Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρειάζεται τόση ανάλυση και επιχειρηματολογια για ένα γνωστό εδώ και πολύ καιρό πρόβλημα. Σε όλους θα τύχει κάποια στιγμή. Το παίζει ρουλέτα και χρεώνει κόσμο με ανοιχτά η κλειστά κινητά, με πειραγμένες η όχι τις ρυθμίσεις αδιαφορώντας για το αν μπήκες μετά τις 8 το βράδυ της μέρας που έληγε το πακέτο ή όχι. Αν εδώ έχουμε αναφερθεί σε 50 περιπτώσεις που κάποιοι θα βαρέθηκαν να το γράψουν οπότε είναι 150,φαντάσου τι γίνεται πανελλαδικά.

 

 

Εγώ σήμερα τους έγραψα 3 γραμμές, τον αριθμό μου και ότι έχω να μπω 5 μέρες στο ίντερνετ και θέλω τα λεφτά μου πίσω. Δε μπορώ να χάνω τα νεύρα μου και να ξεσκιζομαι κάθε φορά να αποδείξω το αυτονόητο.

 

 

 

Πες τα,εδω μια φορα μου εκαναν την χρεωση,εμαθα απο δω οτο ληγουν στις 8 και οχι στις 12 και οι γονεις μου προσεχουν ,χωρις να χρεωθουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως το εννοείς αυτό;Εγώ πχ ενεργοποίησα πακέτο στις 18-12-2015.Θα λήξει στις 1-1-2016?:blink:

 

Όχι αναφέρομαι στην προσφορά της Q που έχουμε ίντερνετ μέχρι τις 31/12 με ένα εφάπαξ πόσο. Το έχουμε αρκετοί αυτό στη Q, για αυτό το λέω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εστειλαν αυτο το μήνυμα απο wind για την χρεώσει ιντερνετε που μου εκαναν με κλειστα δεδομενα

 

σας ενημερωνουμε οτι μετα απο ελενγχο του λογαριασμου σας θα αποδοθει πιστωση σε επομενο τιμολογιο σας ???

 

τι τιμολογιο λενε αυτοι ρε παιδια καρτα εχω

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει ξανά πιο παλιά αλλά δεν είναι κακό να το επαναλάβω. Εγώ βάζω 10€ το μήνα για να εκμεταλλεύομαι την φοιτητική προσφορά. Απλά την μέρα που λήγει το πακέτο αντί να βάλω το log n win των 20 μηνυμάτων προς όλους που ενεργοποιώ συνήθως βάζω των 150MB και ξεμπερδεύω τόσο απλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και χάνεις 20sms ή οποιοδηποτε αλλο log n win για μια βδομάδα..για να καλύψεις το συστημικο προβλημα/απατεωνια της wind.

Εγώ δεν το θεωρώ αποδεκτή λυση, θα μου επιστρέφουν το ευρώ κι αν τολμήσουν να μην, θα τρώνε απευθείας καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή...ναι, για 1 ευρώ.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Και χάνεις 20sms ή οποιοδηποτε αλλο log n win για μια βδομάδα..για να καλύψεις το συστημικο προβλημα/απατεωνια της wind.

Εγώ δεν το θεωρώ αποδεκτή λυση, θα μου επιστρέφουν το ευρώ κι αν τολμήσουν να μην, θα τρώνε απευθείας καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή...ναι, για 1 ευρώ.

 

Εγώ το καλύπτω επειδή παίρνω και από άλλο νούμερο. Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι η καλύτερη λύση αλλά έχω σταματήσει να ασχολούμαι αφού κάνω την δουλειά μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντησει αηδια αυτο με το 1 Ευρω. Με κλειστα δεδομενα,σβησμενα τα apn μου ηρθε μηνυμα οτι χρεωθηκα χθες 1 Ευρω daily internet ακριβως μολις εληξε το πακετο.

Στα mail και στο facebook δεν απαντανε καν!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το Μέλος Haforce

To πρωτότυπο κείμενο είναι στην παραπομπή.

 

Για να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Play Store, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου για τη συσκευή σας. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές ενδεχομένως να κατεβάσουν δεδομένα για μελλοντική αναφορά ή να σας εμφανίζουν ειδοποιήσεις ακόμα και όταν δεν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή.

Σε Android 5.0 ή μεταγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Για να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου, αγγίξτε Να επιτρέπονται τα δεδομένα παρασκηνίου. Αν εμφανιστεί η ένδειξη Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου, δεν χρειάζεται να κάνετε αλλαγές.

 

Σε Android 4.4 ή προγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Αγγίξτε το πλαίσιο δίπλα στο στοιχείο "Δεδομένα αυτόματου συγχρονισμού".

Όταν εμφανιστεί το πλαίσιο διαλόγου "Ενεργοποίηση των δεδομένων αυτόματου συγχρονισμού;" , αγγίξτε OK.

 

Φυσικά να κάνετε το αντίθετο μιας και είναι οι οδηγίες για ενεργοποίηση. Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το OS, ειδικά το 4.4. Με το που έβαλα Lollipop εξαφανίστηκε αυτό το πρόβλημα.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6490993#post6490993

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το Μέλος Haforce

To πρωτότυπο κείμενο είναι στην παραπομπή.

 

Για να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Play Store, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου για τη συσκευή σας. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές ενδεχομένως να κατεβάσουν δεδομένα για μελλοντική αναφορά ή να σας εμφανίζουν ειδοποιήσεις ακόμα και όταν δεν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή.

Σε Android 5.0 ή μεταγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Για να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου, αγγίξτε Να επιτρέπονται τα δεδομένα παρασκηνίου. Αν εμφανιστεί η ένδειξη Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου, δεν χρειάζεται να κάνετε αλλαγές.

 

Σε Android 4.4 ή προγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Αγγίξτε το πλαίσιο δίπλα στο στοιχείο "Δεδομένα αυτόματου συγχρονισμού".

Όταν εμφανιστεί το πλαίσιο διαλόγου "Ενεργοποίηση των δεδομένων αυτόματου συγχρονισμού;" , αγγίξτε OK.

 

Φυσικά να κάνετε το αντίθετο μιας και είναι οι οδηγίες για ενεργοποίηση. Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το OS, ειδικά το 4.4. Με το που έβαλα Lollipop εξαφανίστηκε αυτό το πρόβλημα.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6490993#post6490993

 

παιδια δεν φταινε τα τηλ θεμα wind einai

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενοειται οτι ειναι θεμα Wind με καρτα της Vodafone ποτε δεν ειχα θεμα κλεινοντας τα δεδομενα.

Ηθελα να ξερα σε αυτη την εταιρια δεν γνωριζουν το λαθος τους; Δεν εχουν βαρεθει να τρωνε παραπονα;

 

Δεν ξερω αν οι καταγγελιες στην ΕΕΤΤ μπορουν να κανουν κατι.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενοειται οτι ειναι θεμα Wind με καρτα της Vodafone ποτε δεν ειχα θεμα κλεινοντας τα δεδομενα.

Ηθελα να ξερα σε αυτη την εταιρια δεν γνωριζουν το λαθος τους; Δεν εχουν βαρεθει να τρωνε παραπονα;

 

Δεν ξερω αν οι καταγγελιες στην ΕΕΤΤ μπορουν να κανουν κατι.

 

εμενα παντως αν αυτο λεει κατι μου εφαγαν 3 ευρω και μου εβαλαν πισω 6 ευρω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα κανουν κάτι τέτοια!

Σε μένα είχαν επιστρεψει τα χρήματα και ενεργοποίησαν πακέτο SMS!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά το βράδυ 00:00 μήνυμα για χρέωση internet ΧΤΕΣ, ημερα που είχα ενεργοποιημένο το 1500' 1.5Gb +0.7Gb λόγω δεκαευρης...είχα δηλαδή υπολοιπο 2.2Gb μέχρι 23:59 που τράβηξα screenshot μέσω του app στο κινητό. Να σημείωσε πως ήμουν σπίτι, με wifi, κλειστά τα δεδομένα κινητής κι αλλαγμένο το apn (ακόμα έτσι είναι βασικά, το χω ξεχάσει να το φτιαξω). Πέρα απο όλα αυτά όμως, είπαμε, μέχρι τις 23:59:59 χτες είχα υπολοιπο 2.2Gb και 00:00 να σκάει μήνυμα 1€ για χρηση internet?! Αλητηριοι! Φυσικά 00:05 έπεσε ξεχεστικο τηλεφώνημα στο 8005000200 και 00:12 αντίστοιχο ξεχεστικο στο fb μαζί με τα screenshots. Φυσικά το 1€ επιστράφηκε μέχρι τις 11 το πρωι. Κραταω κάθε μήνα τα screenshots και όλα τα μηνύματα, αριθμούς αιτημάτων κτλ και να δουμε πότε θα φάνε μια συνολική καταγγελια για μπολικους μηνες, να γουσταρουν!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται τόση ανάλυση και επιχειρηματολογια για ένα γνωστό εδώ και πολύ καιρό πρόβλημα. Σε όλους θα τύχει κάποια στιγμή...

Κι όμως εμένα δε με δικαίωσαν!!!

Η απάντηση που έλαβα λίγες μέρες πριν, είναι η παρακάτω:

 

Αξιότιμε κύριε,

Σε συνέχεια του αιτήματος σας με αριθμό xx-xxxxxxxxxx, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν ελέγχου από το αρμόδιο τμήμα διαχείρισης του αριθμού σας 69xxxxxxxx δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη επιβάρυνση. Συγκεκριμένα, από 24/12/2015 έχετε επιβαρυνθεί για κίνηση δεδομένων και εφόσον δεν υπήρχε ενσωματωμένη χρήση δωρεάν δεδομένων και δεδομένου ότι οι υπηρεσίες Wind gprs είναι ενεργές στην γραμμή σας, σύμφωνα με την υπηρεσία internet daily.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση

 

φιλε εχουμε το ιδιο τηλ λες να εχουμε κανα θεμα με το τηλ ? χτες εμενα εκανε αναβαθμιση

Συγνώμη που δε σου απάντησα όταν έγραψες το μήνυμα. Κάτι θα έκανα και ξεχάστηκα. :O

Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα τι και πως. Πάντως οι χρεώσεις σταμάτησαν μόνο όταν άλλαξα την επιλογή κάρτας SIM για τα δεδομένα!

Πρόλαβα όμως να χρεωθώ 5 ευρώ! :down: Για περισσότερα, δες εδώ, καθώς και το επόμενο σχόλιό μου,

το οποίο έχει σχέση με αυτό που αναφέρεται στο σχόλιο του Vasileios, λίγο πιο πάνω... :confused:

Αλήθεια, εσύ αυτό το είχες ρυθμίσει ή όχι; Μιας και γράφεις ότι σου επέστρεψαν τα χρήματα...

 

Εχει καταντησει αηδια αυτο με το 1 Ευρω. Με κλειστα δεδομενα,σβησμενα τα apn μου ηρθε μηνυμα οτι χρεωθηκα χθες 1 Ευρω daily internet ακριβως μολις εληξε το πακετο.

Στα mail και στο facebook δεν απαντανε καν!

Βασικά το πακέτο λήγει στης 20:00 από ότι λένε εδώ στο φόρουμ.

Μήπως χρεώθηκες γι' αυτό; Εγώ με άλλη συσκευή και αλλαγμένο το APN, ΠΟΤΕ δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο λήγει στις 20:00 αλλά στις 20:01 έρχεται μηνυμα ότι έληξε

Απλά κάποιοι αγνοούν το μηνυμα πιστευωντας το app.

Να τονίσω εδώ ότι απλά αναφέρω γεγονότα

Σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με την τακτική της Wind.

Να σημειώσω επίσης ότι σε καμμία εταιρεία το internet δεν λήγει στις 23:59

Link to comment
Share on other sites

Διαψευδω σε κάθε τόνο τα περί μηνύματος στις 20:00 για ληξη δεδομένων, δεν μου έχει ερθει ΠΟΤΕ μηνυμα αναφεροντας αυτήν την ωρα. Μονο οτι ΣΗΜΕΡΑ λήγει το πακέτο.

Και σε οποιοδήποτε ελληνικό λεξικό κοιτάξουμε "ΣΗΜΕΡΑ" σημαίνει απο 00:00 έως 23:59:59 εκαστης ημερας.

Οτιδήποτε άλλο είναι εκ του πονηρού και προσπαθεια να δικαιολογηθουν τα αδικαιολόγητα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έχει έρθει ποτέ μήνυμα που να διευκρινίζει την ώρα...

Και εννοείται θεωρώ κι εγώ ότι υπάρχει δόλος από την wind, από τη στιγμή που ισχύει κάτι τέτοιο!!! :mad:

(κι εγώ από εδώ έχω μάθει για την ώρα αυτή)

Δε νομίζω όμως ότι υπάρχει καμία διάθεση από κανέναν μας να δικαιολογήσει την wind και την όποια wind...

Θύματα είμαστε αυτής της ιστορίας.

Απλά προσπαθούμε να ξεκαθαρίσουμε τι γίνεται στην πράξη, ώστε να προστατευθούμε και να προστατεύσουμε κι άλλους από μελλοντικές χρεώσεις...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Στις 6 το απόγευμα έρχεται το μηνυμα που λέει " σήμερα"

Στις 20:01 έρχετε το μηνυμα που λέει έληξε

Πράγματι σε κάθε λεξικό σήμερα σημαίνει οποαδήποτε ώρα τις ημέρας σύμφωνώ απολύτως ότι λέει " σήμερα " δεν λέει ώρα και κακώς

Όσο αφορά την διάψευση είσαι ο πρώτος που το διαψεύδει

Απο τον Ιούλιο του 2015 δεν το εχει διαψεύσει κανένας

Να τονίσω επιπλέον ότι σε ένα φόρουμ γράφουμε την άποψη μας

Κανένας δεν ειναι εδω για να κρίνει τον άλλο και να λέει ότι μιλάει απο " του πονηρού "

Η άποψη μου ειναι ότι το πακέτο λήγει στις 20:00

20:01 θα χρεωθείς

Πολυ απλά μπορείς να διαπιστώσεις στο app ότι απο 20-24 τελευταία μέρα δεν ελατόνονται το υπόλοιπο των ΜΒ

Το τι λέει η εξυπηρέτηση της Wind δεν με ενδιαφέρει

Εγώ αναφέρω γεγονότα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6230564#post6230564

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάζομαι λοιπον να ξαναδιαψευσω τα περι ωρας κτλ μιας και τα ΜΟΝΑ μηνυματα που ελαβα απο χτες απο τη Wind ειναι τα εξης:

- 12:34 (11-01-2016) τα 1500' και 1.5Gb ληγουν ΑΠΟΨΕ

- 17:05 (11-01-2016) τα δωρεαν mb λογω ανανεωσης ληγουν ΑΠΟΨΕ

- 18:59 (11-01-2016) μεχρι ΑΠΟΨΕ μπορεις να ενεργοποιησεις πακετο 2 ευρω more

- 19:00 (11-01-2016) τα δωρεαν λεπτα προς σταθερα (λογω καταστηματος) ληγουν ΑΠΟΨΕ

- 00:00 (12-01-2016) το υπολοιπο σου ειναι λιγοτερο απο 1 ευρω (τραβηξαν λοιπον 1 ευρω ηδη!)

- 00:12 (12-01-2016) η υποθεση σας καταγραφηκε (λογω τηλεφωνηματος στο 8005000200)

- 10:03 (12-01-2016) χτες χρεωθηκατε 1 ευρω για χρηση mobile internet

- 12:33 (12-01-2016) τα δωρεαν λεπτα magic numbers ληγουν ΑΠΟΨΕ

 

τα υπολοιπα ειναι μηνυματα λογω της ανανεωσης που εκανα το μεσημερακι.

 

αν βλεπετε λοιπον εσεις καπου περι ωρας, περι μηνυματος στις 20:01 οτι εληξαν κτλ..εχει δικιο ο Vasileios..εγω παντως δεν βλεπω κατι τετοιο!

επειδη ομως εγω δεν εχω λαβει ΠΟΤΕ τετοιο μηνυμα και επειδη τα μηνυματα που λεω μπορω να τα ανεβασω και με screenshot προς αποδειξη οσων λεω, θα παρακαλουσα και τον Vasileio να ανεβασει screenshot με sms της Wind (προσφατα, οχι παραπροπερσινα που δεν ξερω τι εκαναν) με πρωτο στις 18:00 που να λεει ληγει και μετα επομενο στις 20:01 που να λεει ''ΕΛΗΞΕ''.

Επισης, εμενα παλι δεν με ενδιαφερει καθολου η αποψη καποιου σε ενα φορουμ σχετικα με το ποτε ληγει το πακετο, αλλα το ποτε μου το δειχνουν οι ΕΠΙΣΗΜΕΣ εφαρμογες της εταιρειας κινητης στο κινητο και στο site της και σε αυτες ΧΤΕΣ 11-01-2016 ειχα διαθεσιμα λεπτα ομιλιας και mb δεδομενων εως τις 23:59:59 και 00:00 μου τραβηξαν 1 ευρω για χρηση ΧΤΕΣ...δηλαδη ποιο ΧΤΕΣ; σε καποιο nanosecond χρησιμοποιηθηκαν δεδομενα;! και πως χρησιμοποιηθηκαν κιολας με ΚΛΕΙΣΤΑ δεδομενα κινητης και ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΡΝ (ηδη απο το μεσημερι και ακομα καθως δεν εχω χρειαστει να τα χρησιμοποιησω και να το αλλαξω) και ενω ειμαι σπιτι και ειμαι συνδεδεμενος σε wifi?

 

Ξαναλεω, καποιοι προσπαθείτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα!

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι το πακέτο λήγει τις 20:00 .

Εσύ μπορείς να συνεχίσεις να χρεώνεσαι κάθε μήνα.

Μετά θα το γράψεις στο Facebook και θα το πάρεις πίσω.

Όσο αφορά το screenshot αφού ζητάς πρόσφατο σε παρακαλώ να περιμένεις 30 ημέρες. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

 

Nα τι λέει και ο χρήστης Evoula

επειδή έχω να σβήσω τα μηνύματα κανένα χρόνο!! έχω μήνυμα "μόλις έληξαν τα mb" στις 20:00 από τον οκτώβριο 2014!!!! :rolleyes:

 

το μήνυμα όμως αφορά τα mb που κερδίζουμε από ανανέωση... για τα mb από το φοιτητικό, απ'ότι βλέπω, έρχεται μήνυμα γύρω στις 12 το μεσημέρι που λέει ότι λήγουν απόψε... όχι ότι έχουν ήδη λήξει..

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εγω θα τους κανω και καταγγελια και ας εξηγησουν τα ανεξηγητα στην ΕΕΤΤ :)

σημερα εκανες κι εσυ ανανεωση δηλαδη; δεν σου βρισκεται καποιο; οκ, ας περιμενω.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια, το επιβεβαίωσαν και σε μένα από την εξυπηρέτηση πελατών της wind.

Και για να ακριβολογούμε τα πακέτα ίντερνετ λήγον στις 8 μ.μ.

 

Να τι λέει ο χρήστης Strass32

 

επιβεβαιώνω ότι στις 20:00 λήγουν τα mb, μόλις μου ήρθε μήνυμα

και ο χρήστης Taliban

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εγω ομως ειπα:

 

.... αλλα το ποτε μου το δειχνουν οι ΕΠΙΣΗΜΕΣ εφαρμογες της εταιρειας κινητης στο κινητο και στο site της και σε αυτες ΧΤΕΣ 11-01-2016 ειχα διαθεσιμα λεπτα ομιλιας και mb δεδομενων εως τις 23:59:59 και 00:00 μου τραβηξαν 1 ευρω για χρηση ΧΤΕΣ...δηλαδη ποιο ΧΤΕΣ; σε καποιο nanosecond χρησιμοποιηθηκαν δεδομενα;!

...

 

και επισης δεν πρεπει να ξεχναμε τα:

...και πως χρησιμοποιηθηκαν κιολας με ΚΛΕΙΣΤΑ δεδομενα κινητης και ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΡΝ (ηδη απο το μεσημερι και ακομα καθως δεν εχω χρειαστει να τα χρησιμοποιησω και να το αλλαξω) και ενω ειμαι σπιτι και ειμαι συνδεδεμενος σε wifi?

...

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δες και τον Nikolas14

Πες τα,εδω μια φορα μου εκαναν την χρεωση,εμαθα απο δω οτο ληγουν στις 8 και οχι στις 12 και οι γονεις μου προσεχουν ,χωρις να χρεωθουν.
Link to comment
Share on other sites

επιμενεις ενω σου εχω γραψει οτι με ενδιαφερει για το τι με ενημερωνουν οι επισημες εφαρμογες της εταιρειας....δεν θα αλλαξει κατι οσο οι εφαρμογες της διαψευδουν αυτα που λες.

 

επισης, αν μου βρεις και ενα τροπο να γινει προσβαση mobile internet με αλλαγμενο ΑΡΝ (περα απο κλειστα και συνδεση με wifi), γραφω για ξεκαθαρα για αλλαγμενο ΑΡΝ, θα σε παραδεχτω εγω και η Wind (και η οποια Wind) θα πρεπει να σε κανει επιτιμο CEO :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...