Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις το παρήγγειλα από minideal!

για να δούμε τι λέει το τερατάκι!

 

το πήρες ?πόσο καιρό έκανε να σου έρθει έκανα κι εγώ παραγγελία πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα από το aliexpress αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-Original-Lenovo-A850-s-5-5-HD-1920-1080PX-Octa-Core-2GHz-MTK6592/1824337834.html

Δεν ξέρω αν είναι μαϊμού αλλά για 120€ περίπου θα το ρισκάρω, το λέει Α850 s+ και υποστηρίζει ότι είναι αυτό που λέει 100% .

Αν δεν είναι θα κάνω dispute και βλέπουμε.

Περισσότερα όταν φτάσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από το aliexpress αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-Original-Lenovo-A850-s-5-5-HD-1920-1080PX-Octa-Core-2GHz-MTK6592/1824337834.html

Δεν ξέρω αν είναι μαϊμού αλλά για 120€ περίπου θα το ρισκάρω, το λέει Α850 s+ και υποστηρίζει ότι είναι αυτό που λέει 100% .

Αν δεν είναι θα κάνω dispute και βλέπουμε.

Περισσότερα όταν φτάσει στα χέρια μου.

 

δύο πράγματα δεν μου κάθονται καλά

α) δεν το βλέπω σε κανένα άλλο κινεζομάγαζο

β) έχει ημερομηνία κυκλοφορίας Σεπτέμβριο του 13

τότε κυκλοφόρησε το Α850, ενώ το Α850+ κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του 14

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή θα σου δώσω: αν\όταν φτάσει, να ανοίξεις προσεκτικά το κουτί. Μερικά πρωτεύοντα θηλαστικά δαγκώνουν άσχημα :p
Link to comment
Share on other sites

δύο πράγματα δεν μου κάθονται καλά

α) δεν το βλέπω σε κανένα άλλο κινεζομάγαζο

β) έχει ημερομηνία κυκλοφορίας Σεπτέμβριο του 13

τότε κυκλοφόρησε το Α850, ενώ το Α850+ κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του 14

 

Την πάτησες....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! νέος στο forum και πριν λίγες μέρες έκανα την παραγγελιά μου στο lenovo a850+ στα 116 ευρώ! (θεωρώ ότι είναι μια καλή τιμή!) διάβασα όλο το θέμα εδώ και μου δημιουργήθηκε μια απλή απορία!

 

Εγώ που είμαι άσχετος από Flash rom και όλα αυτά τα "κινέζικα" που γράφετε... θα έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό αν δεν τα κάνω? η δουλεύει μια χαρά και χωρίς όλα αυτά που λέτε??? αν όμως ασχοληθώ και κάνω αυτά τα "κινέζικα" τι θα κερδίσω?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! νέος στο forum και πριν λίγες μέρες έκανα την παραγγελιά μου στο lenovo a850+ στα 116 ευρώ! (θεωρώ ότι είναι μια καλή τιμή!) διάβασα όλο το θέμα εδώ και μου δημιουργήθηκε μια απλή απορία!

 

Εγώ που είμαι άσχετος από Flash rom και όλα αυτά τα "κινέζικα" που γράφετε... θα έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό αν δεν τα κάνω? η δουλεύει μια χαρά και χωρίς όλα αυτά που λέτε??? αν όμως ασχοληθώ και κάνω αυτά τα "κινέζικα" τι θα κερδίσω?

 

ευχαριστώ.

 

Oχι φιλε μου δεν εχει καποιο θεμα το κντ,μια χαρα δουλευει.Αλλα δοκιμαζωντας μια αλλη rom πολλες φορες βλεπεις αρκετες βελτιωσεις.

Και στο παρων κντ με την αλλη rom ειδα αρκετα καλυτερη συμπεριφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει μια παραγγελεια απο to2c για 3 lenovo a850+ μιλησα σημερα μαζι τους και μ ειπαν οτι θα μ στειλουν αρχικα μονο το ενα (ασπρο) γιατι τα υπολοιπα 2 (μαυρα) δεν ηταν σε stock τα περιμενουν τις επομενες μερες και θα μ στειλουν τα αλλα 2 μαζι αργοτερα.Πριν λιγο μου εστειλαν και το tracking number για το ασπρο αλλα στην αποδειξη στο mail φαινεται σαν να εχουν στειλει και τα 3.

λετε να εχω καποιο προβλημα?

 

http://i58.tinypic.com/21deuq1.png

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου δεν εχει καποιο θεμα το κντ,μια χαρα δουλευει.Αλλα δοκιμαζωντας μια αλλη rom πολλες φορες βλεπεις αρκετες βελτιωσεις.

Και στο παρων κντ με την αλλη rom ειδα αρκετα καλυτερη συμπεριφορα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! θα προσπαθήσω να διαβάσω τους οδηγούς και να ασχοληθώ και ελπίζω να τα καταφέρω! :X:ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα και παλι παιδιααα..εχω ενα προβλημα..Επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα paypal δεν ξερω πως γινετε η διαδικασια ακριβως αλλα ας ξεκινησω απο την αρχη.Εχω λογαριασμο στην τραπεζα εθνικης μπορω να συζησω τους κωδικους για το e-banking και να φορτωνω λεφτα στο λογαριασμο μου και να τα περνει η paypal απο εκει?!και αν γινετε ξερετε τη χαρτια πρεπει να δωσω στην τραπεζα γιατη θελω να παω αυριο?!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα και παλι παιδιααα..εχω ενα προβλημα..Επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα paypal δεν ξερω πως γινετε η διαδικασια ακριβως αλλα ας ξεκινησω απο την αρχη.Εχω λογαριασμο στην τραπεζα εθνικης μπορω να συζησω τους κωδικους για το e-banking και να φορτωνω λεφτα στο λογαριασμο μου και να τα περνει η paypal απο εκει?!και αν γινετε ξερετε τη χαρτια πρεπει να δωσω στην τραπεζα γιατη θελω να παω αυριο?!ευχαριστω

 

Το paypal δεν δεχεται καρτες τις εθνικης επειδη οι καρτες ειναι Maestro.

εγω για ολο αυτο εκανα ενα λογαριασμο στην πειραιως και εβγαλα μια Visa(και με Mastercard κομπλε θα εισαι) την οποια την εβαλα στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στην πειραιως που λες φιλε μ για την Πειραιώς Prepaid Virtual Card που ειναι μεχρι 150ευρω και με καλυπτει για αγορες στο ιντερνετ δεν θελω κτ παραπανο ειναι καλη γιατι λεει οτι βγενει αμεσα!!!?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης --- Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Guest dimgar97
Παιδια καλησπερα λεω να το παραγγειλ απο minideal.2 ερωτησεις 1 ) μπορω να περασω καποι αλλη ρομ με 4.4 ή 4.3? 2) να το παρω μεσω paypal ή απευθειας με την πειραιως visa debit? Ρπισης κατι ασχετο αυτο το dooger dagger dg550 ξερετε ποτε βγαινει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

βλεπω στην πειραιως που λες φιλε μ για την Πειραιώς Prepaid Virtual Card που ειναι μεχρι 150ευρω και με καλυπτει για αγορες στο ιντερνετ δεν θελω κτ παραπανο ειναι καλη γιατι λεει οτι βγενει αμεσα!!!?

 

έχω μια προπληρωμένη της πειραιώς που χρησιμοποιώ για αυτόν το λόγο χωρίς όριο (όσα της φορτώσω εγώ) συνδεδεμένη με Paypal και δεν έχω κανένα πρόβλημα (την βλέπει ως visa) την συνιστώ, μπορείς να την βγάλεις άμεσα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ωραια παιδια ευχαριστω πολυ αυτη δεν φορτωνετε παλι εχτος και την αναβαθμισεις αλλα μ κανει για τωρα που την θελω..οποτε γινετε και απο paypal μια χαραα ευχαριστω και παλι..!:D
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 4.2.2 Jb υπαρχουν rom για το κντ:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

[sIZoE=4]AΓΓΛΙΚΟ RECOVERY ΠΛΕΟΝ!!!!![/size]

Απο εδω το κατεβαζουμε φλασαρουμε κατευθειαν με το mobileuncle------>

https://mega.co.nz/#!VE10zTZI!QJbvZn...wdnbmP6mZ-R5kM

Μεγαλη η βοηθεια απο εδω παντα.........

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737803

 

Φιλε κωστα εβαλα το αγγλικο recovery αλλα οταν μεσα απο το αγγλικο παταω να κανει boot βγαζει ενα μηνυμα που λεει: "may flash stock recovery on boot" και μετα εχει δυο επιλογες: "No" και "Yes". Οταν παταω "No" δεν κανει boot αλλα σβηνει και το ανοιγω κανονοκα απ το power button. Αν το ξανακλεισω με συνδιασμο power και volume up μπαινει στο κινεζικο recovery.

Αν μπω με την εφαρμογη quick boot σε recovery μπαινει στο αγγλικο. Μηπως πρεπει να πατησω "yes" στο παραπανω μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κωστα εβαλα το αγγλικο recovery αλλα οταν μεσα απο το αγγλικο παταω να κανει boot βγαζει ενα μηνυμα που λεει: "may flash stock recovery on boot" και μετα εχει δυο επιλογες: "No" και "Yes". Οταν παταω "No" δεν κανει boot αλλα σβηνει και το ανοιγω κανονοκα απ το power button. Αν το ξανακλεισω με συνδιασμο power και volume up μπαινει στο κινεζικο recovery.

Αν μπω με την εφαρμογη quick boot σε recovery μπαινει στο αγγλικο. Μηπως πρεπει να πατησω "yes" στο παραπανω μηνυμα;

Nα σου πω τωρα δεν θυμαμαι,δοκιμασε το και βλεπεις.Με ποια rom εισαι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την Ρομ που ήρθε απο το minideal

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nα σου πω τωρα δεν θυμαμαι,δοκιμασε το και βλεπεις.Με ποια rom εισαι?

 

Φοβάμαι να πατήσω yes γιατί λέει και κάτι άλλο που δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις παρειγκειλα και εγω το ΤΕΡΑΣ απο το T02C !!!!!:D αν υπαρχει καποιος που εχει αγορασει το κινητο απο το ιδιο μαγαζι να μου πει σε ποσες μερες συνολικα σου ερχετε το κινητο και αν υπαρχει περιπτωση να πληρωσεις τελωνεια δλδ παραπανω λεφτα με την μεταφορικη της σιγκαπουρης που ειναι δωρεαν ευχαριστωωωωωωω..!!!!! ;D
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην παίρνει; Συνήθως το πρόβλημα είναι η χωρητικότητα, όχι το class rating.

 

εχω ακουσει για κινητο που δεν δεχεται class 10 γι αυτο ρωτησα, τωρα δεν εχω παραπανω γνωσεις στο θεμα.

σκεφτομαι να παρω 32gb class 10 , λες να ειναι κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το κινητο παιρνει micro sd class 10?

Κανενα προβλημα,εχω ηδη επανω μια 32αρα class 10.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εγω θα παρω την 16G class 10 φιλε για να ειμαι σιγουρος γιατι η 32αρα μπορει να κολλαει αλλα αμα την χρειαζεσε για παιχνιδια και τετοια παρτην δεν θα εχει προβλημα λογικα..!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...