πληρωσα στο τελος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δωρεαν η μεταφορικη DHL στο to2c παιδια γιαυτο σκεφτομαι να το αγορασω γτ θα ερθει πιο γρηγορα..ειστε σιγουροι?!!!

 

Η μεταφορική είναι δωρεάν, το τελωνείο που θα περάσει με DHL δεν είναι.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

kostast1 ποιο gps χρησιμοποιεις και απο που το κατεβασες;;στο παλιο lenovo μου ειχα το ,don't panic και το sygic και ημουν πολυ ευχαριστημενος..εχεις καποιο καλυτερο;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

kostast1 ποιο gps χρησιμοποιεις και απο που το κατεβασες;;στο παλιο lenovo μου ειχα το ,don't panic και το sygic και ημουν πολυ ευχαριστημενος..εχεις καποιο καλυτερο;;

Igo-navigon-syric aura-tom tom,ολα νομιμα δεν τα καταβασα απο καπου.Αυτα εχω και τεσταρω τις διαφορες συσκευες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...