Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν περνας την εργοστασιακη rom να δεις τι θα γινει?

 

το σκεφτηκα και εγω αλλα δυστηχως δεν την εχω ο βλακασ :( μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να την βρω και αν χρειαζετε να την περασω με sp flash και οχι με cwm? περασα και την ρομ του stargreek και ενω εδειχναν πως πηγαινε καλα το κινητο κανει παλι τα ιδια δυστηχως.....σας παρακαλω παιδια εισατι η μονη μου ελπιδα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου νέο παιδιά είναι ότι παρήγγειλα μπαταρία 3000mah από eBay ( http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251279032847) και πλέον έχω έρθει στα ίσα μου! Μιλάμε για τεράστια διαφορά.. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου νέο παιδιά είναι ότι παρήγγειλα μπαταρία 3000mah από eBay ( http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251279032847) και πλέον έχω έρθει στα ίσα μου! Μιλάμε για τεράστια διαφορά.. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Δεν είναι πιο χονδρή αυτή; Κλείνει το καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

3000 γραφει αλλα ζητημα να ειναι πανω απο 2000-2200.

Εγω του χω βαλει παντως γνησια εδω και καιρο και εχει αρκετη διαφορα.

 

Ακομα και η γνησια με τα χιλια ζορια μπαινει (το καπακι κλεινει με δυσκολια και αν ειναι καποιος ψειρας οπως εγω, θα δει το τζαμι της οθονης απο την αριστερη πλευρα να σηκωνεται απειροελαχιστα), εγω εχω φαει και λιγο το καπακι για να καθεται ανετα. Το ιδιο εχω κανει και σε αλλες 2 συσκευες. Η γνησια εχει 1+mm διαφορα σε παχος με τη δικια του.

Link to comment
Share on other sites

3000 γραφει αλλα ζητημα να ειναι πανω απο 2000-2200.

Εγω του χω βαλει παντως γνησια εδω και καιρο και εχει αρκετη διαφορα.

 

Ακομα και η γνησια με τα χιλια ζορια μπαινει (το καπακι κλεινει με δυσκολια και αν ειναι καποιος ψειρας οπως εγω, θα δει το τζαμι της οθονης απο την αριστερη πλευρα να σηκωνεται απειροελαχιστα), εγω εχω φαει και λιγο το καπακι για να καθεται ανετα. Το ιδιο εχω κανει και σε αλλες 2 συσκευες. Η γνησια εχει 1+mm διαφορα σε παχος με τη δικια του.

 

Αυτό είναι το θέμα. Ότι και πιέζεται και μετά δεν φοριέται ούτε silicon case.Και όσο και αν έψαξα δεν βρίσκω πουθενα hdc μπαταρία. Έχει βρει κανείς; Και η κινέζα που το πήρα αρνείται να μου στείλει σκέτη μπαταρία με τη πρόφαση του ταχυδρομείου.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Στη flip case απλά δεν κουμπώνει ένα κλιψακι από την αριστερή πλευρά... Αλλά λόγω της διαφοράς, δεν με απασχολεί καθόλου αφού άλλωστε δεν φαίνεται κιόλας. Αν είναι βέβαια αυτή 2200 τότε η προηγούμενη που είχε μέσα η παραγγελία ηταν 1300. ;-) όλη μέρα πλέον έχω ανοιχτά τα δεδομένα ή WiFi ανάλογα και παίζω χωρίς να σκέφτομαι αν θα τελειώσει...και πάλι η μπαταρία το βράδυ να έχει φτάσει στο 30%. Candy crash παίζω περίπου 1 ώρα..
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα. Ότι και πιέζεται και μετά δεν φοριέται ούτε silicon case.Και όσο και αν έψαξα δεν βρίσκω πουθενα hdc μπαταρία. Έχει βρει κανείς; Και η κινέζα που το πήρα αρνείται να μου στείλει σκέτη μπαταρία με τη πρόφαση του ταχυδρομείου.

http://www.aliexpress.com/store/product/2-x-2600mAh-battery-EU-AU-US-Charger-For-Samsung-1-1-Galaxy-S4-4-IV/426725_968479178.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από aliexpress μπορεί κάποιος να μου πει το λινκ που πήρε το κινητό (σε pm αν δεν επιτρέπεται εδώ) γιατί από εκεί που το πήρα εγώ δεν υπάρχει πλέον... ;-)
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις 02/01 μου ήλθε και το 2ο κινητό από την κινέζα το 015 και είναι ίδιο μ' αυτό που ανέφερε ο Stargreek. To 1o το δώρησα σ' ένα φίλο και δεν το επεξεργάστηκα πάρα πολύ. Σ' αυτό τώρα δοκίμασα όλες τις rom του Stargreek και κατέληξα στην v3 την τελευταία, η οποία νομίζω είναι μεν μικρότερη, αλλά και δεν έχει μέσα μαιμουδιές κινέζικες... Πέρασα φυσικά και το wifi-fix και διόρθωσε το VMR.... Τώρα ΄και δημόσια ένα μεγάλο ευχαριστώ στον StarGreek για τον χρόνο του και την προσπάθεια που έκανε και κάνει να μας βοηθάει όλους..

Επίσης έκανα και κάποιες ρυθμίσεις με το GravityBox,αφού πέρασα την τελευταία έκδοση v 2.9.2. Τώρα όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, όταν με καλούν δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος, έκανα άπειρες ρυθμίσεις, αλλά δεν γίνεται κάτι, μήπως κάποιος από σας καλύτερος γνώστης μπορεί να μου πεί τι να κάνω???

.......................................

Δεν ξέρω κάτι έκανα από τα πολλά και επανήλθε......

Edited by foivos_s
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μερες το κινητο μου κανει τρελα κοληματα.....καποιες φορες κλεινει και δεν ανοιγει μονο αν βγαλω και ξαναβαλω την μπαταρια....αλλες φορες παλι κολλαει και δεν δουλευει το touch καθολου...ενω το wifi αφου το πατησω για να ανοιξει δεν ανοιγει εκτος και αν γινει επανεκινηση στην συσκευη αλλα και παλι κολλαει....δοκιμασα αρκετες ρομ μεσω cwm recovery αλλα παλι τα ιδια...μεχρι και την ρομ του stargreek εβαλα και τιποτα.Χρειαζομαι μια ρομ για να την φλασαρω με sp flash tools γιατι δεν εχω :( αν μπορει καποιος ας μου δωσει ενα λινκ για την ρομ σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για το λινκ αλλά έχεις πάρει από εκεί; Σαν να μου μοιάζει για τη γνήσια και όχι για hdc. Άσε που γράφει ότι είναι για το samsung και όχι για hdc

edit: τώρα είδα ότι γράφει 1:1 οκ.

Αλλά έχεις πάρει από εκεί;

Θέλει κανείς άλλος να πάρει μπαταρία; Γιατί τις δίνει ανά δεκάδες...

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εψαχνα καιρο ένα μεταχειρισμένο κλώνο 1:1 του s4 δυστυχως όλοι ζήτανε παράπανω από ότι το αγοράσανε.μπορεί να μου δώσει καποιος ένα αξόπιστο λινκ και μεσω πμ αν δεν γινεται από εδώ να το αγορασω καινουργιο΄???ευχαριστώ.το θελω 1:1 με λογοτυπο και καλα χαρακτηριστικα
Link to comment
Share on other sites

Όταν καποιος σου λεει 250 κατοστάρικα για κλωνο ζηταει πολλα για τους πιο πανω που βγαζουν χολη.ο νομος ης αγορασ είναι συγκεκριμένος 30 τις εκατο κατω τα μεταχειρισμένα από τα καινουργια και από εκει και περα συζυταμε για ότι άλλο .ετσι και εγω ζητησα να μου πειτε ένα καλο κλωνο να τον παρω και καινουργιο.και οσον αφορα ότι ο κλωνοσ αν θα δουλευει αν αν αν ξερουν καλα και οι ιδιοι ότι ο κλωνος είναι κλωνοσ και ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει...στο συγκεκριμενο θεμα του φορουμ πολλα τα μν ότι ξαφνικα αυτό ξαφνικα αυτό.καλοπρωερετα πανατα όλα αυτά περιμενω ένα καλο λινκ :)

 

2sim

http://www.aliexpress.com/store/product/015-unlocked-cheap-MTK6589-Quad-core-S4-phone-S-4-i9500-Dual-SIM-5-inches-screen/626711_987070960.html

1sim

http://www.aliexpress.com/store/product/012-HDC-Perfect-1-1-mtk6589-5-S4-phone-smart-pause-Air-Gesture-Android-4-2/626711_1001283020.html

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολλυ να σαι καλα

Επίσης και στο fastcardtech, γνωστό και πιο αξιόπιστο κατάστημα, και πάρα πολύ γρήγορο στις αποστολές, δεν περιλαμβάνει όμως flip cover

Με μία sim

Με δύο sim

 

Παραμείνετε στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ cell standby

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ. Ήθελα να μοιραστώ με όλους το πρόβλημα μου και όποιος μπορεί να με βοηθήσει.Αγόρασα ένα καινούριο HDC GALAXY S4 legend 2 απο γνωστό κινέζικο μαγαζάκι..εδω κ μια εβδομάδα...το τηλέφωνο δουλέυει μια χαρα όμως η μπαταρία τελειώνει σε 4 ώρες.Μετά απο ψάξιμο βρήκα ότι καταναλώνει το ''cell standby'' 52 % 'εβαλα και άλλη μπαταρια μην τύχον έφταιγε η μπαταρία άλλα το cell standby παραμένη έκει στο 50-55% έχω τρελαθή !!!!!!! το τηλέφωνο είναι μια χαρα δουλευουν όλα και δέν μπορώ να το χρισιμοποιησω! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.. αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει και να μου δώσει μία λύση.

(τι και αν έχω απενεργοποιήση όλα αυτα που καταναλώνουν μπαταρία δεν αλλαζει τίποτα!)

 

 

Αν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αυτο το κινητο, πρωτα παγωνεις (freeze) την εφαρμογη "ρολοι" η οποια ρουφαει την μπαταρια. Δες και το αναλογο topic για τους s4 clones σε καποια posts γραφω καποιες λεπτομερειες και οδηγιες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361636&page=77

 

Επισης αν βλεπεις μεγαλο ποσοστο cell standby σημαινει οτι δεν εχεις καλο σημα και καταναλωνει πολυ μπαταρια για να βρει. Δοκιμασε να το γυρισεις σε 2G. Επισης αφησε το με μια μονο καρτα ανοιχτη εναλλαξ να δεις τι θα συμβει απο καταναλωση

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε εδώ τη συζήτηση.

artinostrelaras, μην επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα σε πολλά θέματα, ακόμη και διαφορετικής θεματολογίας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κλωνος 1:1,(αν οχι 1:1 με ελαχιστη διαφορα στις διαστασεις) με καλη οθονη,touch,ηχειο και 2 καρτες SIM?Kαι οικονομικος?Μεχρι 120 ευρω πχ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο με το Τοτό το ξέρεις;;

 

Χαχαχαχαχαχα!Δεν ειπα για 8πυρηνο 2GB RAM FHD οθονη κτλ.Kατι ποιοτικο-υποφερτο σε δικαρτο και οικονομικο.Παιζουν ρολο και οι διαστασεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ναι , ειναι αυτο που συζηταμε σε καμμια 40αρια σελιδες σε αυτο το topic (hdc legend II). Απλα ειναι λιγο ακριβοτερο απο τα 120 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία εχω ένα HDC spark και θελω να μου πει κανείς αν έχει κάνει buckup τις official ρομ γιατι δεν αντέχω άλλο μου έρχεται να το σπάσω και είναι μόλις 1 εβδομάδας
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα

βρήκα το forum πρόσφατα, καθώς πριν λίγες μέρες φίλος μου που πήγε κίνα μου εφερε κινητό s4 clone

η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή. γρήγορα όμως μου δημιούργησε ερωτηματικά και ψάχνοντας βρήκα το φόρουμ και διάβασα πολλές σελίδες από το τοπικ αυτό

Κάνοντας κάποια από αυτά που αναφέρονται στο φορουμ, βρήκα τα παρακάτω για το τηλέφωνο με το cpu identifier

Επεξεργαστής: MT 6572 1.3X2 cores

Ανάλυση οθόνης 540*960

Density 240

ram 512

android 4.2.2.

back camera 12,6mp front 1,9mp

το αναφέρω γιατί όσο κι αν έψαξα στο Internet και στο forum δεν βρηκα αλλον να αναφέρει τέτοιο κλώνο

 

έχει flip case που δουλεύει, και κάποια από τα χαρακτηριστικά του s4

Smart scroll λίγο προσπάθησα δεν δούλεψε

multi win δεν το έχω δοκιμάσει

s beam δεν οτ έχω δοκιμάσει

nfc δεν το έχω δοκιμάσει

Air browse δουλεύει

Air call accept δουλεύει

Τιμή από μαγαζί retail γύρω στα 110€

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω όμως ένα βασικό πρόβλημα

η μπαταρία!

φορτίζει "εικονικά". με το που βάλεις τον φορτιστή σε μερικά λεπτά - το πολύ μισή ώρα, από κάτω του 10% πάει στο 100%

με αποτέλεσμα και την επίσης πολύ γρήγορη εκφόρτισή του (δεν κρατάει μια μέρα με απλή χρήση)

το θέμα πρέπει να είναι με την ένδειξη φόρτισης αλλά δεν ξέρω πως να το λύσω

αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάτι

Ευχαριστώ πολύ

(επίσης αν κάποιος θέλει κάποιο άλλο στοιχείο για τα specs του τηλ που έχω, ευχαρίστως. αν μπορώ βέβαια γιατί οι γνώσεις μου είναι μέτριες!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...