Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@one_tree_hill

ευχαριστω φιλε .Οντως τωρα που του εριξα μια ματια μοιαζει αρκετα ...θα το ψαξω :)

@trackera

ρε φιλε αυτο που ειπα πολυ απλα ειναι οτι ψαχνω κατι που να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα στο κανονικο.ΟΧΙ το κανονικο σε τιμη κινεζικου.

απλα αλλιως ειναι αυτο που προτεινε το παιδι κ αλλιως κατι αλλα που ειδα με οθονη 2,6 και σπαστες κεραιες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κ εγώ i9 ή v35 καλό είναι μόνο που δεν έχουν cd για να το pc για παράδειγμα προσπαθώ να του περάσω ένα flash player για να βλέπω Κανά βίντεο και δεν ξέρω πώς αν το ψάξει κανένας και βρει άκρη θα του είμαι ευγνώμον
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κ απο εμενα,μετα απο πολυ ωρα στο συγκεκριμενο φορουμ κ αφου εχω διαβασει παρα πολλα για το συγκεκριμενο μοντελο (Κ599), θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....

Δεδομενου οτι με ενδιαφερει σε πρωτη φαση να βλεπω τηλεοραση,κ μετα το wifi και οι οποιες αλλες λειτουργιες,αξιζει την αγορα του το συγκεκριμενο μοντελο?

Μιπως εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο?

Την αγορα του να την κανω απο το γνωστο κινεζικο σαιτ??

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.dualsimmobileshop.co.uk

http://www.szprice.com

http://www.allymobile.com[/QUO

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την εκτενή ανάλυση του θεματος.

Είμαι και εγω κατοχος του συγενου τηλεφωνο (εδω και 1 εβδομαδα) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενη μεχρι τωρα (σε σχεση με την τιμη και την αποδοση του). Εχω ομως ενα προβλημα με τις ρυθμισεις mms για τις 2 καρτες που εχω της wind.

Κανω οτι ακριβως περιγραφει η wind στην σελιδα της http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=203&tablePageID=175&rec=1054, αλλα δεν μπορω να ανοιξω mms που μου εστειλαν. Εννοειται οτι αρχικα εκανα και τις ρυθμισεις που εσεις προτεινετε στις πρωτες σελιδες, αλλα δεν δουλεψαν αυτες, και γιαυτο εψαξα στο site της wind.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;;

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.dualsimmobileshop.co.uk

http://www.szprice.com

http://www.allymobile.com[/QUO

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την εκτενή ανάλυση του θεματος.

Είμαι και εγω κατοχος του συγενου τηλεφωνο (εδω και 1 εβδομαδα) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενη μεχρι τωρα (σε σχεση με την τιμη και την αποδοση του). Εχω ομως ενα προβλημα με τις ρυθμισεις mms για τις 2 καρτες που εχω της wind.

Κανω οτι ακριβως περιγραφει η wind στην σελιδα της http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=203&tablePageID=175&rec=1054, αλλα δεν μπορω να ανοιξω mms που μου εστειλαν. Εννοειται οτι αρχικα εκανα και τις ρυθμισεις που εσεις προτεινετε στις πρωτες σελιδες, αλλα δεν δουλεψαν αυτες, και γιαυτο εψαξα στο site της wind.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;;

 

Oι ρυθμισεις αυτες που βαζω συνημμενες ειναι σωστες αυτες εβαλα στο δικο μου ελεγξε μηπως υπαρχει καμια διαφορα με αυτες που εβαλες εσυ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη τα εχω δει και τα 2 απο κοντα οι διαφορες τους ειναι αυτες που αναφερεις. Μαλιστα εχω την εντυπωση οτι το Κ599 δεν εχει 3.4'' αλλα 3.2'' οθονη. Εγω παντως προτιμησα το Μ002L και θα σου προτεινα να παρεις αυτο. Σαν λογισμικο ειναι τα ιδια απλως εχουν τις διαφορες που ανεφερες στο μεγεθος....

 

1) Πόσο σου κρατάει η μπαταρία?

2 )Από πού το πήρες?

3) Όταν μπαίνεις σε ελληνικές σελίδες σου εμφανίζει σωστά τα γράμματα?

4) Μηνύματα γράφει με ελληνικούς χαρακτήρες 160 ανα μήνυμα?

5) Γενικώς είσαι ευχαριστημένος με το κινητό?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΑΡΜΑΓΩΝ ΣΤΟ Κ599 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε έμενα όλα καλά με τα κ599 εκτός από την TV και το radio η λήψη και στα 2 είναι χάλια το βάζω Τουρκία η Ευρώπη αλλά δεν γίνετε τίποτα ,υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να Κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Ένα κουμπάκι που γράφει caps lock το βλέπεις;

Πάτα το και ξαναγράψε την ερώτησή σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

σορρυ εχεις δικιο.παω να βαλω εφαρμογες που λετε και μου λεει οτι εχει ξεπεραστει το οριο και παπαλα...τι μπορω να κανω για αυτο?τα φωτα σας παρακαλω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις ή να δοκιμάσεις κάποια άλλη στιγμή.Περιέργως συμβαίνει κάποιες φορές αυτό

Με το προηγούμενο μήνυμα μου δεν ήθελα να στην πώ αλλά το φόρουμ που αφορά τα κινέζικα είναι που είναι εντελώς μπάχαλο αν δεν το συμμαζέψουμε από μόνοι μας είναι πολύ δύσκολο να βρίσκουμε ότι πληροφορία αναζητούμε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.θα το δοκιμασω και βλεπουμε!

 

και σορρυ για τα κεφαλαια αλλα ο υπολογιστης του στροτοπεδου ειναι χαλια!κολλανε τα πληκτρα

 

το εκλεισα το ξανανοιξα τιποτα...παλι τα ιδια μου λεει.τι τα κατεβαζω απο το κινητο τι απο τον υπολογιστη τα ιδια.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

1) Πόσο σου κρατάει η μπαταρία?

2 )Από πού το πήρες?

3) Όταν μπαίνεις σε ελληνικές σελίδες σου εμφανίζει σωστά τα γράμματα?

4) Μηνύματα γράφει με ελληνικούς χαρακτήρες 160 ανα μήνυμα?

5) Γενικώς είσαι ευχαριστημένος με το κινητό?

:rolleyes:

 

1) Η μπαταρια για κινητο της κατηγοριας του κραταει παρα πολυ καλα. 2 μερες ανετα.

2) Το πηρα απο ενα μαγαζι στη Πατρα... Δεν ηθελα να μπλεξω με ιντερνετ...

3)Μια χαρα τα εμφανιζει τα γραμματα

4)Δεν εχω μετρησει να σου πω την αληθεια τους χαρακτηρες αλλα δε νομιζω να πιανει 160... Πρεπει να ναι λιγοτερο...

5)Ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειδικα για τα λεφτα που χω δωσει. Το πηρα για δευτερο κινητο πισω απο το HTC HD και το χρησιμοποιω σαν πρωτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!τελικα την βρηκα την ακρη...

να κανω και μια ερωτηση,στο δικο σας Κ599 ειχε το Μπολτ μεσα στη καρτα μνημης?εμενα το ειχε και απλα το εκανα εγκατασταση.ειχε και μερικες αλλες εφαρμογες οπως το γκουγκλ και αλλα.

 

θα ηθελα να προσθεσω ακομα,αλλα φανταζομαι πωσ το ξερετε ολοι,οτι με τον μπολτ μπορειτε να κανε τσατ στο φεισμποοκ και στο μα'ι' σπεις

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους.

ξερει μηπως κανενας αν μπορουμε να αλλαξουμε τα εικονιδια του κινητου?οχι την σειρα,αλλα τς εικονιτσες?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους.

ξερει μηπως κανενας αν μπορουμε να αλλαξουμε τα εικονιδια του κινητου?οχι την σειρα,αλλα τς εικονιτσες?

δεν μπορεις να τα αλλαξεις.! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

 

Μολις το αγορασα κι εγω και περιμενω να μου ερθει απο το Χονγκ Κονγκ. Επεσαν οι γιορτες και μαλλον θα μου αργησει να ερθει. Το πηρα σχετικα πολυ φτηνα, 150usd, δηλαδη περιπου 105€ με 8gb καρτα, πενακι, θηκη, φορτιστη αυτοκινητου και σε ασπρο χρωμα που το γουσταρα απο την αρχη που το ειχα δει. Εχω πολυ αγωνια να δω πραγματικα αυτο που περιμενα. Αυτο που με καιει ειναι να βρω καμια εφαρμογη να του βαλω μεσα, οπως gps και κανα θεμα, απ' οτι εχω ψαξει μεσα στο myphone ειναι ακριβως ιδιο με το Κ599 για αυτο κοιταω και διαβαζω το θεμα που εχει ανοιξει εκει για πληροφοριες.

 

Παιδια αν ξερει κανενας κανενα καλο site για να κατεβασω καμια εφαρμογη και κανα θεματακι θα του ημουν ευγνωμων. Μολις το πιασω κι εγω στα χερια μου θα πω τις πρωτες μου εντυπωσεις.

Οποιος παντως ενδιαφερεται μπορω να του πω με προσωπικο μηνυμα που να το βρει και να ζητησει απο το συγκεκριμενο πωλητη το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

 

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ. ΕΠΕΣΑΝ Κ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ, 150 USD, ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 105€ ΜΕ 8GB ΚΑΡΤΑ, ΠΕΝΑΚΙ, ΘΗΚΗ, ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ, ΟΠΩΣ GPS ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΘΕΜΑ. ΑΠ' ΟΤΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ MYPHONE ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ Κ599 ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΙΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΠΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

 

ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΩΛΗΤΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Μην γράφεις με κεφαλαία.Είναι σαν να φωνάζεις και δεν επιτρέπεται.

Εφαρμογές για το κινητάκι λογικά παίρνει μόνο java άρα ότι βρεις στο ίντερνετ.Το google θα σου βγάλει πάρα πολλές σελίδες με εφαρμογές java.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@tsolix:

Καλώς ήρθες αλλά να έχεις υπόψιν ότι δεν γράφουμε με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή με ems λέτε να έχω πρόβλημα με τελωνείο? Παρήγγειλα το M009L.. Αν θα έχω πόσο περίπου θα πληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή με ems λέτε να έχω πρόβλημα με τελωνείο? Παρήγγειλα το M009L.. Αν θα έχω πόσο περίπου θα πληρώσω?

 

Μολις το παραλαβεις πες μας εντυπωσεις απο το κινητο, αν ειχες κανα προβλημα με το τελωνειο κλπ. Αν μπορεις επισης δωσε και το link του ebay απ'οπου το αγορασες.

 

Σ'ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...