Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το τι γράφει στα χαρακτηριστικά ειναι κάτι το οποίο μπορεί να πειραχτεί. Προδιδεται βέβαια και μονο του με το android 4.2.9 που γράφει μιας και απλά δεν εχει υπάρξει ποτέ τέτοια έκδοση.

 

Για να δεις τι πραγματικά φοράει θα χρειαστεί να βάλεις μια εφαρμογή όπως το CPU identifier απο το google play.

 

Όσον αφορά την εγγύηση που αναφέρεις, απο ποιον περιμένεις να σου την παρέχει; Απο τον πωλητή στο car;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα ντε αυτό του πα και εγώ απο ποιον έχεις εγγύηση, που θα το στείλεις?Εντύπωση μου κανε και μενα το 4.2.9 αφου όντως δεν υπήρχε τέτοια ρομ.Άρα όλα μεχρι στιγμής είναι 1280x720 , σωστά?Επίσης απο τα διάφορα site που έχετε πάρει αυτούς τους κλώνους , δίνουν κάποια εγγύηση?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φθασετε τα 220 και 230 ευρω κτλ, γιατι με 60-70 ευρω παραπανω δεν χτυπατε το original? τοσοι κ τοσοι το δινουν,εγω πριν το zoom παζαρευα εναν και μου το αφηνε 300 αλλα τελικα προτιμησα το αλλο. Τωρα εχουν πεσει κ αλλο. Θεωρω οτι οι κλωνοι αξιζουν ως 150 ευρω,εκει κανεις εξυπνη κινηση,μετα πας κοντα στα λεφτα του original,το οποιο εχει πεσει και στα 400 σφραγισμενο! Αυτοι στις αγγελιες ειναι καποιοι ιδιωτες που τα αγοραζουν απο Κινα μαζικα 10-15 κινητα με ενα 100αρικο το κομματι και το πουλανε μετα 230αρια,παριστανοντας τους εμπορους. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλα ντε αυτό του πα και εγώ απο ποιον έχεις εγγύηση, που θα το στείλεις?Εντύπωση μου κανε και μενα το 4.2.9 αφου όντως δεν υπήρχε τέτοια ρομ.Άρα όλα μεχρι στιγμής είναι 1280x720 , σωστά?Επίσης απο τα διάφορα site που έχετε πάρει αυτούς τους κλώνους , δίνουν κάποια εγγύηση?

 

Η μοναδική εγγύηση ειναι να επιστραφεί πίσω στην Κίνα με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Παιδια αν φθασετε τα 220 και 230 ευρω κτλ, γιατι με 60-70 ευρω παραπανω δεν χτυπατε το original? τοσοι κ τοσοι το δινουν,εγω πριν το zoom παζαρευα εναν και μου το αφηνε 300 αλλα τελικα προτιμησα το αλλο. Τωρα εχουν πεσει κ αλλο. Θεωρω οτι οι κλωνοι αξιζουν ως 150 ευρω,εκει κανεις εξυπνη κινηση,μετα πας κοντα στα λεφτα του original,το οποιο εχει πεσει και στα 400 σφραγισμενο! Αυτοι στις αγγελιες ειναι καποιοι ιδιωτες που τα αγοραζουν απο Κινα μαζικα 10-15 κινητα με ενα 100αρικο το κομματι και το πουλανε μετα 230αρια,παριστανοντας τους εμπορους.

 

Θα συμφωνήσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Έχθες ήρθε στο μαγαζί μου ένας πελάτης-φίλος μου και είχε ένα S4 clone μονόκαρτο και μπορώ να πω ενθουσιάστηκα!Μέχρι και στη κορυφή κάτω απο το ακουστικό είχε το λογότυπο της Samsung.Moυ έδειξε χαραχτηριστικά του μέσα και απο κάποιο πρόγραμμα και έδειχνε 1920x1080, 1,6HZ ,μου είπε ότι είναι 4G αν και δε το έχει δοκιμάσει μέχρι και 2 χρόνια εγγύηση του έδωσαν.Τον ρώτησα απο που το πήρε και μου έστειλε αυτα τα 2 λινκ

 

απο δω κυρίως

http://www.car.gr/xyma/view/3735151/

αλλά μου έδειξε και αυτό

http://www.car.gr/xyma/view/4314209/

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύουν τα παραπάνω χαραχτηριστικά που είδα ότι έγραφε μεσα και απο που μπορώ να πάρω ακριβώς το ίδιο που είχε ο φίλος μου , αυτό με το λογότυπο δλδ.Επίσης πόσα χρόνια εγγύηση δίνουνε?

 

Πάντως επαναλαμβάνω ενθουσιάστηκα και θα έλεγα θα μπορούσα να πέσω θύμα απάτης ενός τέτοιου κλώνου.Εκτός ότι το λογότυπο με μπέρδεψε διότι τα πιο πολλά δεν έχουνε αν δε κάνω λάθος όταν με πήγε στα χαραχτηριστικά έγραφε 1920x1080.Διάβασα κάποιες σελίδες εδω μέσα αλλά δε βρήκα τις απνατήσεις που ήθελα, και απο ότι βλέπω όλα είναι 1280x720.

1sim

http://www.aliexpress.com/store/product/014-smart-pause-Air-gesture-Real-5-IPS-720-1280-Perfect-1-1-version-I9500-S4/626711_1165556393.html

2sim

http://www.aliexpress.com/store/product/015-S4-phone-5-inch-i9500-mtk6589-quad-core-1-6-ghz-android-4-2-1280/626711_1264862413.html

Τα παίρνεις από εδώ και μόνο με singapore post, με τα άλλα μέσα αποστολής κινδυνεύεις με κατάσχεση πλέον στο τελωνείο μας...

Αυτά που γράφει παραπάνω είναι απατεωνίστικα και κοροιδεύει το κόσμο, είναι απατεώνες και πάνε να βγάλουν και λεφτά!

4.2.9 δεν υπάρχει και φυσικά είχανε μόνο τα spark.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μπερδευεστε και μην εμπιστευεστε τι λεει ο καθενας. Που βεβαια ισως και αυτοι που τα πουλανε να μην γνωριζουν καν.

 

Το λεω για τελευταια φορα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΛΩΝΟΣ ΜΕ FULL HD ΑΝΑΛΥΣΗ - 2G RAM - LTE ΚΛΠ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφει παραπάνω είναι απατεωνίστικα και κοροιδεύει το κόσμο, είναι απατεώνες και πάνε να βγάλουν και λεφτά!

4.2.9 δεν υπάρχει και φυσικά είχανε μόνο τα spark.

Ποιο είναι απατεωνιστικα? Μαϊμού είναι όλα. Αφού ο φίλος το έπιασε στο χέρι και του άρεσε.

Δίνει και40€ παραπάνω.

Δλδ ο πωλητής να μην βγάλει κέρδος που σε βγάζει από τόση φασαρία, τελωνεία, πιστωτικές, εγγυήσεις, χρόνοι παράδοσης, εξυπηρέτηση κλπ?

Και τι να καταγγείλει? Ότι αντέγραψε τις προδιαγραφές των Κινέζων?

Εγώ πάντως αν μου περισσεύανε λεφτά θα το αγόραζα κι ας είναι λίγα € παραπάνω.

Απλώς δεν δίνω για κινητά πάνω από 100€ κι ας είναι ότι ναναι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δε θα δώσω 220 ευρώ αφου μπορώ να το παραγγείλω και μόνος μου πολύ πιο φτηνά.Να πλήρωνα κάτι παραπάνω αλλά να έχω μια εγγύηση ενός σοβαρού μαγαζιού μπορεί να το σκεφτόμουνα αλλά ενός έτσι απλού ιδιώτη , δε το ρισκάρω!

 

Μιας και με κατατοπίσατε πλήρως και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό θα ήθελα να ρωτήσω κάτι λίγο off tοpic , αν κάποια κινητά που έχω δει στο minideal FullHD είναι όντως 1920x1080.Βασικά όπως καταλάβατε ψάχνω κάτι σε FullHD, 4G , δίκαρτο και τουλάχιστον 5' ιντσών :p, υπάρχει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν με κανονική fhd ανάλυση,32gb rom/2gb ram και κοντά στα 200€ αλλά προς το παρόν 4G/LTE δεν υπάρχουν.Το 4g που βλέπεις σε κάποια ειναι 4gb rom.Για 4g δίκτυα θα περιμένεις την νέα χρονιά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλά Χριστούγεννα.έχω το κλώνο με μια κάρτα sim έχει την έκδοση 4.2.2 το έχω ρυθμησμένο στη (προτιμώμενη θέση εγκατάστασης) αυτόματο,και (προεπιλεγμένο δίσκο εγγραφής) στην κάρτα SD.όταν κατεβάζω τραγούδια από το you tube η στέλνω φωτογραφίες με Bluetooth, πηγαίνουν στη μνήμη τηλεφώνου όταν βγάζω φωτογραφίες με την φωτογραφική μηχανή πηγαίνουν και στη μνήμη τηλεφώνου και στη κάρτα SD. Τι πρέπει να κάνω να πηγαίνουν όλα στην SD.η κάποια εφαρμογή για μεταφορά από τη μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα SD.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα αντιγραφο του galaxy s4 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα! Προσπαθω να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και δεν γινεται διοτι δεν υπαρχει καπου τετοια ρυθμιση μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλά Χριστούγεννα.έχω το κλώνο με μια κάρτα sim έχει την έκδοση 4.2.2 . Τι πρέπει να κάνω να πηγαίνουν όλα στην SD.η κάποια εφαρμογή για μεταφορά από τη μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα SD.

Να αλλάξεις ρομ και να κάνεις ενοποίηση χώρου. Τα έχει αυτά ο κλώνος, δυστηχώς. Διάβασε και τα προηγούμενα παραπάνω.

Καλησπερα! Εχω ενα αντιγραφο του galaxy s4 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα! Προσπαθω να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και δεν γινεται διοτι δεν υπαρχει καπου τετοια ρυθμιση μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει;

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Θες να μας πεις ότι πηγαίνεις στο μενού και αλλάζεις τρόπο και αυτό δεν αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα αντιγραφο του galaxy s4 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα! Προσπαθω να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και δεν γινεται διοτι δεν υπαρχει καπου τετοια ρυθμιση μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

Aναλογα ποιον κλωνο εχεις, αν ειναι pure android χωρις το touchwiz της samsung τοτε δεν μπορεις να βαλεις την φωτο που θες στην οθονη κλειδωματος. Μπορεις ομως να το κανεις με καποια εφαρμογη οπως αυτη εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.celltick.lockscreen.theme.Cityscape&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .Το απογευμα ειχα βρει και ειχα περασει στο κινητο μου hdc s4 spark την ρομ 4.3 απο το Νο.1 κινητο την οποια την εβαλα δουλεψε αλλα ειχε πολλα προβληματα οπως δεν δουλευε η καμερα δεν εβλεπε καθολου την εξωτερικη καρτα μνημης και γενικα δεν ηταν πολυ καλη και την εβγαλα. Το κουλο ειναι που εχω φαει τα ρουχα μου ειναι οτι μεσα ειχε και την κλασσικη εφαρμογη ραδιο που κανονικα δεν την εχει και ... δουλευε κανονικα !!! Επιτελους ραδιο στο κινητο!! Αρα παρολλο που ειναι το spark το ραδιο δουλευει με τον επεξεργαστη που εχω (mtk 6589) αλλα το θεμα ειναι να βρω ρομ συμβατη που να εχει μεσα και ραδιο αλλα λιγο δυσκολο αυτο!! Εψαξα και βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2402380 το οποιο το εκανα αλλα δεν μου παιζει δεν μου το κανει εγκατασταση καν !!! :( Υπαρχει καποιος φιλος που να ξερει καλα ρουταρισμα - φλασαρισμα κλπ να μου πει εναν τροπο ειτε με recovery η με root explorer η με flash tool πως μπορω να περασω την εφαρμογη ραδιου στο κινητο μου η να κανει αυτος bacukup την εφαρμογη του η και να μου δωσει καποιο λινκ με το καταλληλο apk για να το βαλω?? Ευχαριστω πολυ για καθε βοηθεια !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως! παταω σταθερα την οθονη και μου βγαζει ''ορισμος φοντου για'' και οταν το παταω αλλαζει μονο ταπετσαρια και οχι οθονη κλειδωματος..

 

Aναλογα ποιον κλωνο εχεις, αν ειναι pure android χωρις το touchwiz της samsung τοτε δεν μπορεις να βαλεις την φωτο που θες στην οθονη κλειδωματος. Μπορεις ομως να το κανεις με καποια εφαρμογη οπως αυτη εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.celltick.lockscreen.theme.Cityscape&hl=el

 

την κατεβασα αλλα και παλι πως γινεται να ξεκιναω με αυτη την εφαρμογη και οχι με αυτη που εχει το κινητο;

 

Aναλογα ποιον κλωνο εχεις, αν ειναι pure android χωρις το touchwiz της samsung τοτε δεν μπορεις να βαλεις την φωτο που θες στην οθονη κλειδωματος. Μπορεις ομως να το κανεις με καποια εφαρμογη οπως αυτη εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.celltick.lockscreen.theme.Cityscape&hl=el

 

μηπως πρεπει να κανω root ;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παίδες!

Λοιπόν, σήμερα κατέβασα το zedge για να περάσω μερικά ringtones και παρατήρησα ότι και να περάσω σαν ήχο κλήσης το κινητό απλά δεν το υπακούει. Τι γίνεται; Γιατί αντιδρά έτσι; Μέχρι και στην επαφή πήγα να διαλέξω ήχο κλήσης και πάλι δεν.... τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.Εχω φτιαξει κατι πολυ καλυτερο και ποιο σταθερο και γρηγορο.Εαν θες στειλε πμ να σου στειλω λινκ

Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα και στον τίτλο γίνετε να αλλάξω την γλώσσα γιατί όταν μπαίνω σε recovery mode για να φλασαρο άλλη rom είναι κινεζικα και δεν ξέρω τι να πατήσω???

phone : Galaxys S4 Spark- MTK6589

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον 1:1 κλωνο S4 I9500 αγορασμενο απο geekbuying.Ειναι με ΜΤΚ6589 και 512MB ram.Δεν μπορω να κανω τον Nova Launcher να χρησιμοποιειται ως προεπιλογη.Μπορει να βοηθησει κανεις?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να κανω root στο κινητο που εχω;

 

Δοκίμασε το framaroot.

 

και αν το κανω τι 8α κερδισω;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα. Μετά απο μελέτη του συγκεκριμένου θέματος, παρήγγειλα απο την Κινέζα το 015 και ήρθε μέσα σε 10 μέρες με απλό ταχυδρομείο. Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα. Ανοίγω τη συσκευασία, βγάζω απο την μπαταρία το προστατευτικό χαρτάκι και βάζω το φορτιστή. Βλέπω να ανάβει ένα πολύ μικρό φωτάκι κόκκινο, το δεύτερο απο δεξιά πάνω. Το αφήνω πολλές ώρες ελπίζοντας να ανάψει σε πράσινο. Αυτό δεν έγινε και αποφασίζω να το βγάλω απο την φόρτιση. Πατάω το power on και δεν ανοίγει τίποτε. Κάνω πολλές προσπάθειες πότε κρατημένο το power on λίγα δεύτερα, πότε στιγμιαία. Τίποτε. Το βάζω, το βγάζω απο το φορτιστή και κάποια στιγμή βλέπω στην οθόνη την μπαταρία να φορτίζει, όπως σε όλα τα κινητά. Ήταν στο 75% περίπου, το αφήνω λίγη ώρα, πάει στο 100% και πάω να το ανοίξω. Ανοίγει, βγάζει το Samsung Galaxy s4 GT i9502 αλλά δεν ανοίγει τελικά. Το βάζω στη φόρτιση πάλι αλλά τίποτε. Το μόνο που κάνει είναι κάθε φορά που το βάζω στον φορτιστή ή πατάω το power on είναι να ανάβει το κόκκινο μικρό φωτάκι πάνω δεξιά. Τώρα τι γίνεται; Μήπως η μπαταρία είναι off και δεν φορτίζει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια άλλη μπαταρία, αλλιώς στείλε πίσω στη κινέζα το κινητό μόνο χωρίς τίποτε άλλο, αφού μιλήσετε να το ξέρει. Το στέλνεις με έξι ευρώ συστημένο ελτά και το παίρνει σε 10-15 μέρες. Σου στέλνει άλλο με μια μπαταρία ακόμα όπως γράφει ότι δίνει...
Link to comment
Share on other sites

Πριν το στείλεις κανε dispute στο aliexress και βάλε και ενα βιντεάκι που να δείχνει την βλάβη και ζήτα full refund. Οι απατεώνες οι Κινέζοι/α σου έστειλαν κολλημένο κινητο. Στείλτο πίσω πάρε τα λεφτά σου και μην ξαναπαραγγείλεις απο αυτην. Παρτο απο κάποιον αξιόπιστο. Τράβα και μια αρνητική αξιολόγιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...