Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στους κατοχους z2!Μια απορια που δεν μπορω να τη λυσω με τπτ.Δεν μπορω να κανω μεταφορα των εφαρμογων στην sd μεσα απο τις ρυθμισεις οπως γινοταν μεχρι την 5.1.1.Το μνμ που μου αναγραφει στην οθονη "ο χωρος αποθηκευσης δεν επαρκει"!Ενω εχω αρκετα gb κενα στην sd.Υπαρχει καποιος που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα;
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα στους κατοχους z2!Μια απορια που δεν μπορω να τη λυσω με τπτ.Δεν μπορω να κανω μεταφορα των εφαρμογων στην sd μεσα απο τις ρυθμισεις οπως γινοταν μεχρι την 5.1.1.Το μνμ που μου αναγραφει στην οθονη "ο χωρος αποθηκευσης δεν επαρκει"!Ενω εχω αρκετα gb κενα στην sd.Υπαρχει καποιος που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα;

 

Για να μεταφερεις πληρως τις εφαρμογες στην micro-sd θα πρεπει να είσαι ρουτ (βλεπω να εισαι) , μετά θα πρέπει να έχεις κάνει 2 διαμερίσεις της micro-sd όπου το 1ο θα είναι fat32 primary , ενώ το 2ο ext2/ext4 primary (όπου εδώ θα μεταφερθούν πλήρως οι εφαρμογές).Τις διαμερίσεις θα τις κάνεις με το minitool partition wizard. Έπειτα θα πρεπει να κατεβάσεις το link2sd από το playstore , και μεταφέρεις τις εφαρμογές πατώντας ουσιαστικά σύνδεση! Κάποιες πάλι δεν τα επιτρέπουν όλα να συνδέονται στην 2η διαμέριση (ext2/ext4 primary) της micro-sd .. εκεί η λύση είναι το link2sd plus (αν θες σου λέω κόλπο να μην το αγοράσεις).

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ρουταρισμενο.Δεν εννοουσα να τις μεταφερω εξ' ολοκληρου αλλα αυτο που γινεται μεσω των ρυθμισεων που περναει καποια δεδομενα στην sd και καποια στην μνημη του τηλ.
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Αν στο mm έδινε η Sony το adoptable storage θα λύνονταν όλα αυτά τα θέματα

Πιστεύω δεν το αφήνει ακόμα να γίνει διότι αν έβαζε κάποιος χάλια micro SD θα δημιουργουνταν αμέσως πρόβλημα..

Νίκο εννοησα τι γράφεις. Ναι όντως δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.. Αλλά με τον άλλο τρόπο είναι καλά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε αυτό σε αφήνει να κάνεις η 6; (για μεταφορά εφαρμογών η δεδομένων τους)

Και γιατί αναφέρεται ότι η 6 μπορούσε να κάνει την κάρτα adoptable? Η Sony το ανέτρεψε αυτό στην δικιά της αναβάθμιση;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/7b53b4a219ad7d208d2a94975e6f3af5.jpg

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε αυτό σε αφήνει να κάνεις η 6; (για μεταφορά εφαρμογών η δεδομένων τους)

Και γιατί αναφέρεται ότι η 6 μπορούσε να κάνει την κάρτα adoptable? Η Sony το ανέτρεψε αυτό στην δικιά της αναβάθμιση;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/7b53b4a219ad7d208d2a94975e6f3af5.jpg

 

οχι δεν σε αφηνει. το ειχα γραψει πιο παλαι εδω στο foroume οταν ειχα βαλει την Beta.. δλδ τις εφαρμογες θα πρεπει να τις πας χειροκινητα μια μια στη sd.

 

παιδα εσιες που εχετε την .575 ισχυει οτι επεστρεψε η επιλογη για απενεργοποιηση της εξαλειψης θορυβου του μικροφωνου? ετσι διαβασα.. επισης μηπως εμφανιστηκε η επιλογη παλι η επιλογη μεταφορας αρχειων στην sd σαν την φωτο του φιλου μας?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε inevar ο Nikosfs εννοεί (μάλλον) ότι δεν τον αφήνει να κάνει την κλασική μεταφορά ορισμένων δεδομένων από μια εφαρμογή από το τηλέφωνο στην κάρτα SD λέγοντας του ότι ο χώρος αποθήκευσης δεν επαρκεί ενώ έχει χώρο στην κάρτα του, Νίκο σωστά;

 

Έχω Ζ5 premium με 6.0, έχω κατεβάσει κάποια παιχνίδια πχ το real racing, το έκανα μεταφορά στην SD και πήγε κανονικά . Το rayman και το Minions rush δεν πάνε στην SD ενώ έχει επιλογή για να μεταφερθούν εκεί με την δικαιολογία ότι δεν επαρκεί ο αποθηκευτικός χώρος ενώ έχω άπλετο ελεύθερο χώρο.

Κάτι τέτοιο γίνεται και στον Nικο πιστεύω, υπάρχει επιλογή για την κλασσική μεταφορά αλλά δεν πάνε λόγω χώρου αδικαιολογητα αφού χώρος υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Για να πάρω την .575 πρέπει να έχω περάσει την .570 πρώτα;

 

Νομιζω οχι φιλε μου. Αν το βαλεις στο xperia companion ή στο pc companion,θα στην περασει την 575 μονη της.

Link to comment
Share on other sites

τυχερος εισαι μην μιλας καθολου το μονο καλο που εχει ειναι οι αδειες εφαρμογων και να ερθει μην την περασεις αν δεν λυθουν καποια σοβαρα θεματα!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οχι φιλε μου. Αν το βαλεις στο xperia companion ή στο pc companion,θα στην περασει την 575 μονη της.

 

Ok, θα δοκιμάσω έτσι, γιατί στην ΟΤΑ έχει κολλήσει στην .570 την οποία φυσικά δεν βάζω.

Link to comment
Share on other sites

στην εκδοση 6 πως μπορώ να βγαλω βιντεο 4Κ η να βγαλω timeshift video κτλπ.?

 

Στην εφαρμογή της κάμερας πας στο προς τα πάνω είναι ένα swipe ακόμη πιο πάνω από το βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Την περασες να μας πεις εντυπωσεις ?

 

Όχι, στο xperifirm το έιδα.. Εγώ δεν έχω της κοοσμοτε.. Απλά ενημερωτικά το είπα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση μέσω του Xperia Companion, cosmote έχω
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

εγω την 570 ακομα εχω vodafone δεν εχει ερθει ουτε απο τον υπολογιστη ουτε απο wifi γιατι αραγε? παντως με την 57ο νομιιζω οτι η μπαταρια καταναλωνετε πιο γρηγορα :(
Link to comment
Share on other sites

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω στην SD κάρτα κάποιες εφαρμογές αλλά μου λέει ανεπαρκής χώρος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε, έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω στην SD κάρτα κάποιες εφαρμογές αλλά μου λέει ανεπαρκής χώρος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε, έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Αν έχεις την 6 αυτό δεν γίνεται ακόμα, αλλά σε επόμενο update θα διορθωθεί, διάβασε από πάνω το λινκ που ανέβασε ο φίλος!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...