Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπένει στο recovery. Πατάω τα κουμπιά που δείχνει
. Κολλάει πάλι sto λογότυπο "Samsung GALAXY Note 3 Neo".

δοκίμασε ξανά να πετύχεις τον συνδυασμό...

σου έστειλα και σε pm ποιο μοντέλο εχεις κωδικό... τον N750,N7505....(μήπως κάνεις εγκατάσταση άλλο ..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το N7505 και είναι αγορασμένο από Γαλλία.

 

(MODEL: SM-N7505

FCC ID: A3LSMN7505

SSN -N7505GSMH

RATED: 3.8V ; 1300mA)

 

Βγάζω τη μπαταρία, κρατάω πατημένα μαζί τα δυο κουμπιά VOLUME UP + HOME και μετα, χωρίς να τα αφήσω, πατάω και κρατάω κατημένο και το κουμπί POWER. Τα κρατώ πατημένα και τα 3 μαζί, αλλά στην ουσία κάνει το ίδιο με το να είχα πατήσει μόνο του το POWER.

 

Μόνο μέσω Odin μπορώ να έχω επικοινωνία με το κινητό, απ' ότι φαίνεται. Τώρα κατεβάζω το γαλλικό αρχείο AP της έκδοσης της 3423205 (που μου έδωσε ο alex). Είναι η καλύτερη ευκαιρία μου να το επαναφέρω, μάλλον.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το σημα του τελικα εφθασα στο συμπερασμα οτι απλα δεν ειναι και τοσο καλο. Ισως για αυτο να εχουν και τοσο χαμηλο sar τα samsung. Το εψαξα στο ιντερνετ και βλεπω πολλα παραπονα για το συγκεκριμενο θεμα και στο note 3.

Επειδη ειμαι σε περιοχη με οχι πολυ καλο σημα με αφηνει συχνα χωρις σημα, πολλες χαμενες κλησεις κτλ. Το nexus 4 που ειχα πριν μπορει να εδειχνε χαμηλο σημα αλλά παντα μπορουσα να παρω/λαβω τηλεφωνο. Γενικα το θεμα που εχω με το neo δεν το ειχα με καμια αλλη προηγουμενη συσκευη.

Σκεφτομαι μηπως φταιει η sim αλλά δεν νομιζω, δεν ειναι κομμενη.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το σημα του τελικα εφθασα στο συμπερασμα οτι απλα δεν ειναι και τοσο καλο. Ισως για αυτο να εχουν και τοσο χαμηλο sar τα samsung. Το εψαξα στο ιντερνετ και βλεπω πολλα παραπονα για το συγκεκριμενο θεμα και στο note 3.

Επειδη ειμαι σε περιοχη με οχι πολυ καλο σημα με αφηνει συχνα χωρις σημα, πολλες χαμενες κλησεις κτλ. Το nexus 4 που ειχα πριν μπορει να εδειχνε χαμηλο σημα αλλά παντα μπορουσα να παρω/λαβω τηλεφωνο. Γενικα το θεμα που εχω με το neo δεν το ειχα με καμια αλλη προηγουμενη συσκευη.

Σκεφτομαι μηπως φταιει η sim αλλά δεν νομιζω, δεν ειναι κομμενη.

Μια Χαρά είναι το τηλέφωνο σε σχέση με τα 3 προηγούμενα Samsung που είχα είναι το καλύτερο ειδικά στο Wifi και στα δεδομένα -...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί κάποιο bug με το ημερολόγιο splanner. Ξαφνικά μου έκανε όλα τα γενέθλια από Facebook σαν συμβάντα και βαράνε ειδοποιήσεις. Και ενώ τα διαγράφω ξανά αυτά εμφανίζονται.

 

 

Ωπα κατάλαβα τι έκανα. Προσθεσα email από άλλο διακομιστή και συγχρονίζει και από εκεί.

Edited by Bibis259

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως αφαιρώ το magazine έτσι ώστε αν κάνω swipe πάνω από το home button να μην εμφανίζετε.
Aν είσαι με kit kat,αν θυμάμαι καλά,δεν γίνεται.Αντίθετα,στην lollipop μπορείς να το βγάλεις εκτός πανεύκολα μέσω των ρυθμίσεων στην home screen.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως αφαιρώ το magazine έτσι ώστε αν κάνω swipe πάνω από το home button να μην εμφανίζετε.

 

Η λύση που επιλέγω είναι να το παγώνω (όχι να το απεγκαθιστώ) μέσω titanium, μαζί βεβαίως με αρκετές άλλες εφαρμογές της samsung που δεν χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που επιλέγω είναι να το παγώνω (όχι να το απεγκαθιστώ) μέσω titanium, μαζί βεβαίως με αρκετές άλλες εφαρμογές της samsung που δεν χρησιμοποιώ.
Αν το παγώσεις και είσαι σε kit kat με tw launcher βγάζει προβλήματα (fc με το πάτημα του home button σε συγκεκριμένες οθόνες καθώς και κάποια θέματα στην εφαρμoγή του E-mail),δεν ενδείκνυται δηλαδή το πάγωμα.Ο μόνος τρόπος (μιλώ πάντα για 4.4.2,γιατί στην lollipop βγαίνει εύκολα) είναι με αλλαγή launcher (πχ nova).
Link to comment
Share on other sites

Αν το παγώσεις και είσαι σε kit kat με tw launcher βγάζει προβλήματα (fc με το πάτημα του home button σε συγκεκριμένες οθόνες καθώς και κάποια θέματα στην εφαρμoγή του E-mail),δεν ενδείκνυται δηλαδή το πάγωμα.Ο μόνος τρόπος (μιλώ πάντα για 4.4.2,γιατί στην lollipop βγαίνει εύκολα) είναι με αλλαγή launcher (πχ nova).

 

Χρησιμοποιώ τον Apex οπότε δεν έχω θέμα. Δεν ήξερα ότι υπάρχει πρόβλημα με τον tw launcher.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο.

 

Οταν το φορτιζω το βραδυ, το πρωι το βρισκω σχεδον παντα σβηστο...Το τηελφωνο εχει φορτισει κανονικα βεβαια..

Εχω δοκιμασει και αλλον φορτιστη..Αν το αφησω στον υπολογιστη, φορτιζει κανονικα και δεν εχει κανενα θεμα.

 

Επιπλεον, με τον φορτιστη του, ανεβαζει θερμοκρασια...Δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο.

 

Τι μπορει να εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο.

 

Οταν το φορτιζω το βραδυ, το πρωι το βρισκω σχεδον παντα σβηστο...Το τηελφωνο εχει φορτισει κανονικα βεβαια..

Εχω δοκιμασει και αλλον φορτιστη..Αν το αφησω στον υπολογιστη, φορτιζει κανονικα και δεν εχει κανενα θεμα.

 

Επιπλεον, με τον φορτιστη του, ανεβαζει θερμοκρασια...Δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο.

 

Τι μπορει να εχει?

Πολλά μπορεί να φταίνε για κάτι τέτοιο..απο μπαταρία μέχρι θύρα usb και μητρική.Η φόρτιση απο την θύρα usb του υπολογιστή να ξέρεις οτι δίνει πολύ χαμηλό ρεύμα.Εχεις δοκιμάσει να βάλεις τον φορτιστή σε άλλη πρίζα?Φορτιστή όπως γράφεις δοκίμασες και άλλον,καλώδιο όμως άλλαξες ή είχες πάντα στίς δοκιμές το δικό του?Αν δείς με αυτά που σου γράφω οτι δεν αλλάζει κάτι,θα σε συμβούλευα να το πας στο service.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ένα mini update για την Βουλγράρικη σήμερα, γύρω στα 10MBs, μέσω OTA... :)

Τώρα το είδα!! Καινούργια έκδοση του Kernel!!! :) :) ( 4158943 )

Διορθώνει και το μικρό πρόβλημα με το Motion Mute Call... ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την SD πρέπει να πάρω Buck up τα αρχεία στο PC και να τα περάσω στη καινούρια εκεί τί γίνεται με τα κρυφά αρχεία . Με αυτό τον τρόπο θα έχω πρόβλημα και αν ναι ξέρετε κάποιον άλλο. Θα πάρει τη lollipop τι θα γίνει ή θα μείνουμε με τη σοκολάτα. Edited by jimyst
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να φταίνε για κάτι τέτοιο..απο μπαταρία μέχρι θύρα usb και μητρική.Η φόρτιση απο την θύρα usb του υπολογιστή να ξέρεις οτι δίνει πολύ χαμηλό ρεύμα.Εχεις δοκιμάσει να βάλεις τον φορτιστή σε άλλη πρίζα?Φορτιστή όπως γράφεις δοκίμασες και άλλον,καλώδιο όμως άλλαξες ή είχες πάντα στίς δοκιμές το δικό του?Αν δείς με αυτά που σου γράφω οτι δεν αλλάζει κάτι,θα σε συμβούλευα να το πας στο service.

Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα...Αλλα καλωδια, αλλους φορτιστες...

Η βλακεια ειναι οτι το πηρα απο Ντουμπαι οποτε δεν το καλυπτει η εγγυηση..

 

Θα το στειλω ομως:)

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα...Αλλα καλωδια, αλλους φορτιστες...

Η βλακεια ειναι οτι το πηρα απο Ντουμπαι οποτε δεν το καλυπτει η εγγυηση..

 

Θα το στειλω ομως:)

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Διαβαζα τα σχολια για το κινητο μας στο gsmarena και ειδα αρκετους να αναφερουν οτι η συσκευη κανει restarts κατα τη διαρκεια της φορτισης. Ενας αναφερει το εξης "Hey, anybody facing hanging/restart problem while charging then rush to Samsung center.

I faced same problem, now they replaced PCB/board of my phone. Now it works great." Παρατηρησα οτι αρκετοι που κανουν παραπονα για το θεμα εχουν ανατολιτικα ονοματα και ειπες το πηρες απο Dubai και εχω την υποψια οτι μονο στις απο εκει συσκευες υπαρχει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα τα σχολια για το κινητο μας στο gsmarena και ειδα αρκετους να αναφερουν οτι η συσκευη κανει restarts κατα τη διαρκεια της φορτισης. Ενας αναφερει το εξης "Hey, anybody facing hanging/restart problem while charging then rush to Samsung center.

I faced same problem, now they replaced PCB/board of my phone. Now it works great." Παρατηρησα οτι αρκετοι που κανουν παραπονα για το θεμα εχουν ανατολιτικα ονοματα και ειπες το πηρες απο Dubai και εχω την υποψια οτι μονο στις απο εκει συσκευες υπαρχει το θεμα.

Ησουν απλα ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ!

Σε ευχαριστω :) Οποτε το παω στο service και θα κανω τον σταυρο μου να ειναι λογικο το κοστος της επισκευης..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο site της Samsung οτι στα Γερμανικα κινητα εχει βγει το Lollipop αλλα εμενα ακομα τιποτα. Ειναι συνηθισμενο φαινομενο αυτο? Καποιες συσκευες το παιρνουν πρωτες και καποιες πιο μετα της ιδιας χωρας?
Link to comment
Share on other sites

1) Παίδες όταν αφαιρώ την κάρτα sd, πρέπει να σβήνω το τηλέφωνο; Δεν χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία κ μέχρι τώρα την τραβάω απλα να βγει.

2)Έχω δοκιμάσει 2 χ 32αρες κάρτες και ενώ βλέπει την χωριτηκότητα τους, δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία μου εκεί. Παρεμπίπτοντος τις χάλασα και τις 2 κάρτες. Η 2η μόλις την τοποθέτησα καταστράφηκε και ήταν και φίλου με πράγματα μεσα :/

Link to comment
Share on other sites

X-one καλό με 9,9 .

Τσίμπησα και εγώ. Την περιμένω.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...