Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και παλι δεν μου καθεται καλα :P

Τωρα σου καθεται δεν σου καθεται ετσι ειναι:)

Κανεις ενα update και αναζοπυρωνεις το ενδιαφερων για λιγο καιρο,παλιο το κολπακι.και πολυ δουλεμενο στην προπονηση....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τωρα σου καθεται δεν σου καθεται ετσι ειναι:)

Κανεις ενα update και αναζοπυρωνεις το ενδιαφερων για λιγο καιρο,παλιο το κολπακι.και πολυ δουλεμενο στην προπονηση....:lol:

 

τουμπανο update! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δοκίμασα κατι γραμματοσειρές από το theme center , με αποτέλεσμα όπου εμφανίζονται ελληνικά να τα δείχνει χωρίς τα φωνήεντα.

Υπάρχει τρόπος να βρούμε τη γραμματοσειρα την ελληνική που είχε από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δοκίμασα κατι γραμματοσειρές από το theme center , με αποτέλεσμα όπου εμφανίζονται ελληνικά να τα δείχνει χωρίς τα φωνήεντα.

Υπάρχει τρόπος να βρούμε τη γραμματοσειρα την ελληνική που είχε από την αρχή;

 

κάνε ένα φάκελο font στην κάρτα σου και βάλε μέσα τις γραμματοσειρές που θέλεις (φρόντισε να είναι για android) και από εκεί που πήγες για να αλλάξεις την γραμματοσειρά κάτω κάτω θα δεις να γράφει font in cd card πατάς μπαίνει στον φάκελο και επιλέγεις.

Γραμματοσειρές που δεν εμφανίζουν τα φωνήεντα δεν υποστηρίζουν Ελληνικά.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μονο με φλασαρισμα αλλης rom δυστηχως.......

 

Γινεται κι αλλιως ;-) βαζεις το link2sd βρισκεις το security και ειτε το παγωνεις ειτε το κανεις απεγκατασταση..εγω εκανα το δευτερο..οπως επισης εβγαλα και οτι αλλο δεν ηθελα

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Γινεται κι αλλιως ;-) βαζεις το link2sd βρισκεις το security και ειτε το παγωνεις ειτε το κανεις απεγκατασταση..εγω εκανα το δευτερο..οπως επισης εβγαλα και οτι αλλο δεν ηθελα

 

το έκανα και έπιασε μια χαρα :)

 

ευχαριστώ :)

 

πολύ καλή εφαρμογή

 

ξέρουμε ποιες εφαρμογές ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να διαγράψουμε για να μην έχουμε πρόβλημα;

γιατί φαίνεται ότι τρέχουν ένα κάρο εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πώς πάει παίδες?

Το περιμένω πώς και πώς!

 

με νορμαλ χρηση 3 μερες μπορει και λιγο παραπανω με πολυ χρηση 2 μερες με το ζορι.

Link to comment
Share on other sites

με νορμαλ χρηση 3 μερες μπορει και λιγο παραπανω με πολυ χρηση 2 μερες με το ζορι.

Mια απο τα ιδια και στο δικο μου,σε αλλο που εχω δωσει σε φιλο παραπανω μερες αλλα με λιγη χρηση.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και έπιασε μια χαρα :)

 

ευχαριστώ :)

 

πολύ καλή εφαρμογή

 

ξέρουμε ποιες εφαρμογές ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να διαγράψουμε για να μην έχουμε πρόβλημα;

γιατί φαίνεται ότι τρέχουν ένα κάρο εφαρμογές

 

Κοιτα γενικα αρκετες απαγορευεται να σβησεις..αλλα καποιες ισως βοηθαει πολυ να σβηστουν.εγω π.χ. εσβησα το security,διαφορα gapps οπως gmail,χαρτες google,sim app, κατι με weather που ειχε,κατι με συγχρονισμους επαφων και ημερολογιου..δε θυμαμαι ποιες αλλες..η πιο εξυπνη μεθοδος ειναι να παγωσεις κατι,να δεις μετα αν εφυγε αυτο που ηθελες απο το μενου για να εισαι σιγουρος οτι παγωσες το σωστο και μετα να το διαγραψεις.η ισως να μη διαγραψεις κατι αν δεν εισαι σιγουρος και απλα να το παγωσεις που να εχεις την επιλογη να το ξεπαγωσεις..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί μπαταρίας!

Βλέπω διαφορές αλλά μάλλον οφείλεται στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

παιδία καλημέρα!newbie στο πολύ ενδιαφέρον forum σας!!!παράγγειλα και εγω το τερατάκι απο minideal και σήμερα κλείνω 30 ημερολογιακές μέρες απο την παραγγελία και ακόμα λέει κλείσιμο απο ips.

απο την εμπειρία σας να περιμένω άλλη μια εβδομάδα μέχρι να κανω dispute στο paypal?ξέρω οτι έχω όριο 45 μέρες!

 

σόρυ για το off topic αλλά ξέρετε πως είναι να περίμενεις τον άη-βασίλη και να μην έρχεται!!!:)

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδία καλημέρα!newbie στο πολύ ενδιαφέρον forum σας!!!παράγγειλα και εγω το τερατάκι απο minideal και σήμερα κλείνω 30 ημερολογιακές μέρες απο την παραγγελία και ακόμα λέει κλείσιμο απο ips.

απο την εμπειρία σας να περιμένω άλλη μια εβδομάδα μέχρι να κανω dispute στο paypal?ξέρω οτι έχω όριο 45 μέρες!

 

σόρυ για το off topic αλλά ξέρετε πως είναι να περίμενεις τον άη-βασίλη και να μην έρχεται!!!:)

 

ευχαριστώ!

 

Διάβασε εδώ και θα λύσεις τις περισσότερες απορίες σου για αυτά τα θέματα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω το τερατάκι αυτό...Έχω τις εξής παρατηρήσεις:

 

1)Η μπαταρία μέχρι στιγμής κρατάει λιγότερο από μία μέρα με λίγη χρήση

2)Δεν είχε μέσα εγκατεστημένα ringtones

3)Δεν είναι πλήρες εξελληνησμένο...σε πολλά σημεία πετάγονται κινέζικα και αγγλικά

 

Και κάποια ελλατώματα στα οποία θέλω βοήθεια...

 

1)Πότε πότε κολλάει πολύ...π.χ. ενναλάσω τις οθόνες και χρειάζεται 2 sec για να αλλάξουν, ή πατάω για να κανω τηλέφωνο και αργει πολύ να ανταποκριθεί..εκανα γι αυτό επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά επιμένει...

2)Η εφαρμογή για το pc είναι στα κινέζικα...υπάρχει επιλογή για να γίνει έστω στα Αγγλικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το google maps που έχει πρόβλημα με το κινητό μας, διάβασα πιο πίσω και έβαλα την έκδοση 8 που λειτουργεί μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα με αυτήν την έκδοση είναι ότι δεν αποθηκεύει τους χάρτες ώστε να μην χρησιμοποιεί το 3G όταν βρίσκομαι στον δρόμο. Έχει ψάξει κανείς για κάποια έκδοση που να λειτουργεί στο κινητό μας και να έχει την δυνατότητα αυτή? :)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω το τερατάκι αυτό...Έχω τις εξής παρατηρήσεις:

 

1)Η μπαταρία μέχρι στιγμής κρατάει λιγότερο από μία μέρα με λίγη χρήση

3)Δεν είναι πλήρες εξελληνησμένο...σε πολλά σημεία πετάγονται κινέζικα και αγγλικά

 

Και εμενα καθε μερα φορτισμα αλλιως δε βγαινει, με η χωρις greenify.

 

Κανενα προβλημα με το 3g εχεις? Εγω με τη vodafone εχω προβλημα, παλια ειχε οποτε ηθελε σημα, τωρα δεν εχει καθολου. Μεσα και εξω απο το σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα καθε μερα φορτισμα αλλιως δε βγαινει, με η χωρις greenify.

 

Κανενα προβλημα με το 3g εχεις? Εγω με τη vodafone εχω προβλημα, παλια ειχε οποτε ηθελε σημα, τωρα δεν εχει καθολου. Μεσα και εξω απο το σπιτι.

Εμενα παντως μου κραταει απο 2 εως 4 μερες, με 8+ ωρες οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα καθε μερα φορτισμα αλλιως δε βγαινει, με η χωρις greenify.

 

Κανενα προβλημα με το 3g εχεις? Εγω με τη vodafone εχω προβλημα, παλια ειχε οποτε ηθελε σημα, τωρα δεν εχει καθολου. Μεσα και εξω απο το σπιτι.

 

Όχι, με το 3g δεν εχω κανενα προβλημα....vodafone εχω και γω.......εσενα σου κολλά όπως γράφω;..θεωρώ τραγικό 8πύρηνο τηλέφωνο να κάνει 2 δευτεροπλεπτα για να μεταβεί στις ρυθμισεις...γι αυτό το αγόρασα για να μην μου κολλά και όχι για να κολλά περισότερο από το παλιό μου...Δεν υπάρχει κάποια λύση γι αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως μου κραταει απο 2 εως 4 μερες, με 8+ ωρες οθονης.

 

Σου κολλάει εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...