Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανετε greenify τα παντα, εκτος αυτων που θελετε να παιρνετε ειδοποιησεις. Και οπωσδηποτε wakelock detector για να μαθετε τι σας ρουφαει την μπαταρια, που στην συνεχεια ειτε το κανετε greenify, ειτε το παγωνετε..

 

@ninikos

 

Ευχαριστούμε! Θα δω πως θα συμπεριφερθεί το κινητό τις επόμενες μέρες με όσα προτείνεις!

 

Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω προβλημα με το 3G δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα.Η ιδια σιμ (vodafone) δουλευει μια χαρα σε αλλα κινητα αλλα σε αυτο εχει μουλαρωσει :lol: .

Υπαρχει καποια ρυθμιση εξτρα για τα λενοβο?Το περιεργο ειναι οτι και με ενα Lenovo A850 παλι δεν δουλευει το 3G ,τσεκαρα τις ρυθμισεις και βλεπω οτι στα κινητα που δουλευει η σιμ οι ρυθμισεις που εχει ειναι διαφορετικες απο αυτες που αποθηκευει αυτοματα τα λενοβο :confused:

Και δεν βλεπω πως μπορω να αλλαξω αυτες τις ρυθμισεις δεν μου δινει αυτη την δυνατοτητα στο μενου.

Αυτο το secureit ειναι πιθανο να μου δημιουργει το προβλημα?

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το 3G δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα.Η ιδια σιμ (vodafone) δουλευει μια χαρα σε αλλα κινητα αλλα σε αυτο εχει μουλαρωσει :lol: .

Υπαρχει καποια ρυθμιση εξτρα για τα λενοβο?Το περιεργο ειναι οτι και με ενα Lenovo A850 παλι δεν δουλευει το 3G ,τσεκαρα τις ρυθμισεις και βλεπω οτι στα κινητα που δουλευει η σιμ οι ρυθμισεις που εχει ειναι διαφορετικες απο αυτες που αποθηκευει αυτοματα τα λενοβο :confused:

Και δεν βλεπω πως μπορω να αλλαξω αυτες τις ρυθμισεις δεν μου δινει αυτη την δυνατοτητα στο μενου.

Αυτο το secureit ειναι πιθανο να μου δημιουργει το προβλημα?

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη :)

 

Με ανοιχτά data κάνε σύνδεση στο net μέσω wifi αποσυνδέσου και δες τι γίνεται (μήπως πάρει τις ρυθμίσεις του νετ έτσι)

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Κανετε greenify τα παντα, εκτος αυτων που θελετε να παιρνετε ειδοποιησεις. Και οπωσδηποτε wakelock detector για να μαθετε τι σας ρουφαει την μπαταρια, που στην συνεχεια ειτε το κανετε greenify, ειτε το παγωνετε.

 

Αν δεν δουλεψουν αυτα, factory reset και φλασαρετε αλλη ρομ.

 

τι είναι αυτά και πως τα κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτά και πως τα κανουμε?

 

Το greenify είναι προγραμματάκι που σου δείχνει τι μπαταρία τρώει κάθε εφαρμογή... βασικά εάν κατάλαβα καλά τον τρόπο λειτουργίας, βλέπει την κατανάλωση πόρων! Ό,τι δε θέλεις, το κόβεις!

 

Για αλλαγή rom τα παιδιά εδώ έχουν γράψει κατά καιρούς προτάσεις! Δες τι γίνεται σε παλιότερα ποστ. Σε αυτή τη φάση κι εγώ ανατρέχω σε παλιότερα νήματα και προσπαθώ να βρω τον πιο ασφαλή τρόπο για αναβάθμιση/υποβάθμιση γιατί η rom που φοράει το ένα κινητό, η 119, έχει θέματα!

 

Τώρα, εάν κάποιος φίλος έχει το χρόνο και κάνει copy+paste οδηγίες για να φλασάρουμε με ασφάλεια τα κινητά μας, θα μας βοηθούσε πάρα πολύ. Ο kidonakisg και ο kostast1 (νήμα 188,189,307,312,314,360) εδώ έχουν κάποιες γενικές οδηγίες, ωστόσο τα υπόλοιπα χάνονται στο πλήθος των νημάτων. Μπορείτε να μας φτιάξετε κάτι πιο ολοκληρωμένο ή να μας παραθέσετε links; Θα μας γλύτωνε πολύ χρόνο και ψάξιμο!

 

Στο ποστ 449 ο kostast1 προτείνει Rom δοκιμασμένη!

 

Ευχαριστώ

Κ.

Edited by k_antoni
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από αρκετό διάβασμα και ψάξιμο στο ίντερνετ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό για να φλασάρω το 850+ που είχε την 119 και μου έσπασε τα νεύρα με το lag στην κύλιση των μενού! Ακολουθήστε τον βήμα βήμα και εάν δεν είστε εξοικειωμένοι με την τεχνολογία, ζητήστε βοήθεια από κάποιο γνωστό/φίλο που έχει σχετική εμπειρία. Η rom που προτείνει ο οδηγός είναι σταθερή, αλλά δημιουργεί 2 θέματα: το google maps που το έχουν όλες και το youtube. Το google maps το κατεβάζετε από εδώ για την έκδοση 4.2 και απενεργοποιείτε αμέσως τις αυτόματες αναβαθμίσεις στο google playstore, αλλιώς θα σας πάει από την 8.0 στην 8.1 και μετά... πάπαλα!

 

Για το youtube πρέπει να πάτε με κάποιον root file explorer σε αυτή τη διαδρομή /data/data και να διαγράψετε το com.google.android.youtube. Ωστόσο ο δικός μου ο φάκελος είναι εντελώς κενός, αν και τον βλέπω με το ES Explorer.

 

Ελπίζω να βοήθησα όσους ψάχνουν να βελτιώσουν το κινητό τους. Όπως έγραψα και στα προηγούμενα ποστ μου, δε θα πείραζα το κινητό εάν δεν είχα σοβαρό θέμα, γιατί ο χρόνος που αφιέρωσα για να το επαναφέρω, ήταν αρκετά μεγάλος! you never touch a running maching ;-)

 

K.

 

Διόρθωση: το Youtube μπορεί να εγκατασταθεί με το MobileUncle MTK ακολουθώντας τον παραπάνω οδηγό από το βήμα 12, όπως θα βάζατε και το gapps. Κατεβάστε το Krome.X_5.7.41_YouTube.zip από εδώ! Νομίζω εάν βάλετε το pa_gapps-modular-full-4.4.4-20140708-signed.zip θα σας εγκαταστήσει ΚΑΙ το Youtube, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει!

Edited by k_antoni
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά στην παρέα ...

Νέος στο φόρουμ και πρώτο ποστ με πρόβλημα δυστυχώς ,,, :(

 

Σας παρακαλώ την βοήθειά σας για ένα πρόβλημα που μου προέκυψε με το Lenovo Α850+ μου ...

 

Καταρχήν να διευκρινίσω ότι λόγο του ότι είμαι ΜΗ εξπέρ του συγκεκριμένου "αθλήματος" ... δεν έχω πειράξει το τηλέφωνο με τις διαδικασίες "έναρξης" που προτείνετε.

Σήμερα λοιπόν θεώρησα καλό να αλλάξω κάποια "themes" που είχα κατεβάσει απ το Google Play ...

Επίσης "σκάλιζα" το πρόγραμμα αυτό που παγώνει τα προγράμματα ...

 

Ξαφνικά το τηλέφωνο δεν επαναφέρονταν στην αρχική του οθόνη και θεώρησα καλό να του κάνω επανεκκίνηση

όμως αυτό ήταν ,,, έμεινε εκεί ... δλδ ανοίγει κανονικά ,,, παίζει η μουσικούλα της έναρξης και στην συνέχεια βγαίνει το κέντρο της οθόνης το logo της Lenovo και μένει εκεί παγωμένο !

Η σουίτα της Lenovo "βλέπει" κανονικά το τηλέφωνο ...

Προσπάθησα να κάνω κάποιες πατέντες ... πχ πάταγα ταυτόχρονα 2 κουμπιά μήπως και ξεμπλοκάρει ....

σε μια απ αυτές , πατώντας ταυτόχρονα το κουμπί της έναρξης και το κουμπί χαμηλώματος ήχου μου έβγαλε στην οθόνη

το "have been in meta mode . long press the power button ant the normal boot" το πάλεψα και αυτό έβγαλα και την μπαταρία για κάποιο διάστημα αλλά τίποτα ...

το τηλέφωνο μένει εκεί ανενεργό !

 

Τι κάνω ? ... :blink:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά στην παρέα ...

Νέος στο φόρουμ και πρώτο ποστ με πρόβλημα δυστυχώς ,,, :(

 

Σας παρακαλώ την βοήθειά σας για ένα πρόβλημα που μου προέκυψε με το Lenovo Α850+ μου ...

 

Καταρχήν να διευκρινίσω ότι λόγο του ότι είμαι ΜΗ εξπέρ του συγκεκριμένου "αθλήματος" ... δεν έχω πειράξει το τηλέφωνο με τις διαδικασίες "έναρξης" που προτείνετε.

Σήμερα λοιπόν θεώρησα καλό να αλλάξω κάποια "themes" που είχα κατεβάσει απ το Google Play ...

Επίσης "σκάλιζα" το πρόγραμμα αυτό που παγώνει τα προγράμματα ...

 

Ξαφνικά το τηλέφωνο δεν επαναφέρονταν στην αρχική του οθόνη και θεώρησα καλό να του κάνω επανεκκίνηση

όμως αυτό ήταν ,,, έμεινε εκεί ... δλδ ανοίγει κανονικά ,,, παίζει η μουσικούλα της έναρξης και στην συνέχεια βγαίνει το κέντρο της οθόνης το logo της Lenovo και μένει εκεί παγωμένο !

Η σουίτα της Lenovo "βλέπει" κανονικά το τηλέφωνο ...

Προσπάθησα να κάνω κάποιες πατέντες ... πχ πάταγα ταυτόχρονα 2 κουμπιά μήπως και ξεμπλοκάρει ....

σε μια απ αυτές , πατώντας ταυτόχρονα το κουμπί της έναρξης και το κουμπί χαμηλώματος ήχου μου έβγαλε στην οθόνη

το "have been in meta mode . long press the power button ant the normal boot" το πάλεψα και αυτό έβγαλα και την μπαταρία για κάποιο διάστημα αλλά τίποτα ...

το τηλέφωνο μένει εκεί ανενεργό !

 

Τι κάνω ? ... :blink:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φιλε μου θυμασαι τι ακριβως εκανες κατα το....."σκάλιζα"......???

Τωρα καποια εφαρμογη συστηματος παγωσες και........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

έκανα κάποιες μετατροπές στα themes ...

δεν θυμάμαι να πάγωσα κάποια εφαρμογή του συστήματος αλλά δεν είμαι και σίγουρος ...

Υπάρχει κάποιος τρόπος πριν ανοίξει το τηλέφωνο να το επαναφέρω στις "εργοστασιακές ρυθμίσεις" ?

 

Πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα με το πρόγραμμα που παγώνει τα προγράμματα ίσως δεν θα έπρεπε να εγκατασταθεί ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άλλωστε και να θυμηθώ τι έκανα ... δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο αφού θα πρέπει να ανοίξει πρώτα το τηλ για να ,,,,,,,,,,,,,

Λεω εγώ τώρα :worry:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

έκανα κάποιες μετατροπές στα themes ...

δεν θυμάμαι να πάγωσα κάποια εφαρμογή του συστήματος αλλά δεν είμαι και σίγουρος ...

Υπάρχει κάποιος τρόπος πριν ανοίξει το τηλέφωνο να το επαναφέρω στις "εργοστασιακές ρυθμίσεις" ?

 

Πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα με το πρόγραμμα που παγώνει τα προγράμματα ίσως δεν θα έπρεπε να εγκατασταθεί ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άλλωστε και να θυμηθώ τι έκανα ... δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο αφού θα πρέπει να ανοίξει πρώτα το τηλ για να ,,,,,,,,,,,,,

Λεω εγώ τώρα :worry:

 

Φιλε μο καλε Λευτερη(απο το nick λογικα),εαν δεν χαλασεις δεν μαθαινεις.:)Ολοι εχομε brickαρει κατα καιρους διαφορα κντ.

Λοιπον εαν το κντ σου δεν ανοιγει με τιποτα,παμε για φλασαρισμα της rom απο την αρχη δυστηχως.......

Ακολουθησε τον οδηγο που εβαλε ο φιλος k_antoni λιγα post πιο πανω.

Αλλα για βγαλε πρωτα την μπαταρια και αστην κανα 2ωρο εκτος μπας και γινει κατι(χλωμο βεβαια αλλα ποτε δεν ξερεις....).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν διάβασα απο ένα φόρουμ κάτι σχετικό και έκανα μια διαδικασία πατώντας ταυτόχρονα το μπουτόν της έναρξης και το το μπουτόν του + του ήχου ,,,

Μου έβγαλε μια λίστα με μπλε κινέζικα γράμματα ... γκλουπ ....

 

Τι λες Κωστή ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν διάβασα απο ένα φόρουμ κάτι σχετικό και έκανα μια διαδικασία πατώντας ταυτόχρονα το μπουτόν της έναρξης και το το μπουτόν του + του ήχου ,,,

Μου έβγαλε μια λίστα με μπλε κινέζικα γράμματα ... γκλουπ ....

 

Τι λες Κωστή ?

 

Αυτο ειναι το Κινεζικο recovery βρε,και δυστηχως δεν την κατεχω την Κινζικην φιλε μου.

Σε αυτο το σημειο που εισαι φλασαρεις rom.

Για να καταλαβεις πως παει ,με το που παιρνω ενα κντ,κοιταω να περναω ενα Αγγλικο recovery,ωστε να μπορω να παιρνω

τα backup μου αμεσα,οποτε και η στραβη να γινει να μπορω να επαναφερω αμεσα.

Κατι που εσυ προφανως δεν εκανες γιατι δεν το γνωριζες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν διάβασα απο ένα φόρουμ κάτι σχετικό και έκανα μια διαδικασία πατώντας ταυτόχρονα το μπουτόν της έναρξης και το το μπουτόν του + του ήχου ,,,

Μου έβγαλε μια λίστα με μπλε κινέζικα γράμματα ... γκλουπ ....

 

Τι λες Κωστή ?

 

είναι το κινέζικο recovery, αλλά αφού δεν έχεις κάνει κάτι μέχρι τώρα στο κινητό ούτε αυτό θα βοηθήσει, κάνε αυτό που σου προτείνει ο Κώστας

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω αυτό => https://yadi.sk/d/4QA58H0DW2pFT καλώς ? :)

 

ακολούθησε αυτό τον οδηγό http://www.androidrookies.com/2014/05/how-flashing-lenovo-a850-with.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

δλε δεν είναι σωστό αυτό ? --> https://yadi.sk/d/4QA58H0DW2pFT

Αυτη ποιος στην προτεινε φιλε μου??Ειναι οκ,καποια δοκιμασμενη?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου λίγο χρόνο να σουλουπώσω τον οδηγό και θα σου φανεί εύκολο. Χθές το κινητό μου δεν άνοιγε καθόλου και με τις οδηγίες πάνω φλασάρισα και λειτουργεί άψογα. Και youtube-google maps τρέχει
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ποιος στην προτεινε φιλε μου??Ειναι οκ,καποια δοκιμασμενη?

 

... την βρήκα σε προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος και από εκεί την πήρα ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

... την βρήκα σε προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος και από εκεί την πήρα ...

Α οκ τοτε θα ειναι απο καποιον απο εμας δοκιμασμενη.Κοιτα να δεις εαν μαθεις να φλασαρεις,παιχνιδακι ειναι επι τις ουσιας,μετα δοκιμαζεις οποια θες και την κρατας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από λίγο ψάξιμο και με βάση τον οδηγό στο Android Rookie's Lab μερικές διευκρινίσεις και διορθώσεις.

 

Δοκίμασα τη rom που προτείνει ο οδηγός σε 2 κινητά τηλέφωνα και είναι σταθερή, χωρίς προβλήματα και με καλή μετάφραση και λεξικά. επίσης δεν έχει τη σαβούρα που είχε όταν ήρθε από το pandawill, ούτε το Lenovo Security... Το zip αρχείο έχει μέσα μια προηγούμενη έκδοση του sp flash tool, οπότε αγνοήστε την και χρησιμοποιείστε την έκδοση που προτείνει, δηλαδή το 5.1352.01 που είναι κατευθείαν στα Αγγλικά, να μην ψάχνετε κάποιον κινέζο να σας κάνει μετάφραση :-P Αγνοήστε επίσης το Mobile Uncle MTK tool που σας λέει να κατεβάσετε, γιατί εγκαθιστά κάτι σαν το google play, αλλά είναι άχρηστο. Επίσης βάλτε τον driver των Lenovo για το λειτουργικό σας, αν και υπάρχει μια καλή πιθανότητα να σας γκρινιάζει για το ότι ο driver δεν είναι signed. Όλες οι ενέργειες πρέπει να γίνουν από λογαριασμό των windows που είναι administrator. Ταλαιπωρήθηκα για αρκετή ώρα και σχεδόν μπρίκαρα το κινητό, γιατί δούλευα με λογαριασμό απλού χρήστη.

 

1. Ακολουθήστε όλο τον οδηγό από το βήμα 1 μέχρι και το 10- έχει και εικόνες ;-) Μην ξεχάσετε να ρυθμίσετε το sp flash tool για DL / DA with all check sum και high bandwith, κάπου θα βρείτε αυτές τις επιλογές.

2. Πριν βάλετε τη μπαταρία στο κινητό, αποθηκεύστε τα CWM 6.0.4.4, Gapps JB 20130812 και Krome.X_5.7.41_YouTube.zip στην SD που θα βάλετε το κινητό και βάλτε την στο κινητό. Μην αποσυμπιέστε κανένα αρχείο που είναι zip.

3. Ακολουθήστε τα βήματα από το 12 και μετά για να εγκαταστήσετε το Gapps και το youtube. Όταν εγκατασταθούν, απενεργοποιήστε την αυτόματη ενημέρωση στο google play για να μην αναβαθμίσει το google maps. Η έκδοση που τρέχει στο 850+ είναι μόνο η 8 και όχι η 8.1.

 

@kostast1

 

Φίλε η 126 μπαίνει με τον ίδιο τρόπο; Γιατί δε βρήκα scatter!! Τα κινητά θα τα αφήσω ως έχουν, είμαι τρομερά ευχαριστημένος με τη rom του οδηγού και δεν τα πειράζω εάν δε δω κάτι που δε μου αρέσει!

K.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από λίγο ψάξιμο και με βάση τον οδηγό στο Android Rookie's Lab μερικές διευκρινίσεις και διορθώσεις.

 

Δοκίμασα τη rom που προτείνει ο οδηγός σε 2 κινητά τηλέφωνα και είναι σταθερή, χωρίς προβλήματα και με καλή μετάφραση και λεξικά. επίσης δεν έχει τη σαβούρα που είχε όταν ήρθε από το pandawill, ούτε το Lenovo Security... Το zip αρχείο έχει μέσα μια προηγούμενη έκδοση του sp flash tool, οπότε αγνοήστε την και χρησιμοποιείστε την έκδοση που προτείνει, δηλαδή το 5.1352.01 που είναι κατευθείαν στα Αγγλικά, να μην ψάχνετε κάποιον κινέζο να σας κάνει μετάφραση :-P Αγνοήστε επίσης το Mobile Uncle MTK tool που σας λέει να κατεβάσετε, γιατί εγκαθιστά κάτι σαν το google play, αλλά είναι άχρηστο. Επίσης βάλτε τον driver των Lenovo για το λειτουργικό σας, αν και υπάρχει μια καλή πιθανότητα να σας γκρινιάζει για το ότι ο driver δεν είναι signed. Όλες οι ενέργειες πρέπει να γίνουν από λογαριασμό των windows που είναι administrator. Ταλαιπωρήθηκα για αρκετή ώρα και σχεδόν μπρίκαρα το κινητό, γιατί δούλευα με λογαριασμό απλού χρήστη.

 

1. Ακολουθήστε όλο τον οδηγό από το βήμα 1 μέχρι και το 10- έχει και εικόνες ;-) Μην ξεχάσετε να ρυθμίσετε το sp flash tool για DL / DA with all check sum και high bandwith, κάπου θα βρείτε αυτές τις επιλογές.

2. Πριν βάλετε τη μπαταρία στο κινητό, αποθηκεύστε τα CWM 6.0.4.4, Gapps JB 20130812 και Krome.X_5.7.41_YouTube.zip στην SD που θα βάλετε το κινητό και βάλτε την στο κινητό. Μην αποσυμπιέστε κανένα αρχείο που είναι zip.

3. Ακολουθήστε τα βήματα από το 12 και μετά για να εγκαταστήσετε το Gapps και το youtube. Όταν εγκατασταθούν, απενεργοποιήστε την αυτόματη ενημέρωση στο google play για να μην αναβαθμίσει το google maps. Η έκδοση που τρέχει στο 850+ είναι μόνο η 8 και όχι η 8.1.

 

@kostast1

 

Φίλε η 126 μπαίνει με τον ίδιο τρόπο; Γιατί δε βρήκα scatter!! Τα κινητά θα τα αφήσω ως έχουν, είμαι τρομερά ευχαριστημένος με τη rom του οδηγού και δεν τα πειράζω εάν δε δω κάτι που δε μου αρέσει!

K.

 

Eαν δεν εχει το ετοιμο scatter μην την ακουμπας........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μια δερματινη θηκη για το κινητάκι αλλα έχει μαγνητικο κλιπ για να κλεινει

Μηπως μου χαλάσει η οθόνη απο τον μαγνητισμό?

Εχει ακουσει κανεις κατι οτι κανουν ζημιά στην οθόνη οι μαγνήτες?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα σας ...

 

Είμαι δυστυχώς/επιεικώς απελπισμένος με το κντ μου μιας και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα παρόλο που έκανα πολλές προσπάθειες ...

Η συσκευή παραμένει παγωμένη με το λογότυπο της Lenovo στο κέντρο της οθόνης ...

Στο φλασάρισμα φτάνω μέχρι το download και μετά το ... χάος .... τίποτα ...

Σήμερα ο υπολογιστής μου δεν βλέπει καν και την "USB ΜΤΡ" οπότε προφανώς δεν βλέπει το κινητό

τουλάχιστον με την κινέζικη σουίτα , κουτσά-στραβά το έβλεπα ... τώρα γιοκ και η σουίτα :)

 

Έχω έχω πολύ ωραίο σφυράκι ... μήπως να .......................... :ninja:

Να μη μου σπάσει και τα νεύρα ε ...

Δεν μπορεί να το έκανα εγώ τόσο μεγάλη ζημία ...

Πάντως να δώσω μια συμβουλή αν μου επιτρέπετε ,,, τα προγράμματα του τύπου "Link2SD" θέλουν ΜΕΓΑΛΗ προσοχή

γιατί εγώ μάλλον απο αυτό την πάτησα παγώνοντας εκ παραδρομής κάποιο σημαντικό λειτουργικό ...

 

Τέλος πάντων ...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με κλειστό το τηλέφωνο ?

Πατώντας (πχ) δυο πλήκτρα ταυτόχρονα ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...