Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα καλό Πάσχα σε όλους! Έκλεισα 3 χρόνια με το θηρίο και σκέφτομαι μήπως μπορώ να αλλάξω μπαταρία έχει αλλάξει κάνεις? Τι ακριβώς παίζει ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά καλησπέρα καλό Πάσχα σε όλους! Έκλεισα 3 χρόνια με το θηρίο και σκέφτομαι μήπως μπορώ να αλλάξω μπαταρία έχει αλλάξει κάνεις? Τι ακριβώς παίζει ??

 

Εμένα μου την άλλαξε η αντιπροσωπεία μετά από παράπονο όσο ισχύει η εγγύηση, αλλά έχω αλλάξει στο Xperia T χωρίς πρόβλημα μετά από οδηγίες στο Youtube, υπάρχουν οδηγίες και για το Z2

Καλό Πάσχα στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

40€ η μπαταρια στον Γερμανο.Αλλα πηγαινε σε κεντρικο καταστημα (Κανιγγος πχ) που αλλαζει επι τοπου,γιατι σε συνοικιακα το στελνουν αντιπροσωπεια κ καλο 20ημερο.Εγω μετα απο 2,5 χρονια την αλλαξα κ ειδα διαφορα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνησια Σαμουραι η Sony, ξερει να κραταει τα μυστικα της. Μετα απο ομιλια στο chat στο website της, απο αποστολη email, απο τηλεφωνημα στο service της, κανεις δε μου ειπε ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας. Στειλτε το μας για ελεγχο και θα σας πουμε.Sony Αγγλια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

40€ την αλλαξα στον Γερμανο

Το ειπα ηδη πριν.Απλα δεν το αλλαζουν ολα τα καταστηματα(πχ συνοικιακα) κ πρεπει να βρειτε κεντρικο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

40€ την αλλαξα στον Γερμανο

Το ειπα ηδη πριν.Απλα δεν το αλλαζουν ολα τα καταστηματα(πχ συνοικιακα) κ πρεπει να βρειτε κεντρικο καταστημα.

Πόσο καιρό πρέπει να αφήσεις το κινητό εκεί?

Link to comment
Share on other sites

1ωρα! Αυτο λεω...αν πας σε μαγαζι με σερβις την αλλαζει επι τοπου.Συνοικιακα μαγαζια μου ζηταγαν 20 μερες για να το στειλουν αντιπροσωπεια...
Link to comment
Share on other sites

1ωρα! Αυτο λεω...αν πας σε μαγαζι με σερβις την αλλαζει επι τοπου.Συνοικιακα μαγαζια μου ζηταγαν 20 μερες για να το στειλουν αντιπροσωπεια...

Ωραία τέλεια σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Εχει μερικες μερες που δεν λειτουργει σωστα η sim.Με παιρνουν τηλεφωνο και λεει ότι είναι απενεργοποιημενο και οι κλησεις ερχονται σε μηνυμα.Εβαλα τη sim σε παλια συσκευη λειτουργει κανονικα!Καμια ιδεα κανεις;Εχει τυχει και σε καποιον άλλο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη εβδομαδα.Πηγα σε ένα κατάστημα Γερμανος και μου ειπαν ότι η καρτα είναι 4g και μαλλον δεν φταιει.Εκανε κατι ρυθμισεις στα δικτυα και δουλεψε για κανα μισαωρο μετα παλι το ιδιο. Ενώ παιρνω τηλεφωνα κανονικα όταν με παιρνουν λεει ότι είναι απενεργοποιημενο.

Ο υπάλληλος μου ειπε ότι αν το ξανακανει θελει format γιατι μαλλον κολλαει η καρτα δικτυου. Τι λετε να το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων;

Επισης ενας φιλος που ασχολειτε με κινητα μου ειπε να βαλω την προηγουμενη εκδοση android γιατι η τελευταια τρωει την μπαταρια γρηγορα.Και οντως όταν σερφαρω η μπαταρια πεφτει πολύ γρηγορα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε να κανείς επαναφορά εργοστασιακών θα στρώσει αφού δεν φταίει η κάρτα! Και με την έκδοση android δίκαιο έχει ο φίλος σου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων αλλα δυστυχως τα ιδια παλι....Οι κλησεις σε μηνυμα,Μετα από επανεκκινηση λειτουργει για καμια ωρα και μετα τα ιδια.Λετε να φταιει η υποδοχη της sim;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων αλλα δυστυχως τα ιδια παλι....Οι κλησεις σε μηνυμα,Μετα από επανεκκινηση λειτουργει για καμια ωρα και μετα τα ιδια.Λετε να φταιει η υποδοχη της sim;

 

 

 

Πολύ περίεργο ποσό καιρό το έχεις το τηλέφωνο φίλε ;; υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι με την υποδοχή ναι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη εβδομαδα.Πηγα σε ένα κατάστημα Γερμανος και μου ειπαν ότι η καρτα είναι 4g και μαλλον δεν φταιει.Εκανε κατι ρυθμισεις στα δικτυα και δουλεψε για κανα μισαωρο μετα παλι το ιδιο. Ενώ παιρνω τηλεφωνα κανονικα όταν με παιρνουν λεει ότι είναι απενεργοποιημενο.

Ο υπάλληλος μου ειπε ότι αν το ξανακανει θελει format γιατι μαλλον κολλαει η καρτα δικτυου. Τι λετε να το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων;

Επισης ενας φιλος που ασχολειτε με κινητα μου ειπε να βαλω την προηγουμενη εκδοση android γιατι η τελευταια τρωει την μπαταρια γρηγορα.Και οντως όταν σερφαρω η μπαταρια πεφτει πολύ γρηγορα.

Ευχαριστω

 

Την καρτα τελικα την αλλαξες η αφησες την ιδια επειδή είναι 4g?

Εάν όχι παρε μια άλλη καρτα micro και θα εισαι ενταξει.....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

Ευχαριστω για τις απαντησεις και τις προτασεις! Κατα ένα περιεργο τροπο σταματησε να το κανει μολις εφυγα από την Κρητη και γυρισα Λαρισα.Δεν ξερω να εφταιγε το σημα;Το κινητο το εχω 6 μηνες και το πηρα μεταχειρισμενο από Αθηνα σε πολύ καλη κατασταση.

Καλο καλοκαιρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ευχαριστω για τις απαντησεις και τις προτασεις! Κατα ένα περιεργο τροπο σταματησε να το κανει μολις εφυγα από την Κρητη και γυρισα Λαρισα.Δεν ξερω να εφταιγε το σημα;Το κινητο το εχω 6 μηνες και το πηρα μεταχειρισμενο από Αθηνα σε πολύ καλη κατασταση.

Καλο καλοκαιρι!!!

 

Θα το πηραξε η θάλασσα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/root-t3108230 για να το ρουταρω και συγκεκριμενα την εκδοση την 23.1.A.1.28 και στο βημα εκτο που λεει να εκτελεσω το kingroot πολύ απλά με πετά μέσα στις ρυθμισεις του κινητού και δεν κάνει κάτι άλλο... καμιά ιδέα;;;

Καθομαι και σκεφτομαι γιατι αραγε να με πετα εκει στις ρυθμισεις;; μηπως επειδη ειχα το wifi κλειστο;; διορθώθηκε και αυτό το θέμα. Κανω αυτους τους συνειρμικους μονολογους γιατι μπορει να βοηθηθει και καποιος αλλος μεσω αυτων.

 

-------------- 3:50 μεταμεσονυχτίως -----------------

Επιτέλους έκανα ρουτ μέσω του παραπάνω οδηγού δηλαδή με κινγκρουτ σε ιταλική έκδοση 5.0.2 . Επίσης μέσω από αυτό αρχειακι .ζιπ δεν μπορούσα να ξανακάνω extract το root.apk που ουσιαστικα ηταν το kingroot και τελικά το κατέβασα από αλλού αυτούσιο και το πέταξα όλο μέσα στον φάκελο και μετά όλα μέσα στην εσωτερική μνήμη!! Κομπλέ όλα , αύριο το XZDualRecovery...

Προσοχή δουλεύει μόνο με KINGROOT και όχι kingoroot!

 

Αυτο το ποστ φιλε stavrosdlk το ειχα γραψει 1,5 χρονο πριν και αφορα το ρουταρισμα.

Κρατα τα χρησιμα του ποστ μου μονο. Το συγκεκριμενο βρισκεται στην σελιδα 250 και παρακατω μου γραφανε τα παιδια οτι επρεπε να το ρουταρω απο κιτκατ για μεγαλυτερη ευκολια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω φλασαρει κι εχω μεινει με την 23.5.A.1.291 MM, την οποια την εχω και root, αλλα επειδη εχω "πεταξει" το System Update apk για να μη μου τα σπαει καθε λιγο αλλα και για να μη τρεχουν ασκοπα εφαρμογες-services μιας που ειμαι root, θελω να σας ρωτησω αν εχει βγει καποιο-α update(s) που να λυνει καποιο bug μετα την 23.5.A.1.291.

 

Επισης εχει δοκιμασει καποιος να φλασαρει την LineageOS 14.1 for Xperia Z2 να μας πει εντυπωσεις..

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...