Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου χουν σπασει τα νευρα με το marshmellow 1) με την απαραδεκτο ram management που κραταει 3 εφαρμογες μονο στη ενεργες και 2) με τα wifi disconnects ! Πηγες κανεις σε 5.1.1 μετα απο marshmellow?το σκέφτομαι σοβαρα

 

Εχεις κατεβασει την τελευταια , την 575 νομιζω; Επισης εκανες καθαρο install ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εχεις κατεβασει την τελευταια , την 575 νομιζω; Επισης εκανες καθαρο install ;

Ναι την 575 εχω και εννοείται με καθαρό install την εβαλα! Απο οτι φαίνεται θα ξανακανω ενα καθαρο install μεσα απο pc companion :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να σας παραθέσω και εγώ με την σειρά μου το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Έχω το κινητό 1,5 χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά εδώ και 1-2 μήνες μου έκανε νούμερα η κανονική φόρτιση και φόρτιζα με την μαγνητική, όπου και αυτή καμιά φορά δεν έπαιζε αλλά μάλλον εκεί φταίνε οι αντάπτορες από το eBay, οπότε το κινητό πήγε στα solutions ( πρώην arvando ).

Το ακριβώς πρόβλημα είναι ότι βάζοντας το καλώδιο φόρτισης μία άναβε ο κεραυνός φόρτισης στην μπαταρία μία έσβηνε και αυτό σε μία συχνότητα ανά 1-5 δεύτερα, το εκνευριστικό είναι ότι άναβε η οθόνη εγώ την έσβηνα και αυτή σε κάθε προσπάθεια φόρτισης ξαναάναβε, το κουλό είναι ότι καμιά φορά με άλλο καλώδιο έδειχνε να δουλεύει, έτσι πέταξα και 2 καλώδια από τα 6-7 που έχω διάσπαρτα, αλλά στο τέλος το έκανε με όλα τα καλώδια όποτε θυμότανε.

Το κρατήσανε από την περασμένη Δευτέρα και το πήρα την Παρασκευή, γράψανε για αναβάθμιση ( εγώ είδα το ίδιο λογισμικό που είχα ) γράψανε για αλλαγή θύρας φόρτισης και μου δώσανε και έναν καινούργιο φορτιστή, ok λέω αλλά φτάνοντας στο σπίτι βλέπω ότι έκανε τα ίδια, το πάω Δευτέρα πρωί με το που ανοίγουν κάνοντάς τους τα παράπονα μού για μη επισκευή και για στέρηση κινητού μία εβδομάδα ακόμα, η κοπέλα μίλησε με τεχνικό και της είπε ότι Δευτέρα απόγευμα θα είναι έτοιμο, ok σκέφτομαι δεν τρέχει τίποτα είμαστε στην 8η ημέρα χωρίς κινητό αλλά θα το έχω σήμερα……

Μπα μέχρι στιγμής ψάχνουνε ακόμα για κάποιο ανταλλακτικό.

 

Κάτι τέτοιες στιγμές σκέφτομαι γιατί να φύγω από την Samsung που η επισκευή στο Χαϊδάρι τουλάχιστον γίνεται συνήθως μέσα σε 1 ώρα !!!

 

Ελπίζω να μην κούρασα :rolleyes::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρει την stamina, δεν ξέρω αν έχει και κάποιες άλλες διορθώσεις
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανέναν το update?

 

Σε εμένα ήρθε η 23.5.A.1.291 αλλά μετά από επισκευή που παρέλαβα την συσκευή εχτές.

Ναι Stamina και Ultra Stamlina υπάρχουν πάλι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάποια σύγκρισή γιατί είχα μέσα μπαταρία 1,5 έτους και τώρα έχω καινούργια, οπότε ??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !!!

Έχω περάσει την τελευταία EXISTENZ 5.0.0 marshmallow και έχω θέμα με την micro SD 128gb. Την βλέπει μόνο για διάβασμα και όχι για εγγραφή. Στο titanium backup pro δεν μου την εμφανίζει, δεν την βλέπει καθόλου !!! Έχω διαβάσει στο ίντερνετ για θέματα που υπάρχουν με την marshmallow και την εξωτερική μνήμη micro SD. Γνωρίζει κανείς σας κάτι;;

Καλό Δεκαπενταύγουστο !!!

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

έχω μεινει στην 5.0.2 ακομα..

Λεω να βαλω την marshmallow , αλλα δεν ξέρω τι παζει με bugs και μπαταρια.

Επισης μπορει να γινει root? Υπάρχει καποιο link ?

 

*Το ξερω οτι σιγουρα θα εχουν απαντηθει και οι 2 ερωτησεις μου. αλλα επειδη το έχω αφήσει το άθλημα, και εινα και πολλές οι σελίδες :O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι φάση; Μου ήρθε ένα τετριμμενο update και ενώ φοράω existenz

 

http://i66.tinypic.com/24fab9x.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι φάση; Μου ήρθε ένα τετριμμενο update και ενώ φοράω existenz

 

http://i66.tinypic.com/24fab9x.png

Μπορεί να σου ήρθε αλλά μάλλον δεν θα μπορεί να την κάνει εγκατάσταση ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου ήρθε αλλά μάλλον δεν θα μπορεί να την κάνει εγκατάσταση ;-)

 

Τώρα δεν μου την εμφανίζει χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

.291 και σε μένα. Ερώτηση, για να την περάσω, χρειάζεται μετά και ένα factory reset? Εϊναι σημαντική αναβάθμιση ή όχι;;

ναι ειναι. οχι δε χρειαζεται. Αν φυσικα εχεις χρονο ποτε δεν βλαπτει

Link to comment
Share on other sites

βασικά την εκανα λιγότερο από μήνα για να βάλω την ΜΜ, και ψιλοβαριέμαι πάλι backup klpklp

 

Παρακολούθησε το τότε και αν δεις περίεργες συμπεριφορές του πατάς μια καθαρή. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Έχω ένα Z2 για την γυναίκα μου και με έχει κάνει κάτι τρελά με κάμερα και μπαταρία και θέλω να το ρουταρω και να το στεισω από την αρχή.... Τώρα έχω τη τελευταία αναβάθμιση που μου έκανε σε σύνδεση με τον υπολογιστή και είναι η MM.

Που μπορώ να βρω έναν αναλυτικό οδηγό ώστε να το ρουταρω?

Πρέπει κάτι να προσέξω δεν έχω ξανά ρουταρει zony σε άλλες συσκευές έχω μια εμπειρία...

Ευχαριστώ

 

Κάνεις ρε παιδιά!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ρε παιδιά!

 

για δες φιλε αυτο πρεπει να ειναι

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/tool-rooting-23-5-1-291-supersu-t3437280

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, θέλω την προσοχή σας. Της κουμπαρας μου το Ζ2 έσπασε την οθόνη και χάλασε το chat. Η οθόνη δεν ανταποκρινεται στην αφή. Το θέμα μου είναι τα δεδομένα μια και δεν έχουμε ούτε καν το Gmail για να ανακτησουμε τις επαφές, που είναι το ζητούμενο.

 

Καμία ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε οθονη χωρις φορματ δε βλέπω κάτι αλλο σα λυση. Συνδεσε το πρωτα σε pc μήπως και παρεις κανενα backup
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στη .291 μου ρουφάει την μπαταρία σε χρόνο dt, σε αναμονή μετά από λίγες ώρες έχει χάσει τη μισή μπαταρία, στη χρήση αφήστε τα. Μόνο δικό μου είναι το πρόβλημα ή το έχετε παρατηρήσει και άλλοι;

Έννοείται έχω ρυθμίσει Stamina, απενεργοποίησα εφαρμογές που έτρεχαν στο backround κλπ. Αν γνωρίζετε κάποια συγκεκριμένη ενέργεια για να βελτιωθεί, πολύ θα με βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...